PDA

צפייה בגרסה מלאה : אתר חדש שהוקם לצורך מניעת תאונות דרכים ושיפור תרבות הנהיגה בישראל

נוהגים טוב יותר
20-01-15, 00:15
שלום לכולם,
אנו קבוצה של חברים שהקימה אתר חדש מתוך שאיפה שימנע, אפילו במעט, סבל ממשפחות ואנשים שנפגעו בתאונות דרכים.

מכוון שאנו מכירים נהגי ג'יפים ויודעים שלרוב מדובר בנהגים מקצועיים יותר ובעלי מיומנויות
נהיגה ויידע טכני גבוהים יותר רצינו לשמוע את דעתכם.

האתר בנוי כמעין פלטפורמה שמאפשרת להעלות סרטונים של עבירות תנועה וגם מקרים מצולמים
של התחשבות ואדיבות בכבישי ישראל.

יש שיטענו כי מדובר במלשינון וזו טענה נכונה במידה מסוימת, אך גם ניתן להעלות סרטים
של אדיבות ועזרה לזולת ולנסות להשפיע בצורה כזו.

אם ניצור מאסה של נהגים שישתתפו, נוכל להפוך את הדרך של כולנו לעבודה ובחזרה לנעימה יותר.
זאת מבלי לדבר על האפשרות שנימנע שיברון לב שנגרם לאלפי משפחות ישראליות בכל שנה ושנה, כתוצאה מתאונות דרכים.

לאתר קוראים "נוהגים טוב יותר" (הוא חדש ועדיין קשה למצוא אותו בגוגל)
וניתן להיכנס אליו בכתובת :http://www.betterdrv.com

האם אתם בעד הרעיון או נגד?
האם יש לכם הצעות לשיפור או שינוי האתר?

מי שמרגיש שמדובר ברעיון טוב, נשמח שיקדם את האתר ויפרסם אותו בפייסבוק ועוד, בדומה לפרסום זה.

תודה,

דרור ברלי
20-01-15, 06:45
המטרה ראויה מאין כמותה.
האמצעי פסול מאין כמוהו.

תרבות נהיגה משיגים ע"י חינוך, לא באמצעות הלשנות.
תרבות של הלשנות וסוכני חרש מתאימה למשטרים אפלים.

למלשינים אל תהי תקווה.

avikkllk
20-01-15, 08:46
דרור מילים מבורכות.
אגב נהיגה נכונה גם מתבטאת בשטח
לימוד נכון מה שחצי מהמדינה הורים ומורים לא מראים לצעירים

dice2
20-01-15, 09:07
אתה גם חושף את עצמך לתביעה במידה ומישהו יעלה סרטון "בעייתי"

בועז

asafk
20-01-15, 11:34
ראוי לדעתי לשאול - מי עומד מאחורי היוזמה? ומי עומד מאחורי מי שעומד?
לדעתי חשוב שתהיו שקופים בעניין זה.

אסף.

zerez
20-01-15, 11:58
יוזמה ברוכה ואני לא חושב שהדרך פסולה.
אם מעלים סירטון ללא עריכה שמראה מה קרה אז אני לא מבין איפה הבעיה?

וגם אני חושב שהשקיפות חשובה כמו גם האינטרסים של בעלי האתר (גם אינטרס כלכלי הוא לגיטימי אבל ראוי שנדע)

דרור ברלי
20-01-15, 12:34
כל נושא ההלשנות מרתיח ומקומם אותי. מי שם והסמיך אזרח מהשורה להיות גם שוטר, גם שופט וגם תליין?......

אין שום פתרונות זולת חינוך.
נכון, זה לוקח זמן.
צריך להשקיע כבר מגיל הגן, ובבית הספר היסודי, ובתיכון.
לעבוד קשה על ערכים, על תרבות, על כבוד בין אדם לחברו. לקעקע ולעקור מתוכנו את תרבות הערסים האלימה, את הרדידות, את ההתלהמות ואת האלימות ואת הגזענות. אבל כל זה מתחיל בחינוך. את הפירות קוצרים אחר כך. כפי שאנחנו קוצרים היום את פרי הבאושים של חוסר החינוך.

במדינה שאין בה תרבות - לא תרבות דיבור, לא תרבות דיון, לא תרבות של עמידה בתור, לא תרבות שבין אדם לחברו, - ברור שלא תהיה גם תרבות נהיגה.
במדינה שבה השלטון מתייחס לנתיניו כאל אויבים, בולש אחריהם ומחפש כל הזמן איך לתקוע להם עוד סנקציות, עוד מיסים ועוד קנסות, אני לא מתפלא שיש גם אנשים שמאוד מעוניינים להלשין זה על זה משל אנחנו חיים בצפון קוריאה.

שיטת ה"הפרד ומשול" הגיעה בישראל לכדי דרגת אמנות - לסכסך ולפלג ככל האפשר בין האזרחים על מנת להקל על השלטון לרדות בהם.
לכן גם אני מחכה לתשובה שקופה ועניינית - מי בדיוק עומד מאחורי המיזם. מי מממן אותו.

כל דבר שידיהם של משרד התחבורע ועמותת "אור ירוק" בוחשות בו - לא בשבילי. תודה ושלום ושלא יבואו לי בחלום.

shahav
20-01-15, 12:55
אני בעד, הם לא שוטרים ולא שופטים, תסתקל אלהם כעיתונאים שבמקום לתחקר פוליטקאים מתחקרים נהגים.
דא לשנייהם יש אותו פוטנציאל נזק: -)
יוזמה מבורכת.

נקודתית, לפעמים בבוקר בדרך לעבודה בא לי לעצור , לטפס על עמוד ולצלם את כל החוצפנים שעוקפים אותי מימין בנתיב תחבורה ציבורית ואז נדחפים מחדש בהמשך ופוקקים את כל ציר נתניה הרצלייה.
עכשו יש מקום לפרסם. אני מתקרב להגשמת החלום ;-(
רבין

נוהגים טוב יותר
20-01-15, 13:29
שלום לכל המגיבים ותודה על כל התגובות.

לגבי היוזמה. מי שעומד מאחורי היוזמה הוא אדם אחד, פרטי, שכיר רגיל, צעיר, שכמו רוב צעירי ישראל
שוכר דירה, עובד למחייתו ומחכה שמחירי הדיור ירדו.

הרעיון עלה אחרי כתבה עצובה מאוד על משפחה שלמה שנהרגה בתאונת דרכים.
בכתבה הופיעו הסבא והסבתא שלא היו ברכב בעת התאונה. 3 נכדיהם, הבת שלהם והחתן שלהם נהרגו.

מי שעומד מאחורי האיש שעומד מאחורי היוזמה הם שני אנשים אחרים, הוריו, שחינכו אותו להשתדל לא לפגוע באחרים
ולתרום קצת בחזרה לקהילה שבה הוא חיי. (ואנו מתנצלים מראש על הציניות).

האתר ממומן כולו מהכיס הפרטי של אותו אדם ובגלל זה התווספו פירסומות שאולי יעזרו במשהו לשמור עליו פעיל.
אין אינטרס כלכלי. למעשה, מדובר בהפסד כלכלי של ממש.
עד כה, האתר עלה מעל 1200 ש"ח במזומן, מבלי להתחשב בזמן שהושקע בו בהתנדבות.

גם אנחנו, כצוות, היינו בדילמה לגבי האפשרות ל"הלשין" באתר. לא בגלל שאכפת לנו שילשינו על עברייני תנועה סידרתיים.
מבחינתנו שישבו בכלא עד יומם האחרון. אלא בעיקר בגלל שכל אדם נורמטיבי עושה טעויות של שיקול דעת כמו
לחצות רמזור אדום במקום לעצור שנייה לפני.

אנו מקווים שהאתר ישקף גם לנו, אותם אנשים נורמטיביים את הטעויות שאנחנו עושים.
רוב התאונות נגרמות מטעויות אלו בדיוק.

כאחד מחברי הצוות, התקנתי גם כן מצלמה שנקנתה באתר עליאקספרס (כמובן שאין לנו קשר כלכלי אליו למרות
שהיינו שמחים לכך). מאז שהמצלמה באוטו, אני נוהג הרבה יותר "נכון", עושה פחות טעויות ובעיקר הרבה יותר סבלני לאחרים.

בהתחשב באלפי הפצועים שיש בשנה, אנשים שישארו נכים לכל החיים, במקרה הטוב, חשבנו שזה
עדיין כדאי לקיים את האתר.

מקווים שאף אחד לא יפגע מהאתר ושרשויות שונות לא ינצלו אותו כדי ל"הדפיס דוחות" בשביל לסגור את היומית שלהם.

עוד נקודה מעניינת למחשבה: בשנת 2013 נהרגו 277 אזרחים ישראלים בתאונות דרכים.
משנת 2006 נהרגו 254 אזרחים וחיילים במלחמות ומבצעים. זה כולל את לבנון השניה, עופרת יצוקה, עמוד ענן וצוק איתן.

אם בודקים את המספרים לגבי פצועים קשה, אז התמונה עוד יותר גרועה.

דרור ברלי
20-01-15, 13:38
כל הנדחפים בהחלט מעצבנים, אבל אם תסתכל למה זה קורה, תבין.
פשוט אין להם ברירה, בגלל תכנון תנועה, צמתים, נתיבים, רמזורים ומעברי חצייה לקוי מהיסוד.

אומי5
20-01-15, 14:00
בטח שיש ברירה, לעמוד כמו כולם בתור.
בניגוד לאלו שחותכים קצת על השול כדי לפנות ימינה, שם באמת מדובר בתכנון לקוי, לדוגמא ירידה מ1 מערב לאור יהודה בשפירים, תמיד יש פקק של הפונים שמאלה שתוקע את הפונים ימינה. גם שם יש ברירה לחכות שתי דקות, אבל אני יותר ממבין את מי שחותך שני מטר על השול....

לגבי האתר, מי ששם פס על הציבור ועל הבטיחות בכביש ימשיך לשים פס גם עם האתר הזה. מי ששומר חוק ימשיך לשמור חוק.
אבל מי שחוטא פה ושם והשם שלו חשוב לו ינהג יותר בזהירות אם כל הזמן יחשוב שמצלמים אותו. מצד שני אם האתר הזה יהיה מלא בעבירות שוליות כמו השירשור בנושא בקארספורום, אז חוץ מכמה גולשים מכורים אף אחד לא יעקוב.

avikkllk
20-01-15, 14:10
כל הנדחפים בהחלט מעצבנים, אבל אם תסתכל למה זה קורה, תבין.
פשוט אין להם ברירה, בגלל תכנון תנועה, צמתים, נתיבים, רמזורים ומעברי חצייה לקוי מהיסוד.

דרור אתה מתפזר..לא הכל בגלל זה.
יש אנשים שפשוט לא מגיע להם לנהוג.
אני אישית בצעירותי)ואני צעיר עדיין( כלומר שקבלתי רישיון
הייתי נוסע כמו מופרע.עשיתי תאונה למזלי אף אחד לא נפגע לא אני
ולא המעכה בטיחות שבו נכנסתי.
פה הבנתי שאני האדם שלא בבדר הורדתי את המהירות את העצבים את הלחץ למהר
אז יחכו לי עוד 5 ד.

דרור ברלי
20-01-15, 14:47
אני לא מתפזר. אין מה להתפזר. במקום להלשין זה על זה, תפקחו עיניים פעם מהצד ותראו איך נתיבים, צמתים, מחלפים ותחנות אוטובוס/מונית בישראל בנויים. זה נראה כאילו מישהו תכנן את זה כך מתוך כוונה לטמון לך מלכודות, ליצור פקקים, לגרום לתאונות ולעשות בלגן באופן כללי. זה למה יש בארץ צמתים שגם בשעה 002:0 בלילה יש בהם עומסי תנועה. כי הם מתוכננים לא נכון.

אם אתה רוצה מקום ספציפי להתחיל את התצפיות שלך: סביב קניון עזריאלי, רח' מוזס, רח' יגאל אלון או הירידות ל/מ נתיבי איילון... יש עוד המון, בלי סוף. רק תבקש.
ואחרי שנסיים עם החומר למתחילים, נעבור לחומר למתקדמים - כמה נתיבים יכולים להתכנס לנתיב אחד תוך 200-300 מטר ולמה זה גורם לפקק ולנהגים להידחף ולחתוך זה את זה... ואתם עוד רוצים שגם יתעסקו בלצלם אחד את השני.... התחלקתם על השכל. בחיי.

אחרי שנדון בסוגיה הנ"ל נוכל לדסקס למה בכבישים מהירים עם שלושה נתיבים לכל כיוון, דווקא הנתיב האמצעי הפך לנחלתם של כל הטמבלים שזוחלים 70 קמ"ש היכן שעל פי החוק מותר לנסוע 110 ובפועל נוסעים 120... (אולי כי משם הכי נוח לצלם את ה"משתוללים" כדי להלשין עליהם?....:rolleyes:) ולסיום, הדיון המסכם יהיה על כבישים במדינת המלשינים שבהם גדר בטיחות שבורה ומפורקת בולטת כמו זרג לתוך הכביש וגורמת למכוניות שמגיעות בלילה לפגוע בה ולהתהפך לתוך שדה. מומלץ, ממש מומלץ. לא להפסיד!

יואב פולס
20-01-15, 15:17
מקווים שאף אחד לא יפגע מהאתר ושרשויות שונות לא ינצלו אותו כדי ל"הדפיס דוחות" בשביל לסגור את היומית שלהם.

איזו תמימות. בטח שהרשויות לא ינצלו הזדמנות להדפיס דוחות. מתי הם עשו כזה דבר בשביל למלא את הכיסים שלהם בכסף?
הרי ידוע לכל שפרוייקט המצלמות הדיגיטליות לא נועד להדפיס כסף אלא רק בשביל למנוע תאונות...

zerez
20-01-15, 15:17
רקדן יודע לרקוד גם עם ריצפה עקומה.
אני מסכים שהתשתיות בארץ הן לא מהמתקדמות בעולם המערבי אבל זאת לא סיבה להתנהגות ערסית ובהמית של נהגים.
חינוך? מה זה? במדינת ישראל אין חינוך ופרי הבעושים הלא מחונך ימשיך לחנך את ילדיו לא להיות מחונכים, וכאן אין ברירה אלה להעניש. שהאיש הלא מחונך לא ישמור על החוק כי זה החוק ולימדו אותו להתחשב באחרים, אלה שישמור על החוק מפחד הענישה.

לי אין שום בעיה להלשין על עברייני תנועה ומבחינתי שהמשטרה תשתמש בסירטונים כדי לרשום להם דוחות.
אני מוכן גם לשים סירטונים ותמונות של ערסים עם ג'יפים שהורסים את השטח כדי שהרשויות יטפלו בהם.

shahav
21-01-15, 00:05
רקדן יודע לרקוד גם עם ריצפה ...

לי אין שום בעיה להלשין על עברייני תנועה ומבחינתי שהמשטרה תשתמש בסירטונים כדי לרשום להם דוחות.
אני מוכן גם לשים סירטונים ותמונות של ערסים עם ג'יפים שהורסים את השטח כדי שהרשויות יטפלו בהם.

1++

polar bear
21-01-15, 01:24
1. מדינת ישראל נמצאת במקומות הראשונים בעולם במספר ההרוגים לנפש { לטובה } . מספר ת"ד לנפש ולנסועה יורד כל הזמן. ההיסטריה בארץ לגבי ענין זה מוגזמת מאד.

2 - רוב ההרוגים בת"ד נגרמים כתוצאה מטעות אנוש רגעית, מספר ההרוגים שמותם נגרם כתוצאה מעבירה ממשית על החוק או התבהמות של ממש נמוך מאד.

3 - מלשינון זה רע. נקודה. אנשים פרטיים שמעלים סרטונים שאין לך שום שליטה על מה היה לפני או אחרי סרטון זו רק אחת הבעיות . בעיה אחרת היא - בעל המצלמה מחליט על מה לשים דגש - תראו פה באתר - כמה מתלוננים על בדיקות "מיותרות" של משרד התחבורה.

4 - אם נהג עושה עבירת תנועה שהיא מעצבנת - זו בעיה שלו, זה לא מענין אותי, הוא חותך פקק, והסיכון המרכזי שלו הוא שיקבל דו"ח. בחלק מהמיקרים אתה זוכה לראות אותו מקבל, ובחלק לא.

5. יש בהחלט תשתיות שלא מאפשרות לך לעבור אותן בלי סיכון ממשי לתאונה או לביצוע עבירת תנועה. כמעט כל האוחזים בהגה אינם נהגים אלא בעלי רשיונות נהיגה.

6. באתר כתוב שבעולם נוהגים יותר רגוע - עוד אקסיומה שלא עומדת במבחן המציאות.

רוצה למנוע? רוצה לחנך? תזעזע. תנסה לגרום לרשויות החוק במדינה לשדר סרטונים דוגמת אלה https://www.youtube.com/user/TACVictoria שבנתיים כל מני מתיפיפים מונעים לשדר בארץ .

ושוב נחזור לנקודה מס' 1 - המצב בארץ טוב מרוב מדינות העולם { מקום 5 +- } וזה למרות שכ 30% מתושבי המדינה מצפצפים על החוק בתור אידאולוגיה { אנטי ציונות } .

shahav
21-01-15, 07:32
אכן עובדות מענינות, אבל לפי משפט הסיכום שלך צריך יותר אכיפה, ואתר זה הוא מאין אכיפה...

ד ו ר ו ן
21-01-15, 08:45
אכן עובדות מענינות, אבל לפי משפט הסיכום שלך צריך יותר אכיפה, ואתר זה הוא מאין אכיפה...
לדעתי הוא יהיה סוג של אתר התנקמות והעלאה מגמתית של סרטונים ערוכים.

תנסו להזכר בסרטון שגרר שאשור כאן, של אופנוען שהעלה סרט שכביכול הראה תרבות נהיגה רעה בכביש, זכה להרבה חיזוקים פופוליסטיים, וכשבוחנים את הנהיגה שלו, הוא חתיכת עבריין סדרתי.

זה לא מנע מהכותרת המגמתית אוטומטית לסווג את קטעי העריכה שהוא העלה כנהגים מסוכנים/גרועים, כשהוא הבעיה האמיתית?

כמה מאלו שהסתכלו על הסרטון ירדו לפרטים?

אני מעריך שמעט מאד.

נמרוד
21-01-15, 09:00

זה משפט הסיכום שאליו אתה מגיב:

ושוב נחזור לנקודה מס' 1 - המצב בארץ טוב מרוב מדינות העולם { מקום 5 +- } וזה למרות שכ 30% מתושבי המדינה מצפצפים על החוק בתור אידאולוגיה { אנטי ציונות } .

אם אכן כמו שנטען, המצב טוב, למרות אי הקפדה על החוק, למה צריך עוד אכיפה? אולי אם 40% יצפצפו על החוק המצב ישתפר עוד יותר? אני לא עוסק בקנטרנות. שימו לב לנתונים שדב הקוטב מביא, ותחפרו יותר בעומק בעצמכם - הרבה מהפרדיגמות שנראות ברורות מאליהן הן ממש לא, כמו הקשר בין שמירה על חוקי התנועה (ויש הרבה כאלו שצריך להבחין בינהם) לבין סטטיסטיקת תאונות הדרכים.

והאתר הזה אין בו שמץ של אכיפה - וידאו צריך לענות על שורה ארוכה של תנאים כדי להוות ראייה לעבירה על החוק - הי, בשביל מה מלמדים ומסמיכים שוטרים, בשביל מה יש להם נהלים ופנקסים עם שורות של פרטי פרטים למלא, אם לא כדי לאפשר אכיפה? אבל מה שנראה לאחד כמו עבירות תנועה, השתוללות או בריונות, לא יראה כזה בעיני מישהו אחר, ובטח לא יהווה ראייה לדיון בבית משפט.

האתר אם יהפוך לפופלרי (ואני מקווה שלא) יש סיכוי שיתפתח למרכז של רכילות, נקמנות, וטוקבקים מטורללים.

shmil
21-01-15, 09:25
ז מה שנראה לאחד כמו עבירות תנועה, השתוללות או בריונות, לא יראה כזה בעיני מישהו אחר, ובטח לא יהווה ראייה לדיון בבית משפט.

האתר אם יהפוך לפופלרי (ואני מקווה שלא) יש סיכוי שיתפתח למרכז של רכילות, נקמנות, וטוקבקים מטורללים.
המשפט הראשוןהוא טעות, עיין ערך אלו במרצדס שהעלו סרטון של עצמם לפייסבוק/יוטיוב נוסעים על 200, והועמדו לדין על בסיס הסרטון.
כך שבהחלט יכול להוות ראייה, ועוזר לעבודת המשטרה (שלא לסיים ב-ע).
המשפט השני - בהחלט נכון.

דרור ברלי
21-01-15, 10:56
אין מי שלא מבצע מדי נסיעה כמה עשרות עבירות קלות.
לא אתם, לא אני, לא השוטרים וגם לא שופט התעבורה הכי קפדן ומיובש.
99.9% מעבירות התנועה נעברות בהיסח הדעת ולא מצדיקות שום התייחסות. התעסקות בקקה. עובדה שגם המשטרה עצמה, עם כל הביקורת שיש ל יעליה (ויש המון) בתכל'ס כבר לא מתעסקת יותר מדי בקקה.

הלשנות הן פסולות כי הן מאפשרות לכל אזרח ממורמר לסגור חשבונות עם שכנים או סתם אנשים שהוא מסוכסך איתם. הלשנות הן שיטה של משטרים אפלים ואני מאמין שאלה שעומדים מאחורי היוזמה הזו אינם תמימים כלל ועיקר ("קבוצת חברים" עאלק.... מי החברים האלה? מאיזה משרד ממשלתי/גוף ממסדי הם באים?....)

מי בדיוק עומד מאחורי הדבר הזה?.... (גולש לא מוכר, מי אתה? מה אתה? מאיפה באת? ממחלקת אינטרנט של איזה גוף ממסדי?... משטרה? משרד התחבורע? אור ירוק?.... הרי כאן מעיפים בלי לחשוב פעמיים כל גולש שמהודעתו הראשונה מסתמן חשד, אפילו קל, של מקדם מכירות/אתרים - אז אחד כזה שסביר להניח שמאחוריו לא עומדת סתם יוזמה מועילה אלא חתיכת מזימה?.... התחלקתם על השכל?
דעתי היא שכל עוד אין כאן שקיפות מלאה, אסור לשתף פעולה עם היוזמה המסוכנת הזו, שמאחוריה אולי מסתתרת מלכודת.
גם אם המטרה לכאורה טובה וראויה, הרי שכשחוטבים עצים עפים שבבים. בא לכם לשחק בתפקיד השבבים?.... לי ממש לא.
ואני מעדיף את הבלגן הנוכחי בכבישים על פני מציאות ושיטות שמזכירות את הסקוריטטה/שטאזי/קג"ב ושאין לי ספק שיש במדינה הזו לא מעט אנשים עם הפרעה נפשית רצינית (מי יודע? אולי אפילו כאן) שסצינת הלשנות ואוירת טרור ופחד יכולים להרטיט להם ולעשות להם נעים.

polar bear
21-01-15, 12:03
דרור , מחפש קונפירציה?

ציטוט מהאתר: נוהגים טוב יותר הוקם בהתנדבות וכל העלויות שלו ממומנות באופן פרטי. האתר הינו האתר הראשון מקבוצת אתרים שמוקמים במטרה לנצל את הכח של האינטרנט כדי שלכולנו יהיה נעים יותר לחיות בישראל.
© Israel getting better

מי זה הגטינג בטר הזה? לא מצאתי בגוגל.

דרור ברלי
21-01-15, 12:54
חשוד. מאוד חשוד.
שים לב - "קבוצת החברים" לא מגיבה ולא נותנת תשובות. יש להם מה להסתיר.

אני חושב שכולנו מבינים במה ובמי מדובר - מוטב לא לתת לזה יד.

ד ו ר ו ן
21-01-15, 14:37
חשוד. מאוד חשוד.
שים לב - "קבוצת החברים" לא מגיבה ולא נותנת תשובות. יש להם מה להסתיר..

בהתחלה כתוב איש שמימן מכיסו, ואז זה נהפך לחברים..

ואף אחד לא מזדהה..

נמרוד
21-01-15, 15:24
ראיתם את הסרטונים שכבר יש שם? נראה שכולם צולמו על ידי אותו אחד - מן הסתם הבחור שמאחורי האתר. רובם ככולם גניבת רמזור צהוב בצמתים עירוניות עמוסות, או טעות בשיקול דעת בכניסה לצומת עמוסה. בקיצור, יום-יום בתל אביב. לא מרגש הרבה יותר מהולך רגל שעובר באדום או לא במעבר חצייה, ולא משהו שלא מתרחש כל הזמן בכל עיר פקוקה בארופה.

אבל תרגיעו עם תיאוריות הקונספירציה. מדובר אני מנחש על מישהו צעיר עם כוונות טובות, אידיאליסט לא הכי ממוקד, זה הכל.

העובדה שבחר בג'יפולוג להציג את האתר צריכה להחשב כמחמאה לקהילה הזאת.

oferg22
21-01-15, 15:26
חברים,

עיון קצר באתר מעלה את העובדות הבאות:
ישנו אזור קטן ושטחי לעצות בנושא נהיגה.
גולת הכותרת - העלאת הסרטונים. שימו לב שבאזור בו ניתן להעלות סרטון האדם שמעלה סרטון מוזמן לכתוב בפירוש את מספר לוחית הרישוי של הרכב שלדעתו עבר עבירה. מה זה אם לא מלשינון??
מדובר באתר שראוי שלא יצליח. אם רצו האנשים היקרים (?) לעזור להפחית תאונות, בקלות ניתן היה למצוא דרך ראויה יותר. ממליץ (לא בציניות) ללכת ולהדריך נהיגה מונעת למשל.
מלשינון או יותר מזה - נקמנון
עופר

asafk
21-01-15, 15:57
חשוד. מאוד חשוד.
שים לב - "קבוצת החברים" לא מגיבה ולא נותנת תשובות. יש להם מה להסתיר.

אני חושב שכולנו מבינים במה ובמי מדובר - מוטב לא לתת לזה יד.
אני לא חושב שזה כל כך ברור מי ומה....
כאמור, נראה לי כמו דבר שנעשה מכוונה חיובית ואמונה בצדקת הדרך.

אסף.

Bernard
21-01-15, 18:02
איך בנשימה אחת, דרור דורש "חינוך" ומלהג/מלעג על "מלשינים"...
גם ההבנה היתרה "למצבם האומלל של כל החותכים" מימין ובשוליים, די מפתיעה..
או שלא... לנוכח הקריאה לנקוט באלימות קיצונית נגד רכוש מדינה (מצלמות)...

אתה מזכיר לי את הבכי קורע לב והתלונות התדירות של חלק מה"מגזר, על אזלות ידה של המשטרה בכל הנוגע לרצח נשים על רקע "כבוד המשפחה" ועבירות הסמים באזורם ועל "רציחות תגובה" על "רציחות תגובה" וכו'...
מתלוננים שלא עושים כלום אבל לא עושים כלום, על מנת למגר את הנגעים, שחס וחלילה לא יקראו להם "מלשינים"...

מה אתה מקשקש, תגיד לי?
אם הבחור ש"חותך" את הצומת, שבנויה גרוע, ולא מוכן לחכות כמו כל היתר (כנראה שיש כאלה שאשכרה מתמודדים עם הצומת הגרוע, במסגרת החוק..) ופוגע באיזה הולך רגל, מול העיניים שלך - לא תמסור עדות? תגן על הפושע? תגיד "לא ראיתי".. אני לא מלשין"?
ואותו אחד שמחליט "לקצר" דרך שדה חרוש - למה צריך להסתיר את מספר הרכב שלו? שירגיש מוגן "ממלשינים" וימשיך?
ממתי כבודו של העבריין והבנה לסף הסבלנות הקצר שלו, לחכות להתפנות צומת קודמות לשמירה על כל יתר הציבור שסובל בשקט את הדפקטים האלה? מי הוא בכלל, שמחליט לעצמו שהוא יותר טוב מכל היתר ועושה דין לעצמו, על חשבון כל היתר? ממתי הוא ראוי להגנה?

