PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק מצבר ברכב עובד

Gilad
13-01-15, 16:31
היום ראיתי בתחנת דלק סוג של בוסטר התנעה אבל עם הוראות הפעלה מוזרות.

ההנחיות היו :

1. לנתק מינוס מהמצבר ולחבר למינוס של הבוסטר
2. לחבר פלוס של הבוסטר לפלוס של המצבר (במקביל לשל הרכב) - סביר להניח שהסדר הפוך אבל לא רלוונטי.
3. להתניע
4. לאחר שהרכב עובד, לנתק הבוסטר ולחבר כבל המינוס המקורי חזרה לקוטב שלו.

נושא החיבור של המצבר לאחר שהרכב עובד לא נשמע לי הגיוני ברכב מלא אלקטרוניקה היום. אני טועה?

asypeer
13-01-15, 16:34
מניעת נזק למחשב הרכב (מגע של המינוס של הבוסטר עם המינוס המקורי)

Sent from my Ass

boaz avrahami
13-01-15, 17:39
זה לדעתי מתכון די בטוח דווקא להרוס את מחשב הרכב או הווסת טעינה.
יש גם סיכוי שהרכב יכבה כשניתקו אותו מהבוסטר אבל אני לא מומחה עם תעודות אלא רק חובב

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

shmil
13-01-15, 17:53
היום ראיתי בתחנת דלק סוג של בוסטר התנעה אבל עם הוראות הפעלה מוזרות.

ההנחיות היו :

1. לנתק מינוס מהמצבר ולחבר למינוס של הבוסטר. כדי שהבוסטר לא יגמר עוד לפני הנעה רק על טעינת המצבר.
2. לחבר פלוס של הבוסטר לפלוס של המצבר (במקביל לשל הרכב) - סביר להניח שהסדר הפוך אבל לא רלוונטי. דווקא בסדר.
3. להתניע OK
4. לאחר שהרכב עובד, לנתק הבוסטר ולחבר כבל המינוס המקורי חזרה לקוטב שלו. יש לך רעיון איך לחבר את המינוס המקורי בלי לנתק את הבוסטר? רק אם יש לך נעל קוטב עם בורג נוסף לחוט, וניתקת רק את החוט....

נושא החיבור של המצבר לאחר שהרכב עובד לא נשמע לי הגיוני ברכב מלא אלקטרוניקה היום. אני טועה?

לטעמי אתה לא טועה, אבל הסיבה - בגוף הציטוט.

ולא, אסף, אין פגיעה מעצם חיבור שני המינוסים, אלא מהריטוטים שייווצרו כשתנסה, בחוסר הצלחה, קודם לחבר הקבוע ורק אח"כ לנתק הבוסטר....
:)

boaz avrahami
13-01-15, 18:12
שמיל, לא הבנתי את התגובה שלך לסעיף 4.
מבקש תשובה מה עלול לקרות לרכב אם תנתק אותו בזמן העבודה מהמינוס של המצבר - בוסטר או מצבר הרכב.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

shmil
13-01-15, 18:35
מה יקרה? לא יודע, אבל זה לא בריא, לא לרכב, לא למחשב ולא לאלטרנטור.
התגובה לסעיף 4 היא: בדרך כלל, כדי לנתק מצבר, אתה מוריד את הנעל מעל הקוטב. אם הורדת את הנעל, אתה שם את התנין של הבוסטר על הקוטב. עכשיו, איך תחזיר את הנעל לקוטב שתפוס לך תנין עליו? ועוד כשנשמר המגע בכל רגע נתון?

amirmoshe
13-01-15, 18:40
לדעתי הסיבה היא שחלק מהכח של הבוסטר ילך למצבר. ואז לא תהיה התנעה. בכל מקרה לא נראה הכי מומלץ

boaz avrahami
13-01-15, 18:57
מה יקרה? לא יודע, אבל זה לא בריא, לא לרכב, לא למחשב ולא לאלטרנטור.
התגובה לסעיף 4 היא: בדרך כלל, כדי לנתק מצבר, אתה מוריד את הנעל מעל הקוטב. אם הורדת את הנעל, אתה שם את התנין של הבוסטר על הקוטב. עכשיו, איך תחזיר את הנעל לקוטב שתפוס לך תנין עליו? ועוד כשנשמר המגע בכל רגע נתון?

כתוב לך לנתק את התנין ואז להחזיר.

הרכב לא יכבה ללא מצבר?
מה יקרה למחשב כשהאלטרנטור יעבוד עם מצבר מנותק?

בפועל, לפי ההוראות, יש רגע שבו המצבר/ בוסטר מנותקים מהקוטב.
הרגע הוא כשמחזירים את הקטבים למצבר המקורי.

את הרצון שלהם להימנע מפריקת הבוסטר על המצבר הריק הבנתי.
את היישום לא

shmil
13-01-15, 19:25
ולכן כתבתי מהרגע הראשון - לא נכון ולא הגיוני וגם לא ברור למה.

-->