PDA

צפייה בגרסה מלאה : עם איזה בנק הכי משתלם לעבוד היום ?

YosSima
02-02-15, 17:19
הבנק שלי כבר נמאס עלי
כל פעם שאני בודק את החשבון אני מגלה שתקעו לי עמלה לא ברורה
ועל כל דבר כזה צריך להתווכח עם השירות החוץ בנקאי או לסוע לסניף
שאף פעם לא עובד בשעות הפנויות שלי .
לכן אני מעוניין לאחד חשבונות עם האישה ועבור ביחד איתה לבנק אחר

הדרישות שלי הם לא גבוהות במיוחד :
עמלות הכי זולות שאפשר
סניפים בפיזור סביר (שאוכל להפקיד צ'ק מבלי לסוע חצי שעה עד לסניף הקרוב )
שיהיה להם מענה טלפוני סביר (לא כמו של הוט)
אין לי יותר מידי התעסקות עם הסניף והפקידים כי את רוב הפעולות

בכוונה לא ציינתי עם איזה בנק אני עובד עכשיו בכדי לא לכוון את התשובות.
אבל אשמח לשמוע מנסיונכם אם אתם מרוצים ואם לא מהבנק שלכם ולמה

אבראכדברא

מאיר אלוני
02-02-15, 17:25
אני בבנק הישיר הראשון הכל באינטרנט, שרותים כמו הפקדת שיקים ומזומנים בסניפי בנק לאומי או מפקיד שיקים דרך אפליקציה בסמסונג (שיקים של לאומי בלבד, פשוט מצלם וזה מופקד).
העמלות זולות ובסוף השנה אני מקבל 30% החזר מהעמלות ששילמתי כל השנה.
מגיע לך מספר שליחויות בשנה בחינם.

savyon
02-02-15, 17:34
אני אכתוב לך את מה, שלמיטב ידיעתי, נכון לעשות
אני לא עושה את זה...

לעבור בנק כל שנתיים שלוש,
התהליך הוא דיי פשוט ואתה נהנה מתנאי פתיחת חשבון/הלוואות/מענקים ושאר קשקושים נוספים
עשיתי את זה פעם אחת לפני כמה שנים טובות, השתלם!

סביון

אומי5
02-02-15, 17:40
אני בפועלים, אין עמלות הפתעה, שירותים מהאינטרנט ברמה משביעת רצון.
לא הייתי בסניף כבר שנים, כשאני מזמין פנקס צ'קים הוא מגיע לסניף ליד העבודה.

בחרתי בו בגלל סניף צמוד לדירה שגרתי בה לפני כמה שנים, מתכוון לעבור לסניף הכי קרוב שאמצא ליד הבית הבא.

השבדי
02-02-15, 18:03
עבודה עם בנק היא מערכת יחסים לכל דבר.
לאורך השנים אתה צובר מוניטין טוב (או לא טוב...) אתה לומד להכיר מה הצרכים שלך מהבנק שאגב משתנים לאורך השנים,
ולאורך הזמן הלקוח נהיה מפונק יותר (כן .. כן ..)
לגבי פריסת סניפים - ככל שהבנק גדול יותר כך פריסת הסניפים גדולה יותר.
כפי שנאמר לפני הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות היום לגשר על מרחקים בעזרת אפליקציה להפקדה דרך הסלולר (בלאומי) , מערך סניפים ישיר (שזהו בעצם מוקד בנקאי עם שירות טלפוני או אינטרנטי שיעיל מאד בלאומי ובמזרחי).
בהרבה מקרים פני הבנק הם כפני נציג הקצה. יכול להיות בנק שמוגדר לא טוב עם פקיד מעולה עם יחסי אנוש ושירות מעולים שיהפכו את הבנק למצויין ולהפך.
לגבי המחיר - כל הבנקים ללא יוצא מהכלל יודעים לתת היום חבילת פטורים גדולה מאד ועמלות נמוכות מאד ללקוחות אשר הם רוצים בעיקרם או לקוחות חדשים שניידו משכורות מעל 10,000 ₪. מצבך הכלכלי יקבע לא פעם את רמת המחיר שתקבל על שירותי הבנק וכמובן רמת המעורבות שלך יכולה להשפיע גם.
לא תמיד מעבר תכוף בין בנקים ישחק לטובתך שכן , לא פעם הבנקים מאשרים או לא מאשרים פעולות שונות על סמך וותק והתנהלות תקינה , יתכן שמעבר תכוף יגרום לך להתנהלות תקינה אך ללא הוותק הנדרש...
בנקים קטנים כמו איגוד מנסים מידי פעם להציע חבילות מעניינות ללקוח ששוות בחינה.

