PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלי עבודה. משאילים?

erby
17-01-15, 20:10
שלום לכולם.

כמו בכותרת. האם אתם נוהגים להשאיל כלי עבודה?
האם מבחינתכם, כאשר אתם משאילים (או לא), דין רתכת CO הוא כדין בוקסה 32?

מתי לא תשאילו בשום פנים ואופן?

יש לכם קריטריונים להשאלת כלי עבודה (מועד החזרה, שווי הכלי וכו')?

בהתחשב בכך שרוב חברי הפורום אוהבים כלי עבודה (אנדרסטייטמנט...) מענינת אותי דעתכם.

מבחינתי, אני לא אוהב להשאיל, אבל אני משאיל.
אני לא אוהב לשאול וכשאני נאלץ, ברוב המקרים אני קונה או ניגש לבעל מקצוע.

תודה.

asafk
17-01-15, 20:22
פעם הייתי משאיל די הרבה כלי עבודה.
גם לחברים וגם ללא. לא רשמתי ולא עקבתי כי לא חשבתי שצריך.
אבל מתישהו הפסקתי (כשהבנתי שיש חוסרים ואני לא זוכר למי השאלתי).
אגב... מי יודע איפה החולץ זרועות פיטמן שלי? חולץ רחב של AMPRO.

אסף.

טל חסיד
17-01-15, 20:24
כלים כמו פטיש מפתחות ריניג או מפתחות אלן אין לי בעיה להשאיל גם אם יהיה נזק זה בעלויות נמוכות, כלים כגון אימפקט וכלים חשמלים אני משתדל לא להשאיל משני סיבות הראשונה קל מאד להרוס אותם ע"י שימוש לא מתאים, והשניה מי שמשאיל אותם בדרך כלל לא יודע לעבוד איתם ומסכן את עצמו, במקרים של בקשה כזו אני מציאה שאני יבצעה את העבודה.

טל

ד ו ר ו ן
17-01-15, 20:31
יש חברים שאין לי בעיה שישאילו כל כלי שיש לי.
גם אם אני אשכח שזה אצלם, הם יזכירו לי שזה שם.

יש כאלו שאני אציע לסייע להם יחד עם הכלי.

גלדיאטור
17-01-15, 20:49
אני לא נותן כלים!
לא מכיר מישהו ששומר יותר על הכלים שלו ממה שאני אשמור על הכלים שלו

tzagi
17-01-15, 20:50
להשאיל כלים זה בגדר של להלוות כסף לחבר, סתם תפסיד כסף (או כלים) וחבר.

דרור ברלי
17-01-15, 20:56
כשהייתי יורד לחצר לעבוד על הג'יפ, מושך חוט מאריך מהדירה ועובד עם כלים חשמליים, היה לי שכן שכל הזמן ביקש שאשאיל לו כלים.
פעם אחת זה בסדר.
פעם שניה גם.
בסה"כ הוא היה שכן נחמד. רוסי מבוגר, מנומס כזה. ולי היה אינטרס שכל השכנים יאהבו אותי, כדי שלא יתנפחו כשאני מנסר ברזלים או פותח סרנים בחנייה המשותפת או מחליף שמנים וכמה טיפות שחורות מטנפות את האספלט... או סתם מחנה רכב מבחן בחנייה של שכן אחר (שבכלל אין לו אוטו, אבל לא משנה, החניה שלו).
אז השאלתי לו. פעם, פעמיים, שלוש. בסה"כ עשה רושם ששמר על הכלים. החזיר אותם נקיים.
כשנשבר לו מקדח, הלך וקנה אחד חדש.

אבל אחר כך, מתברר שהבחור לא צריך את הכלים לאיזה תיקון דחוף בבית אלא ממש עובד על פרויקטים - בונה רהיטים וכו', או שמטפל בגרוטאה שלו - ובלי בושה עולה אלי ומבקש שוב ושוב מסור ג'יגסו, מקדחה, מברגה, דיסק 4.5, מפתחות, בוקסות וכו', זה התחיל להיות מוגזם.

אמרתי לו שכל הכלים אצל חבר שמשפץ דירה. נראה לי שהבין.

