PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית באגי- עזרה בתכנון בסיסי ואפשרויות בניה

e.n.d
28-08-05, 15:03
שלום, אני מעוניין לבנות לעצמי באגי, עם שתי מושבים. המטרה בעיקרון היא לדינות של ראשון ופלמחים אולי מפעם לפעם למסלול שטח בצפון או בדרום (לא משהו רציני וקשה) יש לי זמן והתחלתי לקרוא חומר בנושא ולברר, בין השאר קראתי את הדיון הזה:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=40&item=11733 0&pg=1

הידע שלי הוא די בסיסי בנושא המוכניקה..... שואף לאפס. לכן אני מחפש לבנות משהו קל (אבל לא לקנות אחד לאחד.... משהו עם אתגר)
נתקלתי במספר בעיות ושאלות ובעיות, אין לי ממש מושג מאיפה להתחיל, עם הבסיס של התכנון והשילדה.....
אני מקווה שתוכלו לעזור לי

לפי מה שהבנתי אפשר לבנות את השילדה לבד או להשתמש בחיפושית שמפרקים אותה.
ראיתי בהרבה תמונות ובאגים שראיתי בארץ שהשילדה שלהם כמעט זהה, כמו זו:
http://forums.ort.org.il/files/30/2266799/2939054.jpg
בעיקרון זה מה שאני רוצה לבנות, באגי שתי מושבים.
בעיקרון אני מעדיף לא להתעסק עם השילדה, אלה אם יש אפשרות אז לקנות אחת (אין לי את מכשיר כיפוף וידע להתעסק עם זה. כמובן אם אין ברירה אז נעשה גם את זה)
אני חושב שאם יש כמה כאלה עם אותה שילדה אז או שיש תוכניות לשלדה הזו, או שהיא של איזה רכב (בבסיס, חיפושית?), או אולי מישהו מכין ומוכר אותם. אם יש לה תוכניות, מישהו יכול לתת לי אותם בבקשה? ומה ההמלצה של כאלה שבנו לאחד כמוני, עם נסיון בסיסי למדי?

אין לי כל כך הרבה כסף להשקיע בזה (בסביבות 2000, ממה שהבנתי יש כאלה שמשקיעים אפילו 10000) באיזה חלקים את ממליצים לי להשתמש ראיתי הרבה המלצות למנוע 1600 של סובארו. יש לי גישה לפיז'ו J5 שנת 87. היא עמדה כמה שנים אבל בעיקרון היא עבדה, האם אני יוכל לנצל את החלקים שלה? המנוע הוא 1800 (מתאונה, לא בטוח מה המקור שלו) השאלה אם אני יכול לנצל אותו ואת שאר החלקים (הכל עמד די הרבה זמן עם הרבה בלאי, בתיבה הילוך שני ורביעי שבור).

לגבי מקורות מידע-
אני קורא באינטרנט ולאט לאט מבין אבל אולי אני צריך איזה ספר, אחרת אין לי שום סיכוי להבין איך באמת רכב עובד ואיך להרכיב באגי. ראיתי המלצה לכמה ספרים באנגלית מאמזון, על איזה מהם אתם יותר ממליצים? והאם יש (למרות ששמעתי אלף פעם לא) מקורות מידע בעיברית?
האם מישהו מכיר אתר שמתעסק רק בבגים, עם מערכת פורומים (רצוי מישראל)?

תודה על העזרה

lizard
28-08-05, 20:27
המלצה, תזמין את הספר הבא מאמזון:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0895861860/qid=1125250020/sr=8-1/ref=pd_bbs_1/103-7369865-5238228?v=glance&s=books&n=507846

http://images.amazon.com/images/P/0895861860.01._BO2,204,203,200_PIsitb-dp-500-arrow,TopRight,45,-64_AA240_SH20_SCLZZZZZZZ_.jpg

e.n.d
29-08-05, 13:15
תודה על התגובה וההמלצה, נזמין אותו.
אבל עדיין יש לי את השאלות היותר בוערות:
העלות הכוללת (והתיחסות האם ניתן להשתמש בחלקים שיש לי בשביל להוזיל את הלות)
השילדה. האם יש לקנות את השילדה שהראתי בתמונה?

