PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט - חסל אי סדר באוטו - חשמל , החיווט מחדש :(

gily2k
31-08-05, 03:45
נמאס לי , והפעם סופית מהברדאק שהולך מתחת לדשבורד :(

אני מתחיל פרוייקט לחיווט מחדש של הרכב

מדובר בסמוראי ישן , ללא מורכבות נראית לעין של חשמל ....

סה"כ מה יש לנו שם כמה אורות וחיישיני חום ......

אז זהו מתחיל התחקיר , לי אין ידע מעבר לבסיסי ביותר בחשמל

אני אשמח לכל עזרה שהיא כגון , מה משמעות עובי החוט ומה זה כל מושג

ספר רכב יש

סבלנות אין , אבל מצד שני גם לנסוע עם הברדק הזה - נמאס

המהנדס
31-08-05, 09:12
עצות כלליות:

תתכונן להשבית את האוטו לכמה ימים (אם אתה עושה את זה כמו שצריך אז זה הכרחי).

שלוף את הכיסא של הנהג כדי שיהיה יותר נוח.

עדיף לפרק את בית הפיוזים החוצה ולהחליף את החוטים "קומפלט" עד לבית
הפיוזים עצמו.

קנה כמות גדולה של נעלי כבל מכל הסוגים במיוחד אלו שנכנסים אחד לשני כדי למנוע צורך בהלחמות במקומות קשים ושיהיה בכלליות יותר מסודר ויפה.

קנה גם חוטים חדשים בכל הצבעים ולוחץ נעלי כבל.

אם תוכל תצמד לשרטוט המקורי (לפחות תקרא אותו)

תעביר עוד חוטים לכיוון התא מנוע ושיהיו ארוכים - כחוטים עתידיים או ספיירים.

תחליף את החוטים בתא מנוע .

והכי חשוב תשתמש במלחם טוב.

גיא
31-08-05, 09:24
חוטים שדקים מידי לזרם שעובר בהם מתחממים עד כדי המסת הבידוד ויצירת קצר שעשוי לגרום לשריפת כל האוטו !!

בהחלט תשאיר כמה ספייר לכיוון המנוע.

gily2k
31-08-05, 11:16
תודה על התגובות המהירות

הכוונה והתכנון הם לבצע זאת באופן יסודי עד לרמת הפרט

סבלנות נמצא , אין לי בעיה להשבית את האוטו , אני גר בעבודה - רמות השבים
הבעיה היא יותר לכיוון איך להסתובב ולהביא חלקים בלי אוטו
והיעדר מקום מוצל

מבחינת כלי עבודה וחומרים אני לא מתכוון לחסוך
אם כבר אז כבר

בכל מקרה , זה יעלה לי פחות מאשר לקחת לבעל מקצוע שיעשה עבודה מחורבנת

הכוונה היא לעקוב אחרי השרטוט של ספר הרכב

למקומות שיש צורך בצמת חוטים עם מספר חוטים כגון אורות וכו' חשבתי להשתמש בחוטי החשמל הלבנים שבתוכם מס' גידים

דעתכם?

עירא
31-08-05, 11:42
עצתי היא לא להמציא את הגלגל, אם במקור לא השתמשו בכבל לבן, סבירות גבוהה שהייתה לכך סיבה טובה (הרבה יותר קל לאבחן ולתקן תקלות בגידים בודדים וזה משאיר לך יותר מרחב משחק).
בכל מקום שבו המערכות של הרכב מקוריות, תשחזר את הצמה המקורית. במקומות שבהם יש שינויים מהמקור (תוספות שיפצורים וכו') תעביר גידים מתאימים (כמו שגיא כתב גיד דק מידיי עלול ליהיות אסון) ומומלץ (בהנחה שיש לך הרבה תוספות כגון רדיו, דיבורית, מגבר וכו') להוסיף קופסת פיוזים נפרדת עבור התוספות הללו (בעיקר בשביל הסדר הטוב)

עירא

gily2k
31-08-05, 11:56
OK :)

בררתי בזמנו להביא צמות מקוריות של סמוראי וזה היה יקר :(

למה אתה מתכוון בלשחזר את הצמות המקוריות ?

