PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוד שמש נוסף או מחמם מים בגז ?

shahav
28-01-15, 16:06
שלום,
בחורף השמש לא מחממת את המים בדוד לטפמרטורה גבוהה, ובנוסף טמפרטורת המים הקרים מאוד נמוכה.
שורה תחתונה, הדוד מספיק לשני בניי משפחה, ואנו חמישה. כתוצאה יש בזבוז של כסף על חשמל לחימום מים.

מה כידאי לעשות?
1) לא לשנות כלום
2) להתקין דוד חדש גדול עם קולט ענק.
3) להוסיף דוד שמש נוסף
4) להוסיף מחמם מים בגז של פזגז או חברה מתחרה.

נכון לעכשו אנו עם שתיי מיכלי 12ל לצורכי בישול בלבד.
רבין

לביא
28-01-15, 16:40
אנחנו עם מחמם גז כבר 15 שנים. אחת שמתחילים - אי אפשר להפסיק. צריכת המים עולה. בקיץ צריכה יחסית נמוכה (מחממים את המים אחרי היציאה מהדוד - רק דלתא). בחורף צריכת הגז גבוהה. צריכים להחליף בלונים לגדולים. מכשיר ראשון שלנו היה משהו סיני. היום עם rinai יפני שמשווק ע״י פזגז. הרבה יותר מוצלח.

boaz avrahami
28-01-15, 17:02
לביא,

מבחינת נוחיות אני נוטה להסכים איתך.
באוקראינה זו הדרך היחידה לחמם מים אבל שם אית תכלית לדוד שמש והגז עולה פרוטות.

מה צריכת הגז / עלויות החימום על גז בהשוואה לדוד?
האם בחנת מכשירים מקבילים על חשמל שיושבים ביציאה מהדוד?
אני חושב שהם נותנים תוצאה דומה בעלויות נמוכות יותר ובפחות התעסקות עם הזמנות גז...

DANI1
28-01-15, 17:35
הדבר הטוב לחימום מים בחורף הוא דוד .
נסיון שעשיתי לפני כ-3 שנים , התקנתי מונה חשמל ליד הדוד ,חודש אחד הפעלנו את הדוד מתי שצריך , וחודש אחד השארנו את הדוד דולק על 45 מעלות ללא כיבוי .
התוצאה היתה מדהימה ,כשהדוד דלוק רצוף חסכון של כ-35% חשמל .
לא מזמן חיברתי צנרת מהקמין לדוד.
וזו המסקנה ,שהדוד דולק לפי השימוש ואחר מכן מכבים ,ושוב מדליקים לשימוש נוסף נוצר בדוד כמות גדולה של מים קרים ואז החימום ארוך יותר.
כשהדוד דולק כל הזמן ומסיימים להשתמש ,החשמל מחמם את השימוש שנעשה באותו רגע.
נכון להיום יש לי דוד עם מחליף חום והדוד דולק כל הזמן ,שגם אני מקבל עזרה של מים חמים מהצנרת שהוצאתי מהקמין (עצים) שיש לי בבית.
בקיצור נהנה ממים חמים מתי שצריך ,אבל לא מבזבז ,גם את המים של המקלחות אני מנצל להשקיית הגינה הטרופית שלי ב ח י נ ם .

DANI 1

boaz avrahami
28-01-15, 18:22
מספיק שיש כמה ימים שמש ואתה מאבד את החסכון שלהם

ש01
28-01-15, 18:59
הדבר הטוב לחימום מים בחורף הוא דוד .
נסיון שעשיתי לפני כ-3 שנים , התקנתי מונה חשמל ליד הדוד ,חודש אחד הפעלנו את הדוד מתי שצריך , וחודש אחד השארנו את הדוד דולק על 45 מעלות ללא כיבוי .
התוצאה היתה מדהימה ,כשהדוד דלוק רצוף חסכון של כ-35% חשמל .
לא מזמן חיברתי צנרת מהקמין לדוד.
וזו המסקנה ,שהדוד דולק לפי השימוש ואחר מכן מכבים ,ושוב מדליקים לשימוש נוסף נוצר בדוד כמות גדולה של מים קרים ואז החימום ארוך יותר.
כשהדוד דולק כל הזמן ומסיימים להשתמש ,החשמל מחמם את השימוש שנעשה באותו רגע.
נכון להיום יש לי דוד עם מחליף חום והדוד דולק כל הזמן ,שגם אני מקבל עזרה של מים חמים מהצנרת שהוצאתי מהקמין (עצים) שיש לי בבית.
בקיצור נהנה ממים חמים מתי שצריך ,אבל לא מבזבז ,גם את המים של המקלחות אני מנצל להשקיית הגינה הטרופית שלי ב ח י נ ם .

