PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצה לקיט הגבהה טרופר ארוך

or_t
13-01-15, 08:48
היי,

טרופר ארוך שנת 2003. שימוש לטיולים בלבד ללא עבירות מעבר למה שהשביל דורש. מעוניין בקיט שישמר נוחות בכביש, יבטל סגירות מהלך ושקיעה בבלימה, וכמו כן יגביה את המרכב כדי לצמצם פגיעות בגחון. 2" יספיק לדעתי - לא מעוניין להסתבך עם החלפת חלקים מעבר לקפיצים ובולמים.

את האפשרות של איירונמן מכיר - קראתי את הכתבה של סביון.
יש קיט של אספיר עם בולמים של בילשטיין 5100 (לא יודע אילו קפיצים). מישהו ניסה?
קיטים נוספים?

אל תפנו אותי לפורום איסוזו ישראל, הייתי וקראתי. מעוניין בחוו"ד של הפורום הזה.

תודה!

savyon
13-01-15, 10:15
קפיצים ובולמים נכנסים לקטגוריית מבחן התחת/גב וזה מאוד סובייקטיבי,
כאמור, ברכב שלי יש איירון מן, בסה"כ אני מרוצה, אבל אין לי נסיון עם קיטים אחרים על הרכב.

כל סדנא תמכור לך את מה שהכי טוב עבורה, עבור הרווח שלה מתוך אמונה שהמוצר באמת טוב כדי לא לדפוק את הלקוח וכדי לשמר אותו כלקוח חוזר- כך לפחות נוהגות הטובות שבהן...

בולם הוא רק מרסן תנודות, מה שישפיע על סגירת בבלימה זה הקפיץ, במקרה שלך מוט פיתול שנשאר המקורי, רק עובר מתיחה,
רב הקפיצים מגביהים "2.

בעבר, הקיט "הכי טוב" לקרופר היה טאף דוג, היום יש אחר- לא זוכר את השם,
יש מי שיגיד שבולמי קוני (שהם טובים לכל הדעות) וקפיצי לובלס מספקים אחלה מוצר
איירון מן מצויין בגתוס
אספיר זה בדרך כלל קפיצי אייבך/נורדיה עם בולמי בילשטיין- הם היבואנים כך שברור שזה הכי טוב אצלהם
בולמי פוקס, אם זה בקטגוריית מחיר שלך :cool:
וכו'...

המלצתי,
תנסה לעשות סיבובים על טרופרים עם קיטים שונים, עדיף כאלה שהרכיבו לא מזמן, או לחילופין לך על מחיר טוב, או על אחריות...
אתה מוזמן לעשות סיבוב על שלי אבל הקיט הורכב לפני יותר משנה לדעתי.

יכול להיות שבלבלתי אותך יותר ממה שהיית קודם אבל זו האמת לגבי קיטי הגבהות

erezgur
13-01-15, 10:25
יש לי ניסיון על טרופר קצר עם קוני + לוולס - הייתי מאד מרוצה.
בטרופר הארוך יש לי RAW + לוולס - טוב מאד (אבל יש לי תחושה מסויימת שהקוני היו טובים יותר).

מעבר לזה - עם הבולמים הנוכחיים תקינים והקפיצים סבירים - אין בעיה להשתמש בהם לפחות 2-3 טיולים כדי לקבל תחושה של הרכב במצבו הנוכחי (במקביל לסקר השוק שאתה עושה).

כמו שסביון כתב - בד"כ כל סדנא / משפר עובדים עם שילוב מסויים עליו הם ממליצים...

ארז גור

or_t
13-01-15, 10:30
תודה. אישית יהיה לי הכי קל וכנראה גם זול לקנות מאספיר אז השאלה איך בולמי הבילשטיין לעומת הקוני ואיך קפיצי האייבך לעומת הלובלס? זו רמה מקבילה?

raanan
13-01-15, 15:36
צר לי אבל,
רצוי שהתשובות יכללו מספרי יצרן ולא שמות של יצרנים ... (או סדנאות)

המלצה שלי אולדמן:
קפיצים מאחור דגם OME929
מרסנים מאחור דגם N15
מרסנים מקדימה N65/N26F

המלצה שניה :
קפיצים מאחור של לוולס דגם HRR-67EHD
מרסנים של קוני אדומים מתכוונים (נדרש הגדרה להתאמה מול הנציג של קוני למידות פתיחה וסגירה מלאה ).