כמו שנמרוד אמר (ולא כ"כ מדוייק או יותר נכון, לא שלם, מה ששמיל ציין, לא מקבלים סירטון "כמות שהוא".
הוא צריך לעמוד בשורה של "דיני ראיות" ובהחלט יש למי שהסירטון משמש נגדו, דרך להתגונן - מי שצריך להוכיח, יש לזכור, היא המאשימה לא הוא ואני משער, שהנאשמים בסירטון המדובר "תרמו" רבות להרשעתם - לא סתם הוצג סירטון וזהו.

אני צריך לצאת (הגיעה העוזרת ואני בורח) אחרת הייתי ממשיך...

לדעתי האתר מיותר וחובבני אבל ה"חינוך נגד מלשינות" שדרור ו"חבריו" מטיפים לה - לא בדיוק מצביע על אזרחות טובה... כל אזרחות..

אני רק רוצה לציין, שפה, בארה"ב, הועמדה לדין (והורשעה!!!) זמרת שהיתה עדה לירי במועדון ואמרה "לא ראיתי כלום. אני לא יודעת..."... כן חברים - הורשעה בבית משפט פדראלי!!
זה חינוך לאזרחות טובה. אחלה חינוך.. בדרך הקשה!

דרור ברלי
21-01-15, 19:53
קשקשן, אני מת עליך.
הכל טוב ויפה עד שהשכן שלך, שפעם עשית ברביקיו והעשן הפריע לו, מחליט לסגור איתך חשבון...
ואז נראה איך תדבר.

ילד שחונך כמו שצריך, הסיכוי שיהיה עבריין הרבה יותר נמוך.

חיתוכים והידחפויות? כמה פעמים כולכם עשיתם את זה כשהגעתם לעיר שאתם לא מכירים, והתחלתם לתעות בדרך?
כשהתשתיות עקומות בגלל תכנון לקוי ולא עומדות בעומס, אנשים מאבדים סבלנות ומתחילים לחתוך, לדלג בין נתיבים, להיות קצרי רוח. אני לא מצדיק את זה, זה מעצבן גם אותי אחרי שעמדתי בתור כמו ילד טוב והתור הזה לא זז כי כל רגע מישהו נדחף. אבל מכאן ועד הלשנות?... שיעמוד שם שוטר במשך שבוע, יתקע דו"ח למי שנהג בבריונות והכל יסתדר. וטוב שאתה משווה את זה "רק" לעדות לרצח. ממש השוואה נכונה.

חוץ מזה, למה להלשין רק על עבירות תנועה? לכו תלשינו על שכן שנראה לכם שהפליק לילד השובב שלו ותגידו "שהוא מתעלל בו". או שתלשינו על מישהו שנראה לכם שהפיל בדל סיגריה ברחוב. יודעים מה? קחו דוגמה שתיגע לכם בעצב הרגיש - לכו תלשינו על רכבים משופרים. על חברים שלכם שהעבירו לרשיון מידות לצמיגים גדולים דרך מאכערים, על אלה שביצעו הגבהות, התקינו "בגוש" מתכת, על אלה ששתלו מנועי V8 בסיקס, סרני טויוטה היילקס בסמוראי... הרי זו עבירה על החוק שהמדינה המטורללת הזו עושה ממנה עניין גדול מאוד!!!... וכן הלאה וכן הלאה. כי אין דבר כזה להיות חצי בהריון. אין איפה ואיפה. אוכפים את החוק כלשונו? אז עד הסוף. יאללה להלשין!

רק קחו בחשבון שזה שהלשנתם עליו היום, יחפש אתכם מחר... כי כשאתם מתחילים לשחק בהלשנות, אתם יודעים איך זה מתחיל, אבל לא איך זה נגמר. כן, אני יודע שיש לא מעט אנשים שהחלום הסוטה שלהם זה לחיות במדינות קסרקטין-טירונים מצוחצחות סטייל סינגפור או קוריאה, עם כיווני הליכה מוגדרים על המדרכות, ילדים-רובוטים שצועדים בשלשות, מהירות מותרת 80 קמ"ש בכביש מהיר, איסור על לעיסת מסטיק ועוד כמה איסורים הזויים וכמובן סנקציות בהתאם כמו עונשי מלקות וכו' - אז אני ממש לא. זה לא החלום שלי. אני מוכן להתפשר על מעט פחות סדר ומשמעת ושפה ושם מישהו הפיל בדל ופה ושם שמישהו נדחף לי לנתיב, תמורת החופש היחסי שלי לנסוע בשקט בלי לפחד כל הזמן מהמתנקם/מתקן העולם התורן שהוא לא מספיק גבר להעיר לי אם חלילה שגיתי במשהו, ובמקום זה הוא הולך ומלשין.
אני דווקא מאוד בעד סדר ושמירה על החוק ובעד ענישה כבדה לעבריינים פליליים, אבל בשביל זה יש אוכפי חוק שזה תפקידם. מי שם אתכם להיות מודיעין שדה של הרשויות? מחר תקימו גם סיירת של ויג'ילנטים שיקחו על עצמם את תפקיד השוטר, השופט והתליין גם יחד?.... יאללה, תרגיעו.

"למלשינים ולמינים ולזדים אל תהי תקווה".

תיאוריות קונספירציה.... זה שאנחנו פרנואידים, לא אומר שאין לזה סיבה.
למה כולכם מוחקים את מספרי הרישוי שלכם כשאתם מעלים לכאן תמונות של הג'יפים המשופרים שלכם? כי אתם חוששים, נכון? ממי אתם חוששים?
מאנשים רעים, משני צידיו של החוק, שיושבים על הרשת ומחפשים "בשר".
אלה מחפשים מה לגנוב, ואלה למי להגיע הביתה כדי להוריד לו רכב משופר מהכביש.
האתר הזה רוצה להגיש להם את הבשר הזה על מגש כסף.
אז אם הכוונות טובות והיוזמה אכן פרטית ולבחור אין מה להסתיר, יואיל נא להזדהות ולספר מי הוא ומע אלה שעומדים מאחורי המיזם שלו.

מי שנכווה פעם ברותחן, נזהר גם בפושרין. והסיפור הזה נראה חשוד.

Bernard
21-01-15, 20:37
אוף... איך שאתה לא מתאר לעצמך כמה אתה קרוב, בעניין השכן... גם סיפור...

אבל זה לא העניין.
אני עם הטלפון ולא נוח לי לכתוב, כן בועז... גם עם מסך 5.6 אינץ' לא נוח לי...
העוזרת בדיוק סימסה לי שגמרה שם... תכף "אראה לך מזה"...

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 21:20
שלום לכולם,
מצטערים שלא הספקנו להגיב לפני שהתפתחו כל תאוריות הקונספרציה.
האתר הוא אתר חדש מאוד, רק לפני שבועיים הוא עלה לאויר ולכן מאוד קשה למצוא אותו בגוגל.
אם תחפשו ממש טוב אולי תמצאו אותו בעמוד ה-3 כשתרשמו "נוהגים טוב יותר"

שנית, הכסף יצא מכיס של אדם אחד, פרטי. את האתר בנו, יתחזקו ויקדמו מספר אנשים שהרעיון נראה להם נכון.

לפני שפרסמנו את הפוסט ביקשנו רשות ממנהלי הפורום והם הסכימו במידה ונהיה שקופים. כך עשינו ולכן
הם לא מעיפים אותנו.

נשמח לענות על כל שאלה נוספת, פרט לשאלות שנוגעות למה שאתם קוראים כאן "הזדהות" .
לאיזו הזדהות בדיוק אתם מצפים ? ת.ז זה טוב, זה יעזור במשהו?

תודה על התגובות, אבל טרם שמענו טענה עניינית שמסבירה מה רע באתר. הטענה הכי נפוצה כאן היא
שהלשנה זה רע ולזה אנו רוצים להתייחס.

נניח ששכן שלכם רואה מישהו פורץ לכם הביתה כשאתם לא נמצאים.
הגנב, זו פרנסתו. האם תרצו שהשכן ילשין עליו למשטרה או שייתן לו לפרוץ לבתיכם?

יואב פולס
21-01-15, 21:25
נשמח לענות על כל שאלה נוספת, פרט על שאלות שנוגעות למה שאתם קוראים כאן "הזדהות" .
לאיזו הזדהות בדיוק אתם מצפים ? ת.ז זה טוב, זה יעזור במשהו?

לא. לא תעודת זהות.
שמות מלאים כן. אפשר כמה מילים עליכם. מי אתם, במה אתם עוסקים.
כל מי שהגיב לכם עד הרגע - ברוב המקרים כולם מכירים את כולם, מי התחתן, מי התגרש, כמה ילדים יש, איפה גר ובמה עוסק. אנחנו קהילה.
אתה נכנס לקהילה מסויימת, תציג את עצמך לא ברמת סיסמאות.
ככל שהעניין מתפתח כאן אני יותר ויותר מקווה שהאתר שלכם יקרוס. לא אוהב אתכם, לא אוהב את רעיון ההלשנה, לא אוהב שמפריטים את עבודת המשטרה לאזרחים, ובטח לא אוהב שושואיסטים דה-לה-שמעטה. עצבנת אותי עם התשובה שלך. :mad:

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 21:28
ראיתם את הסרטונים שכבר יש שם? נראה שכולם צולמו על ידי אותו אחד - מן הסתם הבחור שמאחורי האתר. רובם ככולם גניבת רמזור צהוב בצמתים עירוניות עמוסות, או טעות בשיקול דעת בכניסה לצומת עמוסה. בקיצור, יום-יום בתל אביב.

נכון , עד עכשיו האתר אינו כולל סרטונים רבים ורובם "גניבת רמזורים" באיזור המרכז. לא משהו שלא רואים כל יום.
דרך אגב, לפני שבועיים בדיוק 2 מחברי הצוות שהקימו את האתר הלכו בשדרות רוטשילד כשנהג מונית גנב רמזור אדום
ונכנס בג'יפ שהתחיל את הנסיעה.

חבל שזה לא צולם. הפנים של נהגת הג'יפ ההמומה היו מדברות בעד עצמם.

polar bear
21-01-15, 21:42
מה שאתה כותב זו דמגוגיה זולה . גם אני וגם דרור כתבנו סיבות אוביקטיביות על למה מלשינון זה לא טוב. אתה רוצה להבין מה הכח של הלשנה?

לא מזמן היה בתכנית יהיה בסדר בגל"ץ סיפור על אדם ששכן שלו רק התקשר למשטרה ואמר ששכנו הנכה פסול מלנהוג. וזהו - לקחו לו את הרשיון.

הכל שאלה של מה אתה רוצה להשיג תמורת הכסף שאתה משקיע בעזרת הקרן בעלת השם המתנשא והמרגיז - מרפאים את ישראל - אם אתה רוצה לזמבר אנשים - אזי זו אכן הדרך, אנשים יזומברו. ואז אין לי באמת דו שיח איתך.

אם אתה רוצה להפחית ת"ד ו/או הרוגים בת"ד - אז אתה טועה בענק. אתה כל כך טועה שהיחיד שיכול לשכנע אותך בזה הוא אתה, ע"י למידת חומר רלוונטי. והימנעות ככל האפשר מהאזנה לתקשורת בנושא זה.

אני מאחל לך התפקחות מהירה לטובת כולנו.

תוספת: לגבי הענין הליצני הזה עם המונית והג'יפ - האם אתה יודע מה נהג אמור לעשות על פי חוק כשמתחלף לו האור ברמזור מאדום לירוק? האם אתה מכיר את המונח המשפטי אחריות משותפת? האם אתה בטוח שהג המונית יכל להבחין בזמן בהתחלפות הרמזור? וכו' וכו' .

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 21:44
לא. לא תעודת זהות.
שמות מלאים כן. אפשר כמה מילים עליכם. מי אתם, במה אתם עוסקים.
כל מי שהגיב לכם עד הרגע - ברוב המקרים כולם מכירים את כולם, מי התחתן, מי התגרש, כמה ילדים יש, איפה גר ובמה עוסק. אנחנו קהילה.
אתה נכנס לקהילה מסויימת, תציג את עצמך לא ברמת סיסמאות.
ככל שהעניין מתפתח כאן אני יותר ויותר מקווה שהאתר שלכם יקרוס. לא אוהב אתכם, לא אוהב את רעיון ההלשנה, לא אוהב שמפריטים את עבודת המשטרה לאזרחים, ובטח לא אוהב שושואיסטים דה-לה-שמעטה. עצבנת אותי עם התשובה שלך. :mad:

יואב, לא באנו לעצבן. פשוט עניין "ההזדהות" הזה לא ברור לנו. אם נגיד שקוראים לנו אוהד נחום, ירון גבאי ועודד תמם זה יעזור לך במשהו?
בעולם של היום, איך תדע שאילו השמות האמיתיים? איך תדע שאלו לא שמות של סתם אנשים שמצאנו בפייסבוק?
זה פשוט נראה מאוד קטנוני ולא רציני שאתה מבקש ממישהו להזדהות ואין לך שום דרך לבדוק את זה.

ובכל זאת בכמה מילים (שגם להן אתה יכול לבחור להאמין או שלא):
4 חברים, בני 27-29, אחד העלה את הרעיון. אחד רו"ח, אחד מהנדס אחד תוכניתן ואחד שמחפש את עצמו.
לאף אחד מחברי הצוות של האתר אין ג'יפ, למרות שיום אחד אנחנו מקוים
שנוכל להרשות לעצמנו.

oferg22
21-01-15, 21:46
תראה איש (לא יודע את שמך אז אתה איש),
נראה שהתגובות כאן אגרסיביות. יכול להיות שלהעלות אתר או הצעה לאתר כמו שלך היתה טעות בסביבה של חובבי הגה.
האתר שלכם הוא פרצה קוראת לגנב. במקרה זה הגנב הוא (כמה אירוני) משטרת ישראל. וכנראה שהדרך שלכם לא מתאימה כל כך.
אתם מתעקשים להמשיך? תפאדל. אבל לא מאמין שתמצא כאן את הפידבקים החיוביים שאתה מחפש.

בהצלחה (במציאת דרך שכן תעזור למניעת תאונות דרכים בארץ).

יואב פולס
21-01-15, 21:51
סבבה. אז אני יכול לעשות עליכם גוגל, ואם הפרטים שמסרתם לא יסתדרו, אני אפרסם את זה כאן, ואז או שתעמידו אותי על טעותי ותסבירו, או שנטגן אתכם על אש קטנה ואז נסובב שתצאו רך גם מהצד השני.
בשניה שהמידע שתמסרו יתברר כשגוי - אתם שרופים בכל אתר בתחום הרכב בארץ.
אתה מצפה שאנחנו ניתן בך אמון אבל לא נותן בנו אמון? יש לך בעיה עם החשיפה כאן? אל תיכנס לתחום האינטרנט.
דבר אחד ברור, אין לכם מושג בשיט על מדיות חברתיות, ועל קהילות אינטרנטיות.
אם השמש מסנוורת אותך, למה יצאת מהצל?
אני כמובן מביע רק את דעתי הפרטית, ובטוח שחלק מהחברים כאן לא מסכימים איתי.
אתה רוצה שאני אשתף איתך פעולה? קודם תגרום לי לבטוח בך.
אח"כ נדון על המהות.
ככל שאתה תתחפר יותר בחוסר הרצון שלך להזדהות, אתה מרחיק עוד ועוד אנשים ממך, לרבות סכנה בשיתוף במדיות נוספות.
עכשיו תחליט מה בא לך - להיות פתוח ולספר מי אתם באמת, או להמשיך להתחפר.
עניין שלך.
אני לא נותן בכם אמון בשיט.

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 21:54
אין לך מה לחפש . אלו שמות שהמצאנו כדי להבהיר את הנקודה

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 22:01
ככל שאתה תתחפר יותר בחוסר הרצון שלך להזדהות, אתה מרחיק עוד ועוד אנשים ממך, לרבות סכנה בשיתוף במדיות נוספות.
עכשיו תחליט מה בא לך - להיות פתוח ולספר מי אתם באמת, או להמשיך להתחפר.
עניין שלך.
אני לא נותן בכם אמון בשיט.

יואב, את דעתך לגבי האתר כבר הצלחנו להבין וגם את העובדה שלא נשנה את דעתך.
לא נראה לנו שאם ניתן לך את השמות האמיתיים, תעודות זהות , תמונות שלנו ושל בני משפחתנו ישרת אותנו באיזושהי צורה.

כאמור, חברה צעירים שמנסים לעשות משהו טוב. אתה יכול להאמין, אתה יכול שלא, אבל אנו מבטיחים שאין לך סיבה להתעצבן.
אם היינו מהכחולים לא היינו רושמים את הפוסט הזה ואם היינו רוצים לשמוע רק מלים טובות גם כן לא היינו מפרסמים כאן.
בחרנו לעשות זאת מתוך ההבנה שלנו, מהיכרות שלנו עם מעט נהגי ג'יפים, כי מדובר בנהגים מקצועיים יותר.

ברור שזו קהילה של אוהבי הגה ואוהבי חיים ובגלל זה בחרנו לבחור לקיים את הדיון כאן. לטוב ולרע.

Bernard
21-01-15, 22:05
תגיד, יואב.
מה אתה מבלבל את המוח?
אני לא יודע מי דב הקוטב וגם לא מי זה פוקסי וגם לא עופרג22(וגם לא מי אתה, יואב, לצורך העניין) והרשימה עוד ארוכה, כפי כבר עלה פה פעם..
מה בדיוק אתה רוצה, רזומה?
מה הרזומה שלך?
מה הקשר בין "הזהות" למה שהם כותבים/מעלים?
לא מוצא חן בעיניך - זכותך, מכל הסיבות שהעלת ויותר - שיהיה לך לבריאות. לך ולדרור ולכל המתנגדים, מכל סיבה שהיא..
אל תנסה לעטות איזו איצטלה של "אובייקטיבי" בחששות שלך "מזהות" האתר ולאן יגיע החומר - שיגיע למשטרה ושיגיע לבימ"ש והכי חשוב שיפורסם, עם ספרי המכוניות.

והשטות הזו של נהג המונית עם האחריות התורמת...
אני לא מכיר את הפרטים וגם אתה לא, אז מה אתה מנסה "לתרץ" מקרה שהובא בתור "עובדה" - היה כך וקרה כך.
אם היה מגיע לבימ"ש/משטרה, אני בטוח שהיה לנהג המונית מה להגיד..

אני זוכר את הסרטון שעלה בחדשות, עוד לפני שנסענו לגולה, על האמא הזו, שמיהרה לקחת את הגמדים שלה בבוקר, בכביש 4..
לא... נגן עליה, בשם "אי ההלשנה"..
כמו שאסור להלשין/לדווח על מי שמעלים מס... "שששששש, הוא דופק את המערכת. לא נגלה עליו.. הוא בסדר..."

תתבגרו.

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 22:08
1.
רוצה למנוע? רוצה לחנך? תזעזע. תנסה לגרום לרשויות החוק במדינה לשדר סרטונים דוגמת אלה https://www.youtube.com/user/TACVictoria שבנתיים כל מני מתיפיפים מונעים לשדר בארץ .

תודה על התגובה הרצינית.
אנחנו ניפנה למי שניתן כדי לראות אם אפשר להשפיע כדי שישדרו סרטונים כאלו וננסה להוסיף כבר בקרוב
עמוד של סרטונים ברוח זו. אולי גם נוסיף עמוד עם הפניות שלנו לאח"מים שאליהם נפנה כדי להגביר את הלחץ הציבורי.
כאמור, אנחנו כמה חברים עם כוונות טובות ויכולת ההשפעה שלנו מוגבלת, בטח ובטח כשאין ממשלה או מבוגר אחראי אחד בכל המדינה.

אין ספק שזה יותר אפקטיבי.

שולץ האיום
21-01-15, 22:34
חברים
להערכתי בעל האתר חיפש הזדמנות כלכלית, הוא רק לא עושה את זה בצורה מקצועית (שייוק)
לא משטרע, ולא שום גוף אחר, מצד שני גם לא צדיק גדול, בסהכ נסיון להקים אתר במחשבה שהמודל הכלכלי יגיע מאוחר יותר במידה ויתפוס.
זה הכל
לא להתרגש.

לגבי הרעיון, קצת מסריח, אבל למה לא בעצם?

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 22:35
אם אתה רוצה להפחית ת"ד ו/או הרוגים בת"ד - אז אתה טועה בענק. אתה כל כך טועה שהיחיד שיכול לשכנע אותך בזה הוא אתה, ע"י למידת חומר רלוונטי. והימנעות ככל האפשר מהאזנה לתקשורת בנושא זה.

אני מאחל לך התפקחות מהירה לטובת כולנו.

תוספת: לגבי הענין הליצני הזה עם המונית והג'יפ - האם אתה יודע מה נהג אמור לעשות על פי חוק כשמתחלף לו האור ברמזור מאדום לירוק? האם אתה מכיר את המונח המשפטי אחריות משותפת? האם אתה בטוח שהג המונית יכל להבחין בזמן בהתחלפות הרמזור? וכו' וכו' .

לגבי העניין הליצני - אם זה היה הג'יפ שלך כנראה שלא היית צוחק. ואם חס וחלילה זו הייתה מישהי שחשובה לך, ממש לא היית צוחק
וגם היית רוצה לרצוח את נהג המונית למרות האחריות המשותפת.
להגיד שזה דמגוגיה, זו הדמגוגיה. פתאום כל טיעון בלי תשובה טובה הופך לדמגוגיה.

עשינו לא מעט מחקר לפני שהאתר עלה, אבל יש אינספור נתונים ואין ספור מינוחים והמלצות ולכן
האתר כולל מידע בסיסי על נהיגה נכונה, שמירת מרחק, תחזוק צמיגים וכו' . רק דברים שקורא סביר יוכל לזכור.

לפי התגובה המנומקת והמשפטית אין ספק שלך יש יותר יידע מאיתנו.
עו"ד לענייני תחבורה ותאונות דרכים?

היינו שמחים לשמוע ממך מה כן יעזור ולא רק מה לא יעזור. דברים ברמה שלנו.
הכי קל לומר שמשהו לא יעזור, אין בזה סיכון. רוב הדברים גם ככה לא עוזרים ואז אתה יוצא צודק
ואם משהו כן עזר אז אף אחד כבר לא זוכר לך את זה או שאתה אומר שהנסיבות השתנו.

יש לנו חבר בצוות שמאוד אוהב לומר ששום דבר לא יעזור. אנחנו עוד מנסים לעזור לו להיות
קצת יותר אופטימי.

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 22:41
חברים
להערכתי בעל האתר חיפש הזדמנות כלכלית, הוא רק לא עושה את זה בצורה מקצועית (שייוק)
לא משטרע, ולא שום גוף אחר, מצד שני גם לא צדיק גדול, בסהכ נסיון להקים אתר במחשבה שהמודל הכלכלי יגיע מאוחר יותר במידה ויתפוס.
זה הכל
לא להתרגש.

לגבי הרעיון, קצת מסריח, אבל למה לא בעצם?

היי שולץ האיום,
הלוואי והייתה איזושהי אפשרות להרוויח מהאתר. כרגע יש רק פרסומות של גוגל שכל לחיצה עליהן מכניסה גרוש וחצי, בקושי.
זה מספיק בערך כדי לממן את ה-DOMAIN (כתובת) של האתר. אפילו את עלויות האירוח של האתר זה לא יממן.

תגידו, זה לא מקום קצת עצוב אם כולנו לא מאמינים שיש אנשים שרוצים לעשות משהו טוב
רק לשם הטוב?

יואב פולס
21-01-15, 22:49
ברנרד,
גם אני לא מכיר חלק מהשמות שציינת. אבל יודע שהם כותבים / פעילים כאן כבר שנים, וזה מספיק בשבילי לפתוח להם את דלת ביתי אם יבקשו.
אני לא מתכסה בשום איצטלה של שום דבר.
כאן נמחקה תגובה צינית מאוד אליך ברנרד.

אל תייללו כשאיזה עו"ד יזמן אתכם להעיד במשפט ואז יצלוב אתכם על דברים שאתם עשיתם, כחלק מקו ההגנה של הלקוח שלו.
לכו לשחק בשוטרים וגנבים שלכם.
משלוש המצלמות שלי לא תקבלו חומר. כשעולה בהן משהו מעניין שאפשר ללמוד ממנו משהו אני מעלה איפה שאני מוצא לנכון על פלטפורמות קיימות.

הוא שאמרתי - שושואיסטים דה-לה-שמעטה.

שולץ האיום
21-01-15, 22:53
היי שולץ האיום,
הלוואי והייתה איזושהי אפשרות להרוויח מהאתר. כרגע יש רק פרסומות של גוגל שכל לחיצה עליהן מכניסה גרוש וחצי, בקושי.
זה מספיק בערך כדי לממן את ה-DOMAIN (כתובת) של האתר. אפילו את עלויות האירוח של האתר זה לא יממן.

רק לשם הטוב?

יש יותר מסממן אחד שזה לא המקרה (רק לעשות משהו טוב)
צוות, קבוצה, איזה קבוצה?

בכל מקרה, בהצלחה. לי לא נראה שהעסק יתרומם, יש לך עוד הרבה מה ללמוד.
אל תפסיק לנסות.

talw
21-01-15, 22:53
רק לשם הטוב?
כן,כנראה שאיבדנו את זה,רובנו,פעם עוד היתה תקווה,מה שנשאר הוא פחד,והכיוון שלך הוא לייצר עוד ממנו ,ובעקבותיו עוד אנטגוניזם בין האינדיבידואל לסביבתו,ועוד פחד שמוביל לשום מקום בריא ונכון.

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 22:57
יואב.
אין ספק שאתה אביר חופש המידע. בפרופיל שלך הרי רשמת ששמך יואב (בלי שם משפחה) .
אה נכון, אנחנו גם יכולים לדעת איפה אתה גר כי אתה באמת איש של פתיחות - הרי רשמת מיקום : בבית.
וגם בתוך הפרופיל, כל כך הרבה מידע אישי שהלכנו לאיבוד.

ושוב , התנצלות על הציניות . לפעמים גם אנחנו נגררים לשטויות .

נמרוד
21-01-15, 23:17
נוהגים טוב יותר - אל תתרגש.

מספיק אם במקום "נוהגים טוב יותר" היית מציג את עצמך כ"אבי, סטודנט בן 27 מתל אביב, אופטימי חסר תקנה, הקמתי אתר בשם נוהגים טוב יותר" - כבר היית חוסך את משבר האמון שהתפתח בינך לבין "יואב, בנקאי במשבר גיל הארבעים, מומחה בקניית רכבי שטח לימונים", "ברנרד, יצאתי לפנסיה מוקדמת אז נסעתי לארה"ב בשביל להוציא לכם את העיניים", "דרור ברלי - אי אפשר לתאר במילים, אז קבלו פורטרט עצמי" וכן הלאה.

קח את זה כלקח לשיפור, כשאתה מציג את הפרויקט בעוד מקומות. אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני.

ד ו ר ו ן
21-01-15, 23:19
ההבדל הוא שיואב או כל חבר אחר לא מעלה חומרים על אנשים אחרים..
אתה לעומת זאת, מעלה חומר שלא תמיד ישרת את טובת הכלל, כי הוא יהיה ערוך/מגמתי וישמש ככלי בידי מי שאינו תמים, לא רק רשויות, אלא אנשים שיעלו חומר מכוון למטרה.

ונראה לי שגם אתה חושש להחשף, כי ברור לך שלא כל מי שיעלו לאתר שלך, יאהב את זה, כי הוא עבריין, או כי הוא אדם נורמטיבי שזה יפגע בו כי החומר מגמתי וערוך.
אז אתה/אתם מנסים להתחבא..

בגלל זה, אין לך את זכות הפרטיות כמו לגולש בפורום פתוח, שמעיד על עצמו.

ד ו ר ו ן
21-01-15, 23:23
לאף אחד מחברי הצוות של האתר אין ג'יפ, למרות שיום אחד אנחנו מקוים
שנוכל להרשות לעצמנו.
הנה זה הגיע..
אין לך מושג ירוק כמה עולה לרכוש רכב שטח בארץ, נכון?
הסטיגמות האלו מתיישבות יפה עם רוח האתר שלך.