lizard
29-08-05, 14:22
אין לי שום נסיון בנושא אבל יש לי את הספר שהמלצתי לך עליו.
הוא יענה לך על רוב השאלות.

asafk
29-08-05, 21:34
בניית באגי מרכב קיים (מה שהופך את העניין לזול) אפשרית באופן כמעט טריוויאלי או מחיפושית עם מתלה קדמי של מוטות פיתול, או מסוברית (כן... הואן הזעיר שנראה כמו מקרר על גלגלים).
בשני המקרים מדובר בעיקר בהסרת המרכב מהרצפה, בניית כלוב התהפכות על הרצפה שנשארה... ויאללה לדרך... משתמשים בכל המכללים המקוריים של הרכב, כמו שהם.

אסף.

e.n.d
31-08-05, 01:04
זה יותר זול לקנות רכב ולפרק לו את הצורה מאשר לבנות שילדה וכו'? מפתיע מאוד, אבל יש בזה פחות אתגר לפי דעתי, הרבה פחות. מה שאני מעדיף זה למוצא מישהו שמכין שילדה כמו ההיא מהתמונה, לקנות אותה ולהרכיב עליה את כל הדברים (מנוע, בלמים, תיבת הילוכים וכו').
לכן שוב השאלה המרכזית, מישהו יודע מה מקור השילדה מהתמונה שבהודעה הקודמת?

elitkh
31-08-05, 08:56
צור קשר עם מאיר 0505531643 הוא בונה באגים ושלדות. ייתכן אפילו שהבאגי הזו היא שלו-נראית לי מוכרת משום מה.
שלדה בלבד עלולה לעלות לך כמה אלפי שקלים.
אם אתה שואל לדעתי-עשה כמו שהמליצו לך קנה חיפושית ובנה על הבסיס הזה באגי.
גם כך זה יהווה עבורך לא מעט אתגר כי תצטרך לקצר את הרכב, לבנות כלוב התהפכות (שימנע מהרכב "להתקפל") תוכל גם להרכיב מנועים חזקים יותר (סובארו) וכו.

בהצלחה
אלי

asafk
31-08-05, 10:52
התמונה שפירסמת היא של חיפושית.

אסף.

e.n.d
01-09-05, 17:01
אוקי, קודם כל תודה על התגובות והעזרה :)
אני חושב שאני באמת יקבל את ההמצלה ויבנה את הבאגי על בסיס חיפושית או רכב אחר, כי ככל שאני תופס את עצמי אני רואה שאני לא יצליח לבנות משהו רציני וקשה בפעם ראשונה.
אז למעשה הבאגי בתמונה היא חיפושית שכל מה שעבר עליה זה הוספת כלוב התהפכות ואולי מנוע של סובארו?
האם יש איזה תוכנית לכלוב התהפכות כזה, או שאני צריך לאלתר ולהכין לבד תוכניות?
עכשיו בנוגע לחיפושית. הנבתי שיש איזה בעיה עם חיפושית אמריקאית, שהפרונט שלהם הוא קפיצי סליל. כמו שאמרתי הידע שלי שואף לאפס אז מה זה אומר והאם הספר שהומלץ כאן ( Baja Bugs and Buggies ) מכסה את ההסברים על כל הפרטים המכאנים האלה? אם לא איזה ספר כן מכסה את זה?

תודה רבה

נמרוד
02-09-05, 11:02
אוקי, קודם כל תודה על התגובות והעזרה :)
אני חושב שאני באמת יקבל את ההמצלה ויבנה את הבאגי על בסיס חיפושית או רכב אחר, כי ככל שאני תופס את עצמי אני רואה שאני לא יצליח לבנות משהו רציני וקשה בפעם ראשונה.
אז למעשה הבאגי בתמונה היא חיפושית שכל מה שעבר עליה זה הוספת כלוב התהפכות ואולי מנוע של סובארו?
האם יש איזה תוכנית לכלוב התהפכות כזה, או שאני צריך לאלתר ולהכין לבד תוכניות?
עכשיו בנוגע לחיפושית. הנבתי שיש איזה בעיה עם חיפושית אמריקאית, שהפרונט שלהם הוא קפיצי סליל. כמו שאמרתי הידע שלי שואף לאפס אז מה זה אומר והאם הספר שהומלץ כאן ( Baja Bugs and Buggies ) מכסה את ההסברים על כל הפרטים המכאנים האלה? אם לא איזה ספר כן מכסה את זה?