חודש אח"כ אני עצמי עברתי דירה....

yes1952
17-01-15, 21:07
מסובך ולא מסובך
במהלך חיי השאלתי כלים רבים-חלקם חזרו חלקם לא
אבא שלי לימד אותי כלל מאוד שימושי
אם אתה משאיל כלי-דע שיש אפשרות שלא יחזור ובטוח שאתה לא תזכור,
מסתבר שכאשר אתה משאיל כלי אתה נחמד וברגע שאתה מבקש אותו חזרה אתה סתם לא נחמד-ואם לא תתן אתה קמצן,
אז אני פעם לא הבנתי זאת-היום כן,
היום כאשר אני משאיל דבר מה-אני לא מהסס מפני שאנהי עושה סלקציה-אני יודע מי יחזיר ומי לא-
לדוגמא-בועז אברהמי-השאיל והחזיר-מבחינתי אחד כזה יכול לקבל גם את המפתח של הבית-אז מה עם יש לנו חילוקי דעות,
עמוס מ.-הוא בטוח שכל מה שיש לי זה גם שלו והוא צודק-מה איכפת לי בין כה וכה יש לי כלים שאין לא מושג איך הם עובדים
דרור ברלי?אם יש לי כלי ואין לו?שיקח בסוף זה חוזר ועם חיוך ענק
להמשיך?
לשכנים אני לא נותן ולבעלי מקצוע גם לא-"תשמע אני בדיוק משפץ כאן בבית ממול והשכן שלך אמר שיש לך הכל"שילך ויקנה
להמשיך?
נו הבנתם את הסיבוך, יסתבך שמו

lior_b.s
17-01-15, 21:23
משאיל מידי פעם...
לא לכל אחד, לא כלים חשמליים, זה אחרי שרתכת אלק' חזרה שרופה ללא יכולת תיקון ...
מאותה סיבה אני לא נוהג לשאול כלים חשמליים, אם יתקלקל אצלי אני אאלץ לקנות חדש ולא בשבילי.. אם ה כלי לעבודה חד פעמית יש מקומות להשכרת כלים, אם זה משהו יותר שימושי קונה שיהיה זמין.

ליאור

nir.samo
17-01-15, 22:33
מברגה? כשאני משאיל מברג אני לא מצליח להרדם בלילה

Sent from my iPhone using Tapatalk

polar bear
17-01-15, 22:43
בערך כמו כולם פה - תלוי מה, תלוי למי. הבעיה המרכזית במחינתי זה - חזר הכלי עם נזק - עכשיו לך תתוכח עם השואל מי אחראי על זה.

אם אני משאיל { או שואל } זה רק לאנשים שאני יכול לסמוך עליהם שלא יהיה לי את הדיון הזה איתם.

כלי שבשימוש לא נכון עלולים לגרום לנזקי גוף - לא משאיל לעולם.

אייל
17-01-15, 23:02
משור שרשרת ודיסק "9 אני לא משאיל. הראשון יש לו קריזות בהנעה ועם השני אפשר בקלות לסיים בבית חולים ואני סולד מדם...
את השאר אין לי בעיה להשאיל לחברים קרובים.

boaz avrahami
18-01-15, 00:22
אני שואל
״מה העבודה הזו לכם?״ [emoji48]

כמו בכל דבר- אין תחליף להגיון בריא ושיקול דעת ז״א אינטואיציה.
עד היום לא הצטערתי שעזרתי למישהו וכשהייתי צריך עזרו לי גם.
במיוחד כאן בין חברי הפורום אני משתדל לעזור ככול שאני יכול לחברים פעילים ואני תמיד מרגיש שאני עדיין בחוב כי עזרו לי יותר משעזרתי...

vik014
18-01-15, 05:00
לי יש כלים דרג א' אותם אני לא משאיל, מוצא סיבה לומר שהם כרגע לא ברשותי. בד"כ יש גם כמעט לכל כלי כלי דרג ב' אז שיקחו. לצערי לא מרוע גם חברים טובים לקחו כלים ושכחו להחזיר או החזירו כלי מטונף/שרוט/שבור, בלי בושה, שזה לא פחות מעצבן. גם אני מאלה שכשחסר לי כלי, שמח על ההזדמנות לאירוע רכישה לאוסף, מאלה שנהנים ממלאי כלים שבקושי נעשה בהם שימוש.

