PDA

צפייה בגרסה מלאה : אם כבר בארדואינו עסקינן...

lizard
11-02-15, 07:24
אני מחבר מנוע חשמלי לבקר שבתורו מחובר לנאנו.
אם הבנתי נכון אז המקסימום אמפר שאני יכול לספק לבקר הוא 4 אמפר.

מה יקרה אם המנוע צריך יותר כדי להגיע לשיא יכולת? או שזה לא עובד ככה?
אני רוצה לבנות שולחן ריתוך מסתובב, יש לי כל מיני מנועים של 12v שאני לא יודע מה צריכת האמפר שלהם, כרגע אני משתמש בספק כוח של אחד וחצי אמפר והזמנתי כאלו של 2 אמפר. איך אני יודע אם זה יספיק? תודה

boazgutman
11-02-15, 07:38
על רגל אחת.... אם המנוע יכול "למשוך" 10 AMP אבל הבקר יכול לספק רק 6 לדוגמא אז בפועל זה כמו צוור בקבוק... והמנוע לא יעבוד בהספק מלא... ויותר מזה הבקר יעבוד במקסימום הספק וזה יכול לגרום לבעיות לאורך זמן.. בסיבוב שולחן עבודה אתה מדבר על זמני עבודה קצרים יחסית אם הפער ביחולט הבקר מול המנוע גדול מאוד אז זה בעייתי ותשרוף בקרים שזה סתם חבל.. בדיקה פשוטה זה לקחת את המנוע ולחבר דרך ספק כח לראות כמה המנוע צורך (עדיף עם עומס על המנוע)... ללא הגבלה הוא יקח כמה שהוא יכול
אם אתה צריך עזרה אתה יכול לדבר איתי... אני דיי שוחה בנושא הזה...

lizard
11-02-15, 09:25
אחלה תודה. אני חושבשלמרות שאני מאוד רוצה להשתמש בארדואינו, יהיה נכון יותר לקנות בקר מנוע 220v. ללא מחשב.

איך מודדים כמה אמפר המנוע צורך? איזה ציוד שצריך ואיך מחברים אותו למעגל?

zerez
11-02-15, 10:21
איזה מנוע?
אם זה מנוע DC פשוט של 12v אפשר לחבר מד זרם בטור ולמדוד.
אם זה מנוע ac אז יש מד זרם טבעת.

אם אתה יודע כמה כח סוס המנוע אז 1 כס הוא 736w
והזרם הוא ההספק חלקי המתח.

lizard
11-02-15, 11:29
אוקי תודה. המנוע הוא 100w אם אני לא טועה. אני אבדוק

zerez
11-02-15, 12:51
לאיזה מתח?
המערכת שאתה רוצה לייצר היא לא פשוטה. אם אני מבין נכון אתה רוצה לסובב משטח עבודה.
הסיפור שם לא פשוט כי יש זמן תגובה של המערכת וברגע שאתה נותן למנוע פקודה לעצור ועד שהוא מגיע לעצירה מוחלטת עובר זמן, המערכת צריכה לדעת להעריך את הזמן ולתת את הפקודה בהתאם.

lizard
11-02-15, 15:18
המתח המועדף הוא 12v או 24. אבל אם לא תהיה לי ברירה אז 220. זמן התגובה פחות קריטי כי מדובר על סיבובים איטיים ובכל מקרה אני מחזיק את הידית בעצמי, זה לא רובוט אוטומטי(למרות שאם יהיה ארדואינו אז אפשרי)

-->