PDA

צפייה בגרסה מלאה : למישהו יש נסיון עם מיני קופר?

שולץ האיום
26-01-15, 21:48
ערב טוב
למישהו יש נסיון עם מיני קופר?
אני מדבר על הדגמים החדשים, נראה לי מ 2014.
מנוע טורבו, גיר אוטומט טיפטרוניק.

אחזקה?
הנאה?
סתם התרשמות זמנית מנהיגה?

חסרון מרכזי אבל נסבל כרגע עבורי, סוכנות ומוסך מורשה רק בתל אביב.

דרור ברלי
26-01-15, 23:00
מנוע 1.5 טורבו, 3 צילינדר חלק ונעים.
התנהגות מלוטשת. הגה מצוין.
למה אוטומט? לא חבל לקלקל מכונית נהיגה קטנה ונפלאה?

שולץ האיום
26-01-15, 23:09
נכון, האוטומט זה סוג של פשרה.

לא מלחיץ קצת העניין של ה 3 צילינדר?

דרור ברלי
26-01-15, 23:50
למה? מה הבעיה עם 3 צילינדרים? ממה שאני התנסיתי עם הדגם הזה בהשקה בפוארטו-ריקו לפני שנה, המנוע הרגיש נהדר. למרות שהמכונית לא קלה, עדיין יש לו מספיק כוח (136 כ"ס) והוא חלק יחסית למנועי 3 צילינדרים. כמעט לא רועד, וגם הרעש נעים. לגבי אמינות עתידית קשה לי להתנבא. מצד אחד זה ב.מ.וו, מצד שני גם לב.מ.וו היו לא מעט פאשלות.
יש לו גם גרסת 1.2 ליטר עם 102 כ"ס בדגם ה-ONE. לא נהגתי בה עדיין אבל אלה שנהגו אומרים שהיא נחמדה מאוד.

מה שמקלקל זה האוטומט.
למה לבזבז מכונית כזו ולקלקל אותה עם גיר של נכים?...

רוצה מכונית אוטומטית קטנה, קח משהו בסגנון של טויוטה יאריס או כל דרעק אחר בסגנון הזה מהמזרח הרחוק שמלכתחילה לא מיועד לנהיגה אלא לדודות מזדקנות שהתחביב שלהן זה לעמוד בפקק ולקרוא לפני השינה את מחירון לוי יצחק - ושם אוטומט זה משהו טבעי ונכון.

אבל מיני קופר שזה אוטו שמח וחי שכל נושא הנהיגה הוא חלק מערכי המותג שלו - למה לקשור לו את הידיים?

ה"פשרה" זה כי מביאים רק אוטומטי - או שמעורבת בזה אישה ששונאת לנהוג והאוטו מבחינתה הוא רק אביזר אופנה?....

boaz avrahami
26-01-15, 23:56
זה לא אותו המנוע שיש בפגו 308 (1.6)?

דרור ברלי
27-01-15, 00:08
כבר לא.

זה מנוע מודולרי חדש של ב.מ.וו.

יש ב-1.2 ליטר (102 כ"ס)
יש ב-1.5 ליטר (136 כ"ס)
ויש גרסת 4 צילינדרים ב-2.0 ליטר במיני קופר S עם 192 כ"ס.

אוטו מדליק אמיתי. יפהפה, בנוי טוב, יקר מאוד.
זו מכונת נהיגה מהמשובחות שבנמצא, מחוברת, מתקשרת, חיה, שמחה, לכן אני מתפלא על הכוונה לשדך אותה לגיר של נכים (ויסלחו לי הנכים).

אבל נו, שויין. מי שככה זה טעים לו, שיהיה לו לבריאות ובתיאבון.

שולץ האיום
27-01-15, 00:38
דרור תודה

KOOKE
27-01-15, 01:37
עשיתי נסיעת מבחן על ה- one החדשה גיר אוטו׳ ( רציתי ידני אבל לא היה רכב הדגמה ידני).

עיצוב פנים מדליק. לא אהבתי את הקטע שלתאורת האוירה המתחלפת. תנוחת נהיגה ומושבים קדמיים נוחים גם לגדולים שכמותי (187 ס״מ אורך והרוחב לא הרבה פחות מזה).

המנוע חיי שש לעלות בסל״ד אבל תיבת ההילוכים האוטו׳ מסרסת אותו ולא מגיבה מספיק מהר ללחיצה על הדוושה אפילו במצב ספורט. למרות זאת היא הרגישה זריזה ואפשר לסחוט קצב תנועה מהיר.

הכי כיף היה ההגה בדיוק במידה הנכונה ועם התחושה הנכונה ממש מתקשר כמו שבוחני הרכב אוהבים להגדיר. גם אהבתי את אחיזת הכביש עם כמעט אפס זווית גילגול ותחושה של קרטינג לטוב ולרע. הטוב - שינויי כיוון מהירים בזילזול (השתלבות בנתיבים עירוניים עמוסים כמעט כמו אופנוע) הרע נוקשות מה בנסיעה ודיי מרגישים את תחלואי הכביש בישבן.

כמו שאמר דרור אם כבר אז רק בגירסה הידנית.

החיסרון הנוסף לטעמי הוא התימחור היחסית גבוה לסופר מיני אבל על איכות והנאה משלמים.

לו שואלים אותי בתמחור של הקופר יש אלטרנטיבות אחרות עם ביצועים והנאה מנהיגה טובים יותר אך עם פחות ״שיק״ - פיג׳ו 208 gti, רנו קליאו rs, פורד פיאסטה st ואפילו פולו gti. כולן זולות יותר ולא פחות מהנות לנהיגה.

שולץ האיום
27-01-15, 07:47
שלמה תודה על השיתוף.

asafk
27-01-15, 08:11
שלמה, לא בטוח שתצליח לנהוג בפולו. אני לא מצליח. מי שמידת הנעליים שלו גדולה מ 43 הוא מחוץ לקהל היעד...

אסף.

דרור ברלי
27-01-15, 08:36
כסופר-מיני חמה, פולו GTI היא די סמרטוט. צל חיוור של הגולף GTI. הגה לא מדהים, שילדה לא משהו, בלמים לא משהו. טובה בקו ישר ולא יותר.
אולי הדגם החדש השתפר. לא יצא לי לנהוג בו.

הצרפתיות ספורטיביות מאוד. הרנו RS מהירה מאוד על מסלול אבל באה רק עם גיר רובוטי כפול מצמדים - בכל מה שקשור לביצועים נטו על מסלול זה מצוין, אבל מבחינתי זה פוסל אותה כמכונית לאוהבי נהיגה. הפיז'ו 208 GTI מבריקה לדעתי - GTI כמעט כמו פעם. את הפיאסטה ST עוד לא ניסיתי אבל מי שכן ניסה טוען שהיא מתעלה על כל הקטנות הספורטיביות כולל הפיז'ו - אבל זה כבר מסורתי במכוניות של פורד אירופה. ומצד שני - עוד תכונה מסורתית של פורד - לוק אנונימי, מכונית שלא מדליקה למראה מהבחינה החיצונית. סוג של זאב בעור כבש, "למבינים" בלבד.

המיני מוסיפה לכל זה את הסטייל, העיצוב, האמירה האופנתית. אוטו של דוגמניות. התכונות הדינמיות הספורטיביות שלה הן לא הערך הראשי אלא ערך מוסף, סוג של מסורת שנשמרת מימי המיני מיינור הקלאסית. רוב הלקוחות שלה לא מחפשים דווקא את זה, אבל אוי למיני אם לא תשמור על נשמת הקרטינג שלה.

-->