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 23:34
יש יותר מסממן אחד שזה לא המקרה (רק לעשות משהו טוב)
צוות, קבוצה, איזה קבוצה?

בכל מקרה, בהצלחה. לי לא נראה שהעסק יתרומם, יש לך עוד הרבה מה ללמוד.
אל תפסיק לנסות.

כפי שרשמנו בעמודים קודמים ובאתר. קבוצה של 4 חברים צעירים שנמאס להם להלחם בדרך לעבודה.
כבר יצא לנו להלחם טיפה במלחמות אמיתיות, זה הספיק לנו ובין מילואים למילואים אנחנו רוצים שיהיה טיפה יותר נעים.

הרעיון של האתר הוא ליצור לחץ חברתי על אנשים ותחושת נידוי מסויימת בעת ביצוע עבירות "סטנדרתיות"
שכולנו עושים. לחץ חברתי הוא אחד מהאמצעים הכי טובים להשפיע.

לאותו חבר שסיפרנו עליו שהוא עדיין "מחפש את עצמו" יש המון זמן לקרוא. לאחרונה הוא מתעניין
בקצת מאמרים של פסיכולוגיה.
עשו מחקר והזמינו לראיון עבודה אנשים שונים. בתום הראיון הודיעו לכולם שהם כנראה לא יתאימו
כי דרישות התפקיד שונות, אבל השאירו להם ביד ניירות על החברה שבה התראיינו.

כמובן שכל מי שיצא מהראיון, חיפש פח לזרוק את הניירות. פח לא היה עד למעלית של אותה קומה.
האנשים חולקו לשתי קבוצות:
הקבוצה הראשונה שהתראיינה הגיעה לקומה מסודרת ונקייה - כולם יצאו, חיפשו פח, ראו שאין ושמרו את הנייר אצלם.
הקבוצה השנייה הגיעה לקומה מלוכלכת, עם ניירות על הריצפה - הרוב יצאו, חיפשו פח, ראו שאין , בדקו שאף אחד לא רואה
וזרקו את הנייר על הרצפה. עוד אחד מיני רבים.

זה מה שקורה לנו. כולם חוסמים את הצומת, אז גם אני חוסם. כולם חותכים, אז גם לי מותר לפעמים כשאני ממהר.
כל ת"א גונבת רמזור אדום, אז למה שאני אשים ברקס ואחכה עוד שתי דקות.
זה קורה לכולנו .

דרך אגב, גם כולנו ניסינו פעם להשתלב ולא נתנו לנו ואז מספיק שאנחנו מסמנים או מבקשים רשות ממישהו
ופתאום מגלים שכל ישראל חברים ואנשים טובים ופתאום האמון באנשים חוזר ויש תחושה טובה של מדינה טובה עם אנשים טובים
שמנסים לשרוד את היום.
(שזה באמת מה שיש לנו, לדעתנו) .

זה כל מה שאנחנו מנסים להשיג, קצת יותר בושה, קצת יותר נימוס, קצת יותר אדיבות וקצת פחות פצועים והרוגים.
טל, שולץ , זה כל הרעיון. ובאמת שנשמח לשמוע מה עוד יש לנו ללמוד (באישי וגם בפורום הזה).

- - - Updated - - -

דורון, במקרה יש לאחד מאיתנו לקוח שהוא יבואן רכב בישראל.
אנחנו פשוט צעירים ועדיין חוסכים למטרות אחרות וג'וקים אחרים שיש לנו בראש.
הנ"ל לא נרשם לצורך "פתיחת עיניים" .

- - - Updated - - -

נוהגים טוב יותר - אל תתרגש.

מספיק אם במקום "נוהגים טוב יותר" היית מציג את עצמך כ"אבי, סטודנט בן 27 מתל אביב, אופטימי חסר תקנה, הקמתי אתר בשם נוהגים טוב יותר" - כבר היית חוסך את משבר האמון שהתפתח בינך לבין "יואב, בנקאי במשבר גיל הארבעים, מומחה בקניית רכבי שטח לימונים", "ברנרד, יצאתי לפנסיה מוקדמת אז נסעתי לארה"ב בשביל להוציא לכם את העיניים", "דרור ברלי - אי אפשר לתאר במילים, אז קבלו פורטרט עצמי" וכן הלאה.

קח את זה כלקח לשיפור, כשאתה מציג את הפרויקט בעוד מקומות. אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני.

התקבל ויבוצע עם שינוי מתבקש כי אנחנו קבוצה של חברים.

"קבוצה של חברים, תמימים, צעירים שחושבים שישנו את העולם ושנשחטו עד דק בפורום ג'פולוג"

Bernard
21-01-15, 23:40
יואב.
כל תגובה צינית עלי, שלא הועלתה = הפסד של כל החברים באתר:rolleyes:

ולעניין (עכשיו אני ליד המחשב).

ברור שכולנו, כמו שדרור אומר, עבריינים... כנראה ללא יוצא מהכלל.
אבל זה שאני מתקין צמיגים שלא ברשיון או מגביה את הרכב בניגוד לתקנות התעבורה 0אידיוטיות ככל שיהיו) לא אומר שאני חושב שמי שעובר "בקטנה" על חוק וחותך את הפקק מימין הוא בסדר.
מה בכלל הקשר?
שרץ אחד מכשיר את האחר?
אני פועל מתוך אמונה (סובייקטיבית, כמו כולנו) שהעבריינות שלי/שלנו נעשית בשיקול דעת ולא מהווה פגיעה החמורה בחברה ובביטחונה - הרי אני/אנחנו לא סוציופטים.
מה שאתה, דרור,(אני פונה לדרור, מתוך נוחיות - הוא יסלח לי... כל היתר.. לא בטוח.. לא יודע, השם "שולץ האיום" מרגיש לי.. לא כ"כ בטוח) אומר שאם אני עם צמיגים גדולים עדיף לי לשתוק כשאני רואה איזה בריון עוקף את כולם בשוליים רק בגלל שנמאס לו..

ואני בכלל לא עושה הקבלה בין רצח לבין עבירות תנועה חמורות/מעצבנו/בריוניות.. ממש לא.
לעד לרצח יש הרבה יותר מה לפחד ויש הרבה יותר אינטרס "לסתום את הפה".

פה - עבירות תנועה בריוניות (בעיקר) = מצווה "להלשין", כמו שאתה קורה לזה.
יש גם סיווג של עבירות בריונות, גם בעבירות תנועה.
ולא - לא מדובר באיזה "חדש בעיר" שטעה בפנייה ו"מתקן טעויות תוך כדי נגינה".. לא לזה הכוונה.
וגם לא ל"גונבי הצהוב", שהיא בכלל לא עבירה, ברוב הנסיבות.

והנאיביות המהולה בפסימיות שלך... כישרון.
ברור שה"שילטון" יכול לדלות חומר מרשיע בכל מקום. ומה נראה לך, שג'יפולוג הוא כ"כ אנונימי? ונראה לך שקשה "לעלות" על כלי הרכב שמככבים פה, גם אם מסתירים את המספר?
ונראה לך שפה כולם צדיקים ולא "ילשינו" עליך אם חו"ח תדרך למישהו על יבלת?
ונראה לך שאם מישהו ירצה להתנקם בך, מה שיעצור אותו זה שלא "הלשנת" עליו?

יש סידרי עדיפויות ויש חומרה שלעבירות ויש את "העלות" של שימוש בחומר מהרשת, לצורך הגשת כתב אישום/הרשעה..
ברגע שיחליטו שיש עדיפות (פופוליסטית ככל שתהיה) "לטפל" בג'יפים - החיים שלנו לא יהיו קלים בכלל.. לכל חומר שיש ברשת, על מנת לבסס את "הטיפול" יהיה כשר, אם או בלי מספר הרכב ואני לא רוצה לשמש כסניגורו של השטן או להכניס לכל מיני "עשבים שוטים" רעיונות, כיצד ניתן לפגוע במישהו.

הדמגוגיה הזולה של הבחור, עם דוגמת הפורץ, היא דוגמא מצויינת.
איפה אתה עושה את ההפרדה בין "עבירות שניתן לחיות איתן" לבין כאלה שלא?
גרימת נזק לרכב זה "נסבל"? - לא תירשום את מספר הרכב הפוגע/בורח ותשאיר על הרכב הנפגע?
מישהו נדרס בכביש והנהג (נבהל, באמת) ובורח, לא תתקשר למשטרה?
מישהו "גנב" מטר של עצור - תעמוד מולו ולא תיתן לו לנסעו, עד שתגיע המשטרה שהזמנת?
אחד שדוהר ב-70 קמ"ש, על השול, להתקדם כמה שיותר בפקק בין גשר גהה למורשה, זה בסדר? הוא רק קצת חסר סבלנות, לא נורא?
כל אחד וקנה המידה שלו.

התפקיד של הרשויות הוא להחליט מה חשוב ומה לא ונגד מי לפעול.
אז יש את הדבילים האלה שכל דבר שלא על פי קוצו של היוד, יגרה אותם להלשנה. נכון - יש.
ויש את הנקמנים שסתם יספרו עליך, רק להציק - כאילו שהם צריכים אתר בשביל זה..
מה זה בכלל קשור ל"הלשנה"...

כולם, כולל אתה ובגדול, מתלוננים על השלטון המושחת והפוליטיקאים המושחתים... ואם תראה איזה מושחת כזה, לוקח שוחד? אסור להלשין?
איך אתה חושב שנכנס דרעי לכלא (למרות שהיה זכאי..)? ואיך אתה יודע שאולמרט מושחת (הוא הורשע אז זה לא לשון הרע..)? ולמה נראה לך שתפסו את הירשזון? ולמה צריך את החוק וצווים של מבקר המדינה, להגן על "המלשינים" שבזכותם מגלים כל מיני "אי סדרים" בכל מיני מקומות ציבוריים?

והקישקוש הזה של "לא גבר מספיק להעיר לי כשאני טועה"...
איך היו אומרים אצלינו, ברמלה: פחחחחחחחחח.
אני בחיים לא אעיר לאיזה פרחח בכביש על "טעות שעשה" - מפחד. עוד ידקור אותי או יכה אותי.. מה אני צריך את זה (זוכרים את ההוא שאמר לצעיר שנפל לו שטר מהכיס? - מת!)?
יש רשויות שיטפלו בו - בשביל זה משלמים להם.
אבל אם הם לא רואים, איך יטפלו בו?
אז אני אספר להם ושהם ישברו את הראש אם זה חשוב מספיק או לא.
ואני אחליט מה לספר - אני לא אדווח על כל שטות (כמו "גניבות" צהוב) אבל אם אני אספיק לצלם איזה פרחח שחותך וגונב מימין ושם זין על כל היתר...

והפחד הזה שעורך דין יצלוב אותך, יואב ...
בוא תישאר בתחומים שאתה מבין בהם.
לא "צולבים" עדים סתם כך ולא מאשרים "לצלוב" סתם כך והטיעון הזה, הוא בדיוק הטיעון (הנכון, לדעת טלW) הוא בדיוק האזרחות הרעה, שאתם פה, מדי פעם, מטיפים נגדה - לחשוב רק על עצמך ולדאוג לתחת שלך ולהתעלם מה"רע", שחס וחלילה לא תמשוך אליך תשומת לב... עד שאתה הוא זה הנפגע מ"הרע" הזה..
מעניין כמה אתה תטיף "לשתוק", כשאתה תצטרך איזה עדות לתביעה שתגיש נגד מישהו "רע" או שמישהו יגיש נגדך - איך תשכנע להעיד לטובתך...
וכשיעלילו עליך "המלשינים", למי תקרא שיעמוד לצידך? לכל אלה שמכסים את העיניים והאוזניים ואת הפה, כמו שאתה מציע (שוטרים וגנבים שלכם.. עאלק)..
אם יגנבו לך את האוטו (חו"ח.. לא מאחל), אולי זה יהיה בגלל אחד כמוך שראה/צילם אבל החליט לא "להלשין", שלא יחקרו אותי על הדוכן על ההגבהה שעשיתי..
"בפורומים המתאימים.." עאלק... איזה פורומים? של ה"לא מלשינים"?

SHMBO מתקשרת אלי איזה יום ומספרת שברחבה מול הבית, איזה איש מחטיף מכות לאישה והיא צורחת... אמרתי לה שחבל על הזמן שתתקשר מיד 100 ושתבהיר שזה דחוף מאוד.
אמרה "אבל ירצו פרטים שלי" אמרתי שתיתן.. אח"כ נדאג לזה (שלא יחשבו "אנונימי=לא רציני").
ובאה משטרה ועצרה את הבחור ואח"כ SHMBO מסרה עדות ואח"כ גם היה משפט ובין לבין סיפרנו גם לכל הגמדים שככה צריך לעשות.

רציתם חינוך - זה חינוך.
"לא להלשין" כאיזה מוטו אידיאולוגי נגד השילטון - זה חינוך רע.
מחינוך כזה יוצאים הביריונים שחותכים פקקים ועולים על השדות החרושים ומשפריצים מים על ג'יפאים עם משפחות שמטיילים בשטחים ציבוריים, שהביריונים "מספחים" לעצמם... ולא מלשינים עליהם.

ועכשיו יבואו המצחיקים ויגידו שאני נאיבי ואני לא מבין ואני "מיושן" ושאני גיבור גדול, בגלל שיש לי פנסייה תקציבית..

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 23:41
יואב או כל אחד אחר שנפגע או התרגז מהתגובות שלנו.
התנצלותנו, נכנסנו למגננה ועברנו להתקפה.

אנחנו לא אוהבים ללכת לישון באמצע ריב. לילה טוב ושוב מתנצלים.

Bernard
21-01-15, 23:50
ההבדל הוא שיואב או כל חבר אחר לא מעלה חומרים על אנשים אחרים..
אתה לעומת זאת, מעלה חומר שלא תמיד ישרת את טובת הכלל, כי הוא יהיה ערוך/מגמתי וישמש ככלי בידי מי שאינו תמים, לא רק רשויות, אלא אנשים שיעלו חומר מכוון למטרה.

ונראה לי שגם אתה חושש להחשף, כי ברור לך שלא כל מי שיעלו לאתר שלך, יאהב את זה, כי הוא עבריין, או כי הוא אדם נורמטיבי שזה יפגע בו כי החומר מגמתי וערוך.
אז אתה/אתם מנסים להתחבא..

בגלל זה, אין לך את זכות הפרטיות כמו לגולש בפורום פתוח, שמעיד על עצמו.

אוי, דורון.
תעשה לעצמך טובה...

נו, באמת.
תן שם וכתובת וכל מי שרק צולם באדום (לא ערוך - לגיטימי ופלילי ללא ספק), ישרוף לו את הבית, וישרוט לו את האוטו וישים לו סוכר בדלק...
מה נהייה לך?
אולי תשים לו עיגול מטרה על המצח/הגב ושלח אותו לכיתת נהיגה מונעת?

כן ערו או לא ערוך - הוא לא שופט ולא צריך להציג ראיות.
יש סירטון - שכל אחד יחליט מה שהוא רוצה - אם ערוך, ממילא לא ניתן להשתמש בו כראייה, בד"כ.
מה רצית, שיראה שעה לפני ושעה אחרי, כדי שנקבל את התמונה המלאה להלך הרוח הכוונתי של הנהג?

- - - Updated - - -

הנה זה הגיע..
אין לך מושג ירוק כמה עולה לרכוש רכב שטח בארץ, נכון?
הסטיגמות האלו מתיישבות יפה עם רוח האתר שלך.

יו....
מה הקשר... למשהו?

- - - Updated - - -

...
התקבל ויבוצע עם שינוי מתבקש כי אנחנו קבוצה של חברים.

"קבוצה של חברים, תמימים, צעירים שחושבים שישנו את העולם ושנשחטו עד דק בפורום ג'פולוג"

יענו, כל מה שכתבתי... סתם?

יואב, דרור..
מדובר בחבורה של כפויי טובה... כנסו בהם.

איפה הכפתור הזה, שמוחק הכל....

yes1952
21-01-15, 23:50
אדון נ.ט.י
לנטוע עץ לוקח זמן
מהכנת פרויקט על הקרקע המיועדת וכלה בקטיף התוצרת
אך אבוי לו לחקלאי שבעודו מנסה להגן על השתיל הרך,יכה עם המעדר בכף רגלו,יהיה ספון פרק זמן בביתו,והנה העץ הצעיר קמל ולא קם,
יוזמות הן דבר חשוב
הפניה לרגש האדם לפרסם עוולות שנעשו לו,היא פסולה מעצם היותנו כולנו כולל עבדך הנאמן לא משוחים בשמן זית טהור בדרכנו למקדש הנהיגה
תאונות לא קורות-הן נגרמות
ודרור כה צודק בעיניין החינוך לנהיגה ולתרבות בארצנו הקטנטונת-וכבר כתבתי על כך בעבר באיזה שרשור שהעלה את חמתי(לא לא זו שהיא אם אחת מגרושותי)
הנהג הישראלי הממוצע אינו יכול להרשות לעצמו לעשות טעויות-כמו שכל אזרח אינו יכול לעשות טעויות
אלא עם נמצא הוא באי בודד
טעות בכביש הינה מבוא להריגה
ואם להגזים-נהיגה בשכרות משולה לרצח
וכן יש לי מצלמה ולא אחת ברכב שלי,אך לא כדי למסור פרטים למשטרה ,אלא כדי להגן על עצמי
אבל על דאגה נציג של נ.ט.י--עוד מעט תצא תקנה שתחייב כל נהג להתקין מצלמה ברכבו ולהעביר און ליין את תוכנה למרכז מחשבים ענק של כוחות האכיפה-זה יותר זול לאורך זמן מלהכשיר שוטרי תנועה,
אך בגדול גם מזה אינני דואג מפני שאז אני אעשה מיליונים במכירת שקיות מלאות בצואת פרות כדי לזרוק על כל שמשת רכב המצויידת במצלמה
אהה רעיון לסארט אפ
ובנימה קצת יותר רצינית-לידיעתך רבים כאן באתר הם טיפוסים מיוחדים אחד אחד שאם יראו שנעשה עוול כבר ידעו כיצד לטפל בו באופן חוקי ביותר
ועוד משפט לסיום-גגל את שמי ותמצא חומר רב-אני לא מסתתר כבר-פשוט הפסקתי להלחם (טוב כמעט)בטחנות רוח

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 23:54
רק רוצים לציין ש-Bernard לא אחד ממקימי האתר:D
ושאין כמו קצת תמיכה מהדוד סם.

נוהגים טוב יותר
21-01-15, 23:59
יענו, כל מה שכתבתי... סתם?

יואב, דרור..
מדובר בחבורה של כפויי טובה... כנסו בהם.

איפה הכפתור הזה, שמוחק הכל....

לאאאא!!!, רק ההמלצה לשנות את הפתיח התקבלה. רק כדי לא לעורר אנטגוניזם.
זקוקים לך ולרכבת האוירית ששלחת מארה"ב

Bernard
22-01-15, 00:00
איזה דוד סם... כולה ברדקיסט מרמלה..

שלא תרפה ידכם - רעיון טוב.
לפרסם ברבים את הבריונים (אני רק הייתי עושה קצת יותר סלקציה בעבירות..) - לא לטובת כתבי אישום - לטובת הבושה. ושמי שצריך לדאוג.. שידאג.

כמו הדוגמא שנתת אבל עם קבוצה שלישית , ברוח האתר - חדר מלוכלך עם מצלמה בולטת... גם שם לא היו משליכים את הנייר.

נוהגים טוב יותר
22-01-15, 00:10
איזה דוד סם... כולה ברדקיסט מרמלה..שלא תרפה ידכם - רעיון טוב.לפרסם ברבים את הבריונים (אני רק הייתי עושה קצת יותר סלקציה בעבירות..) - לא לטובת כתבי אישום - לטובת הבושה. ושמי שצריך לדאוג.. שידאג.כמו הדוגמא שנתת אבל עם קבוצה שלישית , ברוח האתר - חדר מלוכלך עם מצלמה בולטת... גם שם לא היו משליכים את הנייר.
תודה.
והאמת שהבחירה שלנו לפתוח פוסט באתר הזה הוכיחה את עצמה עד עכשיו.
רצינו תגובות של אנשים אינטליגנטים שראו דבר או שניים וקיבלנו בדיוק את זה.
לטוב ולרע.
תודה לחברי הפורום. כל המלצה, רעיון, ביקורת נוספת יתקבלו באהבה. גם ברמה הטכנית. אל תחסכו ביקורת.
מבחינתנו זו הזדמנות לשפר את הדורש שיפור ולקבל התייחסות מאנשים שרואים את הדברים מזוית קצת אחרת.

ד ו ר ו ן
22-01-15, 00:40
כ
דורון, במקרה יש לאחד מאיתנו לקוח שהוא יבואן רכב בישראל.
אנחנו פשוט צעירים ועדיין חוסכים למטרות אחרות וג'וקים אחרים שיש לנו בראש.
הנ"ל לא נרשם לצורך "פתיחת עיניים"
"
הפוך..
רוב מי שמשוטט כאן נוסע על רכבים ישנים למדי, ששווים במחירון פחות ממשפחתומטית ממוצעת.

זה רק ממחיש את הנאיביות, והצורך שלכם לעשות שיעורי בית על קהל יעד, והחשיבה שהפלטפורמה שלכם לא תנוצל למטרות אחרות.

הפחד/חוסר רצון להחשף, למרות שאתם רוצים לחשוף אחרים לא נותנת מוטיבציה מבחינתי לשתף פעולה עם המיזם הזה.

שלא תבין לא נכון, אני בהחלט בעד שיתקעו כל אחד שעובר באדום, או מבצע עבירה מסוכנת בכביש, אבל הדרך שלכם לא נכונה לדעתי.

Bernard
22-01-15, 01:55
אני, בניגוד לדורון, דווקא חושב שזה כן רעיון טוב.

לא צריך להיחשף ולא "להתמודד" עם הבריון (מישהו זוכר את התגובה של בעל הסוזוקי ג'ימיני מהפייסבוק...) ולא להתחיל לתווכח עם כל מיני "טיפוסים".

צילמת משהו - תעלה.
שההוא יתמודד.
שההוא יצטרך להסביר את "הנסיבות".
שהבריון "יפורסם" ככזה ויתבייש.
שלא ינסו "לסגור" חשבונות עם מי שמעלה סרטונים של בריונים (ולא ינסו להתנקם בדרור או ביואב וגם לא להזמין אותם למסור עדות).

ואם מישהו יעלה משהו "מבושל" שיגרום נזק למישהו (אני לא יכול לתאר לעצמי מי ישקיע כסף וזמן לפברק מעבר באדום, בצורה שתשכנע את כולם באוטנטיות... נאיבי שכמוני), לא בעייה לאתר את המקור (תשאלו את ארז, הוא בטח יכול להסביר טוב ממני כמה קשה להתחמק מלהשאיר עיקבות ברשת).
ואם יתברר שאכן מישהו עשה את זה - הייתי ממליץ להעלות הסבר מפורט של הסרטון והטעות - שלא להלבין ברבים ללא סיבה ולפרסם את הטעות בדיוק באותה "תפוצה".

אם לרשויות יהיה "עניין" בחומר - כבר יידעו איך לתרגם את זה לחקירה ולכתב אישום אם צריך.. אם ואם ואם..
כמו שאמרתי שאני משער - לשני הליצנים עם המרצדס, היה "חלק חשוב" בהפללה העצמית, שהביאה להרשעה.. לא צריך עוד הרבה, בנוסף לסירטון - אבל עדיין צריך.

- - - Updated - - -

ודורון.
אתה צודק, לדעתי, שרובינו נוסעים על רכב שמחיר המחירון שלו הוא נמוך יחסית אבל אתה מתעלם מהעובדה שלרכב שלנו, הג'יפ לסוגיו, אין כל הצדקה ממשית, מלבד ההנאה שהוא גורם - וזה כן משהו שהוא פריבילגיה של עשירים.
ולא משנה אם מחזיקים את הרכב הזה בנוסף לרכב "הגיוני" = עשירים באמת.
או שמחזיקים את הרכב במקום משהו "הגיוני" ובדרך מוותרים על כל מיני דברים "חשובים" אחרים = עשירים בכאילו.
כל ה-4X4 (לא של העבודה) הוא רכב פנאי בהגדרה... שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם..

tzagi
22-01-15, 03:10
רק רוצים לציין ש-Bernard לא אחד ממקימי האתר:D
ושאין כמו קצת תמיכה מהדוד סם.

ברנרד זה הדוד סם?
הוא בקושי הדוד סמי מרמלה. בקושי....
זה כמו לקרוא לCIRCUS SEAL
NAVY SEAL

יואב פולס
22-01-15, 06:39
ברנרד זה הדוד סם?
הוא בקושי הדוד סמי מרמלה. בקושי....
זה כמו לקרוא לCIRCUS SEAL
NAVY SEAL
בוקר טוב. התגעגענו. טוב שבאת. לעשות לך בוץ או נס?

tzagi
22-01-15, 09:13
עם כול הכבוד,
זה נבלה וזה טרפה.
אני עם איטליינו וונטי.

polar bear
22-01-15, 12:25
קיצור, גחמה ילדותית של אנשים טובים ותמימים שהולכת לגרום הרבה מאד נזק לאנשים טובים ותמימים אחרים.

חבל.

Bernard
22-01-15, 14:06
קיצור, גחמה ילדותית של אנשים טובים ותמימים שהולכת לגרום הרבה מאד נזק לאנשים טובים ותמימים אחרים.

חבל.

בוא, במטותא מצדך, תסביר לי איך יגרם נזק לאנשים טובים ותמימים?
אתה מתכוון לכאלה שגונבים פקק ר מתוך כוונה טובה או שחוצים צומת באדום רק לטובת הכלל?

יואב פולס
22-01-15, 15:21
או כאלה שמשפרים את הריינג' שלהם בצורה קיצונית תוך שינוי מבני, אבל בגלל שיש להם קשרים או מתאמי שירות מצויינים ממשיכים לנסוע על הכביש. לכאלה אתה מתכוון?

Bernard
22-01-15, 17:41
אתה נובח על העץ הלא נכון, יואב...
אצלי,כמו לכולם פה, אין לצערי, קשרים או מתאמי שירות... ..
אני לא מטיף מתוך איזה אולימפוס או מרחב מוגן.. כמוני-כמוך.

אתה גם מתעקש לייחס לחבר'ה האלה כוונה לצלם ו"להלשין" על שיפורי/שינויי רכב, כשהם מצהירים על תיעוד עבירות תנועה..
ברור שמי שיתועד ויפורסם, גונב פקק על השול ויש לו גלגלי "35 והרבהה של "6... לא יאהב את זה...
אז מי שיש לו כאלה דברים, שלא יגנוב פקק...

חוץ מזה, בוא לא נהיה תמימים - מי שמשנה את הרכב, הוא לא תמים. הוא יודע בדיוק מה הוא עושה ומה הסיכונים.
דרור הסביר את זה פעם, לא מזמן אני חושב, יפה מאוד.
ואם הוא כ"כ נזהר וכ"כ פרנואיד וכ"כ... לא יודע מה, הוא גם לא היה כותב פה ולא שואל ולא מציע ולא עוזר.. כאילו, להיות חבר בג'יפולוג ועוד לכתוב פה, זה לא שיא הזהירות, כן?

amimiller
22-01-15, 18:41
מדברים על חינוך ,על תרבות.
הנוער שלומד נהיגה רואה מהמורה שלו איך מצפצפים על החוק.
אוסף את התלמידים באין עצירה, באדום לבן,מוריד תלמידים ברמזור אדום,חניה כפולה.
אלו הטיפים שהתלמידים מקבלים עוד לפני שקיבלו את הרישיון.
האי סדר שמתנהל כאן על הכביש זועק לשמים.
מצדי אין אין כל הבדל בין מצלמת רמזור למצלמת דשבורד.
הנה עכשיו בחירות בפתח.
יש איזה שהיא מפלגה שחרתה על דגלה להלחם סוף כל סוף בפגע המכוער והמגעיל הזה?

יואב פולס
22-01-15, 18:51
ברנרד - אני לא נובח על עץ, אני מרים רגל.
לגבי ה 'אין קשרים וכד' ' - my ass...