לסיכום אין כלל אצבע , צריך לבחון מספר בנקים , לבחון את נותני השירות בסניף הקרוב אליך, לבחון מראש אילו שירותים אתה צריך ולבצע סקר שוק.
תמיד נכון שמילון בחשבון זה יתרון !

טל חסיד
02-02-15, 18:39
אני אם סביון לגמרי פשוט כל כמה שנים להחליף בנק אם זה אפשרי ממש כמו ביטוח לרכב. אם יש התחיבויות לבנק זה בעייתי. למי שיש כסף הבנק חבר שלו ולמי שאין הבנק כל הזמן מז.... אותו אם עמלות, ויש את הסוג שרובנו כאלה אדישים כבר והולכים פעם בשנתים לבדוק מה קורה בבנק ולא עושים כולם.

טל

DANI1
02-02-15, 19:49
אני אם סביון לגמרי פשוט כל כמה שנים להחליף בנק אם זה אפשרי ממש כמו ביטוח לרכב. אם יש התחיבויות לבנק זה בעייתי. למי שיש כסף הבנק חבר שלו ולמי שאין הבנק כל הזמן מז.... אותו אם עמלות, ויש את הסוג שרובנו כאלה אדישים כבר והולכים פעם בשנתים לבדוק מה קורה בבנק ולא עושים כולם.

טל
כמה בנקים כבר יש בארץ ?בסוף תחזור לבנק שלך, הכי טוב להשתדל לא להיות במינוס וכמה שאפשר קרוב לאפס ,כך אני עושה עם הבנק שלי ואפילו הצלחתי להוריד את כל העמלות ל"אפס ".וקיבלתי הלוואה סתם לצורך דוגמה (40000 ₪ ל-4 שנים ריבית על הכל 1750 ₪ ,36 ₪ לחודש ריבית),וכל זה אחרי איומים שאני יעזוב אותם ,כדאי ורצוי להתווכח ,הרי התחרות גדולה .
DANI 1

nirs
02-02-15, 20:02
לעבור בנק כל שנתיים שלוש,
התהליך הוא דיי פשוט ואתה נהנה מתנאי פתיחת חשבון/הלוואות/מענקים ושאר קשקושים נוספים
עשיתי את זה פעם אחת לפני כמה שנים טובות, השתלם!

סביון

כמו שאמר סביון רק בלי לעבור (אוטומטית).
לעשות סיבוב בעוד בנק אחד או שנים לקבל הצעה ולהגיש לבנק שלך. אם אתה מספיק חשוב להם הם ישווה את התנאים ויותר.

YosSima
03-02-15, 09:36
תודה רבה
כניראה שבאמת אתחיל בשוק עם הסניף שלי (בנק לאומי) ונראה לאן זה יוביל
סביון - אין שום סיכוי בעולם שאני יעמוד במעברים כאלו מבנק לבנק
במקרה כזה אני מעדיף לשלם מעט יותר ולחסוך את הזמן וההתעסקות בזה...

savyon
03-02-15, 10:30
תודה רבה
כניראה שבאמת אתחיל בשוק עם הסניף שלי (בנק לאומי) ונראה לאן זה יוביל
סביון - אין שום סיכוי בעולם שאני יעמוד במעברים כאלו מבנק לבנק
במקרה כזה אני מעדיף לשלם מעט יותר ולחסוך את הזמן וההתעסקות בזה...