המלצה שלישית :
קפיצים מאחור של איירון מן דגם HOLD008C (שים לב דגם C בלבד ! )
מרסנים מאחור של איירון מן דגם 12644GR
מרסנים מקדימה של איירון מן 12643GR

בהצלחה
רענן

נדב ש.
14-01-15, 17:10
אישית אני לא הייתי מרוצה מהלוולס, אפילו שהיו HD שקעו אחרי שנה וחצי ואני ביום יום בכלל לא עמוס, וזה לא רק אצלי אלא אצל עוד שתי טרופרים עם אותם נתונים(ארוכים).
באחד הטיולים היה אפילו קפיץ אחד של לוולס בן שנתיים שנישבר.
אם היום הייתי מחליט להחליף סט הייתי מרכיב איירון מן או קיט של אספיר, לפחות את הבילשטיין ניתן לשפץ, את הקוני לא ניתן למיטב ידיעתי.

or_t
14-01-15, 17:24
אם היום הייתי מחליט להחליף סט הייתי מרכיב איירון מן או קיט של אספיר, לפחות את הבילשטיין ניתן לשפץ, את הקוני לא ניתן למיטב ידיעתי.

גם אני נוטה לכיוון הקיט הזה בין השאר מהסיבה הזו. האם יצא לך לנסוע בטרופר עם קיט כזה? האם הנוחות בכביש נשמרת? לא רוצה להקשיח את הרכב יותר מידי בנסיעות כביש

המלצה שלי אולדמן:
קפיצים מאחור דגם OME929
מרסנים מאחור דגם N15
מרסנים מקדימה N65/N26F

תודה רענן. אותה שאלה בקשר לאולדמן - יצא לך לנסוע על קיט כזה? האם הביצועים שלו טובים גם בכביש?

נדב ש.
14-01-15, 20:38
יצא לי לנסוע גם על קיט איירון מן וגם אספיר, בשתיהם הנוחות בכביש לא נפגעת לדעתי, הרכב נישאר עדיין עם התנהגות כביש טובה ואפילו יציב יותר ולא "נישען" בסיבובים ואפקט הנדנדה בבאמפים נעלם.

raanan
14-01-15, 21:20
אולדמן על טרופר לא יצא לי לנסוע . אבל,
ברכבים אחרים (בין היתר פראדו) יצא לי לנסוע ואכן חוויה אחרת.
אצלי מותקנים קפיצי קינג ספרינג ומרסני קוני מונוטיוב מכווננים לשיכוך מדיום .
הרכב נוח אבל רוכן בבלימה וכן בעל זוויות גלגול מוחשיות (כנראה בגלל שאני עם הגבהת 3" ).

הסט הבא יהיה אולדמן !

רענן

danob
16-01-15, 11:13
אולדמן על טרופר לא יצא לי לנסוע .

רענן

נראה לי שדווקא יצא לך רק שזה היה ממש מזמן אז אתה בטח לא זוכר...

אומנם על קצר אבל עדיין...בולמים של אולדמן (הסט הרך, לא זוכר את המספר המדוייק אבל זוכר שהיה סט רך וסט רגיל) עם קפיצים של אייבך, נוחות שלא הצלחתי לשחזר עם אף רכב אחר (והיו איזה אחד או שניים...)

ליאור

wonderd
16-01-15, 17:15
אני נוסע סט עם איירון מן בטרופר ארוך - אם מזדמן לך לצפון אתה מוזמן לבדוק..