"לשפץ" אותם , כלומר להוריד את התלאים ולהלחים חדשים בצורה נורמלית = מלחם ובידוד

או לוותר על הצמות ו"פשוט" להלחים/ לחבר עם סופיות ללא השקע תקע של הצמות את החוטים החדשים ?

והרי מס' שאלות :

מכיוון שאני ממש חדש במרכז (הוד השרון)
אני צריך חנויות לציוד נדרש

מלחם איכותי , אני מעדיף על גז - מטעמי נוחות

וחוטי חשמל מתאימים אם אפשר אז בפחות מ100 מטר לצבע :(

שונות :
מתגים , בתי פיוזים בתי ממסרים וכו'

ברכב יש את החשמל המקורי + דיבורית רדיו ומכשיר קשר

חנן-ג'יפולוג
31-08-05, 12:09
אני משתמש הרבה פעמים בכבל ביתי לבן. אין עם זה בעייה, חוץ מזה שזה מוזר לראות כבל כזה ברכב. זה תופס את העין, נראה כאלתור, וזה מכוער.

אני משתמש במלחם של ZIKO עם הספק של 30/130 וואט. מצד אחד הוא טוב להלחמות אלקטרוניות עדינות, ב30 וואט, ומצד שני, כשלוחצים על מתג, ה130 וואט מופעל (אסור ללחוץ על מתג ה130 וואט יותר מדקה רצוף, ולא צריך יותר מזה לצרכים שלנו) ואז הוא עוצמתי מספיק כדי להלחים חוטים וכו' ללא בעייה. עולה כמה עשרות ש"ח. אפשר למצוא אותו בהומ-סנטר ואני מניח שבחנויות אחרות שהוא נמצא הוא בטח זול עוד יותר. אם אין לך שום כוונה להתעסק באלקטרוניקה, אז אולי עדיף שתלך על מלחם גדול פשוט.
תלחים כל מה שאתה מחבר. אל תסתפק בלחיצת סופיות אלא הלחם גם את החוט אל הסופית. כך תקבל שקט ממע' החשמל לאורך שנים רבות.

חנן-ג'יפולוג
31-08-05, 12:21
אגב, אני חושב שאין לך צורך אמיתי בחידוש כל מע' החשמל. זה יצרוך ממך המון זמן, יכניס לך עזים מיותרות ולא יקדם אותך לשום מקום.
לא מדובר על רכב בן 40 עם בידודים יבשים ומתפרקים, אלא על רכב שטח אופייני שכל בעלים הוסיף בו אלתורים שונים למע' החשמל. בסה"כ החוטים עצמם במצב טוב. אני מניח.
חפש חוטים שלא הולכים לשום מקום. חתוך אותם בצמתים, בודד היטב. וודא שהכול נמצא בתוך צינור שרשורי מוביל/מגן שמעוגן היטב על המרכב, כך שלא יהיה מצב שחוטים וקונקטורים תומכים את המשקל של הצמה. הלחם חיבורים פיראטיים ובודד אותם היטב.
זה מספיק טוב. זה יעשה סדר, ויתן לך הזדמנות לעבור על כל המערכת, שזה כשלעצמו דבר טוב מאוד.

הכול לעניות דעתי, כמובן. זה לא "ראה וקדש" .

חנן-ג'יפולוג
31-08-05, 12:29
ועוד משהו: עזוב את השרטוט של הרכב. אתה עלול לפספס איזה חיבור ולהסתבך. אתה מחליט להחליף חוט? שים במקומו אחד חדש והעף את הישן. אחד - אחד. אם התכוונת לתפוס את כל החיווט אצלך, לזרוק אותו לפח, ואז לחווט מחדש ע"פ הספר, אז אתה טועה בגדול, לעניות דעתי.

gily2k
31-08-05, 12:50
חנן תודה על ההכוונה,
כרגע הסמוראי סובל מכל מיני נתקים שבאים ולא תמיד הולכים :(