Bernard
22-01-15, 19:02
נו... טוף יואב..
שיהיה, מרים רגל... אבל שלפחות יהיה לך עם מה להשתין ומה להשתין..:)

הנה, אני מאתגר אותך - אני אומר בפירוש, אין לי שום קשרים. קדימה, תמצא את הקשרים ואת ה"מסדרים" שלי ותחשוף אותי עירום ועריה..
על מה ומי אתה מדבר?
דבר חופשי - אין לי מה להסתיר... שפוך הכל.
ותאמין לי, אני לא אנסה להתנקם על "החשיפה"..

polar bear
22-01-15, 19:15
ברנרד, חפש בגוגל מה קרה לנוהל 6 . ותבין לבד כבר איך דבר שהיה אמור להיות מלשינון נקי הפך למכונת נקמנות והלשנות שווא. עד כדי כך שהולכים לבטל אותו בהצלחה. אה...וזה שאתה פנסיונר לא מחייב שלא יהיו לך גחמות ילדותיות.

Bernard
22-01-15, 19:54
נו, אז אם מתייחסים לזה כמכונת הלשנות סרק, מה הבעייה להעלות את הסירטונים לרשת - נשארה רק הבושה שיראו אותך עובר על החוק - "הלך" התירוץ של אנשים תמימים יסבלו...

דרך אגב.
איך התייחסו פה יפה לחשיפה של אותו בחור מהפייסבוק, שעלה על השדה..
זה לא "הלשנה", לפי קנה המידה של יואב ודרור? זה היה בסדר?

כן, אני יודע שהוא פרסם את התמונה אבל הוא לא פירסם את פרטיו - זה עשו פה, בעבודת תחקיר נמרצת ומהירה.. לא ראיתי שמישהו מוחה על "ההלשנה"...

ואין לי שום גחמה ילדותית - הכל רציני וחשוב.. הכל.

polar bear
22-01-15, 20:11
כי אנשים נפגעו מהלשנות הסרק האלה. בפירוש. ויפגעו גם מאלה - בפירוש. אבל - מאחר ואני יודע שאף אחד מהחבורה ההיא לא רוצה לחשוב שפרסום סרטונים זה רע, נראה לי מיותר לבזבז זמן על הסברים שיפלו על אזניים ערלות. אז פשוט נחייה ונראה.

נוהגים טוב יותר
22-01-15, 20:28
שלום לכולם,
האתר עובד כך שמי ששולח סירטון זה מגיע לשרת שלנו ורק לנו יש את הבחירה אם להעלות סירטון או לא.

דיי קשה לפברק סירטון וידאו בצורה שלא נראית לעין. זה דורש המון עבודה.
אם מישהו מוכן להשקיע כל כך הרבה עבודה כדי לעשות דבר כזה אז כנראה שזה אוייב שצברת בזכות ויותר סביר שערב אחד הוא יבוא לג'יפ שלך וינקב לך אצ הצמיגים, ישבור חלון ויש עוד המון רעיונות. גם יותר יעיל וגם יותר מהיר.

יקיר גרין
22-01-15, 21:00
דרור, הגישה שלך להלשנות מקוממת אותי מאוד!!
חבר סיפר לי פעם בגאוה איך הוא מעניש את הבן שלו שהלשין על אחיו ולא את האשם ... אמרתי לו, אחלה מסר להעביר ... גם על השכן שמלטף אותו הוא לא ילשין בחיים ... וגם כשאח שלו יתחיל עם סמים הוא לא ילשין ...
אנשים שמפחדים מהלשנה זה אנשים שמתביישים בהתנהגות שלהם.
אני מקפיד להתנהג כאילו יש מצלמה שמצלמת את כל דבר שאני עושה, ואני לא מתבייש בכלום!
אתה מדבר על תשתיות, אתה יודע שפה בקנדה, אין דבר כזה תחנת אוטובוס? הוא עוצר על הנתיב הימני, ויש לו זכות קדימה לחתוך נתיבים כדי להמשיך ליסוע ... ממש בלגאן ... אבל ההבדל הוא שאף אחד לא נוהג כאילו רודפים אחריו, ולא משנה אם מגיע לך זכות קדימה או לא, קודם יתנו לך להכנס.
הדבר היחיד שאמרת נכון, זה שהכל בחינוך, אבל גם בזה אתה חוטא עם המסרים שאתה מעביר.

שולץ האיום
22-01-15, 21:28
שלום לכולם,
האתר עובד כך שמי ששולח סירטון זה מגיע לשרת שלנו ורק לנו יש את הבחירה אם להעלות סירטון או לא.

אם מישהו מוכן להשקיע כל כך הרבה עבודה כדי לעשות דבר כזה אז כנראה שזה אוייב שצברת בזכות ויותר סביר שערב אחד הוא יבוא לג'יפ שלך וינקב לך אצ הצמיגים, ישבור חלון ויש עוד המון רעיונות. גם יותר יעיל וגם יותר מהיר.

יש לי הרגשה שאם למישהו ינקבו צמיגים או משהו אחר זה לך.
אחרים יתבעו. אותך. ויוכיחו שנגרם להם נזק כלשהו מהאתר שלך.

Bernard
22-01-15, 21:52
יש לי הרגשה שאם למישהו ינקבו צמיגים או משהו אחר זה לך.
אחרים יתבעו. אותך. ויוכיחו שנגרם להם נזק כלשהו מהאתר שלך.

נו יואב...
אתה עדיין רוצה פרטים/רזומה של הבחורים האלה, בפומבי?

מי שצריך לדאוג שידאג.
אם אני הייתי פועל לפי "מה יעשו לי אם.."... בושה וחרפה.
ואוי ואבוי אם הילדים שלי יקבלו את הרושם שהם צריכים לפעול, מתוך איזשהו פחד מאיזשהו ביריון...

ולא שאני אומר ששולץ הוא בריון (אולי הוא כן אבל אני לא יודע ולא אומר את זה..) אלא רק שהוא העלה את אפשרות שכל המאויימים "מהסתרת הזהות" כביכול של יוזמי האתר, פשוט, באלגנטיות ותמימות מעושה, מתעלמים ממנה.

"אנשים נפגעו מהלשנות הסרק האלה"... איזה אנשים ואיך הם נפגעו ומה היה ... סיסמאות ריקות.
גם הדוגמא הדבילית (ויסלח לי הנעלב, שאינני זוכר מיהו) שמישהו בעלה פה, על נכה ש"הולשן" ולקחו לו את הרישיון...
מה זה הקישקוש הזה? ממתי לוקחים סתם כך רשיון?
ומה הקשר להיותו נכה?
אם היתה סיבה לקחת לו את הרשיון - מצויין ש"הלשינו" עליו.
ורק שיהיה ברור, לנכה שתלוי ברשיונו, לא לוקחים כ"כ מהר את הרשיון - יש מספיק סנקציות לפני לקחית הרשיון...

בקיצור.
"סיפורי עם" רקים ותירוצים רקים ואזרחות נמוכה וחינוך לאגואיזם, שבכלל לא אופיניים לבאי הפורום וגם לא לכותבים ולמייעצים לנקוט בגישה הזו..
הנה, דרור עובד כעיתונאי (מקצוע שהוא ראש וראשון למלשינים) ומלשין לכולם על כלי רכב לא טובים/שווים ודורון מייץ פה לכלולם, מנסיונו בשיפור/שינויי לי רכב, בלי לחשוש "מהרשויות" שירדפו אותו כמדיח לדבר עבירה ו.. הרבה אחרים.
מה נידבקתם בכלל לאפוקליפסה של העלאת סרטונים של עבריינים? על מי בדיוק אתם מגינים? התבלבלתם קצת... נראה לי.

ויואב.
בנינו, בסוד.
אם אתה מתאמץ לחפש את ה"קשרים" שלי... עזוב. אל תתאמץ. סתם הקנטתי אותך ב"אתגר" - יחידות שלמות חיפשו אותם, את "הקשרים" שלי ולא מצאו... הם אינם.
ואני אף פעם לא שתקתי בחקירה - אף פעם!!

ד ו ר ו ן
22-01-15, 22:02
.
לא צריך לפברק, מספיר לחתוך קצת לפני או קצת אחרי, ואירוע נהיה תלוש מהקשרו.

אתם באמת תמימים.

ד ו ר ו ן
22-01-15, 22:09
שפה בקנדה, אין דבר כזה תחנת אוטובוס? הוא עוצר על הנתיב הימני, ויש לו זכות קדימה לחתוך נתיבים כדי להמשיך ליסוע ... ממש בלגאן ... אבל ההבדל הוא שאף אחד לא נוהג כאילו רודפים אחריו, ולא משנה אם מגיע לך זכות קדימה או לא, קודם יתנו לך להכנס.
איפה בקנדה?
אחרי שבועיים של נהיגה בקנדה, הבנתי שאנחנו לגמרי נורמליים כאן בקצה הימני של ביצת הים התיכון, ויש דברים שאפילו כאן זה לא נורמטיבי.

משאיות נצמדות לך לתחת על הפגוש, ב-110 קמ״ש, קו לבן זה המלצה, חותכים חופשי, עוקפים בשוליים וחוזרים לכביש..הפטנט של עצור בכל הפינות של הצומת פשוט דפוק, כי מזמן זה לא קשור למי הגיע קודם.

ד ו ר ו ן
22-01-15, 22:18
ודורון.
אתה צודק, לדעתי, שרובינו נוסעים על רכב שמחיר המחירון שלו הוא נמוך יחסית אבל אתה מתעלם מהעובדה שלרכב שלנו, הג'יפ לסוגיו, אין כל הצדקה ממשית, מלבד ההנאה שהוא גורם - וזה כן משהו שהוא פריבילגיה של עשירים.
ולא משנה אם מחזיקים את הרכב הזה בנוסף לרכב "הגיוני" = עשירים באמת.
או שמחזיקים את הרכב במקום משהו "הגיוני" ובדרך מוותרים על כל מיני דברים "חשובים" אחרים = עשירים בכאילו.
כל ה-4X4 (לא של העבודה) הוא רכב פנאי בהגדרה... שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם..
אתה מפספס את האמירה של האנונימי, ואת המחאה שלי.

הוא מתייחס ומכליל את כולנו כמי שקנו רכב שטח במחיר חצי דירה מהיבואן, ועוד עוקץ שהוא וחבריו מעדיפים לעשות משהו אחר עם הכסף שלהם.

תפיסה מעוותת של המציאות, שמראה שהם שבויים בסטיגמות, וקצת תמימים בגישה.

נכון שרכב שטח מכיל גם תחביב, ושהאחזקה שלו יותר יקרה מפרייבט, אבל ממש לא צריך להיות עשיר בשביל זה.

ובמדינה שתשתית התחבורה הציבורית כ״כ גרועה, ניידות ברכב, היא הכרח ולא מותרות.

בשנה שעברה בדקתי אפשרות להעמיד את הטנדר, ולעבור לרכבת.

החסכון השנתי היה פחות ממיכל דלק, וזמני הנסיעה כמעט מוכפלים לכל יום.

Bernard
22-01-15, 22:39
דורון.
אתה צודק ואין על זה, מצידי, בכלל ויכוח.
אבל במקום 4X4 ניתן לקנות איזה סופר מיני קטנה, באותו שנתון וזה יעלה המון פחות - בגלל זה האמירה ש-4X4 זה לעשירים, לא תלושה...
אתה/אנחנו בוחרים להוציא את הכסף על זה והוא/הם "מעדיפים לעשות משהו אחר עם הכסף שלהם", כמו לקנות איזה מיטה חדשה לתינוק, שתכף יגדל וצריך.. עוד מיטה חדשה - אחרי הגמד הראשון, זה יעבור להם והם יבינו שיותר חשוב זה 4X4 בסיסי.. אבל עד אז..

ולא התעלמתי מכלום.
אני עדיין חושב שאנונימי זה בסדר, בתנאים מסויימים, בדיוק מהסיבות ששולץ האיום העלה.. שולץ האיום והלא אנונימי.
הרי הם לא אנונימיים וממליצים על משהו ומוכרים משהו ואם קורה משהו לא טוב "לך תחפש אותם" או שהם מקדמים איזה מוצר במסווה של אובייקטיביות או כל דבר "חשוד, אחר.
הם אנונימיים בגלל שאתר שלהם מאפשר להביא לתפישת עבריינים והוקעתם ויש להם (לעבריינים והניפגעים למיניהם) אינטרס לפגוע בכל מי ש.. ובכן, בכל מי שלא מאפשר להם לעשות ככל העלה על רוחם.
וכן. ברור שיש אפשרות שהפלטפורמה תנוצל ל"סגירת חשבונות" - כמו תלונה במשטרה או טלפון אנונימי ל-100 (שאתה מכה את הגמד, כמו שדרור אמר) או להזמין פיצה על חשבונך, אליך (או 200) או להלשין עליך למס ההכנסה (אנונימית) אפילו שאתה כולה שכיר או להלשין עליך למס הכנסה (עם פרטים) על מנת לנסות לקבל את הפרס (יש דבר כזה)..
יש כאלה.. וכולנו חיים עם זה.

ואם "לחתוך קצת לפני או קצת אחרי, ואירוע נהיה תלוש מהקשרו", הוא ממילאלא יכול לשמש ראייה "טובה" וניתן להתמודד עם זה ואז, כמו שאמרתי.. הלך התירוץ של "אנשים טובים נפגעים מסתם נקמנות"..
אלא אם כן המצולם מסייע הסביר את "הלפני והאחרי" כך, שיביא לכתב אישום (כמו סיפור המרצדס ב400 קמ"ש) ואז זה דווקא בסדר, לא?

הנה, במקרה ראיתי שמישהו העלה פה (!!!!) איזה סיפור עם איזה רכב משתולל ופרסם תמונה עם מספר ואף אחד לא קצף עליו, על "המלשין".. עמחיי'ה.
וחלק מה"קוצפים" פה אפילו השתתפו בדיון, בלי מילה אחת של ביקורת - ממש כמו אותו סוזוקי בשדות... כנראה שלפעמים זה די לגטימי "להלשין"..

polar bear
22-01-15, 22:41
ברנרד - אני הייתי זה שכתב על הסיפור - בכוונה כתבתי את שם התכנית והתחנה, אם זה באמת חשוב לך - תחפש בארכיון שלהם, או שתתקשר ותבקש הקלטה של התכנית. ותתפלא. אני מניח שמאחר ודנת את כל מי שנגד פרסום סרטונים לכף סחוג גם לא בדקת מה קרה לנוהל 6?

לגבי נפגעו - המוני נהגים שהתלוננו עליהם סתם והיו צריכים להוכיח שאין להם אחות, אני פשוט לא מבין באיזה בועת אוטופיה אתם חיים. זה כל כך חבל. אתם מבלבלים בין הלשנה לבין דווח על פשע.

אתם = המצדדים בפרסום סרטונים שכאלה.

אתם משווים פרסום סרטון שכזה לדווח על מכות שאתם רואים בעיניים או על גנב שגוב לפרנסתו. לגבי אלימות - פרסום סרטונים כאלה דומה לפרסום סרטונים של אנשים שבטעות נתקלים באדם אחר בסופר ולהקיש מכך שהם אלימים וצריך למנוע מהם להיכנס לסופר. { לפי זה אגם, צריכים לסגור אותי מאחרוי סוגר ובריח } לגבי פושע לפרנסתו - אף אחד לא מתפרנס מלעבור על החוק { מתפרנס = עובר עברה אחת מקבל שקל עובר 10 מקבל 10 שקל - אין דבר כזה }

יקיר - אל תנופף לי בקנדה שלך - בקנדה מתים יותר בת"ד מאשר בישראל. מעתה - כל מי שרוצה לתת דוגמה ממדינה אחרת בבקשה להקפיד שיהיו בה פחות הרוגים בת"ד מאשר אצלינו. תודה.
אתם חושבים שאומת מצלמות תנהג "טוב" יותר? ראיתם לאחרונה סרטונים מרוסיה באהבה - שם לכל אחד יש מצלמה וזה לא מפריע להם לעשות מה שבא להם.
אתם כל כך שיטחיים, קצת להשקיע בקריאת חומר רלוונטי. קצת.

אכיפה, קנסות, מלשינונים - לא מפחיתים ת"ד ולא משפרים תרבות נהיגה. הסברה, חינוך ותשתיות - כן.

אל תזלזלו בעם ישראל - נתנו לנו סרטון אדיוטי על דוגמנית שמתיבשים לה הפנים - צריכת המים לנפש ירדה { נתונים סטטיסטיים } כך גם לגבי נתונים על חגירת חגורות בטיחות לפני הסברה ואחרי.

שולץ האיום
22-01-15, 22:49
תרחיש מס׳ 1 :
רכב יוקרה תוצרת ״מפעל מנועים בווארי״ בצבע שחור כמובן, מצולם בביצוע עבירה נגיד פרסה במקום האסור לפירסוס.
בסרטון אפשר לזהות את הנהג, ואת האישה לידו.
האישה היא לא זו שאותו נהג אמר לה מקודשת מקודשת מקודשת לפני עשור ו 3 ילדים.
הסרטון גרם לנהג לנזק רב ובסופו של דבר לגירושים.

תרחיש מס׳ 2 :
רכב משפחתי קומפקטי (האצ׳בק לפחות) צולם מאחור נוהג במהירות מופרזת וכאשר נתקע מאחורי רכב שנוהג בשמאלי (למרות שהכביש פנוי לחלוטין (גנבי השמאל) והשעה 1 בלילה) חותך בפראות לימין וממשיך בנסיעה המהירה כנראה הרבה מעל המותר.
מה שלא רואים בסרטון (וקרה לי במציאות) הוא שברכב נוהג צעיר ולידו אישה הרה שעוד שנייה יולדת ברכב. כן, הוא נסע מהר. אבל כל שוטר שהיה עוצר אותו לא רק שלא היה רושם לו דוח אלא יש סיכוי שהיה מוביל אותו לבית היולדות.

אני לא נגד הרעיון למרות שהוא מסריח, מהסיבה שתרצו או לא כבר איחרנו את הרכבת, האח הגדול כבר מזמן כאן.
לאחרונה מיקרוסופט פירסמו את הקונטרה שלהם לגוגל גלאס, ובקיצור עוד מעט הכל מצולם.
אבל למה לקפוץ בראש? שהמשטרה תעשה את העבודה שלה (שהיא לא עושה) ושהאזרחים יעשו את שלהם. למה להלשין?

בכל מקרה אני אדיש. רשמתי את העניין עם ה״איומים״ בגלל שאני באמת חושב שזה מה שיקרה לבעל האתר. זה המחיר.

ד ו ר ו ן
22-01-15, 22:56
ברנרד,
זה דיון אחר, אבל כדי לרכוש מיני חסכונית, אצתרך להוציא עשרות אלפי שקלים שהמשמעות היא שהייתי מגיע לנק שוויון ומתחיל חסוך רק עוד 3-4 שנים במקרה הטוב.

וזה לפני שנכנסים לסוגיית החתימה הסביבתית, שקניית רכב כזה גורמת לך לזהם את הסביבה יותר מאשר הרכב שטח המזדקן שלך.

mugi8675
22-01-15, 23:17
חותכי הצמיגים יצטרכו להתאמץ. השרת מתארח בניו-יורק על שם בעלים אנונימי. חפשו ב internics למיניהם.

יצחק

נוהגים טוב יותר
22-01-15, 23:30
שלום, לא מפחדים מתביעה כי אין שום הצדקה וזה יהיה בזבוז זמן של התובע.
מעדיפים להמנע מאנשים שירצו להזיק לנו.

לגבי ההוא שנוסע אם ההיא שהיא לא אישתו. נו , באמת, זה לא משהו שמצלמת רכב תקלוט אבל חברה של אישתך כן.

עם פחדנות, לא מגיעים לשום הישג.

asafk
22-01-15, 23:45
הסיבה היחידה בגינה קראתי לשקיפות בתחילת הדיון המעגלי הזה, היא בדיוק הדיון הזה.
דרור, למשל, בטוח שמאחוריכם עומד אחד מהגופים הגדולים כמו אור ירוק או הרשות למשהו או המשרד של הזהו.
מישהו אחר משוכנע שבאתם לעשות קופה (הוא לא יודע שאי אפשר לעשות כסף באינטרנט. תאמינו לי. על אחד האתרים המבוססים בארץ כבר יותר מעשור עוד לא מצאנו איך מרוויחים).

וכן הלאה, הבנתם את הרעיון.

מאחורי כל קהילה או פלטפורמה אינטרנטית שמזמינה גולשים לקחת בה חלק עומד מישהו עם שם. זה חלק מהמשחק וזה מה שגורם לגולשים להאמין לך ובך.

אבל לא חייבים....

אסף.

Bernard
22-01-15, 23:57
וואוו!!!
אחד, אחד - אני בין "עבודות" פה...(פירוט בשירשור הרלוונטי, הערב, שלי..)

דוב הקוטב ידידי.
אין לי מושג על מה אתה מדבר ולא אליך התכוונתי, בתמונה שהועלתה באתר לפני כמה ימים..
איזו תחנה? איזה תוכנית? באמת אני לא יודע.

אין לי מה לבדוק, לגבי נוהל 6.
אני מקבל את מה שאתה אומר, כנראה, שזה נוהל לטיפול ב"הלשנות" מסוג כלשהו, ששימש בפועל לסגירת חשבונות לא הוגנת וללא כל הצדקה, שלשמה הוקם הדבר הזה - אז מה?
לא יודע מה היה שם וגם לא מעניין אותי - אולי לא נוהל נכון ואולי לא הוסבר נכון ואולי לא "תורגם" נכון לידי מעשה... WHO GIVES A FUCK?

אני יודע שיש "מלשינון" כזה במס ההכנסה והוא עובד יפה מאוד.. יפה מאוד.
אבל האתר הזה הוא .. זה.
פה מעלים סרטונים ומי שמופיע שם.. שיתבייש או שיסביר שאישתו היתה בהריון, ובגלל זה הוא חנה בחנייה כפולה ליד פיצוציה, ובמשך 20 דקות חסם שני נתיבים... קורה..

אני גם לא בדקתי כמה מתים בקנדה ומה היחס המספרי של המתים, לעומת מספר התושבים - בו נגיד שאתה מדבר על זה שהיחס הרוגים-תושבים שם באמת גדול יותר מישראל (או אולי אפילו הרוגים-קמ'כביש או הרוגים-מהירות ממוצעת או..), מה זה בדיוק אומר? מה זה קשור לעניין?
כאילו, צריך שהיחס יהיה יותר "נוח" לך, כדי לקחת דוגמא?

נתנו לנו סרטון אידיוטי, משום שהסברה פשוטה של "לסגור את הברז" לא בדיוק עבדה..
גם ההסברה של לשים חגורות לא בדיוק עבדה (תודות לשר תחבורה דביל ש"נותן קונטרה"), עד שהחלו להראות ת.ד. ללא חגורה והחלה אכיפה קשה.
גם כאן, סרטון אחד או שניים (לא מטושטש ולא מצונזר נוסח הגברת בכביש 4 עם הגמדים..) של אזרח (לא עבריין שמתפרנס) תמים, שחושב שאף אחד לא רואה (ואולי לא איכפת לו) ותוקע פרסה על קו לבן/בפתאומיות ו"מוריד" את טל שביט (חמד של אדם).. אולי פרסום סרטון כזה, יעשה את מה שהדוגמנית עשתה לכינרת שלנו...
למה בדיוק צריך להגן על כל אותם "תמימים"? רק משום שבמקרה הם לא פגעו באיזה טל שביט שבמקרה לא עבר שם? במקרה..
אכיפה/קנסות/מלשינונים כן מפחיתים - רק ראה מה קורה בת"א, כשהפקחים שובתים - אז יבואו ויגידו שיש בעיית חנייה ובצדק!.. אבל כשיש פקחים, עם כל הבעייתיות, הרוב מוצא פתרון אחר - כשאין פקחים כולם על המדרכות..

ומי מזלזל "בעם ישראל" - להיפך.
עם ישראל, רב תושיה הוא... במקום שיש פירצה - יכנס. ואם אין, "יסדר" אחת..
איזו הסברה אתה רוצה בדיוק?
בשירשור אחר כבר אמרתי - מה בדיוק אתה רוצה להסביר? שאסור לחתוך פקק? איך אתה רוצה להסביר את זה?
מזכיר לי את הבדיחה על אותו ערבי (יכול להיות כל מגזר/עדה אחר, לפי בחירה..) שנכנס לבנק ורוצה למשוך כסף מהחשבון, אך מסרב לחתום על טופס המשיכה..
איך אתה מגדיר "הסברה"?
אני מגדיר פרסום עבריות תנועה מצולמות כהסברה... ואם זה גם יוביל לכתב אישום וקנס אפילו טוב יותר... אף אחד לא יטען שלא הבין את ההסבר הזה..

שולץ האיום, חביבי.
דוגמאות מצוינות הבאת.. לפי הסדר.

מי שגר בבית מזכוכית, שלא יזרוק אבנים. אם אתה עם המאהב/ת - שמור על החוק ועבור למוד של "פרופיל נמוך"..יותר עדיף.
דוגמא קלאסית למישהו שלא יפגע, יש הסבר יפה מאוד (אני מקווה שיש מקום להסברים באתר ההוא), גם במובן הפלילי/תעבורתי וגם במובן הציבורי/פרסומי ואם לא יפורסם, במזיד, יש אחלה עילה לתביעה נגד מי שאחראי לזה שההסבר לא פורסם/יפורסם, באותה תפוצה כמו הסירטון "המפליל" - כמו שאמרתי "סתם לא לוקחים רשיון ובטח לא לנכה".
למרות שרשמת רק שניים - אישה בהריון ו"חותך בפראות לימין.." גורם לי לחשוב שמזל שלא נגמר ב-3 הרוגים.. אם היה מאבד שליטה חו"ח או פוגע באחרים. אבל עזוב, נגיד שזה מקרה של "פתור מאחריות פלילית", איך זה משרת את ההסבר על נפגעים תמימים?

יש לך עוד דוגמאות מהחיים של "אנשים תמימים"?
עד עכשיו הדוגמאות שלך עושות.. שירות דוב, לטיעון שלך.

דורון.
אתה לא שם לב למה שאני כותב - סופר מיני מאותו שנתון, אבאל'ה.. אותו שנתון.
לא נראה לי שסופר מיני שנת 2000 תעלה יותר מהריינג'... טוב. לא דוגמא טובה.. הריינג' באמת לא שווה הרבה 0אבל הוא באמת אחלה, כשהוא נוסע..) אבל גם היא תעלה יותר, אני בטוח שכל ההוצאות שלה יהיו מזעריות לעומת הריינג' (1:4 ביום טוב)..
4X4 זה לעשירים. לא יעזור כלום ואין כל תירוץ/סיבה הגיוניים להחזיק כזה..
ובוא לא נדבר על החתימה הסביבתית... אני וכל רכב שטח אחר, לא בדיוק דנידין סביבתי..

Bernard
23-01-15, 00:08

לגבי ההוא שנוסע אם ההיא שהיא לא אישתו. נו , באמת, זה לא משהו שמצלמת רכב תקלוט אבל חברה של אישתך כן.

למה לא?
שתקלוט.
אם הוא בוגד - שלא יסע עם הרכב ה"הוא".
ואם הוא נוסע עם הרכב ה"הוא" - הוא לא תמים.
ואם הוא מעדיף לעשות את שני הדברים האלה בכל זאת - שלא יעבור עבירות תנועה.
ובכלל - כל דבר אפשר להסביר...גם את גברת ההיא וגם את רכב ה"הוא"..
ואולי בכלל הוא מאוהב ורק פחד? תאמין לי שהצילום רק יעשה לו טוב..

tzagi
23-01-15, 00:25
יקיר - אל תנופף לי בקנדה שלך - בקנדה מתים יותר בת"ד מאשר בישראל.

