PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מזייף - איתור תקלות בהתכתבות

OFF-RoaD
09-02-15, 17:55
טוב, אנסה לתת פה מה שיותר מידע, לנסות למצוא כיוון.

הפציינט - ויטרה 97, ידני.

בטיול בשישי האחרון נכנסתי מהר לשלולית, עלה גל מעל מכסה המנוע, הרכב דומם. יצא משם בגרירה, ולא הונע עד שנפתחו פלאגים, יובש פילטר, וכדומה. חוטי הצתה יבשים, מפלג יבש.

המצב כרגע הוא כזה:
נורת צ'ק אינגן דולקת, קוד תקלה שולח לmaf שיושב על הפילטר אויר.
בנסיעה, אין בעיה. הסחיבה פחותה, אבל האוטו נוסע.
בסרק לפעמים הוא מיוצב על 1200-1500 סל"ד, ולפעמים נופל מתחת ל500 (קורה גם ברמזורים, למשל).
אין הבדל בהתנהגות כאשר המאפ מחובר או מנותק.

והשאלה:
אני לא יודע איך משפיע החיישן הזה, האם לפי מה שתואר לעיל הוא המקור לכל הצרות? האם סביר להניח שיש עוד משהו בעייתי? או שזה החלפה שלו תחזיר את הרכב לקדמותו? אולי הוא בכלל סימפטום לצרה אחרת?

תודה, עודד

shmulikbg
09-02-15, 18:06
החיישן הזה מודד מסת אויר שנכנס למנוע. כנראה שהמקלחת שהוא
קיבל, יצרה תקלה, אולי אפילו שרפה אותו.
סביר להניח שהוא מקור הבעיה שלך.

OFF-RoaD
12-02-15, 20:54
טוב, חיישן maf הוחלף. מצבר היה מנותק איזה רבע שעה לאיפוס.
קודם כל, נורת צ'ק אינגן כבתה, והמנוע עובד הרבה יותר טוב. גם בסחיבה, וגם בסרק.

מה שכן, עדיין הוא מוריד לפעמים טורים, ונכנס לוויברציות רציניות (מרגיש כאילו הוא עומד לדומם, למרות שהסלד יציב על אזור ה800, והוא נשאר ככה ולא נכבה גם אם אני מחכה כמה שניות) אם אני רק מלטף את הגז, הוא נרגע. יכול להיות שכשזה קורה בוכנה אחת שובתת?

יכול להיות שהמחשב והmaf צריכים "להתרגל זה לזה"? נשמע לי הזוי אבל קראתי משהו כזה ברשת.
מה עוד יכול ללכת? מזכיר את הטבילה מתחילת השרשור....
מצתים, חוטים, מפלג, פורקו ועושים רושם של יבשים לחלוטין.

רעיונות?

Berk0
12-02-15, 21:13
הייתה לי תקלה דומה עם רנו בזמנו, לאחר החלפת חיישן גלגל שיינים - חיישן מהירות - משהו בשם הזה לא זוכר במדויק, הבעיה חלפה.

asypeer
13-02-15, 00:23
עודד, אחרי ניתוק מצבר בגרנד (אותו מנוע g16b) גם סבלתי מהתופעה.
אם בנסיעה האוטו נוסע תקין ומושך טורים בלי רעידות - כנראה שכל הבוכנות עובדות (הייתה נדלקת לך גם נורת מנוע עם קוד misfire כפי שנדלקה לי כששכחתי לחבר פלאג אחד אחרי החלפה לאירדיום..)
אני לא יודע אם רכשת חיישן חדש או רק הצלבת עם רכב אחר לטובת הבדיקה - אבל לוקח קצת זמן למחשב הרכב ללמוד את זוית המצערת. למרות שמביני דבר אמרו לי שזה קשקוש, לא הייתה לי פעם שניתקתי מצבר ואז האוטו עמד מיד על טורים בלי להיכבה..רק נסיעה עם משיכה של הטורים לכמה דקות ייצבה את המצב.
בלי קשר לאמור, הייתי מחליף גם פלאגים ופילטר אויר במידה והטיפול קרוב ומנקה גם בית מצערת. בויטרה שלך יש 2 קוילים או רק חוטי הצתה רגילים עם מפלג? כבר לא זוכר..
לפי התמונות גם הייתי בודק שלא נכנסו מים לסרנים/טרנספר דרך הנשמים. הטבעת את הרכב בנאדם.