DANI 1

אשמח לדעת, אם אין לך התנגדות, איך עשית את החימום ע"י הקמין

ד ו ר ו ן
28-01-15, 19:03
אני חושב שבמדינה כמו שלנו, לוותר על היתרון שמש שיש רוב השנה זה בזבוז.

אנחנו עם דוד שמש, ומתגברים סלקטיבית אם יש יום מעונן.

היום, כשהיה מעונן יחסית, יש מים רותחים בברז, בלי להפעיל את המחמם החשמלי.

shachar
28-01-15, 19:07
למישהו יש נסיון עם מחמם מהיר חשמלי ביציאה מהדוד?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

shahav
28-01-15, 19:14
טוב שיש הרבה שאלות.
בכול זאת דוד שמש חובה, השאלה מה מעבר? עוד דוד או גז?

לביא
28-01-15, 19:20
לביא,

מבחינת נוחיות אני נוטה להסכים איתך.
באוקראינה זו הדרך היחידה לחמם מים אבל שם אית תכלית לדוד שמש והגז עולה פרוטות.

מה צריכת הגז / עלויות החימום על גז בהשוואה לדוד?
האם בחנת מכשירים מקבילים על חשמל שיושבים ביציאה מהדוד?
אני חושב שהם נותנים תוצאה דומה בעלויות נמוכות יותר ובפחות התעסקות עם הזמנות גז...

זה כנראה לא מאוד כלכלי. אבל הנוחות....
אצלנו זה לא במקום דוד שמש. כניסת המים למכשיר היא מדוד עם קולטים. המכשיר רק נותן תוספת חום בהתאם לצורך ולטמפרטורה של המים מהדוד. לדוד יש גם חימום חשמלי. אנחנו פשוט לא משתמשים באופציה הזו. היתרון הגדול הוא כמובן במים חמים ללא מגבלת ה 150 ליטר של הדוד. המגבלה היא הגז במיכל.
מיכל גז גדול עולה קצת יותר מ 400 ש״ח. בקיץ בלון אחד מספיק. בחורף מחליפים כל חודשיים בערך.

טל חסיד
28-01-15, 19:59
לדעתי כפי שדני מתפעל את דוד המים זה המצב הכי טוב, אבל תלוי כמה אנשים גרים בבית, אני מכיר משהו שהרכיב מערכת חימום מים בגז של חברת דור גז והוא מרוצה.
אנחנו 5 בבית מפעיל את החימום חשמל בדוד רק 4 חודשים בשנה בחורף, כל השאר שמש בלבד דוד 150 וקולט של כרומגן.

טל

טל חסיד
28-01-15, 20:29
לדעתי כפי שדני מתפעל את דוד המים זה המצב הכי טוב, אבל תלוי כמה אנשים גרים בבית, אני מכיר משהו שהרכיב מערכת חימום מים בגז של חברת דור גז והוא מרוצה.
אנחנו 5 בבית מפעיל את החימום חשמל בדוד רק 4 חודשים בשנה בחורף, כל השאר שמש בלבד דוד 150 וקולט של כרומגן.

טל

sus
28-01-15, 21:46
אנחנו עם מחמם על גז כבר 8 שנים. בקיץ רק דוד שמש ובחורף רק מחמם גז.
לפני כמה שנים עשיתי חשבון ונדמה לי שיצא לי שהעלויות של הגז בחורף שוות להפעלה של הדוד כל יום במשך שעה וחצי. (אגב מדובר על מחמם גז "מאולץ" שהוא הרבה יותר חסכוני מהאטמוספרי, גם אטמוספרי היה לי ושם העלויות היו שוות לשלוש שעות הפעלת דוד כל יום).

אני מעריך שהחימום בגז קצת יקר יותר מחימום בחשמל אבל זה פשוט נוח בטירוף. אין יותר קטע של: שכחתי להדליק, תדליקי לי, נגמרו לי המים באמצע, הילדה שילשלה על עצמה בלילה ואין מים חמים...

אם זה לא למטרת חיסכון ממליץ בחום על גז...