תודה רבה

הספר הנ"ל בהחלט מכסה את כל הנושאים הללו, ואני (שוב) מדגיש את ההמלצה.

lizard
02-09-05, 17:30
תחפש גם תמונות של BAJA BUG וכדומה.
זו באגי מבוססת חיפושית שבדר"כ המתלים שלה מחוזקים מאוד ומדובר על גלגלים גדולים מאוד.

במקרה שלך אתה פשוט לא משתמש בגוף אלא רק בשלדה או בחלקים ממנה.
גם הBAJA BUG מוזכרת (והרבה) בספר שקנית.
בארץ יש את האתר http://www.outstanding.co.il שבנו באגי שכזו.
תראה את המתלים האחורים שלה ותבין למה אני מתכוון במתלים מחוזקים.

אם כבר מדברים על באגים, האם יש גירים פרט לגיר של חיפושית וטרנספורטר (מאיזה שנה אגב?) שמתאימים לרכב שכזה?
האם יש גירים אוטומטים או חצי אוטומטים שמתאימים?

ktmexc
04-09-05, 00:11
מה שאני לא מבין זה איך תביא אותה לשטח..זה לא בדיוק קרוס שנכנס לטנדר..

תגידו שווה לנסות לבנות שילדה בעצמי אפילו שאין לי ידע בריתוך? או שזה מסוכן מדי לסוע עם זה?

e.n.d
05-09-05, 22:19
השטח, שזה ברוב המיקרים זה הדיונות של ראשון פלמחים נמצא דקה מהבית שלי, אז ליסוע דקה בכביש זה לא נראה לי נורא, זה לא כביש ראשי......
כשאני ירצה לצאת יותר רחוק נגיד לצפון, יש לי גישה לוואן רחב, נקווה שזה יספיק. אם לא אז נראה, אני מכיר גם מישהו עם משאית גרר.

בנוגע לבניית שילדה, בהתחלה רציתי אבל אני חושב שאני יורד מזה כי זה באמת מסבך את העסק....
אני מחכה לספר שיגיע ואז נראה מה נעשה, עידכונים בהמשך.
תודה על כל העזרה

yogibear
06-09-05, 12:45
e.n.d : מצטרף להמלצה על הספר יש לי אותו והא מעניין (לפחות אותי).

כתבת " השטח, שזה ברוב המיקרים זה הדיונות של ראשון פלמחים נמצא דקה מהבית שלי, אז ליסוע דקה בכביש זה לא נראה לי נורא, זה לא כביש ראשי...... "
תגיד , אתה מחפש צרות ? במקרה , לגמרי במקרה, יעמוד שוטר באותו יום באותו כביש צדדי תחטוף על :
נסיעה ללא טסט וביטוח ועוד ירקות כאלו "שהתבשיל" בסופו של דבר יגרור קנס כבד מאוד ואולי אף מאסר. מה יקרה אם באותו רגע לא יעמוד שוטר אבל איזה ילד יקפוץ לך לכביש ? יש לך ביטוח חובה ? תמכור את הבית הקבלן שבנה את הבית ואת כל רכושך לשלם פיצויים...

אל תעלה על כביש ציבורי עם רכב שאינו מיועד לעלות עליו. אתה מסתכן ולחינם.

זאביק
06-09-05, 14:03
כשאני ירצה לצאת יותר רחוק נגיד לצפון, יש לי גישה לוואן רחב

יש לך פה אילוץ של גודל.
אם אתה מגיע לתכנון של שלדה, או שינויים בשלדה,
אל תשכח להתחשב גם בזה, ואולי תצליח לעמוד גם במידות של הואן,
דבר שיחסוך לך הרבה טרחה בהמשך.

-->