בעיית החשמל אצלי היא חמורה מאוד
מצב הקונקטורים , רובם לפחות, בכי רע ועושים רושם של עוד מעט שריפה...
חיבורי החוטים של בתי הפיוזים רופפים ועוד מיני צרות
הבעיה שכבר כמה פעמים עשיתי חצאי עבודה , בלית ברירה, ופשוט נמאס לי לשים כל פעם 100 200 ש"ח לבעל מקצוע שיסדר את הבעיה
הבעיה נפתרת ושוב מגיעה אחרת :(

אני בכל מקרה צריך לפרק את הדשבורד, בכדי להגיע לכל הדברים שם

אז להחליף לא נראה מפחיד מידי

גם אני חשבתי של לסדר אחד אחד , כלומר נניח להתחיל מידית האורות לראות איזה חוט הולך לאן , ואז לפרק ולהלחים חדש במקומו

חנן-ג'יפולוג
31-08-05, 12:58
מכיוון שהסיכוי שתמצא חוטים תואמים בצבעם לחוטים המקוריים הוא קלוש, אז תתעד היטב במחברת כל חוט שאתה מכניס לרכב. זה חשוב, לצורך התמצאות עתידית.

gily2k
31-08-05, 13:05
ראיתי איפה שהוא
תגיות יעודיות כאלו , כמו של מתקיני כבלים וכו' שנדבקות / נאזקות לחוט

חשבתי להשתמש בכאלו
נניח בתחילת החוט , סוף ועוד מקום/שניים לאורכו - תלוי באורך

tayrie
31-08-05, 15:16
מחזק את דבריו של עירא , שחזר את הצמה המקורית , ובנה מערכת חשמל משנית (מהמצבר) לכל התוספות .
הייתי מעיף גם הזעקות ואימובילייזרים למיניהם אצל מתקין.(יש אחד טוב בהוד השרון)

שיחזור כזה יתן לך שקט להרבה זמן וגם אם לא, יהיה הרבה יותר קל למצוא תקלות.

עוד דבר , בקשר לבידוד , יש בידוד מתכווץ בחום לחוטים חשופים , יעזור לך המון.
אין לי מושג איפה קונים את זה , ומה השם של זה - מישהו יודע?

ועוד דבר , יש לך שכן(גר בהוד השרון) בשם אורן דוכן , הוא מקצוען בדברים האלה
אם אתה לא בטוח בעצמך ולא מוכן להשבית את הרכב לתקופה ארוכה :twisted: (זוכר את מרפי) , תתקשר אליו לפני... 0523274295

וזה מקום לקנות דברים שקשורים
http://www.autoam.com/info.asp?id=786

בהצלחה.

המהנדס
31-08-05, 16:33
אל תוציא את הכל ואז תעשה מחדש - אתה לא תצא מזה - מנסיון.
תחליף חוט חוט ,לאט לאט .
לפני שאתה משבית את האוטו סע לדרום ת"א לרחובות שליד תחנה מרכזית יש שם המון חנויות שעוסקות באלקטרוניקה (ברחוב הר-ציון למשל) שם זה הכי זול שיש - גם למלחם ובדיל ("בלצר אלקטרוניקה" למשל).
מדבקות זה דבר מאוד חשוב ועדיף שהן יהיו מפלסטיק ולא מנייר כשאתה רושם עליהן עדיף עם טוש כימי כדי שלא ירד הצבע.
יש עוד אופציה - איזקונים עם מקום לכתובת / מספרים+אותיות שמתלבשים על הכבל.
אל תשתמש בכבלי חשמל של הבית לרכב , אלו שני ייעודים שונים.
אל תשתמש בכבלים עם גיד מרכזי אחד.

חשוב שתדע שאם אתה רוצה להחליף את החוטים אל הסוויטש אתה צריך לפרק את כל המוט הגה בשביל זה - ולא כדאי לך (כבר עשיתי את זה).

