PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת תם - 4x4 בכביש

or_t
18-01-15, 09:01
שאלה שהטרידה אותי במשך כל הטיול אתמול:

ברכבי השטח שלנו הנסיעה בכביש מתבצעת בהנעה אחורית בעוד ששילוב הנעה קדמית מתבצע רק לצורך נסיעה בשטח.

השאלה שלי: למה?

הרי יש דיפרנציאל מקדימה (אחרת חלקנו לא היה מוציא הון על נעילות דיפרנציאל) ולמעשה כל רכבי הכביש המודרניים מתניידים רק בהנעה קדמית, אז שילוב הנעה קדמית רק אמור לשפר את התנהגות הכביש של רכב השטח, לא?

אני יודע שלא, אבל לא מבין למה.

תודה לכל המורים!

asypeer
18-01-15, 09:13
לא ציינת על איזה רכב מדובר..

Sent from my Ass

Saar
18-01-15, 09:29
ברכבים בלי דיפרנציאל מרכזי, אתה אכן צודק, 4X4 עדיף מבחינת התנהגות כביש (יש לזה חסרונות אחרים, דוגמת צריכת דלק מוגברת)
אבל, ברכבים בהם אין דיפרנציאל מרכזי, כאשר אתה משלב ל 4X4 אתה "מכריח" את הסרנים לשמור על אותה המהירות וזה לא תמיד נכון בנסיעת כביש, לכן, 4X4 עם דיפרנציאל מרכזי נעול, או ללא דיפרנציאל מרכזי כלל עלולה לגרום לבלאי מוגבר ולאחיזה פחות טובה.

erezgur
18-01-15, 09:51
בהנחה שאת מדבר על הטרופר שלך ללא TOD - אין לך נעילה נפרדת לדיפרנציאל המרכזי, כלומר הוא תמיד נעול כאשר אתה משלב ל-4X4.
נסיעה בצורה כזו על הכביש תגרום לבלאי ולנזק כאשר הכלכלים יזד'קקו להסתובב במהירות שונה, למשל בעת סיבוב.

לא מומלת באופן קבועף אבל עשה ניסוי קטן - שלב ל-4X4 ונסה לבצע סיבוב על הכביש - תרגיש בהתנגדות חזקה לסיבוב ההגה (אל תמשיך בניסוי לאחר שהרגשת למה הכוונה, חבל על הציריות).

ארז גור

or_t
18-01-15, 12:03
עשיתי את הניסוי הזה כבר וברור לי שזה לא מומלץ, פשוט לא הבנתי למה.

ההסבר על הקשר בין הסרנים סידר לי את התמונה. תודה!

ereman
18-01-15, 12:54
ואותה שאלה ביחס לקינג 2003 עם דיפרנציאל מרכזי ואפשרות ליסוע ב4x4 עם או בלי נעילה שלו?

Saar
18-01-15, 13:42
לגבי הקינג, אתה יכול לנסוע ב 4X4 עם דיפרנציאל פתוח בלי בעיה.
ההבדל יהיה בעיקר בדלק.
על כביש רטוב/אחיזה גבולית, כדאי ומומלץ....

ereman
18-01-15, 21:25
תודה רבה

shahav
20-01-15, 13:38
עולם הדיפרנציאלים הוא עולם גדול:
יש את הרגילים, יש מוגבליי החלקה במימושים שונים, יש אוטומטים, יש מבוססי abs ויש את הננעלים לפי הוראה מפורשת.

בקיצור הרבה אפשריות להרבה שימושים.
ממליץ לך בחום לקרא עלייהם. דא למייטב זכרוני יש כתבה טכנית בנושא כאן באתר.
רבין

-->