PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במחשב - לא מצליח לפתוח כונן { שאלתי ב FXP ללא מענה }

polar bear
27-01-15, 10:54
מחשב נייח , ווינודוס 7 .
פתאום לא פותח כונן , יש לי שני כוננים במחשב , 1 - עליו מערכת ההפעלה מחולק לשניים, ושני גיבוי 2TB מחיצה אחת. החל מאתמול בבוקר המחשב לא מצליח לפתוח את השני { 2TB } . במסך המחשב שלי - נראה הכונן ללא שום אינידיקציה { באר כחול שמראה את המקום בדיסק } , קליק שמאלי פעם אחת - לא מופיע שום דבר למטה { איפה שבד"כ מופיע פירוט מלא } . פעמיים - פותח חלון שגיאה - המיקום אינו זמין, אין גישה אל D:/ הגישה נדחתה .

אנטיווירוס נוד32 - לא מזהה שום דבר בדיסק. במסך ניהול הדיסקים מפיע שהדיסק תקין.

אני מעונין להימנע בכל מחיר מפירמוט הכונן.

תודה מראש.

עודד.

מאיר אלוני
27-01-15, 12:36
תנסה לנתק אותו מהמחשב, להדליק את המחשב בלעדיו ואז שוב לחבר אותו ולהדליק את המחשב.
תנסה גם לחבר אותו לכניסה אחרת של ה-SATA

אמיר ב.א
27-01-15, 12:43
קח בחשבון , שיש מצב שהכונן נידפק ,
ואז ככל שאתה עושה יותר משחקים עליו , יש יותר סבירות שתפגע במה שעוד ניתן להציל ממנו.
אם יש לך עליו מידע חשוב שאין לו גיבוי ,
עדיף שתפנה לשיחזור המידע במעבדה
יש בפורום בחור טוב מאוד שעושה את זה.

הכוכב הכחול
27-01-15, 16:52
בד"כ בסיטואציה כזו
אני מנתק את ה-HD מהמחשב ומחבר אותו כהתקן חיצוני למחשב אחר לצורך גיבוי.

http://www.ebay.com/itm/SATA-PATA-IDE-Drive-to-USB-2-0-Adapter-Converter-Cable-for-2-5-3-5-/141495225417?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20f1c5cc49

רק לאחר הגיבוי אני מתחיל לשחק בלמצוא את הפתרון כשאני רגוע והכל מגובה.

אפשרות לתיקון הבעיה (לא יודע אם ביצעת או לא..)
Start
cmd
chkdsk

polar bear
27-01-15, 18:17
תודה

מאיר - ניסיתי, ניסיתי גם להחליף כבל, מה שכן - לא ניסיתי להחליף עם כונן שעובד, כך שיכול להיות שגם הכבל השני דפוק.

אמיר - ניסיתי פעם שיחזור מידע - לא הועיל ביחס להשקעה. יש שם המון המון תמונות וסרטים. לא משהו שצריך להתאבד בגללו. רוב התמונות החשובות מפותחות על נייר בדיוק בגלל מה שקרה עכשיו.

לגבי המכשיר הזה - מה הסיכוי שזה לא יעבוד? חוצמיזה..לא נראה לי שיש לי איפה לתקוע את כל המידע....

לגבי ה CMD - ביצעתי כרגע - הוא כותב לי שהוא לא יכול לגשת כי אין לי ספישנט פריווליג' ??? ושאני צריך לעבוד במצב ELEVATED . מה זה?

ושוב , תודה.

polar bear
27-01-15, 18:31
טוב, אפשר להוריד את ענין הכבל/כניסה

מאיר אלוני
27-01-15, 18:45
צריך לנסות לחבר אותו למחשב אחר או עם התקן חיצוני דרך ה-USB כמו זה http://www.ebay.com/itm/2-5-3-5-IDE-SATA-HDD-docking-station-hard-drive-disk-dock-memory-card-reader-/261548518973?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3ce581ae3d
יש לי התקן כזה אם תרצה להשאיל
לא רק להצלת המידע אלא להצלת הדיסק עצמו באמצעות תוכנות לתיקון דיסק.

הכוכב הכחול
28-01-15, 08:16
start
cmd
מקש ימני על CMD> Run as administrator

chkdsk

polar bear
03-02-15, 23:38
טוב..ניסית לחפש חנות שמחזיקה את זה, ללא הצלחה. מאיר - מאיזה איזור אתה?

כוכב - משהו בתהליך שאתה כותב לא ברור לי, אתה מתכוון על כתיבת CMD בשורת הפקודה? או משהו אחר?

תודה.

-->