דוד

boaz avrahami
29-01-15, 01:05
עכשיו שמתי לב שדני כיוון את הטרמטסטט בדוד ל 45 מעלות.
מבחינתי זה מיים קרים בטוש...
אני מכוון ל 60-70 ... אוהב מים חמים, לא פושרים

פיני גרנות
29-01-15, 07:28
בוקר טוב
אני גר במעלות , איזור קר בחורף לחימום המים הוספתי דוד חשמלי של 80 ליטר .
זמן החימום ל2 אנשים 20-30דקות ת בימים שיש שמש גם 10-15 דקות מספיקות .
כל זה לתקופה של 4 חודשים בשאר הזמן דוד שמש .
פתר לנו את הבעיה

DANI1
29-01-15, 07:45
עכשיו שמתי לב שדני כיוון את הטרמטסטט בדוד ל 45 מעלות.
מבחינתי זה מיים קרים בטוש...
אני מכוון ל 60-70 ... אוהב מים חמים, לא פושרים

אני כיוונתי ל-45 מעלות זה מפני שיש לי עזרה מהצנרת של המים מהקמין ,הרי הקמין לא דלוק כל הזמן, רק אחר הצהריים .

shahav
29-01-15, 08:52
תפרט מעט יותר לגבי הקומבינה עם הקמין.

DANI1
29-01-15, 11:05
אני אפרט קצת על הקומבינה .
התנור יושב בתוך הסלון בבית שמתחת לרצפה נמצא המרתף שלי ,בתוך התנור הכנסתי צינור נחושת "1 ספירלה ששני קצוות שלו מחוברות לתוך דוד מחליף חום שנמצא במרתף, מהדוד יוצאים שני צינורות מתכת "3/4 שחור לקיטור שעטופים בבידוד פוליאסטר לקיטור ,בדוד שבמרתף נמצא משאבת סחרור משחררי אוויר לקיטור, ורגשי טמפ' , שמסחררת את המים מהדוד התחתון לדוד שמש שעל גג הבית ,וכך אני נהנה ממים חמים כמה שאפשר .
יש עוד רעיונות בדרך שאני מתכן לניצול המים החמים.
DANI 1

אייל
31-01-15, 15:19
אצלנו מותקן מחמם גז ביציאה מהדוד. הבעיה איתו שאין מים חמים ברציפות, זה מגיע כמו גל סינוס וזה מעצבן מאוד בשלב של המים הקרים. מכווןל-50 מעלות.

shahav
31-01-15, 20:43
אייל, איזה מחמם יש לך?
יש למישהו המלצה על מחמם בגז טוב ?

AvinoamNa
31-01-15, 20:47
Rinahi, נחשב כמצויין

DANI1
01-02-15, 07:52
לחברת אמישרגז יש מחממים שהם דודים ולמטה יש נר הפעלה שהוא פועל באופן עצמאי שיורדת הטמפ' של המים בדוד ,בדודים אלו משתמשים בעיקר בצימרים לכמויות מים חמים במהירות.

אייל
01-02-15, 16:06
אייל, איזה מחמם יש לך?

משהו שנקנה בפז גז.

נמרוד
02-02-15, 15:08
אני גם עובד פחות או יותר כמו דני, בחורף. כשממש קר, שזה משהו כמו חודשיים בשנה, מפעיל את הדוד רצוף משעה חמש אחה"צ עד חצות, וכשעה נוספת בבוקר לפני שקמים. לא רואה טעם להחזיק את המים החמים כל היום וכל הלילה, אבל אם כבר מפעילים אז שיהיה רצוף. ברוב השנה הוא מכוון רק לתת בוסט של כשעה בשעת המקלחות ושעה בבוקר. בשלושה חודשים של הקיץ - כלום.

shahav
02-02-15, 15:43
האידיאל מבחינתי:
אני היתי רוצה מחמם מים ללא דוד, כלומר שישלים ויחמם את היציאה של הדוד שמש.
אני לא חושב שנכון לחמם מים בבוקר, הרעיון הוא לנצל למקסימום את השמש. כלומר להתחיל כל בוקר עם דוד ריק, חורף וקיץ.
המחמם מים ביציאה לדוד יכול להיות גז, או חשמלי תלת פאזי, העיקר שיהיה זול.

