PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא רכב משומש מאירופה - מי מכיר?

wonderd
28-01-15, 22:49
אהלן,
יש לי הזדמנות לייבא רכב משומש שאני רוצה מאירופה. נעזוב את הפרוצדורה בכניסה לארץ, אותי מענין נושא התשלום והשילוח..
המוכר התקשר עם חברת שילוח וחתם איתם על חוזה שהם מטפלים בהכל והוא גם שילם להם על ההובלה.
הבעיה היא שחברת השילוח מבקשת ממני להעביר אליה את סכום רכישת הרכב לפיקדון לפני שהיא שולחת את הרכב.
קצת מפחיד ומוזר לשלוח כסף לחברה שאני לא מכיר בלי שאני מקבל משהו בתמורה מלבד חוזה.

מישהו מכיר את התהליך אולי ויכול לשפוך אור על הענין? האם הסיכוי הגדול הוא שזה ניסיון לעקיצה או שאכן כך נהוג באירופה?

תודה!

AvinoamNa
28-01-15, 23:26
חד וחלק, 99% שזאת עקיצה. תן לי לנחש, הם גם אומרים שהם יתנו לך חמישה לבחון את הרכב ולהחליט האם הרכב מתאים לך ואם לא אז תקבל את הכסף חזרה? מכיר מקרוב מאד מישהו שנעקץ בסכום לא קטן, עד היום.מחפש את הכסף שלו.
עצתי לך, אין ארוחות חינם. בסכומים כאלה לא קונים מה שלא רואים.

asafk
29-01-15, 07:46
מסתובב כזה עוקץ כבר לא מעט זמן. סיפור על רכב עם רישוי ישראלי שנדד לחו״ל ועכשיו מוכרים בזול כי... (השלם את החסר). אם זה המקרה, עבור הלאה. אנשים נעקצו בסכומים של בין אלפי שקלים לעשרות אלפים, לא מעט אנשים.

אם זה לא המקרה, כרטיס טיסה ויומיים במלון יעלו די מעט יחסית לסיכון. סע, תראה את הכלי, תעביר בעלות וסגור את העניינים אישית. לחילופין תאתר מישהו שאתה מכיר וסומך עליו שם באירופה שיעשה זאת עבורך.
אם זה כסף קטן אז הסיכון קטן. אבל במקרה הזה אתה מתאר סכום שהוא סיכון משמעותי עבורך, אל תנהל את העסקה מרחוק.

אסף.

wonderd
29-01-15, 07:57
תודה על התגובות, אתמול בלילה חפרתי כמו שאני יודע (:p) באינטרנט כדי לדלות פרטים על החברה המדוברת ועל המוכר.
זה בוודאות עוקץ.
אחרי ששלחתי להם מייל שבו אני שולח אותם לחפש פראייר אחר - הם פירסמו שוב את המודעה ביד 2.
אם אני אגיש תלונה על זה למשטרה - מעניין אם הם יעשו משהו חוץ מלנפנף את הז** בחוץ..

AvinoamNa
29-01-15, 08:30
מישהו שאני מכיר נעקץ בסכום חמש ספרתי המשטרה לא עשתה כלום…
אל תתלה תקוות..
אבל אל דאגה, הם חרוצים להפליא לדאוג שלא נגביה את הרכבים המסכנים שלנו

boaz avrahami
29-01-15, 08:45
אם זו עקיצה אז זה מיועד לאנשים שלא מבינים בסחר בנלאומי.
עבור מקרים כגון זה יש מנגנון בנקאי מקובל בסחר בנלאומי שנקרא מכתב אשראי או L/C.
יש לו עלות נלווית ואחד הוויכוחים הנפוצים בסגערת עיסקה היו מי משלם את העלות.
בכל מקרה מדובר על פתרון שמבטיח לשני הצדדים את קיום העיסקה...

מכתב אשראי, או אשראי דוקומנטרי – L/C – Letter of Credit

אשראי דוקומנטרי הוא שיטת תשלום שבה, לפי בקשת הקונה, נותן בנק פותח התחייבות לשלם ליצואן סכום מסוים כנגד מסמכים והתניות מוגדרים שהוא מכתיב, ועל היצואן לעמוד בהם.

יצואן שאינו מעוניין לקחת על עצמו סיכונים מיותרים לא יתחיל בייצור הטובין בטרם תובטח לו העברתה של התמורה המלאה, אם וכאשר יבוצע המשלוח.
את התמורה ניתן להבטיח רק על ידי שילובו בעסקה של בנק שיקבל על עצמו לשלם ליצואן את תמורת המשלוח, לאחר שזה ימלא בדיוק אחר ההנחיות שבמכתב האשראי. התחייבותו זו של הבנק הפותח היא בדרך כלל בלתי חוזרת ומבוססת על התחייבותו לשלם סכום מוסכם – כפי שסוכם בין הצדדים לעסקה.

התחייבות הבנק משמשת הגנה לצד המקיים את ההסכם ככתבו וכלשונו מפני אי כיבודו על ידי הצד השני. אם ישלח היצואן את הטובין, בהתאם ללוח הזמנים שנקבע, ויכין את המסמכים במדויק, כפי שסוכם, ישלם לו הבנק את הסכום המוסכם – ללא קשר למצבו של הקונה. כלומר, גם אם הקונה לא יעביר לבנק את התמורה, מובטח למוכר כי יקבל את כספו, על פי ההתחייבות של הבנק הפותח, במסגרת האשראי הדוקומנטרי.

