PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוון בלם יד הנד ברייק בלם חניה פארקינג ברייק בטויוטה פראדו 2001

grossfeld
15-01-15, 09:06
הי,
לפי מה שהבנתי זה נושא בעיתי בפראדו ושמעתי על כאלו שהתיאשו. אבל בואו תנסו להשאר טכניים ולעזור לי.
אתמול עשיתי על זה עבודה רצינית ופירקתי כמעט את כל החלקים הרלבנטים.
השאלה בפשטות היא:
איך מכוונים את בלם היד בפראדו?

אם אני מסבך את העניין אז, הבורג כיוון בלם יד שנמצא אצלי בידית שבתא נהג נמצא בקצה מהלך.שמתי ספייסרים וזה עדיין לא תופס חזק.
אני מחפש כיוון מתוך התוף של הבלם. העליתי את הרכב על ג'קים ופירקתי גלגלים, קליפרים ודיסקים.
ניקיתי טוב את כל המערכת מבוץ וחרא שהיה שם.
למטה בכל צד יש בורג כיוון עם שמש מסביבו כדי לכוון את הבלם. בצד אחד הבורג הזה חפשי לסיבוב וניתן לכוון את המרחק של הרפידות אחת מהשניה. שמתי לב שבורג הכיוון מכוון את החלק התחתון של הרפידות ואילו משיכת הידית ומשיכת הכבל מרחיקה את החלק העלון של הרפידות.

לעומת זאת בצד שני בורג הכיוון תקוע. לא רוצה להפתח. ניסיתי הכל. כולל חימום עם ברנר וכמובן הברגה רגילה והפוכה. לא זז. אני מאמין שזאת הבעיה שלי כי גלגל אחד ניתן לכיוון והוא תופס את הבלם ואילו הצד השני לא תופס בכלל את הבלם. החלק עולה קצת יותר מ100 שח בטויוטה. אקנה אם תעזרו לי להבין שזאת הבעיה.

אבל, לא מצאתי שום כיוון לכבל או לתנועה של הרפידות. אני לא ראיתי מה המצב בפראדו אחרים אבל אצלי הבורג כיוון בתוך הרכב ממש בולט החוצה ואפילו חתך את כיסוי הבד שלו. אני רוצה לדעת אם אפשר למשוך את הכבל לכיוון הגלגלים וליצור מצב שגם שבלם היד מכוון וגם לא נשארת לי שארית של כבל בתוך הידית.

בקיצור, הסתכלו בתמונות ונסו לעזור כמה שאפשר.
תודה
אייל

צד נהג, חפשי ומשוחרר
95234
95235
צד נוסע תקוע :(
95236
מקט בטויוטה
95233

ronen7k
15-01-15, 12:20
תבדוק , יש אפשרות גם למתוח את הכבל באזור של הסרן האחורי
לא זוכר איך זה בדיוק הולך שם , אבל עשיתי את זה פעם למישו עם פרדו 2002
יש אפשרות למתוח לפני שהכבל נכנס לגלגלים.

פלג_
15-01-15, 12:42
שלום
אני עשיתי כך:

את בורג הכיוון מידית האנדברקס שיחררתי עד הסוף, כלומר רפוי לגמרי.
פירקתי את הדרמים/תופים, במידה ויש מדרגה קטנה כדי מאוד לעשות חריטה, לא הוריד יותר מידי חומר אלה רק את המדרגה במידה ויש, המדרגה הזאת מקשה על הפירוק/הרכבה וכיוון.
לאחר מיכן משחק עם הבורג כיוון עד שיש מרווח מינימלי.
תכניס את התוף ותיתן שני לחיצות טובות על הזרוע שמחוברת לכבל כדי למקם את הרפידות על התוף, וככה לכוון כל גלגל בניפרד בעזרת הבורג (ריגולז)
ממש להוציא לכוון (פנימה או אחוצה את הבורג לפי הצורך) ולהכניס עד שאתה מרגיש שזה הכייון.
שמצד אחד זה לא נוגע בדפנות התוף ואין התנגדות לסובב אותו ומצד שני שהוא מספיק קרוב לתוף וכל נגיעה קטנה על המנוף שנמצא מאחור על הסרן גורמת למגע נכון.
זאת הסיבה שגם כדי לחרוט במידה ויש מדרגה, הקוטר בזמן ההכנסה קטן מהקוטר שהרפידה נוגעת בפועל.

לאחר שסוגרים את הגלגלים וזה לא מספיק ניתן לסגור את הבורג שנמצא על ידית האנדברקס לפי הצורך, לרוב יש צורך כן לסגור קצת.

את הבורג התקוע פשוט תחליף.

אני זוכר גם בהיילקס את הבורג הזה שהיה מתוכנן להתכוונן אוטומטית על ידי פחית שמסובבת אותו בכל פעם שמושכים אנדברקס, בפועל זה לא היה קורה.
כניראה שהבוץ והג'יפה לא עזרו למנגנון הזה.

פלג_
15-01-15, 13:21
עכשיו אני נזכר שבהיילקס האנדברקס היה אותו מערכת של הבלמים האחוריים ולכן הוא היה משתנה עם המזמן.
מה שלא קורה בפראדו ששם הסנדלים והתוף משמשים רק לאנדברקס ובלימה עם בדוושה היתה מפעילה את הברקס דיסק, אם לא קרה שנסעת עם אנדברק משוך בנסיעה אין לו שום סיבה להשתנות

grossfeld
19-01-15, 17:23
טוב, הצלחתי לכוון את הבלם יד.
כפי שהציע לי פלג. עקבתי אחרי ההוראות שלו שהיו זהות להוראות שמצאתי בעוד מקומות. הבעיה שלי היתה לשחרר את הבורג כיוון התקוע.
בגלל שלא רציתי להוציא 100 שח על בורג חדש, התעקשתי לשחרר את הבורג התפוס לבד. ואכן הצלחתי.
מה שעזר לי בעיקר זה מלחציים גדולות וטובות שיש בכל מוסך אבל לי אין. נעזרתי במלחציים של מוסך של חבר. ועוד עצה שקיבלתי ועזרה כמו קסם זה לתת כמה דפיקות טובות עם פטיש. עם השפיץ של הפטיש על החלק שמעל ההברגה בבורג. זה משחרר את כל החלודה שמחזיקה את הבורג. וזה עבד!
בתמונה המצורפת סימנתי בחץ איפה צריך לדפוק.

חוץ מזה פירקתי את הכיסוי בד שמכסה את ידית הבלם ואתפור שם את החור שנוצר כתוצאה מאי יכולת לכוון מהגלגלים ורק כל השנים כיוונו מהידית והכבל כבר היה מתוח ושפשף את הכיסוי.

אז לכל אלו שמיואשים מעניין ההנד ברייק בפראדו, יש לי בשורה טובה אליכם. זה אפשרי וזה כדאי. קצת השקעה וזה עובד.
אשמח לעזור למי שרוצה לכוון את שלו.
אייל
95387

-->