רבין

AvinoamNa
02-02-15, 18:49
רינאי נותן לך בדיוק את זה,
אתה קובע מה הטמפרטורה של המעים שאתה רוצה לקבל והוא בודק אם יש צורך שהוא יכנס לפעולה, וגם אם כן הוא משלים את יתרת החימוםלטמפ' שקבעת.

shahav
02-02-15, 19:45
אז מה עם האטמור התלת פאזי?
http://www.atmor.co.il/pd49_Home-905-.aspx

itayhi
02-02-15, 23:49
קראתי ברפרוף את התגובות הקודמות אז סלחו לי אם פיספסתי משהו...

אצלי מחובר בטור דוד קטן של 30 ליטר ליציאת המים החמים של דוד השמש.
הדוד הקטן מחובר לחשמל בחורף 24/7, והפעלתו ממותגת ע"י הטרמוסטט המכוון ל60 מעלות.
יש מים חמים למקלחת קצרה (7-8 דקות) ורותחת גם בימים הקרים ביותר.
הדוד מתחמם למקלחת נוספת תוך 20 דקות בחורף.
אם רוצים מקלחות רצופות מפעילים את הדוד הגדול לשעה לחיזוק.
בקיץ הדוד הקטן כבוי. פתיחת ברז המים החמים במהלך היום
ממלאת אותו מים חמים מדוד השמש וככה מרווחים עוד כמה ליטרים של מים חמים מהשמש בכל יום.

חשוב לוודא המצאות שסתום פורק לחץ תקין בדוד הקטן (ובכלל בדוודים) למקרה של כשל בטרמוסטט.

איתי

shahav
03-02-15, 08:50
איתי - פיתרון פשוט ומעניין.
אם אאמץ, אצטרך להוסיף שעון שבת שיפעיל את הדוד הגדול לשעה כל ערב.
מה עלות של דוד 30ל חשמלי?

במיקרה כזה, אפשר גם להסיר את השרוול מהדוד הגדול ולהאריך את חיי הסליל חימום שלו.

רבין

itayhi
03-02-15, 14:43
פתרון מצוין שסיפק מים חמים ל10-11 נפשות ברצף
להתקלח בתקופה שההורים שלי אירחו בביתנו חברה על 4 ילדיה אחרי
שבעלה ברח מהבית.
הם גרו אצלנו קרוב לשנה. זה היה הפתרון של אבא שלי ז"ל.
כל הקרדיט לאבא 😃

אני נגד הסרת שרוול החימום. בטווח הארוך הוא אולי מתמלא באבנית אבל
למי שגם ככה עושה לבד, ההחלפה קצרה ומטפלים בטיפול מונע פעם בשנתיים.
חוסך המון זמן בהמתנה למים חמים.

איתי

מידבר
03-02-15, 22:15
לכל מי שמתגורר בבית קרקע ועובד עם גז. ממליץ להתקין צובר של 1000 ליטר. זה חותך עלויות. ק"ג=5.4 ש"ח.

boaz avrahami
03-02-15, 22:36
אני משלם 6 שח על גז בלי צובר ובלי טובות.
מיכל 50 קג ב 300 שח

shahav
04-02-15, 06:36
מוזר הקטע הזה:
דברתי עם אטמור - הם טוענים שהם זולים ב 30% מפתרון מבוסס גז בשוטף, שלא נדבר שההוצאה הראשונית נמוכה יותר.
דיברתי עם חברת גז - הם אומרים שהם זולים יותר ב30% מפתרון מבוסס חשמל.

מי משקר?
מתאר לעצמי שאף אחד. בטח בחברת הגז הם משווים עצמם לדוד חשמל שמבזבז מעבר לאטמור. ובחברת אטמור משווים עצמם ללקוח שקונה גז במחיר מופקע בבית משותף...

אז מה יותר זול בשוטף לבית פרטי?
אטמור או פתרון מבוסס גז פשוט?

boaz avrahami
04-02-15, 07:49
יש לי שכן מהנדס שיש לו המון זמן לברר נושאים כאלו ואצלו מותקן אטמור כבר כמה שנים.