זה החלק היפה,
כמעט ואין התעסקות כי הבנק שאתה עובר אליו כל כך אוהב אותך שהוא ממש מוכן לעזור לך ולעשות עבורך דיי הרבה...

boaz avrahami
03-02-15, 11:41
אני לפני כמה שנים עברתי למזרחי כי יש למקום עבודה שלי הטבות אטרקטיביות לעובדים שם.
המעבר היה כל כך קל שהופתעתי....

asafk
03-02-15, 20:43
ראשית.... גם זה שוק. כמו כל דבר. מצער אבל גם בבנק צריך להתמקח.
שנית... אל תאחדו חשבונות, זה כבר לא קשור לבנק, אלא לבריאות העתיד הזוגי שלכם. זה לא קשור למה ששאלת, אבל אם כבר העלית את זה...
שלישית.. אני עברתי בכמה שנים כמה בנקים מסיבות שונות. באחד לא היה לי נוח מבחינת שעות וזמינות, בשני סתם היה יקר בשלישי שיקרו לי בפנים. לא כואב ולא מסובך. בתקופה של כשנה אחרי שסגרתי בעצבים ובאימפולסיביות את כל העסקים של עם בנק לאומי כי שיקרו לי במצח נחושה בסניף, ולא החלטתי איפה לפתוח חשבון, לא היה לי חשבון עו"ש וזה גם לא היה נורא. כדאי בשביל החוויה... אבל לא מומלץ באופן כללי.
בסוף בחרתי בסניף ליד הבית, שפתוח ביום שישי - אלו היו השיקולים שלי ולא שום דבר אחר. אז לדעתי זה שיקול חשוב למרות שאני פיזית מגיע לבנק לעתים רחוקות.
ואחרי כל זה... אל תשכח מה שכתבתי בהתחלה. זה שוק. ואם לא טוב לך, צא מהחנות.

אסף.

השבדי
03-02-15, 20:45
תמיד שואלים - מה ההבדל בין בנק לשוק ?

תשובה - בבנק יש מזגן....

nirs
03-02-15, 20:51
בסוף בחרתי בסניף ליד הבית, שפתוח ביום שישי - אלו היו השיקולים שלי ולא שום דבר אחר. אז לדעתי זה שיקול חשוב למרות שאני פיזית מגיע לבנק לעתים רחוקות.
ואחרי כל זה... אל תשכח מה שכתבתי בהתחלה. זה שוק. ואם לא טוב לך, צא מהחנות.

אסף.

היום שאפשר לעשות את הכל באינטרנט + תיבת שירות, ההליכה לבנק הפכה (לפחות אצלי) למשהו נדיר מאוד.
לדעתי, המיקום ושעות הפתיחה הם שיקולים מסדר שני. עמלות, דמי ניהול, ובעיקר עלות עסקאות בורסאיות (ששם מסתתר הכסף הגדול, למי שרלוונטי) צריך להיות בראש השיקולים.

boaz avrahami
03-02-15, 21:19
לרוב הבנקים יש גם סניף וירטואלי שמאפשר לך שימוש בכל סניף כסניף הבית שלך.
במזרחי השכילו לנתב אותי לשם אחרי שבמשך 4 שנים הגעתי לסניף רק בשביל לקחת צקים וכרטיסי אשראי.
מעבר לכך הכול בטלפון/ פקס/ אינטרנט.
לא מבין מה יש לחפש בסניף אם אין משיכות או הפקדות מזומן גדולות.

מי שרוצה חווית בלי בנק ובזול שיפתח חשבון בבנק הדואר.
לא עולה, אין אשראי ואין שרות כמעט.
סוג של חפש את הכסף שלך...

asafk
04-02-15, 09:09
בתור מישהו שמבקר בסניף פעם ב5 שנים בערך... עדיין חשוב לי לדעת שכשזה יקרה זה יהיה מתי שנוח לי.
כל שאר הפעולות טלפוניות וזה ממש בסדר מבחינתי.
כאמור, לכל אחד שיקולים משלו, וכל הזונות אותן זונות. רק המיטות שונות.

אסף.

נמרוד
04-02-15, 16:01
אסף אתה בחור מסודר, אתה מתוכנן עד כדי כך שמשהו שקורה פעם בחמש שנים צריך להסתדר עם הלוז שלך???

אני בבנק לאומי, בזמנו בחרתי בבנק ובסניף הקרוב למקום מגורינו כשהתחתננו ואיחדנו חשבונות.

