PDA

צפייה בגרסה מלאה : Oruxmaps איך יוצרים ortk2.xml

zivo
06-02-15, 18:37
שאלה למומחים,

יש לי סט מפות לשימוש בOruxmap.
לכל אחת מהמפות יש חוצץ בשם של המפה (folder) שבתוכו יש חוצץ נוסף (בשם set) וקובץ בשם : <שם של המפה > עם סיומת ortk2.xml.
הקובץ הזה הוא הקובץ "שמתאר" את המפה (שם מפה, max Lat, max long, ....).

בחלק מהמפות, הקובץ הזה חסר :-( , יש לי את המפות (קבצי omc2) אבל אין לי את קובץ ה meta data - ortk2.xml.

אני מניח שצריכה להיות דרך לייצר את הקובץ הזה עבור המפות??? איך עושים את זה?

תודה למומחים

steed
07-02-15, 17:57
קובץ ה xml נוצר על ידי אותן תוכנות שייצרו את קבצי התמונה בסיומת omc2. ישנן מספר תוכנות שיוצרות מפות לאורוקס:
אם מדובר במפות סרוקות, סביר שהקבצים נוצרו ע"י OruxMapsDesktop -
http://www.oruxmaps.com/descargas_en.html
אם מדובר במפות שנוצרו מהאינטרנט או ממקור ממוחשב דומה, כמו IsraelHiking, סביר שנוצרו על ידי MOBAC - Mobile Atlas Creator.
בכל מקרה, לא פשוט לעשות reverse engineering לקבצי התמונה ולייצר יידנית את קובץ ה xml. זה גם לא בלתי אפשרי כי בסופו של דבר, קבצי ה omc2 הם קבצי jpg או png ואפשר לראות מה יש בהם, מהם גבולות המפה, ולכמה אריחים היא חולקה לאורך ולרוחב. אם האתגר שווה את המאמץ, תוכל בקלות יחסית להבין מהם הנתונים החסרים מתוך אחת ההמפות שיש לה קובץ xml.
בהצלחה!

steed
07-02-15, 18:57
אוופס

zivo
07-02-15, 19:41
ק אם האתגר שווה את המאמץ, תוכל בקלות יחסית להבין מהם הנתונים החסרים מתוך אחת ההמפות שיש לה קובץ xml.
בהצלחה!

לא מבין מה הקשר בין המפות האחרות שיש להן XML לאלו שחסר להן XML???

erezgur
07-02-15, 21:12
כנראה לא הבנת מה steed כתב. כל "מפה" מורכבת משני קבצים - התמונה והעיגון שלה.
קבצי ה- XML הינם העיגון - הם מכילים מידע לגבי היכן "למקם" את קובץ התמונה (קורדינטות מול פיקסלים).

אם אתה יצרת את המפות כנראה משהו השתבש ואתה צריך לייצר מחדש את אותם חלקים חסרי עיגון. האפשרויות הנפוצות הן אכן MOBAC ו- OruxMaps עצמה (יש אפשרות של map creator וגם אפשרות של תיקון עיגון כאשר נמצאים באזור המתאים9 למפה- ראה בתפריט המפה בתוכנה) או לחילופין בעזרת התוכנה למחשב הנקראת OruxMapsDesktop המאפשרת להסב מפות ממספר פורמטים לפורמט של OruxMaps.

כפי ש- steed ציין, אם אתה יודע בדיוק את הפרמטרים הנדרשים, מהן הקורדינטות של התמונות חסרות העיגון, ניתן לייצר קבצים כאלו בעזרת עורך טקסט רגיל.

אם מישהו אחר ייצר את המפות בשבילך, סביר להניח שיש ברשותו את הקבצים החסרים וזה יהיה הפתרון הפשוט ביותר.