Sent from my Ass

OFF-RoaD
13-02-15, 00:52
קניתי חיישן מפירוק, מקווה שיסתדר בקרוב.
פילטר אויר כבר הוחלף, פלאגים פורקו ונראים טוב, חוטים בני פחות מ5 אלף. יכול להיות שנגרם למי מהם נזק?
גם שמנים בכל המכלולים בדקתי, הכל נקי. זה סתם נראה בתמונות משוגע, בפועל זה לא היה מעבר לחצי גובה גלגל

asypeer
13-02-15, 00:56
זה שהעלית גל למנוע לא היה הדבר החכם ביותר..אבל כולנו היינו שם. קרה לי עם הטרופר ובטמטומי לאחר הייבוש חיברתי את חוטי ההצתה הפוך (v6..) והאוטו לא הפסיק לקרטע.

Sent from my Ass

AdiVitara02
19-02-15, 19:43
תבדוק בצ'ק אינג'ן היסטוריה של תקלות אולי חוץ מהמאפ יש לך עוד חיישן דפוק שמשפיע על הסחיבה ( חיישני חמצן וכו' ) למרות שניתוק מצבר "מאפס" את התקלות בקורא אתה יכול לגשת בד"כ להיסטוריה אולי אחד מאלה מזייף וכרגע המחשב לא יודע את זה עדיין.

barchechath
23-02-15, 22:58
עודד!
הבעיה של הטורים התרחשה לי בגרנד וזה הסתדר אחרי שניקיתי (עם ספריי קרבורטורים) את כל המקום שיושב בו המנוע צעדים.
לצערי זה התחיל חזור בזמן האחרון יכול להיות שהמנוע צעדים שלי קצת עייף.
בכל מקרה תנסה את זה- בד״כ זה מקום שמלא בפיח ומפריע לתנועת המנוע החשמלי.

OFF-RoaD
23-02-15, 23:09
איפה יושב המנוע צעדים בויטרה?

asael_10
23-02-15, 23:47
בס"ד

עודד!
הבעיה של הטורים התרחשה לי בגרנד וזה הסתדר אחרי שניקיתי (עם ספריי קרבורטורים) את כל המקום שיושב בו המנוע צעדים.
לצערי זה התחיל חזור בזמן האחרון יכול להיות שהמנוע צעדים שלי קצת עייף.
בכל מקרה תנסה את זה- בד״כ זה מקום שמלא בפיח ומפריע לתנועת המנוע החשמלי.

לא מכיר כל כך את הויטרה, אבל עד כמה שאני יודע ספריי קרבורטורים מזיק לגומי ופלסטיק

barchechath
24-02-15, 00:26
לא מרססים אותו על גומי/פלסטיק, מפרקים את המנוע צעדים החוצה (זה מנוע חשמלי מפלסטיק) ונזהרים על הגומייה שלו.
הספריי מושפרץ בעיקרון לחלק שהוא בבלוק מנוע, בכל מקרה אם רוצים להיות ממש יסודיים אפשר לפרק את הבית מצערת (יש פתח אוויר שמחבר בין הבית מצערת למנוע צעדיים) ולהשפריץ ממנו ולתת הפיח שיוצא מהמקום של המנוע צעדים.

מוני אורבך
24-02-15, 05:58
נשמע כאילו מנוע הצעדים לא עובד טוב.
עוד אפשרות, חישן מצב מצערת בעיתי.
מנוע צעדים קשה לבדוק לבד ולכן כדאי לפרק ולנקות
רצוי גם להתפלל לטוב..
מצב מצערת אפשר לבדוק עם אומטר ולראות אם לנארי לכל אורך המהלך, ובמיוחד בסרק.
עוד אפשרות חישן קרנק... אבל תשאיר את זה לסוף.