אורי.ר
16-01-15, 21:14
היית רוצה להוסיף נק' בנוגע לבולמי קוני או יותר נכון לשרות היבואן (אצלי על הרכב 3.5 שנים, פחות נוגע לסוגיית הטופר, יותר נוגע לנושא הבולם) על תפקוד הבולם אין תלונות בולם טוב, אך הבולם אינו מורכב מאיכות חלקים זהה ומתברר כי הבושינגים המיוצרים בבולם אינם מאיכות חומר שמחזיקה הרבה זמן מעמד, כמו כן המידה הפנימית של הבושינג אינה בסטנדרט המידות של "כתום" (קוטר 39 מ"מ לעומת 40 של כתום) כיון שהיבואן לא מספק פיתרון חלקים לבולם (הפיתרון שלו זה להחליף בולם תקין ו "מצויין" לבולם חדש) זה מצריך לחפש פיתרונות אצל חרט, מוצרים שיתאימו ובאיכות אולי קצת יותר נמוכה מה שיצריך להחליף אותם יותר בדחיפות (לא תענוג גדול מערכת מיתלים נפרדת בחלק הקידמי בו הבולם יושב בתוך הקפיץ ויש צורך לפרק את כל המערכת ולעשות אח"כ כיוון פרונט) נק' למחשבה :-)

נדב ש.
16-01-15, 21:28
היית רוצה להוסיף נק' בנוגע לבולמי קוני או יותר נכון לשרות היבואן (אצלי על הרכב 3.5 שנים, פחות נוגע לסוגיית הטופר, יותר נוגע לנושא הבולם) על תפקוד הבולם אין תלונות בולם טוב, אך הבולם אינו מורכב מאיכות חלקים זהה ומתברר כי הבושינגים המיוצרים בבולם אינם מאיכות חומר שמחזיקה הרבה זמן מעמד, כמו כן המידה הפנימית של הבושינג אינה בסטנדרט המידות של "כתום" (קוטר 39 מ"מ לעומת 40 של כתום) כיון שהיבואן לא מספק פיתרון חלקים לבולם (הפיתרון שלו זה להחליף בולם תקין ו "מצויין" לבולם חדש) זה מצריך לחפש פיתרונות אצל חרט, מוצרים שיתאימו ובאיכות אולי קצת יותר נמוכה מה שיצריך להחליף אותם יותר בדחיפות (לא תענוג גדול מערכת מיתלים נפרדת בחלק הקידמי בו הבולם יושב בתוך הקפיץ ויש צורך לפרק את כל המערכת ולעשות אח"כ כיוון פרונט) נק' למחשבה :-)

מכיוון שפתחת את נושא השירות לבולם הנ"ל אני אוסיף שעד לפני כמעט שנה היה לי סט כזה(4 בולמים) כשאחד מהבולמים האחוריים החליט לנזול פתאום( בן פחות משנה), מהיבואן לא קיבלתי שירות(פניתי דרך הסוכן), וכשקיבלתי תשובות שהפתרון הוא להחליף בולם לחדש וזה בא בזוג....וזוג עולה בערך 1600 ש"ח.... מבאעס.... כמובן שקוני הוא בולם מצויין, אבל השירות לא משהו...

OFF-RoaD
17-01-15, 01:22
מכיוון שפתחת את נושא השירות לבולם הנ"ל אני אוסיף שעד לפני כמעט שנה היה לי סט כזה(4 בולמים) כשאחד מהבולמים האחוריים החליט לנזול פתאום( בן פחות משנה), מהיבואן לא קיבלתי שירות(פניתי דרך הסוכן), וכשקיבלתי תשובות שהפתרון הוא להחליף בולם לחדש וזה בא בזוג....וזוג עולה בערך 1600 ש"ח.... מבאעס.... כמובן שקוני הוא בולם מצויין, אבל השירות לא משהו...

כשאתה אומר "בן פחות משנה", אתה מתכוון שהוא כבר היה קרוב לשנה.
ואז אתה מתלונן על כך שיבואן לא לקח אחריות על מוצר מתבלה שעבד, מי יודע כמה זמן וכמה קשה, ואומר שהשירות לא משהו.

מה ציפית שיעשו?

נדב ש.
17-01-15, 07:45
ואז אתה מתלונן על כך שיבואן לא לקח אחריות על מוצר מתבלה שעבד, מי יודע כמה זמן וכמה קשה, ואומר שהשירות לא משהו.

מה ציפית שיעשו?