לעומת זאת, אם הפר המוכר/היצואן את ההסכם, למשל: אם שלח את הטובין באיחור, או אם לא הציג מסמך מסוים כפי שסוכם – לא ישלם לו הבנק את תמורת הטובין ללא הסכמתו המפורשת של הקונה.

המסמך שהבנק מוציא הוא מכתב אשראי, אשר אם לא נקבע אחרת, הוא בלתי חוזר, והבנק אינו רשאי לשנות את התנאים בו, או לבטלו, או לסרב לבצע תשלום, או לעשות כל פעולה כספית שהתחייב לבצע.

באמצעות מכתב אשראי בנקאי בלתי חוזר מנצל היבואן את מעמדו של הבנק כדי לשכנע את היצואן לספק לו סחורה בתנאים מוסכמים. היצואן מקבל את ההתחייבות הבנקאית כביטחון, כלומר, די לו במכתב האשראי כדי לייצר את הטובין ולהעבירם לקונה, שכן מרגע שקיבל את מכתב האשראי אין לו עוד עניין במעמדו הכספי ובכושר התשלומים של לקוחו, הקונה.

עם קבלת מכתב האשראי מהבנק רצוי אפוא שהמוכר יבדוק את מעמדו של הבנקואת התאמתם של תנאי האשראי הדוקומנטרי להסכם שבינו לבין הקונה.

grand
29-01-15, 09:23
ישנו עוקץ הגרנד צ'רוקי WK שכל מספר חודשים צץ מחדש ביד 2,
לא להתייחס, לא להתפתות למחיר הזול, וכמובן שלא לבזבז כסף בנסיעה לחול כדי להווכח.

AvinoamNa
29-01-15, 10:01
מה שלא מובן, שלוחות כמו יד2 ו winwin לא מוכנים לעשות כלום כדי למנוע את התופעה

tzagi
29-01-15, 10:52
לאף מדינה בעולםיש חוקים או כוח לאכוף פשע שלא תרחש בטרטוריה הפיסית שלה, כמו כן אף חברת אינטרנט לא תעשה כלום לפי מרגש ואל תצפו ליותר מזה.
דפקו אותך? בעיה שלך בלבד.
יש משפט חכם בן כ2000 שנה- CAVIOT EMPTOR
זה בלטינית.

zerez
29-01-15, 13:23
ת
אם אני אגיש תלונה על זה למשטרה - מעניין אם הם יעשו משהו חוץ מלנפנף את הז** בחוץ..

בזמן האחרון הם עושים את זה לא מעט.

asafk
04-02-15, 21:36
...ומשטרת ישראל מודיעה:

02/2/2015 14:48 עוקץ והונאה של מכירת כלי רכב פרטיים באתרי יד שנייה במהלך התקופה האחרונה התגלו מספר תלונות אודות עוקץ והונאה של מכירת רכבים פרטיים באתרי יד שנייה. כחלק משיטת ההונאה, החשודים מציעים את רכבם למכירה באתר ומבקשים כי הכסף יועבר באמצעות העברה בנקאית לחו"ל. לאחר העברת הכספים, החשודים אינם מספקים את הרכב. מנוהלת חקירה ביחידת ההונאה במחוז תל אביב. המשטרה מבקשת מהציבור לשמור על עירנות ולפנות אליה אודות מידע חדש בנושא.

קטני אמונה שכמותכם.

אסף.

wonderd
04-02-15, 21:59
טוב לקרוא!
יש לי כל מיני חומרים והתכתבויות שאספתי בנושא, אני בטוח שלא יהיה קשה למצוא את מי שעומד מאחורי זה..

wonderd
04-02-15, 23:03
הם מפרסמים שוב, הפעם עברו מירושלים לתל אביב, כל פעם מורידים להם את המודעה והם חוזרים..

דרך אגב, אסף - איפה מצאת את ההודעה הזאת של המשטרה?

asafk
05-02-15, 20:50
באתר של המשטרה. תחת הודעות דוברות המשטרה.

אסף.

wonderd
03-03-15, 15:59
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001011134#fromelement= hp_magazin

שמח לראות שמישהו לפחות מתעורר על עצמו...

Derish
03-03-15, 19:00
חמוד. ניסו לעשות לי תרגיל דומה בזמנו כשהייתי לקראת עזיבה בספרד ובדקתי היתכנות למכירת הקטנוע.עליתי די מהר על המנגנון והעסקה לא עברה את שלב המיילים. בסוף הוא נכנס לאחסון והגיע איתי עד אנגליה.

הרמאים האלה נמצאים בכל מקום, אבל הם לא כאלה מתוחכמים ובד"כ לא חסר נורות אדומות שיכולות להידלק, צריך רק קצת פראנויה בריאה וחיבור לאינטרנט.

במקרה הנ"ל הייתי חושד כשלא הייתי רואה את המסמכים, חושד מאד כשנאמר לי שהרכב הורד מהכביש בארץ (פעולה בלתי הפיכה) ומרים אמברקס כשהייתי מתבקש להעביר את הכסף לחשבון בנק במזרח אירופה. כל האיזור הזה של פולין, הונגריה ושאר האחיות החורגות של האיחוד הוא קן צרעות פיננסי ומאד לא כדאי לעשות שם עסקים ללא היכרות אישית עם הצד השני.

מעניין לראות איך זה יגמר. אני מהמר על דעיכה איטית אל תהום הנשיה, ללא תוצאות ממשיות.

-->