כבר כמה שנים שאני עושה הכל כולל הכל באינטרנט. הגעתי לסניף אולי פעם אחת בשביל שיזהו אותי באופן אישי כדי לשנות הרשאות בחשבון באינטרנט, וחוץ מזה מדי פעם כדי לאסוף כרטיס אשראי. אני גם לא מדבר עם אף אחד בטלפון, אלא כשהם מתקשרים אלי פעם בתקופה להציע לי הלוואה שאני לא צריך.

ממשק המשתמש של לאומי באינטרנט מעולה, אני מניח שגם של האחרים דומה. אתה יכול לראות הכל ולעשות הכל. רק צריך לרצות להתעמק, למעשה הממשק באינטרנט נראה לי יותר נוח ויעיל מהממשק של הפקידים בבנק...

צ'קים מפקידים במכונות האוטומטיות בכל סניף.

פנקסי צ'קים מזמינים באינטרנט והם מחכים לך בכל סניף שנוח לך. כנ"ל כרטיסי אשראי.

אז כל השיקול של מיקום הסניף ואיכות או מקצועיות האנשים - לא רלוונטי יותר, בכלל. אפילו לא פרומיל של חשיבות.

עכשיו לגבי עמלות וריביות... זה הכסף. השאלה אם זה כסף גדול? תבדקו בעצמכם כמה אתם משלמים בדיוק! זה קל. הרצתי חיתוך על כל מה ששילמתי לבנק בשנת 2014.

אני אציג את זה כאן, ואתם מוזמנים לעשות גם, וזה יכול לתת איזשהו מימד של עובדות לשיקול הזה, אם נראה שיש הבדלים משמעותיים בין בנקים.

אנחנו משפחה בת חמש נפשות, שתי מכוניות וג'יפ, גרים בישוב כפרי.

בשנת 2014 סה"כ "ריביות עמלות ומיסוי" כפי שזה מוגדר שירדו מהחשבון שלי - 1,187 שקלים.

מתוך זה 291 שקלים ריבית על אוברדרפט. וזה באמת כסף לפח, כי עקרונית אין לי מינוס, אבל לא ממש מקפיד להיות כל הזמן בפלוס... בהחלט נקודה לשיפור. הקפדה מצידי היתה חוסכת את כל הסכום הזה.

עוד 280 שקלים זה דמי ניהול ני"ע - כנראה שגם פה אני יכול לחסוך הרבה, אבל לא עשיתי עם זה כלום עד היום.

כל שאר העמלות הרגילות - 600 שקלים לשנה.

זה הרבה או מעט? לא יודע.

מעולם לא התמקחתי על עמלה.

היידה - תבדקו מה מצבכם ונראה עד כמה אני פראייר...

אומי5
04-02-15, 16:34
אני לא מנהל ני"ע, חשבון רגיל של אדם אחד, 104 ש"ח לכל 2014, הייתי במינוס פעם אחת מאז שאני בבנק הזה, ולא שילמתי ריבית כי דאגתי לסגור אותו תוך פחות מחודש.

החשבון שלי מוגדר מסלול אקדמאים, לכן אני משלם גג 13 שקל בחודש עמלות על העו"ש.
מעולם לא התמקחתי, הם התקשרו אלי כשחשבו שאני כבר לא סטודנט והציעו לי את המסלול הזה.

מאיר אלוני
04-02-15, 16:37
עמלות שורה ודמי ניהול חשבון נמצאים בפיקוח ואתם רק צריכים להחליט באיזה מסלול אתם בכדי לחסוך:
http://www.boi.org.il/he/ConsumerInformation/Pages/feesmaslulim.aspx
תוכלו לבצע השוואת תעריפים כאן :
http://www.boi.org.il/he/ConsumerInformation/ToolsAndCalculators/Pages/Calculators.aspx

shachar
04-02-15, 16:42
נמרוד.
יש שני בנקים לפחות שמאפשרים קיזוז בין יתרות בחובה ובזכות בעוש (שיטות שונות). דווקא מכיוון שאינך מקפיד או רוצה להטריח את עצמך זה שירות טוב. מה גם שהיית מקבל ריבית זכות.
לגבי ה 600 שח קצת קשה להתייחס כאשר לא ברור מה זה פעולות רגילות.
יש היום בכל בנק מסלולים, כך שניתן להגביל גם את ההוצאה הזו.
אם כללת ב 600 שח מיסוי, התמונה מעוותת.
מיסוי הינו נגזר של רווחים בשוק ההון ולא קשור לניהול עוש. תנכה את המיסוי ואז תראה כמה עולה לנהל עוש.