למיטב ידיעתי אחריות יש לשנה, לרוב המוצרים בשוק, אני מגיע מתחום העסקים ונותני השירות ותאמין לי שאם היתה עוברת שנה ויום לא הייתי אומר כלום.
כשנותנים אחריות לשנה אז ככה זה צריך להיות, גם אם היה אומר לי לקחת בולם משומש במקום הייתי לוקח, אבל לנפנף לקוח(ולקוח טוב, כי המלצתי לחברים גם על הסט הנ"ל ורכשו גם, עזוב שגם אצלם הלוולס שקעו אחרי שנה כשיש אחריות שנתיים וגם האשימו אותם בזה שהם שקעו ולא נתנו מענה) בתשובות דביליות זה כבר משהו אחר.
אני בתחום שלי ספגתי על עצמי נזקים שקרו למוצרים לפני תום האחריות, קודם כל הלקוח קיבל שרות ויצא מרוצה, אחר כך התמודדתי מול היצרן וכן קיבלתי מה שרציתי ולפעמים גם לא... אבל הרווחתי לקוח שהביא עוד 10 חברים, כניראה שהם לא צריכים את זה הם כבר רוויים...
זה לא מעניין אף אחד כמה הבולם נסע ואיפה, לזה הוא מיועד, תכף תגיד לי שבמדבר בקיץ באוגוסט אסור לנסוע איתם...

אורי.ר
17-01-15, 12:15

מה ציפית שיעשו?+

רק בשביל שנבין לטענת היבואן הבולם אמור לעבוד קשה בתנאי שטח קשים ועדיין נתנת אחריות לשנה
http://www.wertheim.co.il/page.asp?pageID=35

or_t
17-01-15, 17:52
אוקיי אז המתמודדים הסופיים הם אולדמן או בילשטיין+אייבך.

הבנתי שלאולדמן יש קפיץ רך או קשה: בהנחה שהרכב לא מיועד לעבודה אלא טיולים, אני מניח שממולצת האופציה הרכה נכון?

raanan
17-01-15, 18:18
הבנתי שלאולדמן יש קפיץ רך או קשה: בהנחה שהרכב לא מיועד לעבודה אלא טיולים, אני מניח שממולצת האופציה הרכה נכון?
זה לא עניין של רך או קשה , זה לאיזה משקל רוב הזמן הרכב יהיה עמוס .
אם יהיו גם 2 מאחור + ציוד קמפינג (צידנית , מזרונים, אוהל וכו' ) + ארגז כלים סימלי + ציוד חילוץ בסיסי (רצועות, שאקלים),
אז המלצתי הדגמים שציינתי בהודעה הקודמת .
בכלל, לדעתי בטרופר ארוך רצוי ישר לבחור בחלופה של סטים קשיחים (זה לא ממש קשיח בטרופר).

בהצלחה
רענן

נדב ש.
17-01-15, 20:27
+1 לרענן

or_t
18-01-15, 19:29
עדכון קצר: דיברתי עם גתוס ושאלתי לעצתם. הם בפירוש המליצו על האיירונמן גם לעומת האולדמן כי לטענתם סט האולדמן שמותאם לטרופר מגביהה רק ב 3 ס"מ ואינו מצדיק קפיצה של כמעט 2000₪ במחיר.
כמו כן הם טוענים שהבילשטיינים מיועדים לרכב במצבו המקורי והשילוב שלהם עם קפיצי פדרס נעשה רק בארץ כאקט שיווקי של היבואן. אותו כנ"ל לגבי קוני ומונרו. לטענת גתוס רק הקיטים האוסטרליים מתוכננים ומיוצרים כשילוב של בולם וקפיץ שמשלימים אחד את השני.

האמת, נמאס לי לחפור בזה. יום ראשון אני אתקין איירונמן ונעדכן איך מרגיש. תודה על התמיכה [emoji1]

raanan
18-01-15, 19:54
האמת, נמאס לי לחפור בזה. יום ראשון אני אתקין איירונמן ונעדכן איך מרגיש. תודה על התמיכה [emoji1]

המלצה שלישית :
קפיצים מאחור של איירון מן דגם HOLD008C (שים לב דגם C בלבד ! )
מרסנים מאחור של איירון מן דגם 12644GR
מרסנים מקדימה של איירון מן 12643GR

