PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקטנת פולי משאבת מים??

lior_b.s
25-08-05, 22:46
אחד הפתרונות לחום מנוע ששמעתי הוא הקטנת הפולי של משאבת המים, מה שאומר שהמשאבה מסתובבת מהר יותר , וזה אומר מזרימה יותר מים דרך הרדיאטור, אך האם אין פה דבר והיפוכו?
ז"א שהמים נשארים פחות זמן ברדיאטור ומתקררים פחות, לא??
או שאולי אני מפספס פה משהו?
האם זה חייב להיות מלווה בשינוי נוסף? רדיאטור יותר גדול, (3 שורות) או משהו כזה? או שאולי זה גם גורם למאוורר להסתובב יותר מהר ואז גם הוא שואב יותר אויר??

קצת סדר ממי שמכיר את הרעיון ...

ליאור

hitoy
01-09-05, 13:15
ליאור

החלפת הפולי נעשת בעיקר בהיילקסים מוסבים לטורבו.
בהיילקס הפאן מחובר על הציר של המשאבה וגם הוא מושפע מהקטנת הפולי כך שיש גם זרימת אוויר מוגדלת.

תופעה נוספת בהיילקס:
גם ההיתנגדות של הפאן גדלה ומורגש הפסד משמעותי בכח כשהפאן קלאץ נכנס לפעולה

יואב

ד ו ר ו ן
01-09-05, 14:18
ליאור,
עם בניבה עסקינן שים ונטה נוספת משמאל למאוורר הקיים,תתקין מתג ידני ותפעיל כשצריך.
יש שם מקום וזה עובד נהדר מנסיון של כמה שנים עם ניבה בנגב,כולל עליות סדום באוגוסט בצהריים.

lior_b.s
01-09-05, 20:39
ליאור,
עם בניבה עסקינן שים ונטה נוספת משמאל למאוורר הקיים,תתקין מתג ידני ותפעיל כשצריך.
יש שם מקום וזה עובד נהדר מנסיון של כמה שנים עם ניבה בנגב,כולל עליות סדום באוגוסט בצהריים.

דורון
הסידור הזה קיים אצלי בניבה כמעט מהיום הראשון שהיא אצלי (9 שנים :lol: ), ולא , אני לא מתכוון לעשות את זה בניבה , סתם מתוך סקרנות , פשוט לא הסתדר לי העניין בראש, עד כמה ההפסד בכח מורגש , ז"א כשהפאן קלאץ' נכנס לפעולה, כי בניבה המאוורר מחובר קבוע על הפולי של המשאבה ונתון להשפעת התנגדות האויר מהרגע הראשון שהמנוע עובד....

ליאור

-->