עוד משהו לגבי המנגנונים של האיתות/אורות/לוח שעונים תחתוך את החוטים שלהם
ביציאה מהמכלול ולשם תחבר את החוט החדש רק כל הפתיחה של העסק וההלחמות בפנים יכולות להרוס מערכת קיימת טובה.

תנתק את המצבר כשאתה מתחיל לחתוך חוטים כדי שלא תשרוף בטעות מערכות.

eran4x4
31-08-05, 16:50
נקודה חשובה

החוטים המקורים ברכב הם מהיכות מעולה, עמידים בחום בשחיקה ובבלאי (הסדקות של הפלסטיק).
הסיכוי שלך לקנות חוטים באיכות דומה מאוד נמוך

אין לי מושג מה המצב אצלך - אבל חוזר על ההמלצה לעשות סדר - לזרוק את כל התוספות והאלתורים ולעשות את מה שאתה צריך בצורה מסודרת.

gily2k
31-08-05, 16:58
כמו שהזכרתי מקודם

אני לא מתכוון לחסוך באיכות העבודה והחומרים

אין לי בעיה להשבית את האוטו גם לחודש (אני מסתובב עם אופניים וגר 15 מ' מהעבודה)

סוזי המשתוללת
01-09-05, 12:02
גילי
רציתי לספק לך שרטוט רכב מקורי של מערכת החשמל אבל אני לא יודע איך מצרפים קובץ אז תבוא אליי או תשאיר דוא"ל

gily2k
01-09-05, 14:26
אהלן שמוליק :)
לבוא אליך יהיה מאוד נחמד , אבל קצת קשה ....
אני גר עכשיו במרכז הארץ
אבל תודה בכל אופן :)

המייל שלי [email protected]

airzax3
01-09-05, 17:03
לגבי עבודת חיוט:
אני לא מתייחס לאיכות\סוג החוטים לא מבין בחיוט לרכב -אם תרצה לחווט מטוס אני אשמח להיות יותר ספציפי :lol: כמה כללים שנכונים בחיווט כלי טייס וכדאי לקחת בחשבון:
קודם כל -חובה סכימה מקורית: בבדיקות נקודה לנקודה לא תאתר התפצלויות אם יש כאלו (בשום אופן על תסמוך עליה תמיד תאמת כל חוט בבדיקה פיזית של מוליכות)-
השיטה הנכונה היא: להפשיט את הרכב מפלאסטיקה דשבורד וכיסאות לאמת פיזית את הסכמה,לסמן כל חוט שאומת על הסכמה ועל החוט ואח"כ להוסיף לסכמה את כל התוספות שתמצא או השינויים, עכשיו שב ותבנה צמות חדשות כשלכל צמה תן לפחות חצי מטר ספייר
תשתדל לפחות לעבוד עם 2-3 צבעים כדי להגדיר אדמה\מתח בנפרד בכל מערכת ובצורה שלא רק אתה תדע לזהות מה הולך לאן ובעקביות (אדמה תמיד שחור,מתח אדום חוזר כחול וכד')
כמובן שכמה שיותר -יותר טוב
לגבי סימון - אל תסמוך על רק על ייצור שרטוט מסודר של הפרוייקט -לא בטוח שהוא יהיה לידך כשתיתקע עם תקלה, סמן את החוט עצמו לפחות ב3 נקודות -כל צד ומרכז או נקודת ביקורת כל שהיא-אל תבנה קודים שתשכך מתי שהוא -עדיף לרשום בדיוק במה מדובר (לדוגמא אור גבוה ימין) או להיצמד לצבעים והסימון המקורי
לצורך סימון אפשר להשתמש בבידוד מתכווץ(שרינק) לבן ולרשום עליו את שם החוט או לרשום על החוט עם טוש סימון ועל זה לכווץ שרינק שקוף, סימון עם אזיקון מומלץ יותר לצמה שלמה כי הוא תופס נפח גדול
צמות חוטים כדאי להשחיל לצמה מבד או פלסטיק (ברח לי השם המקצועי של זה- זה מן חבל חלול שעוטף את הצמה ומגן עליה) או לעטוף יחד בבידוד מתכווץ רחב
כיווץ בידוד הכי טוב לבצע עם בלאוור- אפשרי בזהירות עם מצית או מלחם
כשאתה רוצה להחליף צמה ולהתחבר לקצה החיווט הישן (כשאין אפשרות להחלפה מלאה מקצה לקצה) בצע את החיבור בצורה מדורגת ז"א את החוט הראשון תחתוך אחרי 10 ס"מ השני אחרי 15 וכו כך לא תתקע עם כדור טניס באיזור החיבורים-כל חוט חבר בהלחמה ובידוד מתכווץ לא עם איזולירבנד
אף פעם על תחבר חוט "על המילימטר" אחרת לא ישאר לך מקום לשינויים או תיקונים עתידיים
אם אפשר -קח את הדרך הארוכה בניתוב-בקצרה תוכל להשתמש במדה ותצטרך לתקן משהו בעתיד תשתדל להמנע מפיצולים באמצע החוט -צריך 2 מתחים -תמשוך 2 חוטים מתיבת הפיוזים
קבע את הצמות לרכב עם טירפים ושים הגנות במעברים שעלולים לגרום לנזק עתידי (מעברי פח חוטים שעוברים לדלתות איזורים בתנועה וכדומה)