שוב בהצלחה
רענן

or_t
20-01-15, 10:50
פותח שוב את השרשור: יש למישהו ניסיון עם הקיט של EFS? איך הוא לעומת האיירונמן?

wonderd
20-01-15, 12:23
אני מציע שתיקח את חפירה ותלך לחפור בגינה..
הסט הכי משתלם ולא מאכזב ברמות המחירים שאנחנו מדברים עליהן, לדעתי, אחרי שאני חפרתי בזה לפני שנה - האיירון מן. גם אני רכשתי דרך גתוס והם ביצעו לי את ההתקנה אצלם תוך שעה. הרכב נסע איזה 15,000 ק"מ מאז וחלק גדול מאוד מזה בשטח. אני מרוצה.

or_t
20-01-15, 13:13
אני מציע שתיקח את חפירה ותלך לחפור בגינה.. הארכתי לעצמי את מועד סיום החפירות בגלל מזג האויר הנעים :)

אבל במקרה עלתה הזדמנות של קיט EFS באותו מחיר של איירונמן. כאן בפורום לא מצאתי כמעט אף התחייחסות לקיט הזה, אבל בפורומים בעולם הוא ממוצב חד משמעית מעל איירונמן. לכן, בהנחה שהמחיר זהה, איזה קיט עדיף?

ובבקשה שאף אחד לא יאמר ששניהם יהיו יותר טובים מהמקורי...

wonderd
21-01-15, 08:46
אם החלטת שה EFS יותר טוב וזה אותו מחיר - אז אתה עונה לעצמך על השאלה.

or_t
15-02-15, 09:27
טוב רק בשביל לסגור את השרשור הזה למען הדורות הבאים:
לפני שבועיים הותקן קיט EFS Elite אצל סלמן אבל רק אתמול הצלחתי להכנס עם הרכב לשטח. ההתקנה הייתה מקצועית ביותר וזה המקום לשבח את סלמן על היחס והמקצועיות.

הקפיצים נראים מסיביים ביותר וכך גם הבולמים. לא בדקתי אבל נראה שהקיט מגביהה את החלק האחורי של הרכב במעט יותר מ - 2" ולכן הוא מעט יותר גבוה מהחלק הקדמי.

הנסיעה בכביש מעט יותר קשיחה (מבלי לפגוע בנוחות) אבל כל תופעות הנדנוד וסגירות מהלך נעלמו לחלוטין והרכב מרוסן מאד עכשיו.
הנסיעה בשטח היא כבר סיפור אחר לגמרי והאמת שלא ציפיתי לכזה שיפור: הרכב בכלל לא מגרד את הגחון ונשאר גבוה מעל המכשול וכל זאת עם שמירה על נוחות מדהימה בשטח.

לסיכום: מומלץ.

dingo1st
17-02-15, 08:52
ראשית ...
תתחדש ותהנה...
סיכמת יפה מאוד אבל את פרט משמעותי החסרת...
כמה שילמת ?????

ראם

or_t
17-02-15, 10:22
כמה שילמת ?????
ראם

4,500 טבין ותקילין.

tayrie
12-07-15, 16:20
נשמח לתמונות של הרכב לאחר הגבהה.

tayrie
13-07-15, 12:30
אני גם מתלבט כרגע בנוגע להגבהה, ומצאתי את השרשור הזה כנכון להמשיך.
כרגע על השולחן איירונמן וEFS.
נראה שבארץ מוכרים איירונמן מדגם B בלבד , זה פחות קשיח מC

רענן , ראיתי שאתה ממליץ על C בלבד , למה לדעתך זה כל כך קריטי , בהנחה שהרכב לא עמוס במיוחד?
ומאיפה משיגים דגם C בארץ?

tayrie
13-07-15, 13:00
דיברתי עם גתוס, יש להם דגם c שלטענתם(השגויה) לא מתאים לרכב.
הם לא נותנים אחריות במידה ומתעקשים על דגם c

raanan
14-07-15, 06:19
שאל אותם מה משמעות ההערה של היצרן בקטלוג (מוקף באדום)
99840

tayrie
14-07-15, 11:20
במאמץ רב הצלחתי למצוא את זה בעצמי באתר שלהם, ממש מטעה.