אם אתה רוצה להיות יסודי תבדוק את כמות באנרגיה הדרושה לימם איקס ליטרים מיים בכל אחד מהמכשירים ותשווה.
תזכטר שגז דורש התעסקות של החלפת בלונים.

katsirz
04-02-15, 08:33
אני מחזיק (מישור החוף) דוד של כרומגן 120 ל'. במהלך השבוע (שני אנשים) חימום בחשמל של שעה (בחורף בלבד). בשבת כשמגיעות הבנות, הן מרוקנות את הדוד וזה סיפור אחר. למעט ימי הסופה הגדולה שאז התקררו המים - אין צורך ביותר משעה ליום בחורף. קולט טוב, מכוון נכון לשמש (קצת יותר מזרחה מהצלחת של yes, ולא צריך תוספת. דוד מאיכות טובה בגודל הנכון.

itayhi
04-02-15, 11:32
רבין, כבר דובר על זה רבות ואני מתחיל
להשמע כמו תוכי, אבל איך שלא תהפוך את זה, בישראל, לא משנה תחת איזו קומבינה או מכשיר החשמל תמיד יהיה זול יותר. משמעותית.
לא מכיר את האטמורים הגדולים 12-14 קווט"ש.
האטמור הקטן של 5.5 קווט"ש מספק מים חמים לשטיפת ידיים.
טוענים שהאטמור של 7 קווט"ש כבר נותן עבודה טובה יותר.
קח בחשבון ש12 קווט"ש זה מעל 50 אמפר וגם בבית עם חיבור תלת פאזי זה
"אוכל" את רוב ההספק הקיים בזמן שהוא עובד.

שים לב למה שאייל כתב. זאת בעיה שאני שומע מהרבה לקוחות שלי שיש להם חימום מים בגז. טמפ' המים החמים לא קבועה ונעה מעלה-מטה במהלך המקלחת...

אין פתרון מושלם.

איתי

shachar
04-02-15, 15:53
איתי,
מההיכרות עם הקטנים - האם הם אמינים?
האם הם נסתמים מאבנית?

itayhi
04-02-15, 23:13
האמת שכל הנסיון שלי מסתכם בדוד הנוכחי שלי. 30 ליטר, לא ממותג. לא אמקור ולא כרומגן (הפלאנג' של שני אלו שונה מה"סטנדרט").
דוד חדש שמעולם לא עבד ושכב 4-5 שנים קודם (ריק כמובן) במרתף של ההורים,
אצלי הוא מותקן ועובד נפלא כבר 3 שנים. לפני שנה בדיוק אחרי שנתיים שימוש (בעיקר בחורף אבל לא רק..) פתחתי, ניקיתי והחזרתי.
להערכתי הוצאתי כ5-6 ליטר אבנית.

צבירת האבנית מאוד תלויה באזור שאתה גר בו ובאופי השימוש. יש ויש.

הדוודים שעבדו בבית הורי יוצרו לפני יותר מ30 שנה. שניהם (הישן והיותר ישן) כבר מזמן מנותקים ועדיין שוכבים על תקרת הרביץ. אתה מוזמן לבוא לקחת
ולבדוק את מצבם :p

איתי

מידבר
07-02-15, 09:31
...שיש להם חימום מים בגז. טמפ' המים החמים לא קבועה ונעה מעלה-מטה במהלך המקלחת...

אצלי מותקנת מערכת גז, אצל ההורים שלי, אצל אחי וכו'. אין שום תופעה כזו. סיכום לגבי מע' גז: יתרונות=מים חמים בכל כמות ובכל שעה+עלות שוטפת זולה. חסרונות=עלות ראשונית גבוהה. מסקנה-ככל שהשימוש הוא לאורך זמן וככל שהוא מחליף צורות אנרגיה יקרות יותר בשוטף, כך המערכת משתלמת יותר. לכן ביססתי גם את הסקת הבית על גז. זול, נוח, נקי.

boaz avrahami
07-02-15, 09:37
אני אשמח לדעת איך חישבת שהגז הוא זול יותר מישמל.
למיטב הבנתי הוא אחת החלופות היקרות יותר למעט אולי נפט

מידבר
07-02-15, 11:38
אם מכניסים לחשבון נתון בסיסי של איכות חיים: מים חמים בכל זמן ובכל כמות, יוצא ששימוש בחשמל יקר הרבה יותר. לשון אחר, התחלנו לבדוק האפשרויות אחרי שמים חמים בכל זמן, בכל כמות וללא התראה, הוגדר כתנאי בסיסי.

shahav
07-02-15, 20:57
גם אטמור נותן מים חמים ללא הגבלה... למה הגז זול יותר?

boaz avrahami
08-02-15, 01:20
האטמור הגדול יותר זול מהחשמל אבל הוא לא מאוד מוכר

-->