PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשי שריקה בעת בלימה + בונוס :-\

Nir Fraifeld
06-02-15, 21:50
לפני כחודש רכשתי האנטר 2010 עם קילומטראז של 350 אלף קמ (ליסינג יד 1) הרכב טופל במוסכים מורשים, וסה"כ המצב המכני שלו הוא טוב.

אבל יש 2 בעיות שמשגעות אותי מאוד:

1. בעת בלימה (וזה לא משנה באיזה מהירות או באיזה שעה ביום), יש רעש שריקה צורם ומעצבן כזה עד שהרכב נעצר.

2. בעת עליה על סבגיות (הגבעות האטה המעאפנות האלה בערים) יש רעש מעצבן של קליק גדול כזה.

ניגשתי עם הבעיות הנ"ל למוסך מורשה שמטפל גם ברכבים של מיציבושי (דרך חבר), ובהתחלה הם אמרו לי שהרעש מגיע מהבלמים האחורים, פירקו את הדיסקיות, ניקו, באמת לא היה רעש כמה ימים, ואז חזר (נזק - 150 ש"ח).

היום ניגשתי לאותו מוסך שוב, והפעם הם פירקו את הבלמים הקדמים, ניקו, בעל המוסך, לקח אאיזה חלק מלבני מתכתי כזה וגם הראה לי אותו והוא אמר לי שזה הגורם לרעש, הוא השחיז עם מכונה, מרח גריז באדיבות, וחיבר בחזרה.

בנוגע לרעש המעצבן של ה"קליק" בעת עליה על גבעות בכביש - הוא הסיבר לי שאין ממש מה לעשות, כי הרעש הזה נגרם כשהרצועת גומי בחלק הקדמי של הרכב יבשה, זה קורה.

הוא הציע לי להתיז נוזל לשחרור ברגים על 2 נקודות (הראה לי אותן) פעם במספר שבועות, וזה יפתור את הרעש.

בכל אופן, השקט נשמר עד שהגעתי לנהריה (מכפר יאסיף), ואז הרעש שריקה בבלימה שוב חזר (אם כי בעוצמה נמוכה יותר), כנ"ל הקליקים המפורסמים.

אז השאלה שלי היא - יש דרך למנוע את הרעשים האלה?

האם רק החלפת הבלמים \ דיסקיות, יפתרו את הבעיה?

תודה מראש לעוזרים, וסליחה על החפירה.

אמיר ב.א
07-02-15, 00:13
מזל טוב ...

לגבי הרעש בזמן הבלימה - יש מצב שזה בגלל הרפידות , יש סוגים של רפידות שיותר גורמים לזה.

לגבי הרעש בעלייה על באמפר - יש אפשרות שזה בולם דפוק - האם האפשרות הזאת ניפסלה בוודאות?

-->