GodsFather
24-02-15, 11:21
אני היחיד שלא רואה את התמונות שאסי דיבר עליהן ?

OFF-RoaD
24-02-15, 11:28
לא. הוא ראה אותן בפייסבוק. חשבתי להסתיר את הטמטום [emoji17]
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/24/2cd8aebcaeedfea33b205dd7204c3262.jpg
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/24/a71cab07fdb14fcbc69864bb19304dcf.jpg
חhttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/24/2f4163eec56f8309f60549eea8d6afda.jpg

GodsFather
24-02-15, 11:58
זה הכל?? כבר חשבתי שהלכת לצלול עם דולפינים.

זה לא טמטום, זה כיף. ובנוסף אתה לומד מזה על מערכות הרכב ואיך לטפל בו.

OFF-RoaD
05-04-15, 18:06
טוב. נגמרו המבחנים, והתפניתי להמשיך לטפל באוטו.
מה נעשה עד כה:
1. ניקוי בית מצערת ומנוע צעדים. כל המעברים היו פתוחים, אז כנראה שזו לא הבעיה. מה שכן, סעפת היניקה, אחרי בית המצערת, מפויחת למדי. ניקיתי מה שיכולתי, אבל לרוב לא הגעתי. זה תקין? למה זה קורה?
2. הוחלפו רוטור, מכסה דיסטריביוטור, חוטי הצתה. פלאגים לא, תאכלס כי התעצלתי וכי הם נראים טוב. להחליף?

אמנם המנוע כבר לא מגמגם בסרק (ואולי זה כי כיוונתי את כבל הגז כך שיעמוד על 900 סל"ד ולא יוכל ליפול מזה? לא יודע אם זה תקין אבל הויברציות שיגעו אותי. אם משחררים חזרה את הכבל הוא חוזר ל500).

מה שכן, האוטו עדיין לא סוחב טוב בכלל. בעליות אני מרגיש כמו נהג משאית. יש לו מין קטע כזה, שכשעוברים 3000 סל"ד כאילו נפתח טורבו, והמנוע מתחיל לנשום. אתמול פעם ראשונה אחרי נסיעה ארוכה הרגשתי חום מהרצפה, הסתכלתי והממיר הקטליטי נראה כאילו הוא הכבשן התכה. אדום כולו.

1. מה הסיפור של הממיר? יש מצב שהוא סתום וזה הגורם לכל הצרות הנ"ל?
2. אולי משהו אחר גורם להתלהטות הזו? כיוון הצתה? צילינדר שלא שורף טוב?

אין לי בעיה גם להכניס אותו למוסך שיתקנו, להיפך, רק שאני רוצה לדעת לפני זה למה לצפות כדי לכוון לאן לקחת אותו.

asypeer
05-04-15, 18:14
זה נשמע כמו ממיר. אם בסל״ד גבוה המנוע סוחב משהו מפריע לו בדרך. ידוע לך אם הוחלף מתישהו?

Sent from my Ass

OFF-RoaD
05-04-15, 18:18
הוחלף לפני קצת יותר משנתיים. לא יודע מה מו מי, הרכב עוד לא היה אצלי.

OFF-RoaD
05-04-15, 22:55
יש דרך לבדוק אם זה ממיר בלי להחליף אותו?
האם ממיר סתום מאופיין בסמפטומים של חוסר סחיבה קשה בסלד נמוך, ועבודה די נורמלית בסלד גבוה?

barchechath
06-04-15, 15:49
מצטרף לעודד!
גם אצלי בגרנד ויטרה (2001) מנוע g16b יש את אותה ההרגשה בדיוק (בסביבות 3000 סל״ד המנוע מתחיל לרוץ ועד אז הוא יחסית עייף).
לתומי חשבתי שככה האוטו :(

-->