באנגלית אותרים:There are lies, damn lies and then there are statistics.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_traffic-related_death_rate

שים לב שהסטטיסטיקה מבוססת על מספרי אוכלוסיה, לא מספרי נהגים ולכן אין למידע כול ערך כשמשווים מדינה למדינה.
בא נשווה את קנדה לישראל לפי מספרי רכבים ונראה שבישראל האחוזים יותר גבוהים ולמה?
זה יכול להעיד שבקנדה יש יותר נהגים ורכבים כנגד כלל האוכלוסיה ממה שיש בישראל וכמובן שזה ישפיע על המידע הסופי.

עוד משהו שמאד משבש את הסטטיסיקה זה צורת הדיווח על תאונות דרכים, או מי ומה בדיוק נכנס למספרים האלה
סתם לדוגמה בארה'ב כול מקרה שמעורב בתחבורה נחשב כמוות בתאונות דרכים(ונכנס בסטטיסטיקה)
כמה דוגמאות:
1.אדם הלך על פמי רכבת ונדרס ע'י הרכבת זה מוות בתאונת דרכים
2 אדם מתאבד וקופץ מגשר לכביש סואן מתחתיו- גם זה מוות בתאונת דרכים.

אז מה אני מנסה להגיד?
לדעתי הסטטיסטיקה לא שווה כלום וההתיחסות היחידה היא השוואה בין שנה לשנה, לראות עם המספרים עולים או יורדים .

Bernard
23-01-15, 00:42
ואם כבר העלת את זה ג'ו (או שאני ואתה רק תירגמת ללינק:rolleyes:).

אם קנדה, בלי תחנות אוטובוס ותרבות נהיגה פרועה (קנדים פרועים? זו לא סתירה לוגית במשפט?) ושלג וקרח וצרפתים... ועדיין "מתחרים" בנו על הסטטיסטיקה...
מה זה אומר עלינו?
אולי באמת צריך להוריד את כל תחנות האוטובוס.. אולי זה מה שיגרום לנו לנהוג טוב יותר..
הנה סטארטאפ..

נמרוד
23-01-15, 01:15
ג'ו איזה יופי של קישור... עובדות, עובדות...

האם יש בישראל כמות תאונות דרכים חריגה? האם אנחנו חרא של נהגים, או שיש לנו חרא של תשתיות ביחס למדינות אחרות?

מספר הרוגים בת"ד בשנה ל100,000 תושבים:

אנחנו מקום תשיעי בעולם. בישראל 3.3 הרוגים ל100K תושבים בשנה. לפנינו נורבגיה, אנגליה, דנמרק, ושוודיה - כולם עם 2.9-3 הרוגים ל100K תושבים. שלוש מדינות בלבד עם מספר קטן יותר מ2.9 - סאן מרינו, מיקרונזיה והמלדיביים. מדינות זעירות בלי כבישים.

אין לנו למעשה לאיפה להשתפר לפי המדד הזה.

מספר הרוגים בת"ד בשנה ל100,000 מכוניות:

אנחנו במקום 24 בעולם, עם 9.5 הרוגים בשנה ל100,000 מכוניות. במקומות לפנינו שוב מדינות ארופה בעיקר. הנתון הזה לא אומר הרבה בפני עצמו, ואם משווים אותו לרמת מינוע אז הוא אמור לתת בעצם מספר הרוגים לנפש, אז אני קצת מפספס את החשיבות שלו.

מספר הרוגים למיליארד קילומטר נסיעה:

או, זה מעניין. אנחנו במקום ה14 בעולם, מתוך 31 מדינות בלבד שהנתון הזה קיים עבורן, עם 5.2 הרוגים בשנה פר מיליארד קילומטר נסיעה. לפנינו מדינות צפון ארופה, וגם סן מרינו ועוד אי זעיר אחד - מלטה. במקום הראשון נורבגיה עם 3.3. בגרמניה, שוויץ, הולנד, פינלנד 4.7-4.9 - לצורך העניין אנחנו באותה ליגה. אפשר

אתם מוזמנים להעתיק לאקסל ולהמשיך להשתעשע בנתונים ולהוסיף עוד, ולהסביר מה הבסיס להנחה שיש בישראל מכת תאונות דרכים. אין כזאת. רמת הבטיחות, או לפחות הסיכוי למות בתאונת דרכים בישראל (כי אולי מהירות ואיכות הפינוי והטיפול הרפואי בישראל מצטיינת ומקטינה את הסיכוי למות) הם ברמה אחת עם המדינות המפותחות ביותר בעולם.

אז על מה כל הרעש תזכירו לנו?

tzagi
23-01-15, 01:42
מספר הרוגים בת"ד בשנה ל100,000 מכוניות:

אנחנו במקום 24 בעולם, עם 9.5 הרוגים בשנה ל100,000 מכוניות. במקומות לפנינו שוב מדינות ארופה בעיקר. הנתון הזה לא אומר הרבה בפני עצמו, ואם משווים אותו לרמת מינוע אז הוא אמור לתת בעצם מספר הרוגים לנפש, אז אני קצת מפספס את החשיבות שלו.

בגלל שאין במחקרים התיחסות לאחוזי הנהגים פר אוכלוסיה לדעתי לפחות הנתון לא פחות חשוב, זה מראה שיש יותר רכבים פר תושבים וגם יותר נהגים פר תושבים.
בא ניקח מדינה תאורטית עם כמות גבוהה של פנסיונרים(לא נוהגים) ורמה גבוהה של ילודה, כלומר מספר גבוהה של אוכלוסיה מתחת לגיל 18(לא נוהגים)
מבחינה סטטיסטית למדינה יש יתרון במספרים נמוכים לעומת מדינה אחרת עם אוסף אוכלוסיה שונה בגילים. כלומר, עם אחוזי נהגים יותר גבוהה.

אם היה נתון של אחוזי נהגים לעומת כלל האוכלוסיה הסטטיסטיקה הייתה הרבה יותר מדוייקת והתוצאות היו מאד מאד שונות..

נוהגים טוב יותר
23-01-15, 02:08

Bernard
23-01-15, 02:18
נוהגים טוב יותר, חביבי.
אתה מתחיל לחזור על עצמך... לא טוף.

נמרוד.
שמת לב שהנתונים ל-2012, כן?
ובכלל, אני לוקח בערבון מוגבל כל מה שכתוב בויקיפידיה..

ואם אנחנו באותה ליגה כמו מדינות שיש בהן בעיות של קרח ושלג ואור (נורבגיה וקנדה)... מה התירוץ שלנו? חול ואבק?

לדוגמא.
פה, בחוף המזרחי, לפני כמה ימים, היו כמה שעות של מכת קור (אמרתי לכם שפה "מזג האויר" הוא סתם נושא נטראלי לשיחה - משמעותי ביותר) וחלקים גדולים של כבישים קפאו.
ימבה תאונות דרכים בתוך כמה שעות - מי שלא שם לב לחדשות מזג האויר... מסכן.
תאונות שרשרת של 50 ו-60 כלי רכב, כולל סמיטריילרים (=18 גלגלים, כמו שקוראים להם פה)...
בפוקס לא היו גם עשרות הרוגים.
מה התירוץ שלנו?

לעניות דעתי הצולעת, בכלל לא באותה ליגה.
אולי אותה תוצאה אבל בהחלט לא אותה ליגה..

tzagi
23-01-15, 02:40
ובכלל, אני לוקח בערבון מוגבל כל מה שכתוב בויקיפידיה..

עזוב את ויקפידיה, זה נתונים של WHO, עוד כלי של UN, לא בדיוק מוסד שאפשר לסמוך עליו, בלשון המעטה.

tzagi
23-01-15, 03:44
משהו מעניין,
הסטטיסטיקה של הבני דודים שלכם ב"שטחים"
מספר הרוגים בת"ד בשנה ל100,000 תושבים: 32 לעומת 33 בישראל
לעומת זאת,

מספר הרוגים בת"ד בשנה ל100,000 מכוניות: 86.5 לעומת 9.5 בישראל
איך לעכל את זה? לישראלים יש פי 10 רכבים מהבני דודים?

boaz avrahami
23-01-15, 07:54
אני לא יודע מאיפה הנתונים האלו וכמה הם מדויקים ואפילו על מה הם מצביעים.

אני יודע שנתוני תאונות הדרכים של המגזר בתחומי 48 גבוהים משמעותית משל היהודים.
אני גר בתחומי ישראל 67 ורואה גם ערביי 67 נוהגים ונפגעים בהמוניהם.
אין אכיפה אצל הרשות בכלל ובתחומי 48 יש הוראה לשוטרים חא להיכנס בלי הוראה ( מישהו אמר משילות?).
והם נוהגים בפראות ונפגעים המון.
להפתעתי יש להם שרותי רפואה ומכבי אש זריזים מאוד ונראים מהצד לא פחות מרשימים משלנו...

ד ו ר ו ן
23-01-15, 09:21
..
ובוא לא נדבר על החתימה הסביבתית... אני וכל רכב שטח אחר, לא בדיוק דנידין סביבתי..
תתפלא..
תעשה קצת מחקר רשת ותראה שהתמונה שמאכילים אותך לגבי רכבים "ירוקים" ממש לא ירוקה.
חתימה סביבתית=ההשפעה על הסביבה משלב הייצור ועד לגריטה חזרה למרכיבי יסוד, רק רק מה הוא מייצר כשהוא עובד, וכשפורטים את זה למרכיבים, התמונה פתאום אחרת.

החתימה הסביבתית של רכב היברידי משלב הייצור ועד לגריטה שווה לרכב שטח בן 15.
מסיבה מאד בסיסית, תהליך הייצור שלו מזהם הרבה יותר (פסולת כימית), אורך חיים צפוי נמוך יותר, ומשאבי גריטה גבוהים יותר, כי שוב, צריך להתעסק עם פסולת כימית _אתרי סילוק ופסולת שלא ניתנת למחזור).

באותה מידה,
אחזקת כלב בינוני גדול עם אוכל תעשייתי שווה לבעלות על שדה של כמה דונמים וגידול פרה, או במאזן אנרגטי-סביבתי, כמו להחזיק עוד רכב.

תחפור קצת, תופתע.

נוהגים טוב יותר
23-01-15, 10:15
סופ"ש נעים לכולם.
לא הכל זה רק ת"ד.
אנחנו מקוים שאולי נצליח לגרום לנהגים להיות קצת יותר אדיבים.כל בוקר, בדרך לעבודה תנסו לעזור למישהו
שנמצא ב"מצוקה" בכביש. למרוצ העצבים, למרות הפקקים, למרות שאלף רכבים עקפו אותכם בתור. תנו למישהו להשתלב, אל תחסמו צומת, תנו להולך רגל זכות קדימה ביום גשום, גם שהוא לא חוצה במעבר חצייה.
כל פעם שאנחנו בדרכים יש לנו הזדמנות לעזור אחד לשני. בדיוק בגלל התשתיות המחורב..ת, הלחץ והפקקים.

זה מה שאנחנו משתדלים לעשות, וזה עושה לנו את היום.
זה דיי נחמד לעזור למישהו אחר.

דרך אגב, אנחנו ביקשנו מאור ירוק להוסיף קישור לאתר שלהם והם הסכימו. אנחנו גם הוספנו קישור מקביל אצלינו.
מה יש לכם נגד העמותה הזאת?
עד עכשיו, לדעתנו, היא רשמה המון הצלחות, רובן באמצעות לובי חזק שמשפיע על פוליטיקאיים. רובן גם בקשר לשיפור תשתיות בכבישים האדומים של ישראל.
מישהו מוכן להסביר את ההתנגדות לעמותה?

נוהגים טוב יותר
23-01-15, 10:21
מתנצלים על התגובות הכפולות. איכשהו זה קורה כי אנחנו כותבים מהנייד.

shachar
23-01-15, 12:15
סופ"ש נעים לכולם.

לובי חזק שמשפיע על פוליטיקאיים.

עד עכשיו לא הגבתי מכיוון שהנחתי שמדובר בחברה תמימים שמנסים לשנות, למרות שמהמלשינון טוב לא יצא.

אין כאן אחד שליבו אינו נחמץ מכל תאונת דרכים.

לגבי אור ירוק - הון, שלטון, ג'ובים, וכו
הם פועלים בפאשיזם מחשבתי.
כנראה שגם אצלם הכל התחיל בכוונות טובות.
וגם אצלם יש פעילויות חיוביות. אבל...

דוגמא אחת שהיא בלתי נסלחת היא האשמה שניסו לטפול על טל שביט.

חריצת דין המבוסס על פופוליזם זול ובורות.

* עכשיו ראיתי בדיעבד שברנרד הזכיר את טל,
לך חפש מה הייתה תגובת האור הירוק.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

נוהגים טוב יותר
23-01-15, 12:27
אנחנו לא מכירים את המקרה ולכן לא יודעים לומר שום דבר חכם על זה.
תראו, כולנו מכירים את "מי שעושה, טועה ומי שלא עושה לא טועה".
אז אם יש אדם או ארגון שעשה המון טוב וטעות אחת זה לא רע סטטיסטית.

השאלה היא למה כל הזמן לחשוב על מה לא יעבוד, איך ינצלו את האתר וכו.
לדעתנו זה הכל תירוצים, תירוצים שהמוח העצלן של כולנו מדגיש על פני הסיבות למה כן לעשות ולמה כן לנסות.
מוח עצלן שמעדיף לשבת, לשתות קפה ולראות חדשות בשקט במקום להתאמץ קצת ולנסות לעשות משהו בקשר לזה.

ד ו ר ו ן
23-01-15, 14:09
מוח עצלן שמעדיף לשבת, לשתות קפה ולראות חדשות בשקט במקום להתאמץ קצת ולנסות לעשות משהו בקשר לזה.
זה מה שאתה מקדם בתכלס.
להקליט ממצלמה סטאטית, לשבת מול המחשב (עם/בלי קפה..), ולהעלות את הסרטים לרשת.

הכי בטטה שאפשר.

כי במקום לקדם חינוך אתה מקדם סוג של אלימות.

yes1952
23-01-15, 14:56
נ.ט.י
טרחתי והעתקי את הקטע של סוף שבוע נעים והדפסתי לי אותו כדי לנסות לענות
לידיעתך-נהג שנמצא ב"מצוקה"בכביש ונצא מתוך הנחה שהתפוצץ לו הרדיאטור-אין לאף אחד שום סיבה להיות "אדיב"למעט ולראות באם הוא יכול לעצור בבטחה ולפי החוק ולוודא שיש למצוקאי טלפון להתקשר לשרותי גרירה-
--ראינו יותר מידי נהגים טובי לב שעצרו כדי לסייע ונדרסו למוות-אתה יודע שבגלל הסיבה שאסור לעצור בשול למעט אין ברירה הינה הזדמנות לחברת הביטוח לטעון לתרומה רשלנית (אינני בקיא בלשון המשפטית)של ההרוג ולנסות להפחיד את הפיצוי ליורשיו?
אין סיבה לתת למישהו להשתלב-שילמד לא להדחף-זה לא אדיבות לתת לו זה מתן לגיטימציה לאותו הנהג לצפצף על כל הרכבים שעקף,
(כאשר מדובר בפקק)
הולך רגל שחוצה כביש רטוב שלא במעבר חציה מסכן אותך ואת הבאים מאחוריך-הוא עבריין-אך כן צריך לתת לו לעבור בבטחה כמה שאפשר אך רצוי להשפריץ עליו את מי השלולית על הכביש שידע לא לסכן את הנהג,
כל פעם שאנו בדרכים=ההמשך צריך להיות סעו כחוק והזהרו מנהגים אחרים למען תגיעו חיים הביתה,
לעזור אחד לשני זו לא נחמדות ואדיבות זו דרך חיים-ועזרת לרעך כמוך(אני יודע שזה לא המשפט המקורי)
התשתיות המחרב,,,,,,ת או לא הן לא סיבה לתאונה,הנהג שלא מתאים את נסיעתו לתנאי הדרך הוא הסיבה,
אור ירוק התחילו בכוונה נפלאה בגין טרגדיה אישית קשה של מקים אור ירוק-אך הגולם קם על יוצרו לדעתי,
יפה שביקשתם מאור ירוק-מחיאות כפיים-תבקשו מהם לחנך נהגים ונהגים לעתיד,זה יותר חשוב,
על תזכירו כאן פוליטיקאים-אנו אתר א-פוליטי
תפקיד משרד התחבורה שלנו הוא לדאוג לבעיית כבישים אדומים ולא של עמותה זו או אחרת,
טל שביט-חבר וידיד של שנים-ובתקופות שונות גם שכן--טל תמיד כתב את דעותיו הבלתי מתפשרות על אוזלת היד של משרד התחבורה וממשלת ישראל-אין ספק שרבים מבעלי כרס השלטון לא אהבו אותו
טל לא נהרג בתאונת דרכים-הוא נרצח על הכביש בידי נהג אחר שאי ידיעתו והבנתו את הדרך לא היתה בעיה רק שלו אלא בעיה לאומית כן של כולנו כל נהגי ישראל
היד הקלה על ההגה ומשקל הכובד של הרגל על דוושת התאוצה-הינה ביחס הפוך למשקל העונש הניתן לעברייני התנועה בארצנו הקדושה
לא איכפת לי מסטיטסטיקת ההרוגים בעולם=-אני חרד מכמות ההרוגים והפצועים אצלנו בארץ
הזכרון הקולקטיבי שלנו קצר ולמעשה נמחק ברגע שרוב הנהגים מתיישבים מאחורי ההגה,
אך מי שנושא אובדן יקיריו או מי שנושא על גופו את צלקות התאונה שריסקה לו את הצלעות על ידי נהג שדיבר בטלפון ולא שם לב לא שוכח,
הצעות לשינוי?
חינוך מגיל הרך לנהיגה בטוחה ושקולה-פעם בשנות החמישים ותחילת השישים חובה היה ללמוד לרכב על אופניים במגרש מיוחד,
היום יש חברות שמלמדות נהיגה מתקדמת ולא את אותם קורסים טפשיים של משרד התחבורה-נהגים עבריינים צריך לשלוח למחלקות אורטופדיות ולקורס נהיגה מתקדמת,
כן יש להחיל זאת על כל תלמיד נהיגה חדש-וכמובן ללמד מחדש את הבוחנים כיצד לבדוק את כישורי הנהג החדש,
והרבה הרבה הרתעה-
זהו השבת נכנסת עוד מעט וצריך לנוח
ובכדי שלא אקרא לך נ.ט.י אנא רשום שמך(לפי מי שמגיב מטעמכם-זה יהיה נחמד
יוסי

shachar
23-01-15, 15:18
אנחנו לא מכירים את המקרה ולכן לא יודעים לומר שום דבר חכם על זה.

מוח עצלן שמעדיף לשבת, לשתות קפה ולראות חדשות בשקט במקום להתאמץ קצת .

סליחה שאני עושה את זה אישי ומוציא דברים מהקשרם... אבל בוא נהיה דמגוג לרגע

שאלת על אור ירוק, קיבלת דוגמא.
אתה כותב שאתה לא מכיר, אבל מעדיף שלא לבדוק אפילו.
תהנה עם הקפה והחדשות

Bernard
23-01-15, 19:54
"אור ירוק" זה כמו "רשות הטבע והגנים" - כוונה טובה ו... הנה כבר שכחו למה ועל מה הם קמו..
ואין מה להוסיף וכל דוגמא תהיה טובה..

יוסף.
בחייאת יוסף..
הרי על זה הוא מדבר - שתוכל לעצור בצד ולעזור והדביל ההוא ישים לב ולא ידרוס אותך. אולי בגלל שהוא ראה סרטון של איזה דביל כזה מצולם, האתר שלהם.

ודורון.
אם העלת סרטון, הרי אתה כלב לא "סתם" בטטה - אתה בטטה שעושה משהו לתרום.
והבטטה האחר, שישב וויראה את הסירטון וימלמל מתחת לשפם "נו, ראית את האידיוט ההוא.. איך הוא נוהג..", גם הוא כבר לא סתם בטטה.
הוא בטטה שנכנס לאתר, מתוך מציצנות אולי, ורואה דברים אבסורדיים שבדרך כלל לא רואים ויחשוב לעצמו "וואללה? גם אני נראה ככה? לא טוף!" - ואז גם הוא כבר לא "סתם" בטטה...

זה נקרא חינוך.
וזה לא במקום חינוך בביה"ס... זה בנוסף - עבור כאלה שלא חונכו בביה"ס או לא היו מספיק "בוגרים" להפנים את החינוך ואולי אם יראו "בעיניים" איך זה נראה, להיות בריון, אולי זה קצת... יחנך אותם...

דוגמא מפה.
ולא פעם אחת ראיתי. בכל פעם.
פה, על כל שטות מתקשרים ל-911.
יש נשלחות ניידות ואמבולנס ומכבי אש - בכל פרק זזמן נתון, יש איזו ניידת חירום בדרך לאיזה מקרה "חרום" וכשהניידת בדרך = אורות וסירנות וכל הווג'ארס.
כולם עומדים בצד!!!
לא מפנים את הדרך ולא נוסעים לאט ובזהירות - לא!
כולם זזים לשוליים ועוצרים - עוצרים!!
גם כשהאמבולנס/משטרה באים ממול וברור שיש מקום לעבור והנתיב של רכב החירום םנוי לחלוטין, הרכב בנתיב הנגדי מיד עוצר בשוליים ומחכה שרכב החירום יגיע ויחלוף..
וכנ"ל גם רכב ביה"ס, דרך אגב - עוצרים. כולם. בכל הנתיבים. עד ששלט העצור על רכב ביה"ס הצהוב לא מקופל חזרה, אף אחד לא נוסע!!

עכשיו, תאר לך שמעלים סירטון של איזה אידיוט (ישראלי מרמלה.. לא אני!) שלא עוצר... בושה!! חינוך!!

asafk
23-01-15, 20:32
מתנצלים על התגובות הכפולות. איכשהו זה קורה כי אנחנו כותבים מהנייד.

רציתי לשאול אותך, סליחה אתכם, כבר מתחילת הדיון.... לאדוני יש תולעים?
כי מלכת אנגליה אתה בטח לא (גם כזה גולש יש לנו)

אסף.

ד ו ר ו ן
23-01-15, 20:40
עכשיו, תאר לך שמעלים סירטון של איזה אידיוט (ישראלי מרמלה.. לא אני!) שלא עוצר... בושה!! חינוך!!
לא יעבוד.
אין כאן בושה.
אני בכלל לא בטוח שהזבלים שרצים על הנתיב יציאה עד הסוף, וחותכים חזרה לפקק על האי-תנועה בכלל גולשים באינטרנט..
ואם כן, זה לא מעניין אותם.

כמו הרבה דברים, זה מפריע למי שגם ככה לא מתנהג ככה.

Bernard
23-01-15, 20:49
צודק.
אבל כשיתחילו לדבר עליהם ברחוב ובמכולת וישאלו את האישה/אמא "תגידי, זה לא היה יוסל'ה בסירטון ההוא של המפגר שעלה על אי התנועה?"
דברים יתחילו לזוז אצלם... גם בלי שיגלשו באינטרנט...

ואסף..
הרסת אותי עם התולעים... :)

נוהגים טוב יותר
24-01-15, 13:19
לא יעבוד.
אין כאן בושה.

דורון, איך אתה יודע שלא יעבוד?
ניסית?
אתה יודע, תשאל כל אדם שיזם משהו והוא יגיד לך שככל שיש יותר אנשים שאומרים
לך שזה לא יעבוד זה רק מגביר את הסיכוי שזה יעבוד.

אתה יודע למה? כי כשכולם חושבים שמשהו לא יעבוד זה סימן שאף אחד לא ניסה, שאתה יוזם משהו חדש ואין לך מתחרים.

לגבי כל ההערות על החינוך. על מה אתם מדברים בדיוק?
איך מחנכים ילד/נער? מה משפיע על ילד הכי הרבה ?
לנו עדיין אין ילדים, אבל מהזיכרון שלנו זה קודם כל ההורים (גדול עלינו לחנך הורים)
ואח"כ החברים שלו ואם הוא זכר, בעיקר הבחורות שסביבו.
אם זה לא מגניב לגנוב רמזור ואם זה לא מגניב להידחף מימין אז זה בדיוק מה שנקרא חינוך.

אתם חושבים שאם איזה מבוגר יגיע לכיתה ויאמר לילדים "לא יפה לעקוף מימין"
(להבנתנו זה מה שחלק מהאנשים כאן קוראים חינוך) זה יעזור במשהו?
אם כן, אנחנו חושבים שאולי באמת יש כאן כמה מלכות אנגליה.

נוהגים טוב יותר
24-01-15, 13:29
לגבי טל שביט,
קראנו על המקרה, אבל אנחנו לא בוחני תנועה ולא יכולים להתייחס בצורה מקצועית למשהו כזה.
ממה שקראנו, אור ירוק הודו בטעות.

לגבי הסיוע ב"מצוקה" - הכוונה לא הייתה רק למקרים של פנצ'ר תקלה וכו.
אנחנו מתכוונים גם למקרים רגילים שקורים כל יום.
למשל: מישהו רוצה לצאת ברוורס מהחניה ואף אחד לא מאט ונותן לו. למה לא ?
מישהו נכנס לחניה במקביל למדרכה, ברוורס... תוך כדי הרוורס התחת של הרכב נכנס אבל הפרונט יוצא החוצה. למה לא
לתת לו לסיים ? למה חייבים לצפור ולהדחף וכמעט לשפשף אותו...?

יש מלא מקרים קטנים כאלו שיכולים לעשות לכולנו את החיים הרבה יותר נעימים. למה לא בעצם?
מה, כולנו כאלו עסוקים שעוד 20 שניות של עצירה ומתן זכות קדימה זה מה שיהרוג אותנו?
(וכן, אנחנו יודעים שאלו 20 שניות אחרי שעה שכבר היית תקוע בפקק)

נוהגים טוב יותר
24-01-15, 13:54
ועוד משהו, חלק מהתשובות של המגיבים כאן ממש מרגיזות ברמת "הלוזריות" שלהן.

אתם הדור שחינך אותנו. אתם הדור שראינו יושב מול החדשות וכועס שהכל מושחת, שהישראלי מכוער ושככה לא מתנהגים.
עכשיו כשהתבגרנו ואנחנו מנסים לשנות את זה אתם באים עם "אתם תמימים" "שתגדלו תבינו" "לא יעבוד" וכל
המשפטים האלו.

במקום לתת רעיונות, במקום לעזור עם הנסיון וחוכמת החיים שצברתם, אתם מחדירים לראש משפטים של לוזרים.
אנחנו מאוד מקוים שאם "הילדים התמימים" שלכם יספרו לכם על רעיון שיש להם, שדורש השקעה ועבודה, אתם
לא תגידו להם אותו דבר . אם כן, תתכוננו לגדל לוזרים.

ד ו ר ו ן
24-01-15, 14:00
.

למה אתה חושב שזה לא יעבוד?
.
כי אלו בבונים שלא סופרים אותך גם ככה, וכשמעירים להם, הם יוצאים מהרכב ודוקרים מישהו.
בכל חתך אוכלוסייה יש כאלו, וזה טבוע בהם מהבסיס שהם באו ממנו, והשיטה שלך לא נוגעת בכלל בבסיס הזה.

הגישה שלכם לדעתי סופר תמימה, ומתאימה לכם, ולא לקהל היעד.
זה בנוסף לדוגמאות שנתנו לכם לגבי מקרים שייצרו עוול כי הם מחוץ להקשר.

כשמישהו בדרך למיון, או חדר לידה, עוקף את הפקק, ויתקל בשוטר, לא רק שהוא לא ייתן לו דו״ח, הוא יפנה לו את שאר הדרך לבי״ח.
אצלך הוא ישאר פושע.
הפכת את עצמך לקטגור ולמרשיע.

.
אתם חושבים שאם איזה מבוגר יגיע לכיתה ויאמר לילדים "לא יפה לעקוף מימין"
(להבנתנו זה מה שחלק מהאנשים כאן קוראים חינוך) זה יעזור במשהו?.
כן, זה נקרא לחנך לערכים מגיל מוקדם.
להתוות דרך.
אולי לא בכיתה, אבל במסגרת לימודי הנהיגה.