ארז גור

zivo
08-02-15, 00:21
לא אני יצרתי, קיבלתי ממישהו אחר, שקיבל......
השאלה אם אפשר למשל לפתוח את קבצי ה OMC2 ולראות מה סרוק, ומזה אפשר להוציא את הקורדינטות החסרות?

erezgur
08-02-15, 08:59
השאלה אם אפשר למשל לפתוח את קבצי ה OMC2 ולראות מה סרוק, ומזה אפשר להוציא את הקורדינטות החסרות?
זה בדיוק מה שהתכוונו כאשר כתבנו:

כפי ש- steed ציין, אם אתה יודע בדיוק את הפרמטרים הנדרשים, מהן הקורדינטות של התמונות חסרות העיגון, ניתן לייצר קבצים כאלו בעזרת עורך טקסט רגיל.

אני אמנם פחות "מתעסק" עם אורוקס, אבל זה דומה למצב באוזיאקספלורר ושם עשיתי דברים דומים - מצד אחד יש לך קובץ תמונה שאתה יכול לעיין בה. אם ידוע למשל שהפיקסל שמקומו בתמונה (250,170) נמצא בקורידנטה מסויימת שאתה יכול למצוא בדיוק סביר + נקודה נוספת לפחות ורצוי בצד השני של קובץ התמונה - אתה יכול עקרונית לייצר את קובץ העיגון. מה שנשאר זה להבין בדיוק את הפורמט הנדרש ולהשלים את החלקים החסרים.

בנוסף, orux מאפשר לך תוך כדי שימוש לעדן את המיקום ע"י כך שאתה נמצא בשטח בנקודה מסויימת, ממרכז את המפה המוצגת סביב אותה נקודה (חפש Map Calibrator מתפריט המפות) ובצורה זו לעגן את המפות חסרות העיגון.

אבל פרקטית - יהיה לך פשוט הרבה יותר להשיג את הקובץ החסר :)

zivo
09-02-15, 20:11
איש אחד טס בכדור פורח, והולך לאיבוד.
פתאום, על הגבעה שמתחתיו, הוא רואה מטייל. הוא מנמיך מעל המטייל, וצועק לו:
"אתה יודע איפה אני?"
המטייל עונה לו: " בתוך הסל של כדור פורח".
האיש מהכדור צועק למטייל בחזרה: " נכון שאתה עובד בתמיכה של מיקרוסופט?!"
המטייל עונה לו:" נכון. איך ידעת?"
האיש בכדור פורח:
" אהה...זה פשוט. אני בבעיה. שאלתי אותך שאלה. ואתה ענית תשובה נכונה ב 100% שלא עזרה לי בכלום"

באמת אני צריך עזרה עם הרעיון של לפנות למי שייצר את המפות??? - מצטער לא יודע מי זה. אלו מפות לא נפוצות, לא מהארץ.
כיול בשטח - בדיוק מה שחסר לי, לנסוע לחו"ל ולראות שאני לא מצליח \ זה לא עובד.
כלי שיעשה את זה אוטמטית, לא מצאתי, ולכן חשבתי שניתן יהיה לפתוח איך שהוא את קבצי ה OMC2 (אני לא מצליח).
קיבלתי אמירה שזה מכיל תמונה.....
ווואו ואני חשבתי שיש מוזיקה בפנים :-(

הנה שאלה ממוקדת - יש פה שיודע איך לפתוח OMC2???

erezgur
09-02-15, 21:24
אכן סיפור משעשע גם אם ישן ומוכר, אין ספק שהציניות מעוררת רצון עז לסייע.

מהתאור לא היה ברור שמדובר בחו"ל ובמקום שאינו נגיש בטיול הקרוב ברחבי הארץ...
בכל מקרה - שנה את שם הקובץ כך שיהיה עם סיומת JPG וסביר להניח שתוכל לצפות בתמונה.

בהצלחה,
ארז גור

steed
10-02-15, 08:14
אין ספק שהציניות מעוררת רצון עז לסייע.

:):):)

zivo
10-02-15, 23:37
IrfanView (שמותקן אצלי כתוכנת הבריררת מחדל לפתיחת תמונות) לא מצליח לפתוח אבל mspaint (מגיע עם כל windows) אכן מצליח לפתוח ולהראות את התמונות (והקורדינאטות).
עכשיו, צריך לסדר את כל הפזל ולמצוא את הפינות.
במחשבה שניה, לא צריך את כל הפזל, צריך למצוא רק את הפינות.

תודה

-->