נמרוד
04-02-15, 16:48
אין על הפורום הזה! אם הנושא לא היה עולה לא הייתי טורח לבדוק.

נכנסתי לחשבון הבנק, ואללה יששם בתפריט בחירת מסלול עמלות, בדקתי כמה פעולות אני מבצע בחודשים האחרונים - יותר מ10, משהו כמו 25-30 בחודש, כולן בערוץ ישיר. בחרתי במסלול של 20 שקל לחודש.חצי או פחות ממה שהיה עולה לי כל חודש עד עכשיו. מעולה, ובלי לעבור בנק!

asafk
04-02-15, 18:02
אה, כן.
בגלל שאני בחור מסודר ובחרתי שלא תהיה לי מסגרת (כלומר - אין לי אפשרות להיות במינוס) - קצת התמקחות בסגנון שוק וקיבלתי תנאים טובים על היתרה בחשבון (כלומר - הם משלמים לי ריבית קטנה).
אינטרנט היה בעייתי לי בשעות היום כשפתחתי את החשבון, והוא בעייתי לי גם היום (במילים אחרות... אין מחשב עם אינטרנט בסביבה). אז הנה שיקול שבשבילי, אישית, לא רלוונטי.

מאז שפתחתי את החשבון אני מבצע בו שתי פעולות בערך בחודש - מוציא את הכסף מייד כשהוא נכנס או מעביר מה שצריך בהוראה טלפונית שעולה קצת יותר מ 6 שקלים. אין לי צ'קים (זה כל כך שנות ה80) ואני משתדל להתשתמש בכרטיס אשראי כמה שפחות (זה עוזר לשלוט בהוצאות). ועכשיו אני הולך לבדוק כמה עמלות שילמתי ב 2014. מעניין.

ני"ע - תתפלאו, אבל כל תכנית שהבנק מציע לכם שכוללת פח"ק או דברים דומים כשיש יתרת זכות - זה ני"ע. אז גם על זה משלמים וצריך לברר כמה - גם אם נדמה לכם שאין לכם תיק ני"ע.

אסף.

shachar
04-02-15, 20:33
ני"ע - תתפלאו, אבל כל תכנית שהבנק מציע לכם שכוללת פח"ק או דברים דומים כשיש יתרת זכות - זה ני"ע. אז גם על זה משלמים וצריך לברר כמה - גם אם נדמה לכם שאין לכם תיק ני"ע.
אסף.

קרן נאמנות קרן כספית אגח מקמ וכו זה ניע
פיקדונות תוכניות חיסכון זה לא.
איך תבדיל?
אם אתה חתום על הסכם ייעוץ השקעות יציעו לך גם מהראשון.
אם לא, יוכלו לעניין אותך רק בשני...

asypeer
07-02-15, 20:06
אני פעם חשבתי שבנק לא מחליפים, מגיל 16 עד 35 הייתי בבינלאומי כי שם כל משפחתי הייתה והחשבונות של העסק המשפחתי נוהלו שם. כשראיתי כמה כסף אני משלם הלכתי לבנק אחר לקבל הצעה כדי לקבל פרופורציות, כופפתי אותם מעט ואף וקיבלתי מענק הישארות ופטור מעמלות.
עברו שנתיים והם הקפיצו שוב את התעריפים. הלכתי שוב לבנק אחר, הבאתי הצעה טובה יותר - והפעם לא הסכימו להוריד.
נשבר לי ועשיתי מעשה - עברתי למסלול של הייטק באחד הבנקים הגדולים. פטור מלא מעמלות, עמלות ני״ע נמוכות יותר ועוד איזה מענק הצטרפות. המינוס היחידי הוא שאני לא מצליח לזכור את מספר החשבון שלי..רוב משפחתי גם כן עזבה את הבנק הזה. התהליך די קליל מבחינת כאב ראש וביורוקרטיה.

Sent from my Ass

-->