אני חושב שבחרת בפתרון פופוליסטי וקל.
במקום לחנך כשהם קטנים, ויכולים לספוג, אתה מנסה ליישר עץ בוגר ועקום.
זה התפקיד של המשטרה.
אני באמת חושב שהרעיון שלכם סופר תמים ולא ישיג את מטרתו, כי מי שדרך ארץ מוטמעת בו מהבית, לא מתנהג ככה, ומי שכבוגר מתנהג כך, יש חוק שצריך לאכוף עליו, וזה לא הסמכות או התפקיד שלך.

Bernard
24-01-15, 17:44
וואללה, דורון...
איזה רצף של שטויות... עם כל הכבוד.

תפקיד המשטרה הוא קודם כל לתפוס את העבריינים ולא לחנך - זה גם אבל בטח לא כ"משימה".

ועם כל ההבנה, ממתי יש למי שממהר לחדר לידה, יש רשיון להרוג?
הוא עבריין אבל עם נסיבות מקילות/פתור מאחריות - זו העובדה.
את ההסבר על "למה עשה מה שעשה" הוא, העבריין צריך לספק, לא מי שמעלה את הסירטון שמנציח את העבירה - למרות שעדיף, כמו שכתבתי, שמי שמעלה את הסירטון ומקבל את הההסבר/תגובה, ראוי ורצוי וצריך שיעלה את אותו הסבר, באותה תפוצה.

*** הבהרה - אני "פונה" לדורון בפיסקה הבאה אבל לאו דווקא. אני "עונה" לכל אלה שמלאים טענות נגד המשטרה "כאוייב" אבל כשנוח להם, פתאום הם מאצילים עליה תכונות ותפקידים של מצילת האנושות. אני לא טוען שדווקא דורון מחזיק בדיעה, פשוט נמאס לי להפיל הכל על דרור..:rolleyes:.***

אני גם לא כ"כ מקבל את הטיעון הצבוע של "זה תפקיד של המשטרה" "ויתקל בשוטר, לא רק שהוא לא ייתן לו דו״ח, הוא יפנה לו את שאר הדרך לבי״ח."
פתאום, מאחד שתפקידו להזיק ולהציק לאזרח, הוא הופך להיות גם השופט וגם מציל הנפשות...והרעים הם האזרחים "המלשינים"...
באיזה עולם מושגים אתה חי... תחליט.
שוטר שיתקל בכזה "גנב פקקים" קודם כל יעצור אותו.. במקום.
אח"כ יבקש וישמע הסבר ואז יחליט - ויפה שאתה מייחס לו (פתאום) שיקול דעת נכון ואוהד...
אז נכון שיש מקרים שיש סיבה ואפילו טובה, ל"בריונות" - תפקיד ה"בריון" להסביר ולהבהיר שהוא לא בריון...

אתה גם "כאילו" לא מבין את עניין החינוך והאכיפה והפירסום..
אני בטוח שלא תרצה שאולמרט ישפט ב"שושו" ולשמוע בדיוק מה עשה דרעי ולשמוע את ההקלטות של השיחות של זקן ולדעת בדיוק מה הפרטים של עיסקת הטיעון של ההיא שרצחה את 3 הגמדים שלה אבל לא תקבל 3 מאסרי עולם - אתה לא בדיוק סומך על אלה "שזה תפקידם" ואתה רוצה לדעת מה היו השיקולים ולמה התקבלה ההחלטה..
בדיוק כמו כל אלה שמקבלים דו"ח ואומרים לשוטר "אבל למה, להוא, לא נתת?".
כשנוח, לשוטר (/לרשויות) יש שיקול דעת ו"זה תפקידם" וכשלא נוח הם עוכרי ישראל.

אני בטוח שכשתימצא, על האוטו ההרוס שלך, פתק של עובר אורח אם פרטים של הרכב שפגע בשלך ואולי אפילו איזה SD עם סרטון של האירוע, לא תקרא לאותו אחד "מלשן" - אפילו אם הפוגע מיהר לביה"ח ולא היה לו זמן להשאיר פרטים... וגם לא לחזור אחרי למקום האירוע ולחפש את הבעלים..

סיפורי מעשיות ותירוצים כולם יכולים למצוא ולהמציא..
השאלה למי אתה דואג יותר, לעבריין או למי שיכול להיפגע ממנו.

וכן.
חינוך מתחיל בביה"ס ונמשך... כל החיים.
כל גיל/שלב וצורת החינוך שלו.
לגמד מסבירים. אח"כ מזהירים, ואח"כ, למי שלא הפנים, נותנים בראש.
העלת סרטונים זה השלב הרך של "לתת בראש למי שלא הפנים"...

קפצתם על זה, כאילו מדובר בכפירה במקורות... אשכרה פגיעה בקוזה נוסטרה.

ד ו ר ו ן
24-01-15, 18:36
וואללה, דורון...
איזה רצף של שטויות... עם כל הכבוד.
.
נראה לי קפא לך המוח קצת..
חזרת על דברים שלי כמעט בדיוק במילים אחרות.

תפקיד המשטרה הוא קודם כל לתפוס את העבריינים ולא לחנך - זה גם אבל בטח לא כ"משימה".
.
מה השוני עם מה שכתבתי?

ועם כל ההבנה, ממתי יש למי שממהר לחדר לידה, יש רשיון להרוג?
הוא עבריין אבל עם נסיבות מקילות/פתור מאחריות - זו העובדה.
את ההסבר על "למה עשה מה שעשה" הוא, העבריין צריך לספק, לא מי שמעלה את הסירטון שמנציח את העבירה - למרות שעדיף, כמו שכתבתי, שמי שמעלה את הסירטון ומקבל את הההסבר/תגובה, ראוי ורצוי וצריך שיעלה את אותו הסבר, באותה תפוצה.
.
אין לו רישיון להרוג, אבל לא כל מי שצולבים אותו באתר הנדון הוא עבריין/חסר כבוד לאחר כמו שמנסים לצייר אותו הח'ברה האנונימיים הנ"ל.
והם מתייחסים גם למי שחתך את התור בפקק, ואגב כך לא עקביים- כי במקום אחד רוצים לחנך, קרי להראות לכולם מי נדחף בפקק עם סרטונים, ומצד שני כותבים על לתת לאנשים להשתלב כי "מה זה עוד 20 שניות"- יאללה, תתגבשו על עצמכם, זה בסדר או לא?
ובגלל שאין להם שום כלי לדעת מה הנסיבות של כל אירוע, אין להם זכות לצלוב אנשים, גם אם רק 1 ממאה יהיה מישהו עם סיבה ראויה לזה שהוא חתך את הפקק.

אני גם לא כ"כ מקבל את הטיעון הצבוע של "זה תפקיד של המשטרה" "ויתקל בשוטר, לא רק שהוא לא ייתן לו דו״ח, הוא יפנה לו את שאר הדרך לבי״ח."
פתאום, מאחד שתפקידו להזיק ולהציק לאזרח, הוא הופך להיות גם השופט וגם מציל הנפשות...והרעים הם האזרחים "המלשינים"...
באיזה עולם מושגים אתה חי... תחליט.
שוטר שיתקל בכזה "גנב פקקים" קודם כל יעצור אותו.. במקום.
אח"כ יבקש וישמע הסבר ואז יחליט -
איפה טענתי שהשוטר שתפקידו להזיק ולהציק לאזרח?
אף פעם אמרתי דבר כזה, גם אם יש לי ביקורת על המשטרה- לא זכור לי שאי-פעם התנסחתי כך.
וכן, זה ההבדל- שוטר יעצור אותו, יבחן את האירוע ויחליט.

אני בטוח שכשתימצא, על האוטו ההרוס שלך, פתק של עובר אורח אם פרטים של הרכב שפגע בשלך ואולי אפילו איזה SD עם סרטון של האירוע, לא תקרא לאותו אחד "מלשן" - אפילו אם הפוגע מיהר לביה"ח ולא היה לו זמן להשאיר פרטים... וגם לא לחזור אחרי למקום האירוע ולחפש את הבעלים..
הלכת לאיבוד לגמרי,
מה הקשר בין הסיפור הנחמד הזה ובין השרשור?

חינוך מתחיל בביה"ס ונמשך... כל החיים.
כל גיל/שלב וצורת החינוך שלו.
לגמד מסבירים. אח"כ מזהירים, ואח"כ, למי שלא הפנים, נותנים בראש...
והשלב של הלתת בראש, הוא של מי שהסמיכו אותו, לא של כל במאי דה-לה-שמאטה שהחליט שהוא מציג את המציאות כמו שהוא רואה אותה.

רוצים לחנך?
תשקיעו באמת, לכו להדריך בני נוער בגילאים שמוצאים רישיון.
תבואו עם רעיון למיזם חיובי.

אני עוד זוכר ממהצבא, קצין שבמקום לתת שבת למישהו שביצע עבירת בטיחות די בוטה, שלח אותו לעשות שבת בהתנדבות בבית לווינשטיין, כדי שיבין מה התוצאות של עבירות בטיחות- הרבה יותר אפקטיבי .
במקום חייל שמפחד לבצע עבירות בטיחות כי יקבל שבת, קיבל חייל שלא יבצע עבירות בטיחות כי הוא נגע בידיים בתוצאה של עבירות בטיחות.

נסכים שלא נסכים לגבי האתר הזה- לא חייבים להגיע להסכמה על דעה אחידה.

מיציתי.

Bernard
24-01-15, 19:43
נראה לי קפא לך המוח קצת..
חזרת על דברים שלי כמעט בדיוק במילים אחרות.

מה השוני עם מה שכתבתי?

אין לו רישיון להרוג, אבל לא כל מי שצולבים אותו באתר הנדון הוא עבריין/חסר כבוד לאחר כמו שמנסים לצייר אותו הח'ברה האנונימיים הנ"ל.
והם מתייחסים גם למי שחתך את התור בפקק, ואגב כך לא עקביים- כי במקום אחד רוצים לחנך, קרי להראות לכולם מי נדחף בפקק עם סרטונים, ומצד שני כותבים על לתת לאנשים להשתלב כי "מה זה עוד 20 שניות"- יאללה, תתגבשו על עצמכם, זה בסדר או לא?
ובגלל שאין להם שום כלי לדעת מה הנסיבות של כל אירוע, אין להם זכות לצלוב אנשים, גם אם רק 1 ממאה יהיה מישהו עם סיבה ראויה לזה שהוא חתך את הפקק.
אולי לא אמרתי אחרת לגמרי אבל המהות שונה לחלוטין.
אתה מתייחס ל"פירסום" כאל "צליבה" - אני לא.
יש סרטון שמציג עובדה - אם יש לך מה להסביר, תסביר.

איך הפירסום הוא לא (רק) צליבה?
פשוט מאוד.
כשיעלו סירטון של מישהו שמנסה לצאת מחנייה וכולם יראו איך נהג אחרי נהג לא מחכה שנייה ומאפשר לו ויראו את האבסורד שבזה, יהיו כמה שיגידו "זה פשוט אבסורד... ככה זה נראה?" ובפעם הבאה הם בעצמם יעצרו שנייה... הפנמה - חינוך..
ואותו הדבר עם לעצור לעזור...
ואותו הדבר עם גניבת הפקק.

וכן. כל אחד שגונב פקק הוא עבריין. קודם כל הוא עבריין - אלא אם יש לו סיבה טובה... בדיוק כמו שהשוטר עוצר אותו קודם כעבריין ואז מחליט, אחרי ששומע.
אבל קודם כל הוא עבריין.

איפה טענתי שהשוטר שתפקידו להזיק ולהציק לאזרח?
אף פעם אמרתי דבר כזה, גם אם יש לי ביקורת על המשטרה- לא זכור לי שאי-פעם התנסחתי כך.
וכן, זה ההבדל- שוטר יעצור אותו, יבחן את האירוע ויחליט.
ומה אתה נעלב?
סייגתי מראש שאני לא פונה אליך בהכרח... גם אני לא זוכר שאמרת את זה ולכן סייגתי.

וכמו שאתה מקבל שהשוטר לא אהבל ו"שומע ומחליט", כך גם (אני מקווה) יזמי האתר, שמחליטים מה להעלות וידעו לעשות סלקציה של "עריכות מגמתיות" שישלחו לאתר וכך גם הצופים...

הלכת לאיבוד לגמרי,
מה הקשר בין הסיפור הנחמד הזה ובין השרשור?
והקשר לש "הסיפור הנחמד" הוא ההלשנה והצילום - מתי זה לגטימי ואזרחות טובה ומתי לא.
אולי זה רק אני אבל נראה לי ברור לגמרי, ההקשר.

והשלב של הלתת בראש, הוא של מי שהסמיכו אותו, לא של כל במאי דה-לה-שמאטה שהחליט שהוא מציג את המציאות כמו שהוא רואה אותה.

רוצים לחנך?
תשקיעו באמת, לכו להדריך בני נוער בגילאים שמוצאים רישיון.
תבואו עם רעיון למיזם חיובי.

אני עוד זוכר ממהצבא, קצין שבמקום לתת שבת למישהו שביצע עבירת בטיחות די בוטה, שלח אותו לעשות שבת בהתנדבות בבית לווינשטיין, כדי שיבין מה התוצאות של עבירות בטיחות- הרבה יותר אפקטיבי .
במקום חייל שמפחד לבצע עבירות בטיחות כי יקבל שבת, קיבל חייל שלא יבצע עבירות בטיחות כי הוא נגע בידיים בתוצאה של עבירות בטיחות.
אתה קורא לזה לתת בראש ואני קורא לזה חינוך... אחד מקבל בראש (הפירסום והבושה והצורך להסביר, אם יש מה) והאחרים מקבלים חינוך..
ככה זה עובד.
ועל עבודת הבימויי כבר דיברנו - אני חושב שיהיו מספיק מקרים אוטנטיים גם בלי בימויי מגמתי.
זו כבר אחריות של מפעילי האתר ואני נותן קודם כל קרדיט של אינטגריטי, עד שיוכח אחרת.
אתה, וכל יתר המתנגדים, מייחסים קודם כל כוונה/ביצוע/תוצאה רעה/נאיבית ומעדיפים את זכויות העבריין "המסכן" על הציבור "המסוכן" ויש כאלה שאף מגדילים וטוענים שגם בלי כל מגמתיות, מדובר ב"הלשנה פושעת" וצריך להשאיר לזרועות החוק לטפל בזה בלי שום עזרה... אותם אנשים שטוענים שזרועות החוק לא עושים כלום, מלבד להציק ולהזיק (לא אתה , אחרים)..
כמו שאמרתי - תחליטו.
נסכים שלא נסכים לגבי האתר הזה- לא חייבים להגיע להסכמה על דעה אחידה.

מיציתי.

ואני בטוח לגמרי שגם אתה, אם תעלה ההזדמנות ותצלם משהו שיפריע לך, תעלה אותו -אם לא באתר "חסר האחריות הזה", אז באתר "אחראי" אחר..
ותשאיר לאחרים להחליט אם זו צליבה או רק "אני רק אניח את זה פה "...

ושוב אני מזכיר את הג'ימיני מהפייסבוק ואת ה"סייד ביי סייד" מפה ואוסיף את הסירטון של הבריונים עם הטרקטורונים בנחל בצפון יש עוד ויש עוד "הלשנות לגיטימיות" שעלו פה...

Bernard
24-01-15, 19:49
ועוד דבר, על בית לוינשטיין.

אני מסכים שלהראות ולשלוח אנשים להתנדב בבית לוינשטיין זה... די מטלטל ומזעזע.
אבל אתה קצת מאבד את המטרה, בזה.
יש שם אנשים שנמצאים שם... בגלל עצמם. יש כאלה שבכלל לא קשורים לתנועה. יש שם מקרים מחרידים אבל..
אבל כל אחד חושב "לי זה לא יקרה" ו"אני אחרת, אני אחראי".
כשאתה מראה את העבירה עצמה - עבירה שכל אחד, אולי, מבצע יומיום ותוך כדי ביצוע העבירה חושב לעצמו (אם בכלל) "אבל אני עושה את זה בזהירות ואני יודע מה לעשות) - כשהוא רואה איך זה נראה מהצד..זה אחרת.
פתאום זה נראה חסר אחריות ומסוכן ומטלטל...
לראות מישהו עושה פרסה, בדיוק באותו מקום אסור שאתה עשית אתמול, וגורם ל(כמעט)תאונה... זה אחרת - זה מחנך.
דווקא אם זה "אדם מן הישוב"...

tzagi
24-01-15, 21:41
לגבי טל שביט,
קראנו על המקרה, אבל אנחנו לא בוחני תנועה ולא יכולים להתייחס בצורה מקצועית למשהו כזה.
ממה שקראנו, אור ירוק הודו בטעות.

אסף כבר רמז לך, השימוש שלך בלשון גוף שלישי לא עושה לך טוב ולא יוצר לך חברים, אי אפשר לקחת אותך ברצינות בצורה כזאת.

דרור ברלי
24-01-15, 21:48
עד עכשיו, לדעתנו, היא רשמה המון הצלחות, רובן באמצעות לובי חזק שמשפיע על פוליטיקאיים. רובן גם בקשר לשיפור תשתיות בכבישים האדומים של ישראל.
מישהו מוכן להסביר את ההתנגדות לעמותה?

סליחה על שנעדרתי שלושה ימים מהויכוח, מתאושש מטיול בלהות....
מה יש לי נגד "אור ירוק"?...

כן, היא רשמה המון הצלחות. גם משטרת התנועה "מצליחה". גם תאגידי המים, גם כל מיני גופים ממשלתיים אחרים כאן.
כולם מצליחים לשדוד אותנו, לדאוג לביתם ולמקורביהם, להטריד מינית ולזיין נשים שכפופות להם ולקדם אג'נדות מטורפות.

בכל פעם שמתרחשת איזו תאונה ספקטקולרית, מיד שואלים לדעתו של מנכ"ל אור ירוק מר שמואל אבואב, והוא כדרכו מזרה אימה ודורש עוד אכיפה ואכיפה ואכיפה. מדבריו משתמע שאם מר אבואב היה מנהל את המדינה, היא היתה הופכת לבית סוהר אחד גדול.

אני הכרתי את טל שביט ז"ל. הכרתי טוב. היינו קולגות, התחברנו. טל נרצח, לא פחות מזה - נרצח - ע"י אחד ממאות אלפי המטומטמים שטועים ותועים על הכבישים כאן, ללא ידע בסיסי בנהיגה למרות שהם אוחזים ברשיון 30 ו-40 ו-50 שנה ועדיין אין להם מושג ירוק על הזזת מכונית מהמקום ועל יחסי הגומלין בין נהגים וכלי רכב שנעים על כביש ציבורי. אני נתקל בזה בכל הדרכת נהיגה שאני מעביר. לך תשכנע בן אדם שכבר 40 שנה לא אוחז נכון בהגה שלו ולא יודע לכוון לעצמו את המראה, שהוא טועה ושהוא מסכן את עצמו ואת הסובבים אותו. אני חותם לכם שהרוצח של טל שביט בכלל לא הסתכל במראות שלו וגם אם כן, הן לא היו מכוונות. כי אם כן, היה רואה את שביט מגיע. הכל מתחיל בבסיס, ביסודות.
הוראת הנהיגה בישראל מלמדת אנשים למות. זה מה שאני חושב עליה בפשטות ובמשפט אחד.

אבל "אור ירוק" שבויים בסטיגמות שאבד עליהן הכלח. הם האשימו אוטומטית את שביט פשוט כי רכב על אופנוע כבד. מבחינתם מי שרוכב על אופנוע כבד הוא "נוסע מהר" ומשתולל ועבריין. הם רוצים לראות טרור משטרתי בכבישים, עשרות בתי סוהר מפוצצים בעברייני תנועה. זה שאחר כך הם התנצלו? ההתנצלות שלהם לא שווה בעיני כלום. הם הוכיחו מי הם ומה הם. אחרי שהתברר להם שטעו, הייתי מצפה ממר אבואב לקחת אחריות על המילים שנאמרו בשם העמותה שהוא ממנכ"ל, ופשוט להתפטר.

אני לא רוצה לכתוב כאן את מה שמר שמואל אבואב השמיע באוזניי פעם כשנפגשתי איתו במקרה באירוע נהיגת שטח לפני 11 שנה. מה הוא חושב על עבירות תנועה, על אופנוענים, על ג'יפאים, וזה עוד לפני שבכלל היה מנכ"ל אור ירוק. אני לא אכתוב משום שאין לי הקלטה מפורשת שתוכל לתת תוקף עובדתי לכל מה שאני טוען ששמעתי מפיו והוא אמר באוזניי. לכן אני אשתוק. אבל את הרושם שהאיש הזה עשה עלי כששטח את משנתו, אי אפשר לשכוח. לטעמי בלבד - מייצג של פאשיזם בהתגלמותו, שאם מישהו ייתן לו אפשרות, הוא יכלא את כולנו.

"אור ירוק" זו עמותת עיוועים. היא הוקמה בנסיבות טרגיות ע"י מיליונר ההייטק אבי נאור לאחר שבנו נהרג בהתהפכות ג'יפ. מאז הוא השקיע מיליונים רבים מכיסו בעמותה ולאחר מכן בעצמו הודה שבהתחלה כאבו האישי גרם לו לירות ללא אבחנה לכל הכיוונים. מאז זרמו מים רבים בים ו"אור ירוק" תפסה כיוון מאוד שלעננות דעתי הוא לא טוב. גם במקרה שלה העמותה הזו המטרות אולי ראויות, אבל לדעתי האמצעים פסולים. ההפחדות, הכרזות הדרמטיות בשחור ואדום, ההטפות שלה לאכיפה ברוטלית כי זה מה שבמשרד התחבורע ובמשטרע רוצים לראות ולשמוע, למרות שהוכח מעבר לכל ספק שאין שום קשר בין אכיפה לתאונות, ההתעקשות לא להצביע על מחדלי השלטון, ההתעקשות לא להשקיע בחינוך ולא בשום פתרון יסודי אחר שמצריך זמן ואורך רוח (כי למה להתאמץ ולהשקיע ומישהו אחר יקצור את הפירות, המחמאות וההצלחה) אלא רק בפתרונות מהמותן של זבנג וגמרנו שטובים בעיקר בלהכניס כסף לקופה אבל לא מונעים אף תאונה.

אתם מספרים לי על הישראלים שאלופים בקומבינות? אני אגיד לכם שככל שיש יותר חוקים, ככה יש יותר עבריינים ויותר קומבינטורים, ושבדיוקבגלל זה יש אצלנו כל כך הרבה רגולציה וחוקים הזויים - כי השלטון כאן, שהתחיל ב-1948 כבולשביקי נטו לפי מודל כמעט סובייטי, גם אחרי 67 שנים עדיין נשאר מאוד בולשביקי, רוצה להפוך כמה שיותר אזרחים לעבריינים כדי שיוכל להדק את אחיזת החנק, לצוד אותם ולגבות מהם קנסות. ובגלל זה אני לא אגזים אם אומר לכם שלמדינת ישראל יש אינטרס ברור ומובהק שיהיו עבירות תנועה וכמה שיותר, כי זה מקור הכנסה גדול מאין כמוהו, ממש כפי שיש לה אינטרס מובהק שגניבות הרכב לא יפחתו אלא יתגברו - היא פשוט עושה מזה כסף. בשנת 96' אפילו הצהיר בתמימותו/טיפשותו שר האוצר דאז דן מרידור כשנשאל לגבי תקציב המדינה, ש"משרד האוצר מקווה להכנסות של יותר ממיליארד וחצי שקלים בשנה מאכיפת עבירות תנועה". כל מילה נוספת מיותרת.

Bernard
24-01-15, 22:04
טוב שחזרת.. אבל נראהלי שלא נחת טוב...

אז מה אתה אומר, שלא צריך אכיפה?
או שאולי צריך אבל פחות ולהתרכז בחינוך של אלא שעדיין לא נוהגים 40 שנה - יענו להתרכז בצעירים ובנתיים, עד שתוצאות החינוך (שברור לכולנו שיקח שנים רבות עד שנראה ממנו תוצאות), לספוג את תוצאות העבריינות והטיפשות?

או אולי, בעצם ניתן להבין מדבריך, שאולי בעצם עדיף כאלה מין אתרי סרטונים, להרתעה אבל לא לאכיפה?

ובכלל, אני, לתומי, הבנתי שתאונות דרכים דווקא גורמות נזק כלכלי... מה הבנתי לא נכון?

- - - Updated - - -

ואבואב...
טוב, אבואב... הנה מיצינו אותו..

דרור ברלי
24-01-15, 22:15
נכון, לחנך צעירים. נוער, ילדים. כבר מכיתה א'.
את אלה עם 40 שנות נסיון כבר אי אפשר לאלף. לא משנה כמה אני אטחן להם במוח, בסוף הם באים לי לתרגול המעשי עם יד אחת על החלון והשניה מחזיקה בהגה מלמטה כמו שהם רגילים. מקרים אבודים.

אבל אם נשקיע ביום בילדים ובנוער, עוד 10-15 שנה נקבל אנשים מחונכים עם דרך ארץ שמתנהגים ואחר כך גם נוהגים נכון ובטוח וטוב יותר.
אבל עד אז יתחלפו 5-6 ממשלות, וזה שהשקיע לא יקבל מחמאות. בגלל זה הוא לא רוצה להשקיע.

or_t
24-01-15, 22:33
השרשור הזה חומר קריאה משובח...

בתור אחד שמטייל בעולם לא מעט לצורכי עבודה אני חייב לומר שחוסר ההתחשבות על הכביש הוא רק פאן אחד של חוסר ההתחשבות הכללי של הישראלי בסביבתו. דווקא הופתעתי לראות שבחלק ממדינות ארופה התשתיות לא הרבה יותר טובות מאצלנו, במיוחד באזורי הספר, ואנשים פשוט נוהגים בסבלנות: נותנים לנהג אחר להשתלב, לצאת מחניה, לא מצפצפים כמו משוגעים אם אתה קצת מתבלבל בדרך- אדיבות ארופאית.

אבל יש פה אבל גדול: הדיון כאן מאד קוטבי ורובכם מתייחסים לכל מי שנוסע מהר, גונב רמזור, או עוקף בפקק מימין כערס שאם תעירו לו יצא וידקור אתכם. זה פשוט לא נכון: יש משהו שמשתלט על הישראלי כשהוא עולה על הכביש והופך אותו לטינופת.גם אנשים נורמטיבים, מלח הארץ, נהיים אגרסיבים ובלתי מתחשבים, מי יותר מי פחות. חייב להודות שיש לי קרוב משפחה (מאד קרוב) שביום יום הוא אדם ככולנו, מיסים, מילואים, אדיב, הכל, אבל כשהוא עולה על ההגה אני פשוט מתבייש להיות באוטו.

אני מסכים עם מי שאמר כאן שהפתרון טמון בחינוך להתחשבות בזולת (ולא רק בכביש) אבל לא רק: מחקרים הוכיחו שאחוז אכיפה גבוה עם עונש נמוך מביאים תוצאות יותר טובות בדיכוי התנהגות לא רצויה (עקיפה מימין וכו), אבל זה כבר דיון אחר.

לגבי האתר, יש כבר כאלה. פייסבוק מלא בדפי סרטונים של תאונות וארועים מעניינים מהכביש. הם פשוט לא ממותגים כאתר להפחתת ת"ד.

אישית אני חושב שהאתר יצליח רק אם יצליח לייצר תוכן מעניין ולא מדכא. לא יודע איך תעשו את זה אבל בגלל זה אתם היזמים.

בניגוד לרוב פה אני לא מפקפק ברצון הטוב של החבר'ה ואם יש לכם מוטיבציה תפדלו. מי יודע אולי החיים יובילו אותו באמת לעשות שינוי: אף פעם אי אפשר לדעת לאן הדברים האלה מתגלגלים. העיקר תשמרו על האופטימיות.

ואני חייב מילה על התסריט של מישהו שממהר לבי"ח כי אשתו יולדת: כל הורה יודע שלפני הלידה יש לך זמן לנסוע ללדת אפילו באילת אם בא לך, גם ככה תתייבש בחדר לידה. וגם אם לא, בדיוק בשביל זה המציאו אמבולנסים.

השנקל שלי. לילה טוב

דרור ברלי
24-01-15, 22:41
טוב שחזרת.. אבל נראהלי שלא נחת טוב...