shahav
18-01-15, 06:51
משאיל הכול לכולם - כאני משאיל, אני מתייחס לזה כלתת, חזור טוב, לא זוכר אם לא חזר.
בסך הכול כלי שעוזר לחבר. שום שיקול דעת, אם הוא מבקש, הוא צריך, והוא בטח עשה את החישוב של לקנות לאומת להשאיל.

רבין

יואב פולס
18-01-15, 08:55
אם יש אצלי משהו שיכול לעזור לחבר, ואני לא משתמש בו - ברור שמשאיל. בשביל מה יש חברים?

אמיר ב.א
18-01-15, 09:25
בגדול - משאיל ,
אבל עם יוצאים מהכלל ...

פעם אחרונה השאלתי פטישון לשכן - אמר שהוא צריך ליומיים,
אחרי שבוע שאלתי מה קורה , אמר שצריך אותו עוד קצת כי לא סיים,
צריך לקדוח בחוץ וירד גשם, אחרי עוד שבועיים שאלתי אותו מה קורה ,
אמר אותו הדבר , אמרתי שאני צריך אותו לקדוח הביא למחרת,
אחרי עוד יומיים התקשר להגיד שהוא צריך אותו שוב ,
שאני לא ידאג כי הוא שומר עליו טוב.
הלכתי להביא את הפטישון וראיתי ששני המקדחים שהשאלתי לו החלידו - כלומר היו לפחות חלק מהזמן בחוץ ...
התקשרתי ואמרתי לו שלפי דעתי ירד גשם בקרוב ...

אומי5
18-01-15, 09:30
תלוי למי תלוי מה, דווקא מפתח פתוח סגור יש פחות סיכוי שיחזור ויותר סיכוי שתגלה את זה בשטח מתחת לאוטו, שיט איפה הרינג 17???
מי שמתקמצן ולא קונה כלים, בדרך כלל זה גם מי שלא יודע לעבוד איתם ולא מבין כמה הם חשובים למי שכן השקיע.
חבר טוב שיש לו בבית הכל אבל בדיוק הלכה לו המברגה, יקבל וגם יבין כמה היא חשובה לי כדי שיחזיר.

דרור ברלי
18-01-15, 10:21
חברים זה משהו אחר. לחברים משאילים הכל. כמעט הכל (חוץ מאישה, כן?....:rolleyes:)

על כלי עבודה מדברים פה? לא אומרים שבחו של אדם בפניו, אבל יש כאן חבר יקר שהשאיל לי אוטו. אוטו שלם וטוב, כשהסופה שלי נגנבה.
וזה היה לא לשעה, לא ליום ולא יומיים.... לחודש וחצי. עד שקניתי סופה אחרת.

וזה לא שביקשתי, זה הוא שהציע. הבנאדם הנפלא הזה והאוטו שלו הצילו אותי בחודש וחצי הללו. זה מספיק?....

shmil
18-01-15, 12:30
אז בעצם, שאלת הנושא היא לא "כלי עבודה. משאילים?"
אלא "מה קרבת החברות לפיה תשאיל כלי עבודה?"
:p
עם זה אני מסכים, כי אני נוטה להשאיל, ונוטה לשכוח למי השאלתי.
אז חבר - הוא מי שיחזיר גם ששכחתי.

erby
18-01-15, 12:51
מעודד לראות שאני בחברה טובה...

רק לחדד, תמיד אני מציע לבצע את העבודה בעצמי. אם לא הולך אז משאיל.

ומקריאת התגובות כאן, וקצת חשיבה עם עצמי, עכשיו ברור לי גם שיש לי חבר אחד (!) שאני משאיל לו בלי לחשוב פעמיים כי הוא היחיד שמבין את חשיבות כלי העבודה בשבילי. לכל השאר אני משאיל בחשש.

-->