PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מומחים לדרייבשאפט קידמי סופה

סופת המדבר
16-01-15, 12:01
השבוע קניתי דרייבשאפט חדש / משופץ מחוזק לסופה
המוכר שאל אם הגיפ מוגבה אמרתי שכן
אמר לי שזה מיוחד לגיפ מוגבה
היום באתי להרכיב אני רואה שאפילו במצב הכי סגור הוא לא נכנס בין היוקים
דרייבשאפט רגיל סנדרטי נכנס בלי בעיה ועם עוד משחק אחורה קדימה
השאלה אם מישהו יודע מה המידה הסטנדרטית לסופה?
2. אם אני מרכיב את הדריי' עם הסליפ יוק למעלה בצד הטרנספר אמורה להיות בעיה? כי זה הפוך ממה שיש בספר אבל לדעתי ככה הוא יותר מוגן מחול ומים
3. במהלך מתלה שהסרן יורד למטה הדרייב' אמור להתקצר נכון?
ובסגירה זה הפוך הוא מתארך

דרור ברלי
16-01-15, 12:48
אכן, בפתיחת מתלה גל ההינע "נסגר" ובסגירת מהלך הוא "נפתח".
וזה למה?
בסופה, הנדנדות של הקפיצים הקדמיים נמצאות מלפנים והתושבות הסטטיות מאחור.
בפתיחת מתלה, הקפיץ "מתעגל" ולכאורה "מתקצר", כך שהמרחק שבין הסרן לתושבת הסטאטית של הקפיץ (האחורית), מתקצר והסרן זז מעט אחורה = גל הינע "נסגר".
בסגירת מתלה, הקפיץ "מתארך" והסרן זז מעט קדימה - אז גם גל ההינע נפתח.

ומה זה "גל הינע לג'יפ מוגבה"?
השאלה היא כמה מוגבה.
בסופה, הדיפרנציאל הקדמי הוא מסוג פיניון גבוה (High pinionׂׂׂ) והמשמעות היא שגל ההינע הקדמי נמצא בזוית שטוחה יחסית גם כשהג'יפ מוגבה או בפתיחת מתלה. כך שעבור הגבהות רגילות ושפויות (עד 4') הנסיון מלמד שהמידה המקורית בד"כ מספיקה.

מעבר לזה, צריך כבר גל מעט ארוך יותר כי גל באורך המקורי עובד על קצה שיני ההזחה והן מתבלות במהירות.

אתה מתאר גל ארוך משמעותית שמיועד לג'יפ מוגבה מאוד, אולי אפילו עם SPOA (קפיץ מעל הסרן). הפתרון המיטבי הוא כמובן למדוד ולייצר לפי מידה עבור הרכב הספציפי ולא לקחת סתם ככה "גל הינע לג'יפ מוגבה".

סופת המדבר
16-01-15, 19:30
כן אני יודע וגם עכשיו מורכב דרייב' רגיל והוא לא על הקצהאצלי הגיפ מוגבה באזור ה4'' לפי חישובים שעשיתי הדרייב' החדש אמור להיות קצר ב4-5 ס'מיום ראשון אני מקווה שיהיה לי זמן אני יחזור אליו נראה מה אומר הבחור

סופת המדבר
18-01-15, 21:42
היום חזרתי לבחור אמרתי לו שהדרייבשאפט ארוך יותר מידי אז הוא אומר לי ''אז הגיפ שלך לא מוגבה'' אמרתי לו שהוא מוגבה בבערך 4'' אומר לי אין מצב זה מתאים לגיפ מוגבה (לא יודע איך הוא הגיע למסכנה הזאת כי גם על הכי סגור חסרים לי עוד שתי סנטים בשביל שהוא יכנס בין היוקים) בקיצור הוא אומר לי טוב אני יביא לך אחד קצר שמתאים למידה סטנדרטית הלך הביא לי אחד יותר קצר. לפני שחזרתי אליו מדדתי את הדרייבשאפט שלי הישן שמורכב על הגיפ יצא לי אורך כללי כולל האוזניים 107 ס'מ הביא לי את הקצר סוגר אותו עד הסוף (אצלו בעסק) מודד מאותו מקום שמדדתי את שלי יוצא לי 108 ס'מ יענו גם זה לא יכנסהלך חיפש עוד אחד יותר קצר לא מוצא בקיצור בסוף זה שעובד איתו לקח את הארוך שהוא הביא לי קיצר לי אותו במקום ב4.5ס'מ למצב שהיוק באמצע מהלך שלו האורך הכללי יהיה 107ס'מ באתי הביתה הרכבתי ויושב פיקסאבל מעניין הוא אומר שמשהו לא בסדר אצלי ולא יכולה להיות מידה כזאת

six 4 life
18-01-15, 22:07
אין שום מידה סטנדרטית כמו שכבר אין אף סופה סטנדרטית. כל ג'יפ עם מידות משלו. יכולה להיות מידה "ממוצעת" שתתאים לטווח מידות מסויים אבל זה ניחושים נטו, אין כזה דבר מידה מהמדף לרכב כזה.
אני מציע שלהבא תבחר יותר בקפידה ממי אתה קונה דברים.

דרור ברלי
18-01-15, 22:39
לפני כחמש שנים, כשהגעתי לרכוש גל הינע מגרינגראס, נחמן נשכב מתחת לג'יפ ומדד.
גם הוא טען את אותה טענה, שכבר אין דבר כזה "סטנדרט" וכל ג'יפ סופה הוא חיה עצמאית שעומדת בפני עצמה ושצריך למדוד.
לדעתו, זו הדרך היחידה לדעת את האורך הדרוש. מה שנכון נכון. גל ההינע שייצר לי "לפי מידה" פשוט מצויין.

six 4 life
18-01-15, 22:51
זה בדיוק ההבדל בין בעל מקצוע מנוסה למישהו שעונה תשובות כמו "אם הוא מוגבה זה מתאים".

סופת המדבר
18-01-15, 22:58
בסדר.. אבל מדידה כמו שהוא היה אמור לעשות אני עשיתי כי לא רציתי ליסוע עם הגיפ עד אליו יכול להיות שעכשיו אם יבוא מישהו אחר כבר תיהיה לו מידה נכונה יותר לתת לו חחח

-->