אז מה אתה אומר, שלא צריך אכיפה?
או שאולי צריך אבל פחות ולהתרכז בחינוך של אלא שעדיין לא נוהגים 40 שנה - יענו להתרכז בצעירים ובנתיים, עד שתוצאות החינוך (שברור לכולנו שיקח שנים רבות עד שנראה ממנו תוצאות), לספוג את תוצאות העבריינות והטיפשות?

או אולי, בעצם ניתן להבין מדבריך, שאולי בעצם עדיף כאלה מין אתרי סרטונים, להרתעה אבל לא לאכיפה?

ובכלל, אני, לתומי, הבנתי שתאונות דרכים דווקא גורמות נזק כלכלי... מה הבנתי לא נכון?

- - - Updated - - -

ואבואב...
טוב, אבואב... הנה מיצינו אותו..

נזק כלכלי למי? לקורבנות? כן. למדינה? מה אכפת לה ממך בכלל.
המדינה אולי לא רוצה שתעשה תאונות, אבל היא מאוד רוצה שתעשה עבירות. כמה שיותר.
כי אכיפת תנועה זה בית חרושת לכסף.
בגלל זה היא תוקעת לך 300 מצלמות דווקא בכבישים הכי טובים. איפה שנוסעים מהר כי אפשר. כדי למלא קופה.

ממש כפי שהיא רוצה שיגנבו לך את הרכב ובגלל זה נותנת לגנבים להסתובב חופשי ולעבוד. כי על כל רכב שנגנב, רכב חדש מהניילון עולה במקומו על הכביש. וכל רכב חדש זה 115% מס. רווח נקי.

Bernard
24-01-15, 22:49
נכון, לחנך צעירים. נוער, ילדים. כבר מכיתה א'.
את אלה עם 40 שנות נסיון כבר אי אפשר לאלף. לא משנה כמה אני אטחן להם במוח, בסוף הם באים לי לתרגול המעשי עם יד אחת על החלון והשניה מחזיקה בהגה מלמטה כמו שהם רגילים. מקרים אבודים.

אבל אם נשקיע ביום בילדים ובנוער, עוד 10-15 שנה נקבל אנשים מחונכים עם דרך ארץ שמתנהגים ואחר כך גם נוהגים נכון ובטוח וטוב יותר.
אבל עד אז יתחלפו 5-6 ממשלות, וזה שהשקיע לא יקבל מחמאות. בגלל זה הוא לא רוצה להשקיע.

אני לגמרי מסכים איתך.. ולא בפעם הראשונה.

שאלתי מה תעשה עד אז? מה תעשה עם אותם דבילים שלא לומדים? תחכה שימותו בשיבה טובה? ומה בנתיים, שיעשו מה שהם רוצים, בלי אכיפה/לתת להם בראש?
תראה שהם עוברים עבירות ותעלים עין/לא תלשין?
מה?

ובכלל, ממתי האחד בא על חשבון האחר, החינוך והאכיפה?

טל.
כבר דיברנו על זה ואני אפילו נתתי כדוגמא את גופי, של וולט דיסני, שנזהר לא לדרוך על נמלה אבל ברגע שמתיישב ליד ההגה... חליאה לאללה...
דווקא לאחד כזה, כשיראה ויראו איך הוא נראה על הכביש... זה ישנה מאוד.
חינוך..

- - - Updated - - -

נזק כלכלי למי? לקורבנות? כן. למדינה? מה אכפת לה ממך בכלל.
המדינה אולי לא רוצה שתעשה תאונות, אבל היא מאוד רוצה שתעשה עבירות. כמה שיותר.
כי אכיפת תנועה זה בית חרושת לכסף.
בגלל זה היא תוקעת לך 300 מצלמות דווקא בכבישים הכי טובים. איפה שנוסעים מהר כי אפשר. כדי למלא קופה.

ממש כפי שהיא רוצה שיגנבו לך את הרכב ובגלל זה נותנת לגנבים להסתובב חופשי ולעבוד. כי על כל רכב שנגנב, רכב חדש מהניילון עולה במקומו על הכביש. וכל רכב חדש זה 115% מס. רווח נקי.

הבנתי - טעות.. קורה..:).

ולעניין עצמו.
תאוריית הקונספירציה במייטבה..
אני לא קונה את זה. לגמרי לא.
נשמע ילדותי ומופרך.

דרור ברלי
24-01-15, 23:01
קונספירציה?...
קונספירציה זה אלה שיגידו לך שלא יגאל עמיר רצח את רבין אלא השב"כ ושמעון פרס.
או אלה שמאמינים שממשלת ארה"ב מחביאה צלחות מעופפות של חייזרים במדבר בנוואדה.

אבל מה שקורה כאן? "אכיפה" לצורך גביית קנסות ותו לא? הרבה יותר מאשר סביר. כי אין הסבר אחר למה שהשלטון כאן עושה.

נוהגים טוב יותר
24-01-15, 23:25
אישית אני חושב שהאתר יצליח רק אם יצליח לייצר תוכן מעניין ולא מדכא. לא יודע איך תעשו את זה אבל בגלל זה אתם היזמים.

השנקל שלי. לילה טוב

בגלל זה פנינו לפורום ויצאנו מכאן עם כמה רעיונות מעניינים ולמדנו המון.

לגבי אור ירוק, גם למדנו כמה דברים ואנו מקווים שהם פתוחים לביקורת. אנחנו מבטיחים לפנות אליהם בקרוב עם
הטענות וההצעות שנרשמו. (מה יש לנו להפסיד?).

נוהגים טוב יותר
24-01-15, 23:39
אני נתקל בזה בכל הדרכת נהיגה שאני מעביר. לך תשכנע בן אדם שכבר 40 שנה לא אוחז נכון בהגה שלו ולא יודע לכוון לעצמו את המראה, שהוא טועה ושהוא מסכן את עצמו ואת הסובבים אותו. אני חותם לכם שהרוצח של טל שביט בכלל לא הסתכל במראות שלו וגם אם כן, הן לא היו מכוונות. כי אם כן, היה רואה את שביט מגיע. הכל מתחיל בבסיס, ביסודות.
הוראת הנהיגה בישראל מלמדת אנשים למות. זה מה שאני חושב עליה בפשטות ובמשפט אחד.

דרור, נשמח להציג תכנים "מתוחכמים" יותר שאינם נלמדים בשיעורי הנהיגה ולהוסיף לאתר (נשלח בקרוב פנייה אישית).
יכול להיות מעניין להציג למשרד התחבורה ושר התחבורה מערך שיעורי נהיגה "אלטרנטיבי" לאלו שנלמדים כיום בישראל או
לנסות לשכנע כלי תקשורת לצאת בקמפיין לשינוי ועדכון שלהם.

"שוב תמימות". אנחנו מבינים ויודעים.
בוחרים להיות תמימים, לנסות, ולהבין שהיינו תמימים מאשר לא להיות תמימים מלכתחילה ולא לנסות.
(דרך אגב, את התמימות לגבי פוליטיקאיים כבר טיפה איבדנו כי פנינו לכמה , ללא מענה)

Bernard
25-01-15, 01:43
קונספירציה?...
קונספירציה זה אלה שיגידו לך שלא יגאל עמיר רצח את רבין אלא השב"כ ושמעון פרס.
או אלה שמאמינים שממשלת ארה"ב מחביאה צלחות מעופפות של חייזרים במדבר בנוואדה.

אבל מה שקורה כאן? "אכיפה" לצורך גביית קנסות ותו לא? הרבה יותר מאשר סביר. כי אין הסבר אחר למה שהשלטון כאן עושה.

דווקא התכוונתי לכל יתר ה"טענות" - שלא תופסים גנבים בכוונה וכל היתר...
על זה שקנסות נועדו למלא את הקופה, אין ויכוח.. אם יש "שוק", למה לא להרוויח ממנו.

- - - Updated - - -

טוב...
נוהגים טוב יותר, שני הפוסטים האחרונים... הם כבר באמת נאיביות..
תתרכזו באתר - אל תכוונו כ"כ גבוה כמו לשנות ולתקן את אור ירוק או להחדיר תכני "חינוך"...
אל תתנו להם "לפזר" את מה שאתם עושים/רוצים לעשות - תכף תתחילו להקים רשת חינוך אלטרנטיבית, רק בגלל שדרור ירד עליכם (בצדק או שלא)..
תנחתו

דרור ברלי
25-01-15, 08:12
דווקא התכוונתי לכל יתר ה"טענות" - שלא תופסים גנבים בכוונה וכל היתר...

אוקיי. תסביר לי למה זה לא נכון.
כל חישוב הגיוני מראה שלמדינה ממש כדאי שיגנבו כאן כמה שיותר מכוניות. ממש כפי שכדאי לה שכל אחד יעשה עבירות תנועה כל היום.

- - - Updated - - -

טוב...
נוהגים טוב יותר, שני הפוסטים האחרונים... הם כבר באמת נאיביות..
תתרכזו באתר - אל תכוונו כ"כ גבוה כמו לשנות ולתקן את אור ירוק או להחדיר תכני "חינוך"...
אל תתנו להם "לפזר" את מה שאתם עושים/רוצים לעשות - תכף תתחילו להקים רשת חינוך אלטרנטיבית, רק בגלל שדרור ירד עליכם (בצדק או שלא)..
תנחתו

כן כן. תפנו לפוליטיקאים. תפנו למשרד התחבורע. תפנו לתקשורת (שבכל יום פונים אליה 100 כמוכם בשקל). הם גם יקשיבו לכם.
וכן - זה נאמר בלעג. למרות שאני עדיין משוכנע שאתם ממש לא תמימים ושמאחוריכם עומד מישהו עוד הרבה פחות תמים...

asafk
25-01-15, 08:28
דרור, נשמח להציג תכנים "מתוחכמים" יותר שאינם נלמדים בשיעורי הנהיגה ולהוסיף לאתר (נשלח בקרוב פנייה אישית).
יכול להיות מעניין להציג למשרד התחבורה ושר התחבורה מערך שיעורי נהיגה "אלטרנטיבי" לאלו שנלמדים כיום בישראל או
לנסות לשכנע כלי תקשורת לצאת בקמפיין לשינוי ועדכון שלהם.

"שוב תמימות". אנחנו מבינים ויודעים.
בוחרים להיות תמימים, לנסות, ולהבין שהיינו תמימים מאשר לא להיות תמימים מלכתחילה ולא לנסות.
(דרך אגב, את התמימות לגבי פוליטיקאיים כבר טיפה איבדנו כי פנינו לכמה , ללא מענה)

לגבי לימוד נהיגה מתקדם - הנושא קיים וממוסד. בתור נהג מקצועי במשך כמה שנים הייתי צריך לעבור כל שנתיים יום של נהיגה מתקדמת. יש כמה בתי ספר שמעבירים את ההדרכות הללו שמחויבות בחוק למגזרים שונים של נהגים.
מלמדים שם איך לכוון מראות. ואיך להחזיק הגה. ואיך לשבת באוטו. ותמיד הפליא אותי לראות נהגים ותיקים שלא היה להם מושג.
אחכ מלמדים ומתרגלים מצבי חירום. התחמקות ממכשול עם ובלי abs יציאה מהיגוי יתר בלימה דקרסיבית ללא abs ועוד.
הדברים האלו מוכרים על ידי הרשויות ומחויבים במסגרת אותן הדרכות.
המוזר הוא שלא כל ילד בן 16 מחויב ללמוד ולתרגל את הנושאים הללו.... אולי בגלל שההדרכות הללו עולות הרבה ולכן הן אפשריות רק כאשר יש כסף פרטי של חברה זו או אחרת שיממן אותן עבור עובדיהן.

אסף.

דרור ברלי
25-01-15, 09:10
בסופו של דבר הכל נגמר בשורה התחתונה שהיא כסף.

חינוך עולה כסף.
הכשרה מקצועית נכונה עולה כסף.
ובגלל שהתכנים המעמיקים הללו דרושים דווקא בהכשרת בני 16.5-17 ולא רק שאין מי שישלם כלומר אף אחד לא ירצה לשלם, אז לא עושים את זה - אלא שגם אם יימצא התקציב - מדובר בהשקעה ארוכת טווח. כלומר הפוליטיקאי שבשלטון כרגע משקיע בזה, אבל עד שיגיעו הפירות הוא כבר יהיה בפח הזבל של ההיסטוריה. לא הוא ייהנה מהפרסטיז'ה כשיגיעו התוצאות אלא זה שינהל את העניינים בעוד 10 שנים נגיד, שיתהדר בהפחתת תאונות הדרכים והנפגעים. מי למשל זוכר לעמיר פרץ שהיה שר ביטחון מחורבן, את חסד המעשה הגדול היחיד שעשה כשדחף למען "כיפת ברזל"?.... אף אחד. אבל לעולם לא ישכחו לו את המשקפת עם המכסים הסגורים. זה בדיוק מה שיקרה לפוליטיקאי שמשקיע היום בחינוך או בהכשרת נהגים. בעוד 8-10 שנים לא יזכרו אפילו את השם שלו.

זה משאיר את ההכשרה המתקדמת כמשהו שרק נהגים מקצועיים מחוייבים לעבור. במגזר הפרטי, בעלי הפרייבטים - רק מעטים שבמעטים (יחסית) שהנושא חשוב להם ומוכנים לשלם הרבה מאות שקלים עבור כמה שעות הדרכה הכי בסיסית שאפשר או כמה אלפי שקלים כשמדובר בהדרכה מעמיקה יותר שנמשכת כמה ימים.
יש כמה יבואני רכב צדיקים שמעניקים/מסבסדים הכשרת נהיגת שטח בסיסית לרוכשי רכב שטח חדש (גילוי נאות: אני מדריך בהכשרות הללו). המודרכים אכן מגיעים ומראים נכונות ללמוד ולהשתפר. אבל אני תוהה עד כמה היו מוכנים להשקיע מכספם ומזמנם אלמלא ההדרכה הזו היתה ממומנת/מסובסדת.

בטיחות והכשרה לא חשובים לעם ישראל. זה כבר הוכח באינספור מקרים ואני לא אחזור על דברים שכתבתי עשרות פעמים.
ראוי לציון מקרה אחד של מכונית סופר-ספורטיבית שדורשת מיומנות גבוהה בנהיגה - כשנמכרה כחדשה היבואן הציע לרוכשים לבחור מבין שני צ'ופרים: קורס נהיגה ספורטיבית בקפריסין (כולל טיסות ואירוח) או לחילופין, מערכת סאונד משוכללת מאוד בשווי דומה. לא צריך לנחש במה בחרו רוב הרוכשים בלי להתלבט בכלל.

tzagi
25-01-15, 09:50
דרור,
חינוך לא בהכרח עולה כסף
בא ניקח סיטואציה דמיונית של 2 משפחות ברכב דמיוני נוסעים למשפחה דמיונית לארוחת שבת דמיונית
אחת מהמשפחות נמצאת בישראל והשניה נמצאת ב...ניו ג'רזי
עופנוע ספורט (ה-ע בכוונה) עוקף את רכב המשפחה במהירות גבוהה ומרים גלגל,
תגובה מהרכב בישראל (הנהג, האבא לילדים) "יא וא רה די תראו מה זה---מגניב!!!"
תגובה מהרכב האמריקאי " איזה אידיוט! , ישר מחייג ל911 ומדווח את העברה(OPTIONAL)

פה זה מתחיל ונגמר וזה החינוך הדרוש.

דרור ברלי
25-01-15, 13:44
זה גם מגניב וגם אידיוטי. בו זמנית.
יש עוד הרבה דברים אידיוטיים אך מגניבים.
דווקא בישראל מתייחסים לאופנוע כאל "כלי רצח" לא לגיטימי ולראייה - מחירי הביטוחיםשאין להם אח ורע בעולם. אפילו אתה, שכותב "עופנוע" לוקה בזה. סטיגמה. אז מה אני בא בטענות לאור ירוק ולשמואל אבואב?....

בגרמניה עלולים לדווח עליך למשטרה אם הבהבת באורות למישהו שלא פינה לך נתיב. נחשב לא מנומס עד בריוני.
מצד שני, אין דבר כזה שאתה מהיר יותר בנתיב שמאלי ולא מפנים לך את הנתיב.... מה זה, ישראל?....

בניו ג'רזי שלך, אני משוכנע שנהגים מתחשבים ברוכבי אופנוע ולא חותכים אותם/זורקים אותם. ממש כפי שאני משוכנע שרוכבי האופנוע לא מתחרעים ומתפרעים כמו כמה שאנחנו רואים כאן (לחלוטין לא הרוב). אבל כאן לא סופרים אותם בכלל, ואלה שלא סופרים רוכבי דו-גלגלי זה לאו דווקא הערסים אלא דווקא הנהגים הנורמטיביים, ה"זהירים" לכאורה. בייחוד נשים ומבוגרים. אני יודע שאני מכליל, אבל בישראל אנחנו נתקלים גם בגישה "מחנכת" על הכביש - שני המגזרים שמניתי שנתקעים לך על 70 קמ"ש בנתיב שמאלי, לא מוכנם לזוז ימינה ומצידם שתתפוצץ.

כשאין חינוך, כשהאלימות המילולית והפיזית חוגגת ואף אחד לא מכבד את זכותו של האחר, זה מגיע גם לכביש. חינוך ידידי. רק חינוך.

מאיר רוטברג
25-01-15, 15:40
בשורה התחתונה הכל מתחיל ונגמר בחינוך, גם היום יש מצלמות בכל חור ודיווחים ותלונות בכל פורום אפשרי , זו הקידמה דרור, לטוב ולרע , רע זה מעודד מלשנות , רע זה מעודד חיסולי חשבונות על ידי כל ילד עם פוטו שופ ואז תוכיח שיש או אין לך אחות , טוב?? אולי יירתיע עוד כמה הזויים למרות שאני מסופק

דרור ברלי
25-01-15, 16:50
לא ירתיע ולא נעליים. רק יעשה נזק מיותר.
על כל עבריין אמיתי שייתפס, יידפקו כמה וכמה אנשים תמימים שמישהו החליט לסגור איתם חשבון. אני לא רוצה לחיות במציאות כזו. גם אתה לא.
אני בעד השארת מלאכת האכיפה בידי אלה שהוכשרו לכך ומקבלים עבור זה משכורת.
זה תפקידם ואם הם עושים אותו כהלכה או שלא, זה ויכוח אחר.
לדעתי אין שום צורך שאזרחים ייכנסו למעגל הזה. נהפוכו. רק נזק.

Bernard
25-01-15, 18:12
וואללה דרור, איך שאתה מערבב עובדות ודעות נכונות ולגטימיות ו"נורמליות" ביחד עם תאוריות הקונספירציה המופרכות והזויות... לעניות דעתי הצולעת, כמובן.
אתה אחד האנשים המסוכנים ביותר שאני מכיר - חכם אינטילגנטי וחריף ובעל ידע נרחב ובעל דיעות קיצוניות עד הזויות לחלוטין... פחד.:rolleyes:

אני מוצא עצמי מסכים ומזדהה על כל מילה שלך ואז, פתאום, משום מקום, מופיע משפט הזוי, שלקוח היישר מפיו וממוחו הקודח של איזה אדום צוואר, שמוחו מלא ביותר מידי "באאאד-לייט" ועורקיו ביותר מידי "פיג פאט"...
מין משפט שאתה שומע ממנו ואומר "וואללה.... מעניין... מעניין מאוד" .. ומתרחק בזהירות, בהליכה לאחור, תוך שמירה על קשר עין רצוף עם הקוקיה ונכונות לפצוח מיד בריצה על חייך...
רכבת הרים לקרוא את מה שאתה כותב :cool:

אין בכלל ספק, לדעתי, שאתה צודק לחלוטין בעניין החינוך וגם בעניין "הכדאיות" והאינטרס של בעל התפקיד (הפוליטיקאי) לעשות מה שבאמת חשוב וצריך והכרחי. מהשו שאת תוצאותיו יראו, אולי, כמה וכמה שנים אחרי שהוא כבר יישב באופוזיציה (או באיזה דירקטוריון מכניס).
כן. זו המציאות של מדינה שמחליפה ממשלה בכל שנתיים ותכנית חומש שלה משתנה כל שנה.. אם בכלל יוצאת לדרך.
כן. זו התוצאה של "החינוך" שיש לנו.

זו גם התוצאה של ההשקעה בתשתיות ובהכשרה - תמיד יש דברים חשובים יותר, מו פנסייה תקציבית והפעלת "מרכזי מודיעין" בשטחים ותיגמול "תלמידי חכמים" על שמירה של כתבי הקודש ופעילות נמרצת לשמירה על היתרון הדמוגרפי של היהודים בארץ...

אבל מפה ועד להכריז (ולהאמין) שיש ממש יד מכוונת, על מנת למנוע התקדמות בנושא ולשמר את מספר עבירות התנועה ולא למנוע/לתפוס/להעניש גנבי רכב ו"לעודד" תאונות דרכים.... כאילו, נראה לך?!?!?

סליחה, שוב התחלק כפתור העריכה והציטוט.....

Bernard
25-01-15, 18:34
בזכות בועז, ש"הכיר" לי את טאפטוק, קל לי להעלות תמונות.
הנה דוגמא לאיך רוכבי אופנוע נוסעים פה... או יותר נכון, עומדים ברמזור.
עכשיו, הרוב בחורות ואופנועים משופרים בטירוף.. לא זקנים עם הארלי..
דרך אגב, הצמיג "של" הבחורה ההיא, רחב יותר מהצמיג של הגראנד v8 של shmbo.. וגם ה"צמיג" של הבחורה...

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/25/181d36cbc31aa3f6bbb9ddd732b54fe3.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/25/42445273d4ab1aee976531cdf403be0b.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/25/4e877ca0588e9a5570c7de35f71f886a.jpg

lizard
25-01-15, 18:55
מצד שני אתה קורא ושומע על חבורות אופנועים שמציקה לנהג ודוקרת אותו מול הילדה שלו ואשתו כי ניסה לברוח מהם אחרי שהם תקפו אותו. יש גם חראות כאלה, בוא לא נייפה את המציאות. לדעתי, בארהב אחת הסיבות למשמעת היא העובדה שלא מתעסקים עם המשטרה. כמו שכתבת פה לפני אי אלו הודעות.

Bernard
25-01-15, 19:14
נכון ברור שיש, מיכה.
חארות יש בכל מקום ופה, בארה"ב, כנראה שיותר מהרבה מקומות בעולם...
ופה החארות גם יותר קיצוניים.

אפרופו משטרה...
זה שייך לשירשור האחר אבל רק מילה.
בזמן האחרון היה פה עלייהום אדיר על השוטרים, עם כל הכושים "הלא חמושים" וקטינים שהשוטרים ירו בהם.
קצת אחרי שהתברר שכל הירי, בכל המקרים, היה מוצדק לגמרי ובמיוחד אחרי רצח שני השוטרים בניו יורק, התחילו לנשוב רוחות אחרות (הדברים פה משתנים במהירות, כמו מחירי הדלק בתחנות) והתחילו להראות כל מיני סירטונים אחרים... ששוטרים "צודקים" וגם מתים (מחריד.. הקוקיות שיש פה, זה פשוט מדהים).

בקיצור, ולעניין שהעלת מיכה, בכל התחנות, ללא יוצא מהכלל, "הגיעו" למסקנה שגם אם נראה לך שנעשה לך עוול וגם אם אתה חושב שהשוטר טועה וגם אם היית בסדר גמור, דבר ראשון תעשה מה שהשוטר אומר.. סליחה, לא אומר - מורה, לך, מה שנקרא to the letter.
ואם אתה סוטה - רק אתה אחראי על התוצאות.. נקודה!!

עכשיו, דרור (לעניין "בוא נשאיר את העבודה למשטרה" וכו'), תראה לי (נהג) ישראלי אחד שנעצר על ידי המשטרע שלא מתחיל להתווכח ו/או להעליב ו/או לקלל ו/או לשלוח את השוטר חזרה לכו#$#### שלו...

מצד אחד "בוא נשאיר/ניתן "להם" לעשות את העבודה" ומצד שני "משטרע" וכו'...
חינוך..

מזכיר לי, באותו נושא של השוטרים פה, את הלינץ' שעשו פה (בצדק!!) לראש העיר הנבחר/החדש של ניו יורק, שהסביר לבנו הקטן שתפקידו, כראש עיר, להביא לכך שהילד (כושי קטן - האיטלקי הזה נשוי לאפרו-אמריקאית) יחזור הביתה בשלום ולא ירצח על ידי שוטר...
יופי של חינוך..

Bernard
25-01-15, 19:27
חדש מהתנור...

דרור.
הגדרתך בבקשה - הלשנה או ... או מה?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/89933-%D7%A2%D7%95%D7%93-%D7%A9%D7%A2%D7%A8-%D7%A0%D7%A2%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A1-%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%9E%D7%9F-%D7%91%D7%A4%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%99%D7% 9D

דרור ברלי
25-01-15, 19:43
וואללה דרור, איך שאתה מערבב עובדות ודעות נכונות ולגטימיות ו"נורמליות" ביחד עם תאוריות הקונספירציה המופרכות והזויות... לעניות דעתי הצולעת, כמובן.
אתה אחד האנשים המסוכנים ביותר שאני מכיר - חכם אינטילגנטי וחריף ובעל ידע נרחב ובעל דיעות קיצוניות עד הזויות לחלוטין... פחד.:rolleyes:

אני מוצא עצמי מסכים ומזדהה על כל מילה שלך ואז, פתאום, משום מקום, מופיע משפט הזוי, שלקוח היישר מפיו וממוחו הקודח של איזה אדום צוואר, שמוחו מלא ביותר מידי "באאאד-לייט" ועורקיו ביותר מידי "פיג פאט"...
מין משפט שאתה שומע ממנו ואומר "וואללה.... מעניין... מעניין מאוד" .. ומתרחק בזהירות, בהליכה לאחור, תוך שמירה על קשר עין רצוף עם הקוקיה ונכונות לפצוח מיד בריצה על חייך...
רכבת הרים לקרוא את מה שאתה כותב :cool:

אין בכלל ספק, לדעתי, שאתה צודק לחלוטין בעניין החינוך וגם בעניין "הכדאיות" והאינטרס של בעל התפקיד (הפוליטיקאי) לעשות מה שבאמת חשוב וצריך והכרחי. מהשו שאת תוצאותיו יראו, אולי, כמה וכמה שנים אחרי שהוא כבר יישב באופוזיציה (או באיזה דירקטוריון מכניס).
כן. זו המציאות של מדינה שמחליפה ממשלה בכל שנתיים ותכנית חומש שלה משתנה כל שנה.. אם בכלל יוצאת לדרך.
כן. זו התוצאה של "החינוך" שיש לנו.

זו גם התוצאה של ההשקעה בתשתיות ובהכשרה - תמיד יש דברים חשובים יותר, מו פנסייה תקציבית והפעלת "מרכזי מודיעין" בשטחים ותיגמול "תלמידי חכמים" על שמירה של כתבי הקודש ופעילות נמרצת לשמירה על היתרון הדמוגרפי של היהודים בארץ...

אבל מפה ועד להכריז (ולהאמין) שיש ממש יד מכוונת, על מנת למנוע התקדמות בנושא ולשמר את מספר עבירות התנועה ולא למנוע/לתפוס/להעניש גנבי רכב ו"לעודד" תאונות דרכים.... כאילו, נראה לך?!?!?

אם נראה לי?.... טמבל, אלה עובדות!

ה"אכיפה" כאן מטורללת, ובו בזמן גם מגוחכת. שוטרים בכל פינה, מטילים טרור. אבל אין תוצאות! כלומר - רק יותר הרוגים ויותר תאונות. כי אין קשר בין אכיפה לתאונות וכי אם כל מה שמעניין אותך זה למנוע תאונות, אז תרשום לך שאכיפה לא עובדת. נקודה.