מה שכן ציפיתי מגתוס לקצת יותר מקצועיות, אני מעריך שהם הרכיבו לכמה עשרות כלים קפיצים שפשוט לא מתאימים לפי הגדרת יצרן.

wonderd
14-07-15, 11:25
לאחר כשנה מאז ההתקנה (של גתוס) ברכב שלי ולא מעט נסיעות בשטח, אין שום שקיעה ושום נעליים, לא חושב שיש צורך להתקין קפיצים קשים יותר שמתאימים למשקל כבד כמו שמסומן בהערה שבקישור, אלא אם באמת מעמיסים על הרכב באופן קבוע.
לא מבין למה אמור להיות הבדל בין רכב משנת 2001 לרכב משנת 2000 או אפילו 99... זה אותו רכב!

tayrie
14-07-15, 15:10
אם היה מדובר בהמלצה ניחא , אך מאחר ומדובר בהוראה מפורשת (גם אם כתובה בין השורות) היא מצריכה התיחסות.

raanan
14-07-15, 15:58
חיים,
אני חושב שהשמצת גתוס היבואן ממש לא במקום !

יכול להיות שהם קיבלו הבהרות מהיצרן לאור שאילתא אליהם .
נקווה שנציג גתוס ייתן תשובה סופית מוסמכת.

רענן

99846

tayrie
14-07-15, 18:05
התשובה שקיבלתי מגתוס בטלפון היתה "אין לנו , ובמידה ומרכיבים C - אין אחריות".
ללא שום התיחסות לשאילתא שנשלחה ליצרן, או תשובה עליה.

במידה והם אכן קיבלו את אישור היצרן לגבי ההתאמה הזו, אני לוקח את דברי בחזרה.

האם קיבלת את תשובת היצרן לשאילתא?

raanan
15-07-15, 07:56
התשובה שקיבלתי מגתוס בטלפון היתה "אין לנו , ובמידה ומרכיבים C - אין אחריות".
אם הם היו משווקים C (עומס גדול יותר) ולקוח מתעקש על B לעומס קל יותר, אז מבין אי לקיחת אחריות.
אבל להיפך, לא מובן !
בכלל על מה הם לא לוקחים אחריות אם אין להם במלאי והם לא משווקים ?

האם קיבלת את תשובת היצרן לשאילתא?
הם כתבו שיפנו ליצרן ויעדכנו בתשובתו.
הטרופר שלי כבר אחרי "מסע" השידרוגים. אם אצטרך להחליף קפיצים,
אפנה ישירות ליצרן במידה ולא תהיה עדיין התייחסות גתוס עפ"י תשובת היצרן.

רענן

נמרוד
15-07-15, 08:17
מה אתם רוצים מגתוס?

גתוס נותן עסקת חבילה שכוללת מוצר+הרכבה+אחריות.

לא חייבים לקנות את החבילה - תקנה איזה בולם וקפיץ שבא לך, כולל ערבוב בין מותגים, ותרכיב לבד או במוסך מדרכה כלשהו. אין פה מדע אטום.

הסיבה ללכת לסדנא מוכרת כמו גתוס, היא הנוחות, והאחריות. אבל הם נותנים אחריות על החבילה שהם בוחרים למכור, אי אפשר להכריח אותם למכור משהו אחר ועדיין לקחת עליו אחריות.

wonderd
15-07-15, 09:35
גם אני פניתי ליצרן, קיבלתי תגובה שהיבואן בארץ ייצור איתי קשר בהקדם, נמתין ונראה.
בכל מקרה כפי שכתבתי - הניסיון המועט שלי מלמד (אותי) שהסט הזה מצוין לרכב הזה ואין איתו שום בעיה.

raanan
15-07-15, 09:37
מה אתם רוצים מגתוס?
לא הרבה ....

יש רק ציפייה מיבואן שייתן תשובה מוסמכת לסוגיה טכנית שעלתה.