זה פחות או יותר כללי חיווט על רגל אחת -שוב הנסיון שלי הוא בכלי טייס בלבד אבל אני מאמין שהכללים האלה נכונים לכל עבודה במדה ורוצים לבצע אותה יסודית
אל תבנה על יום-יומיים - עבודה יסודית תיקח לך הרבה יותר

והמלצה: נסה להשיג אביזרי חיוט "כמו של" חיל האוויר פרולים,ספלייסים וכדומה
בהצלחה.

תומר א.
03-09-05, 11:01
אוי גיל גיל, עכשיו נעלבתי :evil:
מה שאתה צריך זה לא ציוד הלחמה אלא אוכל ולבקש יפה.
בד"כ רוב הברדקים הם מחיבורים מאולתרים ונעלי כבל דפוקות, אני בספק אם צריך להחליף
אצלך חוטים אבל תבוא ונראה.

jango
03-09-05, 22:08
אצלי היו נפילות מתח למחשב, משאבת דלק, צמת הגה שרופה לגמרי, פלטינות גמורות הידיות אורות ומגבים ועוד בעיות למינהם.

אני מצאתי בחור אמין איכותי שהוא חשמלאי רכב ובעל 2 סמוראים שעובד אחרי העבודה ליד הבית.

המחיר היה מגוחך בשביל 3 ימי עבודה והכול סודר טופל הוחלף פשוט ללקק את האצבעות....

כתוצאה מהטיפול (חשמל בלבד): צריכת דלק ירדה ב14%, האוטו נוסע מדהים.

אני ממליץ בחום עליו אם אתה רוצה את הטלפון שלו צור איתי קשר ואני אפנה אותך עליו
ליאור 0522527947

זה לא שאני לא אוהב לעשות דברים לבד, אני חולה על זה אך חשמל אין לי את הסבלנות והידע ואין להרבה אנשים את הידע הדרוש.
והיתרון שלו על אחרים הוא עשה את זה ל2 הסמוראים שלו אחד עם הזרקה ואחד בלי.

itayhi
04-09-05, 01:58
.....פלטינות גמורות....
.

אולי אני יוצא פה מפגר, אבל בכל זאת:
יש פלטינות בסמוראי? :roll:
אם כן, היכן?
ככל הידוע לי, וזה לא הרבה... לסמוראי יש הצתה אלקטרונית ואין פלטינות.
או שאני טועה? :oops:

כתוצאה מהטיפול (חשמל בלבד): צריכת דלק ירדה ב14%, האוטו נוסע מדהים.

.

???? :shock:
מה צורך 14 אחוז מכוח המנוע???
האלטרנטור? :?:

איתי

חנן-ג'יפולוג
04-09-05, 02:10
נדמה לי שלסמוראי 84 היתה הצתת פלטינות, וכיוון הצתה לקוי בהחלט יכול לדפוק את צריכת הדלק ב14 אחוזים.