מוציאים כאן מאות מיליוני שקלים על פרויקט מצלמות מהירות דיגיטליות, למרות שכל המומחים מתריעים מלכתחילה שזה לא ימנע אפילו לא תאונה אחת והתועלת היחידה תהיה ניפוח הקופה..
ואיפה ממקמים את המצלמות האלה? ברור, איפה שהן יתנו תוצרת!!! כלומר בכבישים הישרים, הרחבים, הטובים, עם הראות הטובה והאספלט הטוב, בהם אפשר לנסוע בביטחה גם 160 קמ"ש. לא איפה שממש מסוכן לנסוע מהר.
וזה כי העבירה עצמה לא מעניינת לשלטון את קצה העורלה. מה שחשוב לו באמת זה שתבצע כמה שיותר עבירות, תיתפס ותשלם. בעיקר שתשלם. ואכן, פרויקט המצלמות המתועב הזה עוד לא נפרס במלואו, וכבר הוא רווחי מעל למשוער...
מה האכיפה הזו שווה בפרמטר של מניעת תאונות? כלום. בעיקר כלום: בבקשה - למרות כל רוח הקרב ובלבולי המוח של המשטרה, מספר התאונות וההרוגים רק עולה. (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4618947,00.html) יותר מזה? לנתונים שהמשטרה מספקת פשוט אסור להאמין. הם שגויים/שקריים באופן סיסטמטי. כדי לדעת את האמת על מספר נפגעים אמיתי אתה מוכרח לקבל את המידע מחדרי המיון ומחלקות הטראומה בבתי החולים....

האיש שקורא לרוכבי דו גלגלי "עופנוע" ודורש מהם להתנהג כמו מכוניות כי ככה מקובל בניו ג'רזי... זה סבבה, ככה מתנהגים שם. וכאן מתנהגים אחרת, ואני בכלל לא מעניין אותי אם ה"עופנוען" מבצע עבירות או לא. מבחינתי הוא על הכביש כמוני, אני יודע שבכל רגע נתון הוא מהיר ממני, שכשאני רואה את הפנס שלו מתקרב זה ברור לי שהוא מתקרב נורא מהר ושתוך שניה-שתיים הוא יהיה בסכנת התנגשות איתי ולכן אני פשוט מתחשב בו ונותן לו לעקוף בביטחה כי אני יודע שהוא פגיע ושכל נשיקה קטנה ממכונית פשוט תהרוג אותו. אז אני את שלי עשיתי, שיתאבד במקום אחר, לא על הפגוש שלי. וכבר היה לי ויכוח על זה עם טמבל אחד מהעבודה שטען שהוא לא נותן לאופנועים זכות קדימה ולא מתחשב בהם - "שיסעו לפי החוק". אידיוט, רוצח בפוטנציה. אני טוען שהחיים קודמים לכל חוק ולכן קודם כל, אני נותן להם לעקוף, נותן להם להשתחל, נותן להם לעבור. מצדי שיעברו ב-200 קמ"ש. לא ענייני בכלל אם עברו על החוק ואם לא, אני משתדל להיות מסונכרן איתם ולא להוות להם מכשול.

גניבות?
כאשר על מכונית חדשה מוטלים 115% אחוזי מס, אתה לא יכול שלא להקיש מכל בחינה הגיונית, שלמדינה יש אינטרס מובהק שתקנה כמה שיותר מכוניות חדשות. ומכאן, שאם נגנב לך אוטו חדש, תקבל עבורו את דמי הביטוח ותקנה מיד אחד חדש - הרי זה טוב למדינה. גם אם גנבו לך אוטו משומש, וקיבלת את דמי הביטוח ותמורתם רכשת אוטו משומש אחר, שנקנה ממישהו שבתורו רוכש משומשת חדישה יותר וכן הלאה - בסוף השרשרת הזו עולה על הכביש עוד רכב חדש. עוד 115% מס לקופה. ככה זה עובד. גניבות הרכב ממריצות את הכלכלה ואת גביית המיסים. כי אם גניבות רכב באמת היו מפריעות למישהו בשלטון, המדינה היתה עושה נגד זה משהו. המצב הזה פשוט נוח למדינה, כי היא מרוויחה ממנו טונות של כסף.

ותפסיק כבר להיתמם. נורא קל לחנטרש מניו ג'רזי. בזמן שאתה התעסקת שם בברביקיו, בשריפת עלי השלכת שגירפת ובשיגוע מכבי האש של וורהיס, התפרסמו בארץ כתבות שלמות על כנופיות גנבי הרכב שמסתובבים חופשי בידיעת המשטרה. אתה תגיד שהכל קונספירציה... אני טוען שזה מגיע מלמעלה. כי כאן הכל יכול לקרות.

Bernard
25-01-15, 20:21
אתה רואה, לזה בדיוק התכוונתי - עירבוב הנכון עם ההזוי..
איך אתה מצליח, תוך שימוש בדברים נכונים, להגניב את השטויות..

לדעתי אתה צודק לגמרי בעניין המהירות ומצלמות המהירות - כמו שאמרתי "אם יש שוק...". מסחטת כסף ידועה באיצטלה, שנס-ליחה, של לוחמה בתאונות.

לדעתי אתה גם צודק בגישה לגבי האופנוענים - אני איתך בזה, כמי שרכב שנים על אופנועים (אופנועי כביש במהירויות "יפות"- את SHMBO תפסו במהירות של 180... יצאה זכאית במשפט... שוטרים מטומטמים).

אני גם מסכים איתך לגבי הסטטיסטיקה של המשטרה והמניפולציות שעושים בנתונים (לא יודע לגבי תאונות - מכיר לגבי נושאים אחרים).

אני גם לחלוטין תומך בעמדה שלך לגבי אותו גולם מהעבודה - רוצח בפוטנציה שאני חושב שצריך לקנוס אותו רק על האמירות ולהכניס לכלא על מעשה ולצלם אותו "חוסם נתיבים" ולא נותן זכות קדימה ולהוקיע אותו.

תראה כמה אני מסכים איתך...

אבל בין זה לבין איזה טיעון שהמדינה מרוויחה מגניבות הרכב - איפה מומחי הכלכלה פה שיבהירו את זה - "נכון או לא" אם אני זוכר נכון כתבות בנושא, גניבות הרכב ותאונות הדרכים גורמים נזק למשק ולכלכלה, בנוסף לפגיעה בשלטון החוק ולהרגשת הביטחון.
או שמשטרה, באופן מודע ומכוון, לא פועלת נגד כנופיות גנבי הרכב.
או שמישהו, באופן מכוון, מאפשר תאונות דרכים...
או שהכל "מלמעלה" - ולא מהשמים..

קישקוש.

אולי צריך להזכיר לך שמישהו פה (נדמה לי שזה היה אחד... דרור) הזהיר ממצלמות מהירות ואכיפה דרקונית של המהירות בשוויץ - גם שם הם רוצים תאונות?
ובארה"ב בכל כמה דקות נגנב רכב - ואין פה מס כ"כ גבוה על רכב. ונדמה לי שגם בהולנד..
ובגרמניה כבר יש הגבלת מהירות ברוב הכבישים.
יש מגמה פופוליסטית של מלחמה במהירות - זו לא המצאה קונספירטיבית ישראלית.

ואני התחנטרשתי בדיוק באותו אופן גם לפני עד לפני שנתיים וקצת ואני יכול להבטיח לך שגם כשאחזור לגבעתיים, סביר להניח שזו תהיה הדיעה שלי..
אלא אם תשכיל להביא באמת עובדות/ראיות במקום סתם תאוריות קונספירציה חובקות עולם..
תראה, למל גיסבון זה בסוף הצליח...:)

Bernard
25-01-15, 20:35
הנה, סתם דוגמא שנתקלתי בה ממש כרגע - בלי שום קונספירציה או יד מכוונת או כל דבר כזה...

אני לא נכנס לצורך ולסיבות להוצאת הסם אל מחוץ לחוק, שכל אחד יחשוב לעצמו מה שהוא רוצה.
הדוגמא היא איך שני מטומטמים (תחשבו לבד מי, שלא אוציא דיבה), שמזלזלים בתפקידם ושוכחים מה המטרה שלשמה הם מונו, גורמים נזק לחברה..
פשוט שני מטומטמים, כל אחד בתורו.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4619087,00.html

ודרך אגב.אצל האמריקאים ידעו לסנכרן ולתאם ולתקנן איזונים ובלמים בין שתי הסתירות שבדוגמא, הצליחו הגלמים להרוס לגמרי.

לא קונספירציה - סתם אהבלות.

דרור ברלי
25-01-15, 21:03
אתה רואה, לזה בדיוק התכוונתי - עירבוב הנכון עם ההזוי..
איך אתה מצליח, תוך שימוש בדברים נכונים, להגניב את השטויות..

לדעתי אתה צודק לגמרי בעניין המהירות ומצלמות המהירות - כמו שאמרתי "אם יש שוק...". מסחטת כסף ידועה באיצטלה, שנס-ליחה, של לוחמה בתאונות.

לדעתי אתה גם צודק בגישה לגבי האופנוענים - אני איתך בזה, כמי שרכב שנים על אופנועים (אופנועי כביש במהירויות "יפות"- את SHMBO תפסו במהירות של 180... יצאה זכאית במשפט... שוטרים מטומטמים).

אני גם מסכים איתך לגבי הסטטיסטיקה של המשטרה והמניפולציות שעושים בנתונים (לא יודע לגבי תאונות - מכיר לגבי נושאים אחרים).

אני גם לחלוטין תומך בעמדה שלך לגבי אותו גולם מהעבודה - רוצח בפוטנציה שאני חושב שצריך לקנוס אותו רק על האמירות ולהכניס לכלא על מעשה ולצלם אותו "חוסם נתיבים" ולא נותן זכות קדימה ולהוקיע אותו.

תראה כמה אני מסכים איתך...

אבל בין זה לבין איזה טיעון שהמדינה מרוויחה מגניבות הרכב - איפה מומחי הכלכלה פה שיבהירו את זה - "נכון או לא" אם אני זוכר נכון כתבות בנושא, גניבות הרכב ותאונות הדרכים גורמים נזק למשק ולכלכלה, בנוסף לפגיעה בשלטון החוק ולהרגשת הביטחון.
או שמשטרה, באופן מודע ומכוון, לא פועלת נגד כנופיות גנבי הרכב.
או שמישהו, באופן מכוון, מאפשר תאונות דרכים...
או שהכל "מלמעלה" - ולא מהשמים..

אל תעוות את דברי.
אני מתכוון לעבירות תנועה, לא תאונות.
מדבררי המשטרה והמדינה טוענים שעבירות תנועה גורמות לתאונות. ובו זמנית הם עושים מעבירות התנועה קרן שפע מניבה. אין להם שום אינטרס שנשמור על החוק ולא נעבור את העבירות הכל-כך-מסוכנות. נהפוך הוא - הם תוקעים לנו מצלמות באותם קטעי כביש בטוחים וטובים, בהם הסיכוי לתאונה דווקא נמוך, אבל הסיכוי לעבור עבירה הוא גבוה.

קישקוש.

אולי צריך להזכיר לך שמישהו פה (נדמה לי שזה היה אחד... דרור) הזהיר ממצלמות מהירות ואכיפה דרקונית של המהירות בשוויץ - גם שם הם רוצים תאונות?
ובארה"ב בכל כמה דקות נגנב רכב - ואין פה מס כ"כ גבוה על רכב. ונדמה לי שגם בהולנד..
ובגרמניה כבר יש הגבלת מהירות ברוב הכבישים.
יש מגמה פופוליסטית של מלחמה במהירות - זו לא המצאה קונספירטיבית ישראלית.

שוב - אל תעוות את דבריי. הם לא רוצים תאונות, אבל הם מאוד-מאוד רוצים שתעבור על החוק כדי לתפוס אותך ולסחוט ממך קנסות. ממש כמו שכתבת - המלחמה במהירות מאוד פופוליסטית ואופנתית היום, בגלל שלל סיבות שאף אחת מהן לא קשורה לבטיחות או מניעת תאונות - החל משיקולי איכות סביבה (צריכת דלק, זיהום אוויר, רעש) ובעיקר בגלל תאוות בצע פשוטה של השלטון, כל שלטון - נגדיר את זה טוב יותר אם נקרא לזה "מס מהירות" . הפכו את המהירות לסוג של מותרות - יש לך מכונית מהירה ויקרה ואתה רוצה לנצל אותה ולנסוע מהר? תשלם.

ואני אכן מזהיר אתכם כשאתם נוסעים למדינות כמו שווייץ, אוסטריה והולנד כדי שלא תאכלו אותה בגדול. אלה שלוש מדינות בהן אכיפת המהירות אובססיבית ומופרעת ופשוט חבל להרוס חופשה ולאבד המון כסף בגלל זה. רוצים לנסוע מהר סתם כי אתם אוהבים מהירות? תעברו את הגבול לגרמניה. כמה פשוט.

בגרמניה תמיד היתה הגבלת מהירות בכבישים שאינם אוטובאן. אבל זה לא מפריע כי אתה יודע שתמיד אפשר לעלות על האוטובאן וללחוץ עד הריצפה, למי שלראות את המחוג מחליף קידומת ל-2 (או 3) זה מה שעושה לו את זה. ומי שממש אוהב לנסוע מהר מנקודה לנקודה ולהוכיח כמה הוא גבר, תמיד יכול לנסוע לנורבורגרינג ולמדוד לעצמו זמני הקפה.

ארה"ב היא מדינה של 300 ומשהו מיליון תושבים. הכל אצלכם בגדול - אני לא יודע כמה מכוניות נגנבו בארה"ב בשנה, אבל בישראל כבר הגענו למספרים של 35,000 מכוניות בשנה שיחסית לגודל האוכלוסיה ולמספר כלי הרכב, זה מספר בלתי נתפס. כמעט 100 מכוניות ביום. ואתה אלוף בעיוות דברים - אני לא טוען שאצלכם לא גונבים, אלא טוען שלממשלת ישראל יש אינטרס ברור לא לטפל טיפול שורש בגניבות הרכב כי היא מרוויחה מזה בעקיפין סכומי כסף גדולים שמגיעים ממיסוי מכוניות חדשות. זה הגיוני לחלוטין.

ואני התחנטרשתי בדיוק באותו אופן גם לפני עד לפני שנתיים וקצת ואני יכול להבטיח לך שגם כשאחזור לגבעתיים, סביר להניח שזו תהיה הדיעה שלי..
אלא אם תשכיל להביא באמת עובדות/ראיות במקום סתם תאוריות קונספירציה חובקות עולם..
תראה, למל גיסבון זה בסוף הצליח...:)

...

אמרתי לך קודם ואני אגיד לך שוב.
העובדה ששלטון, כל שלטון שהוא, עושה/לא עושה משהו או ממציא חוקים, לא הופכת אותו לקדוש או צודק. חוק וצדק הם כמו קוים מקבילים, הם לעולם לא ייפגשו. אבל החוק קיים לא בשביל שיהיה צדק אלא רק כדי שיהיה סדר. קרא את "קיצור תולדות האנושות" מאת יובל נוח הררי. ספר מרתק אם לא ממש מבריק, שיעשה לך קצת סדר בדברים.

Bernard
25-01-15, 21:08
אתה מתפזר.
מה הקשר בין זה, למה שאנחנו מדברים עליו?
על חוק וצדק ומשפט וצדק והקשר בניהם, נכתבו טונות של מילים... מכל הכיוונים.
מה הקשר בכלל?

דרור ברלי
25-01-15, 21:19
אני מתכוון ש"עבירות תנועה" הן עניין סמנטי בלבד. מישהו בשר ודם, עם אינטרסים מסוימים וברורים, החליט מה מותר ומה אסור. מה חוקי ומה לא.
לא תמיד יש קשר בין העבירות לבין תאונות. למעשה? לרוב אין שום קשר.
אבל חוק מוכרח להיות.
א. כדי שיהיה סדר.
ב. כדי להצדיק את הטלת הסנקציות. המדינה תמיד צריכה כסף.

קשה לך להבין. זה בסדר. אף אחד לא מושלם.

Bernard
25-01-15, 21:34
אני מתכוון ש"עבירות תנועה" הן עניין סמנטי בלבד. מישהו בשר ודם, עם אינטרסים מסוימים וברורים, החליט מה מותר ומה אסור. מה חוקי ומה לא.
לא תמיד יש קשר בין העבירות לבין תאונות. למעשה? לרוב אין שום קשר.
אבל חוק מוכרח להיות.
א. כדי שיהיה סדר.
ב. כדי להצדיק את הטלת הסנקציות. המדינה תמיד צריכה כסף.

קשה לך להבין. זה בסדר. אף אחד לא מושלם.

למה להעליב?
ברור שאני מושלם... אה, סליחה... מבין.

תיאור פשטני לגבי מהו חוק ולמה בכלל צריך אותו...
אבל יאללה, שיהיה.

עדייו, מה הקשר לשירשור ולאתר של החבר'ה האלה?

דרור ברלי
25-01-15, 21:57
אין קשר. אני ואתה כבר מזמן סטינו מהם ומהאתר שלהם... :rolleyes:

Bernard
25-01-15, 22:03
אה[emoji15]

נוהגים טוב יותר
25-01-15, 23:20
היי, חייבים להגיב לעניין העריכת סירטונים ופוטושופ וכל השטויות האלה.
סרט וידאו זה רצף של תמונות שמוצגות במהירות של בערך 24 עד 30 פריים בשנייה.
לערוך סרט וידאו, לחתוך להדביק וכל העניינים שתוארו כאן הם קשים מאוד לביצוע ודורשים מלא עבודה ומלא זמן.

וזה רק כדי שמישהו לא ישים לב "בעין בלתי מזויינת" שהסרט קופץ או נמרח.
מספיק שמשנים פריים אחד והעין האנושית תופסת את זה.

כדי שזיוף כזה לא יתגלה בבדיקות ממוחשבות אתה חייב להיות אומן.
אז אם הסתבכתם עם מישהו בעל יכולות טכנולוגיות כמו שיש לסוכניות ביון והוא מחליט להעלות סירטון לאתר כדי להפליל אתכם אז
זה סימן שהאתר ממש ממש מצליח ושהסתבכתם עם פסיכופת שהוא גם קצת טיפש.

yes1952
26-01-15, 00:01
לאדונים מ"נוהגים יותר טוב"
שמעו נא
אני חבר כאן באתר אבל מאלה שהם מאוד שרוטים בראש,
אחד הדברים שלוקח לי זמן להבין זה לגלוג-לא ציניות ,לגלוג,
אז אני פונה להנהלת הפורום להודיע לנהגים האלה שיכתבו שם ומצידי מפוברק(ככה הם כבר מצטיירים לי)
התשובות שלהם ברמת הפוליטקלי קורקט מהול באיזו מטרה שלפחות לעניות דעתי כשרותה הינה בספק
אך מה לעשות וזה אתר כמעט דמוקרטי וגם לנו מגיע קצת שעשועי מילים הזויות עם תגובות מעוררות עיניין וחשק לקרוא של חברי האתר
ולגבי תרבות נהיגה
כאן ובכל העולם נהרגים ונפצעים בני האדם בתאונות דרכים,
מהתדרדרות אוטובוס בדרכי ההימליה(סיכון מחושב-קארמה)ועד הביטוי המפלצתי לחרוך אספלט-
אני מודה שפעם לפני המון שנים הייתי כזה אידיוט עם אלפה או 750R-אך כשבגרתי עברתי כמה קורסים לתקן את לימודי נהיגת רכבי ספורט במסלולי אנגליה-כי פעם לא ידעו את מה שיודעים ב20 שנים האחרונות,
אז כן חינוך חינוך וחינוך
ודרור אפשר לחנך גם עברייני תנועה אבל איך?אעדיף לא לכתוב כי אני קיצוני יותר ממך בנושא הזה
ומשטרה?כל המשטרות בעולם ללא יוצא מהכלל הרוב לא נחמדים ומשטרה לא אמורה להיות נחמדה-היא אמורה לאכוף את החוק לפי ספר החוקים(טוב אז גם קצת הצחקתי את עצמי)חלק לא כולם ואני מתפלל שלא הרוב הם מבחינת"עבד כי ימלוך"
זהו-קצתי בנושא הזה

tzagi
26-01-15, 01:52
זה גם מגניב וגם אידיוטי. בו זמנית.

וכול עוד האבא הישראלי יחנך את הילדים שלו שלעבור עברות תנועה זה מגניב תמשיכו לקבל את מה שיש עכשיו,זילזול מוחלט על החוק.

דרור ברלי
26-01-15, 08:34
אני מכריז שאכיפת החוק צריכה להתבצע ע"י המשטרה?... אולי לא שמתי לב לעובדות.
תסתכל מה קורה הבוקר במשטרת ישראל (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4619176,00.html), תבין איך הכל מתנהל פה.
כל העסק רקוב מהיסוד. מהשאסי.
מה הפלא שהמשטרה לא מתפקדת, וצריכה מתנדבים או חבר'ה כמו אלה עם המצלמות באוטו, שיתפסו בשבילה את העבריינים....

לעניין אופנוענים, אני מריח שגם אתה ג'ו בעל דעות קדומות כלפיהם?...
אישית, ממש לא מפריע לי כשאיזה רוכב אידיוט עושה ווילי. כי לאופנוענים משתוללים יש נטייה לסכן ולהרוג רק את עצמם.
ועדיין - רובם המוחלט מודע לסכנות ושומר על החוק.

tzagi
26-01-15, 09:14

בכלל לא, אני אופנוען לשעבר, מעל ל5 שנים הייתי על דו גלגלי נטו, כלומר בלי רכב אחר או כלוב בשפתינו. כול זה עד לפיצוץ ו9 חודשים בכיסא גלגלים.
אבל לא על זה מדובר, מדובר על גישה מסויימת שאתה מתעלם ממנה באלגנטיות לא מפתיעה בכלל.

מאיר רוטברג
26-01-15, 09:36
איך אומרת הבת שלי הקטנה??
חפרתם.

אמר הניצב השישי השנה ??

Bernard
26-01-15, 14:24
אני מכריז שאכיפת החוק צריכה להתבצע ע"י המשטרה?... אולי לא שמתי לב לעובדות.
תסתכל מה קורה הבוקר במשטרת ישראל (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4619176,00.html), תבין איך הכל מתנהל פה.
כל העסק רקוב מהיסוד. מהשאסי.
מה הפלא שהמשטרה לא מתפקדת, וצריכה מתנדבים או חבר'ה כמו אלה עם המצלמות באוטו, שיתפסו בשבילה את העבריינים....

אישית, ממש לא מפריע לי כשאיזה רוכב אידיוט עושה ווילי. כי לאופנוענים משתוללים יש נטייה לסכן ולהרוג רק את עצמם.
ועדיין - רובם המוחלט מודע לסכנות ושומר על החוק.

מה זה קשור מה אתה חושב על מי שצריך לאכוף את החוק - אתה מצהיר מחנך שלעבור עליו זה לגיטימי ומובן...
החינוך אמור להיות "ילד - אסור לעבור על החוק".
ולא "ילד - זה בסדר לעבור על החוק. יש מי שאמור לעכוף את זה. אה, גם אסור לעזור לאלה שאוכפים אותו.. צריך רק לא להיתפס..".
על הגישה הזו שלך, ג'ו דיבר..

shachar
26-01-15, 16:08
מצאתי היכן המשועממים עם המצלמות יכולים להוציא את האנרגיה החיובית שלהם.

http://www.israelroads.com/

אין לי קשר לאתר - נתקלתי בטעות

דרור ברלי
26-01-15, 18:52
מה זה קשור מה אתה חושב על מי שצריך לאכוף את החוק - אתה מצהיר מחנך שלעבור עליו זה לגיטימי ומובן...
החינוך אמור להיות "ילד - אסור לעבור על החוק".
ולא "ילד - זה בסדר לעבור על החוק. יש מי שאמור לעכוף את זה. אה, גם אסור לעזור לאלה שאוכפים אותו.. צריך רק לא להיתפס..".
על הגישה הזו שלך, ג'ו דיבר..

לא אמרתי את זה. ג'ו לא הבין, אבל מה אכפת לך.

Bernard
26-01-15, 20:02
בלי קשר לג'ו. זה אתה אמרת, לא ג'ו.
אמרת שאפשר להבין את אלה שחותכים פקק וחותכים פניות, בגלל כל מיני סיבות "מובנות"...

דרור ברלי
26-01-15, 23:38
בלי קשר לג'ו. זה אתה אמרת, לא ג'ו.
אמרת שאפשר להבין את אלה שחותכים פקק וחותכים פניות, בגלל כל מיני סיבות "מובנות"...

זה מה שאתם באמריקה כבר שכחתם.
אני ממש לא בעד עבריינות, אבל לפעמים יכול להבין למה אנשים מתעצבנים ועושים שטויות.
כששלושה נתיבים מתכנסים לנתיב אחד בתוך 100-200 מטר.... את זה לא פוגשים באמריקה או באירופה. כאן צווארי הבקבוק הללו זה דבר רגיל. חלק מהתו"ל. יש לי כאן צומת לא רחוק מהבית שמתוכנן ובנוי כל כך רע עד שהוא פקוק ועמוס גם בשלוש בלילה, וזה אפילו לא במרכז העיר הצפוף אלא באיזור מגורים שבשעה כזו כל מי שגר שם אמור לנחור את עצמו לדעת. תבוא ותבדוק את הברדק והבלגן סביב מרכז עזריאלי ותחנת הרכבת במחלף השלום בתל אביב. כדי להתקדם/להיחלץ משם אתה מוכרח לעשות עבירות. התכנון והביצוע של כבישים, נתיבים, צמתים ומחלפים כאן הוא כל כך רשלני, שלעתים נדמה שהבלגן הזה אפילו מכוון - אשכרה להאיט את התנועה בכל מחיר, לגרום בכוח לפקקים ועומסים. אז כן, זה נכון - אני כבר לא בא בטענות לאלה שחותכים ונדחפים. פשוט כי אין להם ברירה.

אתמול התפרסמה כתבה מעניינת ב"ידיעות אחרונות" על מצלמות הרמזור הכי עסוקות בארץ.
השיאנית - מצלמת רמזור ברח' בלפור פינת יוספטל בבת-ים, שמכניסה איזה מיליון-ת'לפים שקל בשעה. ואז נשאלת השאלה איך זה קורה ולמה דווקא שם. האם בגלל שהבת-ימים הם נו, הבת-ימים מהסטריאוטיפים שמשתינים על החוק מהמקפצה דווקא בצומת הכי מרכזי ועמוס בבת-ים?... או שאולי הגל הירוק שם כל כך קצרצר ולכן כל הזמן פקוק שם ואנשים לא מספיקים לחצות את הצומת אז הם "גונבים" אותו?....

על דברים כאלה אני מדבר. זה לא נקרא "להצדיק את העבריינות", כי גם מבחינתי מי שעובר באדום - שיחטוף - אבל זה כן ניסיון להבין מה גורם לבלגן. ואני לא רוצה להאשים שוב שזה נעשה בכוונה תחילה (למרות שלא הייתי מתפלא... כי עבודה שה מצלמה הזו לא מצליחה למנוע מאף אחד להמשיך לגנוב את הרמזור באור אדום. אבל למשטרה ולמדינה זה ממש לא אכפת. נהפוכו - מבחינתם כן ירבו העבריינים וגונבי הרמזורים - כי הקופה מצלצלת כל הדרך לכספות של בנק ישראל), אבל אני כן מאשים שהפרטאץ' חוגג כאן בארץ כי, נו, כי ככה זה פה. תרבות קלוקלת של רשלנות שמובנית לתוך המערכת עד כדי כך שאפשר לקרוא לה "מוצהרת".
כי צמתים כאלה, עם רמזורים שהגל הירוק/אדום בהם מתעלמים לחלוטין משעות וכיווני עומס התנועה, אתה פוגש כאן בכל צומת שני כמעט - והטכנולוגיה הזו שיודעת להתאים את אורך הגל הירוק לפי עומס התנועה כבר קיימת כמה עשרות שנים בערך...

כשמדובר בטרור ובעבריינות פלילית, יש לנו המון מומחים שמנסים להבין למה ומאיפה זה בא. רק כשמדובר בעבריינות-תנועה, אף אחד לא מוכן להקשיב, לבדוק ולהבין - רק לאכוף ולאכוף ולאכוף וזה פשוט לא עובד - עובדה. כבר עשרות שנים שהאכיפה רק מתהדקת ומתחזקת ובכל זאת יש יותר תאונות ויותר הרוגים.

אבל כאמור, אתם באמריקה כבר מספיק שנים והספקתם לשכוח איך זה כאן, בלבאנט.

-->