מצידי, כול אחת מהתשובות מספקת :
א. בדקנו עם היצרן (ושכחנו לעדכן) ,
לטרופר שנמכר בישראל/ מתאר השטח והכבישים בישראל/ הנהג הישראלי (מחק את המיותר),
הכי מתאים דגם B שאנו מייבאים.
ב. שכחנו לבדוק מול היצרן, דגם B יש אצלנו בסטוק, את זה אנחנו מרכיבים.
ג. "נוסטרה שמוסטרה" (יצרן) פחות מטריד אותנו בהערותיו ! אנחנו מתקינים עפ"י הבנתנו המקצועית.

רענן

tayrie
15-07-15, 14:02
לשם הדיון, גתוס הוא לא היבואן אלא חברה בשם רקורד(http://www.recordltd.co.il/)

or_t
20-07-15, 09:44
נשמח לתמונות של הרכב לאחר הגבהה.
סליחה על ההצתה המאוחרת. לחץ בעבודה וכו.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/19/70a296a0c102dd4736f33ca80866ea58.jpg

tayrie
20-07-15, 10:06
תודה רבה אור.

EFS נכון?
עושה רושם של הגבהה משמעותית מאוד.

נדב ש.
20-07-15, 10:32
אור-מדדת גבהים בין החלק האחורי לקדמי? עושה רושם שהחלק הקדמי יותר נמוך... אלא אם כן הרכב עומד בירידה.
מה שיפה בטרופר שגם אחרי הגבהה, אם מותחים את המוטות פיתול לפי מידה הרכב יעמוד עדיין מאוזן ולא נוטה קדימה כמו רוב הרכבים עם IFS, ההפרש בין החלק האחורי לקדמי צריך להיות הבדל של 2 -3 ס"מ .
כמובן לא לישכוח כיוון פרונט.

or_t
20-07-15, 13:03
אור-מדדת גבהים בין החלק האחורי לקדמי? עושה רושם שהחלק הקדמי יותר נמוך... אלא אם כן הרכב עומד בירידה.
מה שיפה בטרופר שגם אחרי הגבהה, אם מותחים את המוטות פיתול לפי מידה הרכב יעמוד עדיין מאוזן ולא נוטה קדימה כמו רוב הרכבים עם IFS, ההפרש בין החלק האחורי לקדמי צריך להיות הבדל של 2 -3 ס"מ .
כמובן לא לישכוח כיוון פרונט.
לא בדקתי גבהים והרכב אכן בירידה, אבל עדיין יש הבדל מסויים בין החלק האחורי לקדמי. מתחתי את מוטות הפיתול כמה שיכולתי אבל מעדיף קצת שיפוע מאשר לעשות נזק. נראה לי שבשביל ממש לאזן את הרכב צריך להחליף למוטות פיתול מחוזקים.

נדב ש.
20-07-15, 13:07
ממש אין צורך במוטות מחוזקים, נסעתי כך 5 שנים בטרופר עם הגבהה 3".
מה שכן מעבר ל 2" צריך לעשות קצת שינויים בפרונט.

or_t
20-07-15, 14:02
ממש אין צורך במוטות מחוזקים, נסעתי כך 5 שנים בטרופר עם הגבהה 3".
מה שכן מעבר ל 2" צריך לעשות קצת שינויים בפרונט.

איזה שינויים בפרונט?

נדב ש.
20-07-15, 14:47
מוטות הגה מחוזקים, להפוך תפוחים עליונים, הנמכת סרן.

or_t
21-07-15, 09:08
מוטות הגה מחוזקים, להפוך תפוחים עליונים, הנמכת סרן.
עזוב אני לגמרי הדיוט בעניין. מה המטרה של כל אחד מהשינויים האלה?

wonderd
21-07-15, 09:14
במתיחה של מוטות הפיתול - אפשר להקפיץ אותם שן ואז תצטרך פחות מתיחה..

נדב ש.
21-07-15, 09:32
עזוב אני לגמרי הדיוט בעניין. מה המטרה של כל אחד מהשינויים האלה?

בגלל המתלים הניפרדים מקדימה כשאתה מגביה את הרכב יותר מ 2" מה שקורה זה שלא נישאר לך מהלך מתלה קידמי, זווית הציריות זוועתית והשחיקה מוגברת מכאן לשבירה הדרך קצרה, כנ"ל למוטות היגוי.

השינויים הנ"ל נועדו לשפר את כל אלה.

-->