סוזי המשתוללת
04-09-05, 11:37
גם בסמוראים ארוכים נדמה לי שהיו פלטינות
לפחות באלה שהיו לי בחו"ל

jango
04-09-05, 21:30
דבר ראשון הפלטינות נמצאות בידיות של מחליפ אורות, איתות ומגבים.

דבר שני הבעיות היו קודן עם ניתוק הצתה הוריד את המתח למשאבת דלק ל11.2 וזה גרם להצתה רק בסיבוב שני של הסוויץ ולחוסר סחיבה.
כמו כן היתה מערכת אזעקה ישנה שהיתה מנותקת "כיביכול" לא עבדה אבל הפילה מתח במחשב ובמערכת הצתה.

תוצאות בשטח צריכת דלק הייתה 11.8 בבין עירוני ועכשיו היא 13.7 בבין עירוני כמובן ליטר לק"מ
ליאור

itayhi
05-09-05, 02:20
נדמה לי שלסמוראי 84 היתה הצתת פלטינות, וכיוון הצתה לקוי בהחלט יכול לדפוק את צריכת הדלק ב14 אחוזים.

חנן,
בסמוראי שנת 84 לא יכולות להיות "נפילות מתח למחשב"...
אלה אם מדובר במחשב ניווט :lol:

ג'נגו
שום דבר ממה שאתה אומר לא מתחבר לי פה...
אם בעיות הסחיבה נבעו מנפילות מתח למחשב ההזרקה (יש מחשב להזרקה בסמוראי? היא לא חד נקודתית? אז מה הקשר לפלטינות?

בכל מקרה, לא הצלחתי להבין את ההקשר...
אתה מדבר על צריכת דלק גבוהה בגלל עבודה בעומס של האלטרנטור או בגלל נפילות מתח שגרמו למחשב הרכב לעבוד בצורה לא חלקה?

מקווה שהובנתי

איתי

חנן-ג'יפולוג
05-09-05, 10:39
חנן-ג'יפולוג כתב:

חנן,
בסמוראי שנת 84 לא יכולות להיות "נפילות מתח למחשב"...

מה? :shock:

דיברת על העניין הזה עם רופא מתאים? :wink:

itayhi
05-09-05, 13:51
טוב....כנראה שאנחנו לא מבינים אחד את השני...
נתחיל עם שאלות מנחות:

ג'אנגו,
איזה מודל הסמוראי שלך?

איתי

jango
06-09-05, 11:23
שלי שנת 95 עם הזרקה.
המחשב הוא מחשב דור ראשון והוא נמצא מתחת לתא הכפפות בצד ימין של הדש בורד.
אין לו שקע יציאה לקריאת תקלות אלא יש להכניס פיוז ואז התקלות יתחילו להבהב אם יש.
היה לי גם בנוסף מינוס רופף לגוף.
אני לא יודע מה היו הבעיות בדיוק שגרמו לצריכת דלק גבוהה.
מהסמוראי שלי הוצאו בסביבות 30 מטר של חיווט מיותר .
הבעיה הגדולה בחשמל היא: אם יש לך בעיה ובכל פעם אתה מסדר אותה, יש חשמלאים שאין להם כוח להשקיע ולחפש את התקלה ואז הם עושים מעקף, ועוד מעקף ועוד אחד עד שאין לך מושג מה הולך באוטו ואתה חושב שאתה נוסע בדיסקוטק בגלל כול המנורות שנדלקות.

לי נמאס אני רציתי מערכת סטנדרטית לחלוטין בלי שום מעקף או חלטורה צדדית.

אז ההמלצה שלי ושל הרבה חשמלאים היא תעשה הכול מחדש, ולפעמים הרבה אנשים כדי להתקין משהו או לפתור תקלה מוצאים איזה פלוס מסתובב באוטו ויאללה מחברים אבל הרכיב הזה הרבה פעמים צורך מתח ממערכת שחייבת מתח קבועה או מאיזה חוט פיצפון ואז מתחילות כול הבעיות
ליאור

-->