PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבה של ג'ימני לגיר ידני

cyber2200
16-01-15, 16:12
יש לי מספר שאלות על הסבה לגיר ידני.
קודם כול מדובר על ג'ימני 1999 במצב סביר, אחרי החלפת מנוע (מנוע מיבוא).
הגיר הוא אוטומט, וכמו כול גיר אוטומט ישן עושה בעיות מדי פעם וככול הניראה בסופו של דבר זה יגמר בשיפוץ או החלפת גיר.
השאלות הם ככה:
1. האם ניתן להעריך כמה יעלה לעשות הסבה של האוטו לגיר ידני?
2. האם מישהו עשה את זה או מכיר מישהו שעשה את זה?
3. האם שינוי כזה עשוי ליצור בעיית רישוי? צריך להחליף ברישיון? איך זה עובד מבחינה חוקית?
4. עם או בלי קשר, האם למישהו יש המלצה על מוסך טוב באיזור תל אביב שיסכים להתעסק עם כזה פרויקט או המלצה על מכון גיר טוב (אם אני אחליט לשפץ את האוטומט)?

תודה לכול מי שקרא עד עכשיו ו\או יענה :)

שגיא S
16-01-15, 16:40
אז ככה...בג'ימני שנת 99 מצבך עוד טוב כי המנוע G13BB אמור להתאים לגיר סמוראי בלי בעיה. אז למצוא גיר לא יהיה קשה.
מפה יש לך את כל עניין ההתאמות - אני מניח(!) שזה כולל חשמל, מחשב, דוושות, ועוד הרבה דברים. יש 2 שאני מכיר שעשו את זה בארץ.
שניהם עם קשרים חזקים בענף המוסכים ועשו את זה כי קנו ג'ימני ידני לפירוק שממנו פירקו הכל.

לדעתי - אף מוסך או סדנא לא יעשה את זה בשביל פחות מסכום של חמש ספרות...המון עבודה....

אתה יכול לדבר עם מורי/סלמן/ליאור זוקילנד ולראות אם יש להם ניסיון והצעת מחיר לעבודה כזאת אם אתה לא מתכוון לעשות לבד.
אם אתה כן מתכוון לעשות לבד - אז אני בכיף אעזור לך בסופ"שים. ונצלם ונעלה כתבה לאתר על איך עושים את זה.

cyber2200
17-01-15, 10:57
תודה לכול מי שענה פה או בפרטי.
שגיא, המון תודה על התשובה, עזרת לי מאד.
אין שום סיכוי שאני נכנס לכזה דבר לבד, אני לא מבין בזה כמעט כלום ואין לי מקום ו\או כלים ו\או זמן להיכנס לכזה דבר.
הסכום שציינת נשמע הגיוני - בקיצור, אני ככול הניראה אשפץ את הגיר אוטומט.

שגיא S
17-01-15, 12:06
לפני שאתה קופץ לשיפוץ של הגיר אולי תתאר את הבעיה שלך...ואנשים יוכלו לעזור מניסיונם.
הרבה מהשיפוצי גיר אוטומט, היו יכולים להחסך אם היו מחליפים רק מחשב/סולונואיד/ חלקים אחרים

asypeer
18-01-15, 10:15
העלות של ההסבה לא תהיה גדולה ממחיר של גיר אוטומטי קומפלט ( אבל גם לא תהיה זולה במיוחד)
קח בחשבון שגם גיר משופץ יכול לשבוק ושאין הרבה ידניים בשוק ותחשוב אם אתה רוצה להיכנס לעניין. אם כן - יש לי מישהו שיעשה לך את זה.

Sent from my Ass

cyber2200
18-01-15, 11:07
אני כרגע רק בשבלב הרעיון.. אני כנראה לא הולך לעשות את זה בזמן הקרוב וכשאני אשקול לעשות את זה אז אני כנראה גם אשקול אם לא עדיף להחליף רכב פשוט. נגיד לקנות סמוראי ומכונית משפחתית קטנה.
בכול מקרה, המון תודה על התשובות.

-->