PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוקיות מגורים בקראוון

hades410
12-02-15, 10:20
שלום לכולם,
אני מתכנן בעתיד הקרוב הסבת פיאט דוקאטו למגורים.
לצערי חיפשתי ולא מצאתי תשובות בנוגע לחוקיות שבעניין.
האם אני חייב לעשות הסבה ברשיון למגורים?
מה קורה אם אני לא עושה?
מבחינת חוק, הרכב זז ושמיש לכל דבר, שמעתי שיש קנס כלשהוא שאפשר לקבל אם אתה מעמיד את הרכב בטבע (לא שמורה). נגיד ואני מחנה שבועיים ביער, או ליד דיונה, מה החוק אומר על חנייה של רכב ככה?
ועוד שאלה אחרונה מי אחראי על האכיפה של הנוסע הזה?
אשמח לכל מידע נוסף שתוכלו לחלוק עימי.
תודה.

asafk
12-02-15, 11:28
באופן כללי, רצוי מהרבה סיבות לעשות הסבה למגורים ברשיון. בתכלס אם תשמור על מראה של מסחרית אף אחד לא ישים לב.

לחנות מותר בכל מקום שמותר לחנות בו. כל עוד לא התחברת לתשתיות אין בזה שום עבירה על שום חוק.
יש רשויות מקומיות שחיקקו חוקים נגד חניה ממושכת בתחומן, הפיקוח העירוני הוא זה שיציק לך.
יש לא מעט אנשים שחיים כך - ביערות קקל, ליד חוף הים ובחניונים בעיר.

לדעתי האישית זו צורת חיים מוצלחת ונכונה מאוד למי שמתאים לו לחיות בצמצום. הניידות והחופש לגור כל שבוע מול נוף אחר שווים הרבה.

לפחות אחד מהחברים הותיקים בפורום גר בקרוואן נגרר, נחכה שיגיב..

אסף.

zerez
12-02-15, 12:47
אתה חייב לעשות שינוי מבנה למשא מגורים אחרת אתה לא אמור לעבור טסט ובוחן תנועה יכול להוריד אותך מהכביש.
עדיין אין מניעה לגור בקרוואן אבל יש עיריות שאוסרות חניית קרוואנים באזורים מסויימים.

רמי גלבוע
12-02-15, 16:16
95912959139591495915הדס,
ברכותיי על המחשבה המקורית. מכיוון שאין לי מה לומר בנושא החוקיות, אתייחס לקראוון עצמו. כמי שבילה 12 חודשים ב-RV אמריקני ועכשיו מחזיק קראוון באירופה, אשמח לייעץ אם תרצה. לפני הכל, וודא שהרכב שלך הוא בעל בסיס הגלגלים הארוך ביותר שניתן להשיג בישראל. המקום קריטי בכלים האלה, וכל חצי מטר יכול לשפר פלאות את איכות החיים. אני משער שלא תוכל להאריך את הרכב ובוודאי לא להרחיב אותו, אז חשוב שתתחיל עם פלטפורמה הכי מרווחת שאתה יכול להשיג כאן. אם אתה מוצא גג מוגבה, גם כן חשוב.

לצורך חיים ארוכי טווח אתה חייב שיהיו לך באוטו מיטה (זוגית) קבועה (שלא צריך לקפל אותה), ועוד פינת ישיבה קבועה שאינה קשורה במיטה (זה קריטי אם תגורו שם שני אנשים, אבל גם לנוסע בודד זה חשוב, שלא תצטרך כל בוקר לסדר מחדש את הכל). מקובל למקם את המיטה בירכתי הרכב, ואת השולחן-מושבים באמצעו. צריך גם להשאיר מרחב למקלחת-שרותים-מטבחון. אני מצרף כמה תמונות ותרשים. אורך הרכב המצולם, 6.20 מטר.

אם אתה לא נעול על עבודה עצמית, יכול להיות שיהיה שווה לך לקנות כאן את הרכב, להשיט אותו לאירופה (10,000 שקלים ליוון ובחזרה) ולקנות שם את התכולה, חדש או משומש. אם יש לך תוכניות עבודה, תעלה אותן כאן, אני בטוח שלכולם יהיה מה לומר לך... אני מצרף תמונה של קראוון טיפוסי על בסיס רכב דומה לדוקאטו (זה פיג'ו J5). הרכב מוארך לאחור, וגם מורחב בכ-20 ס"מ מכל צד.

hades410
12-02-15, 16:42
וואו, רמי, באמת מהמם! תודה על המידע!

במדינה שלנו, לא תהיה לי בעיה לעבור טסט. מה שאותי בעיקר מטריד זה הקנסות על העמדת הרכב בכל מיני מקומות, אני לא מתכוון לפתוח בסטה באמצע אלנבי, אבל אני כן יודע שכל סוגי הפקחים של שמורות הטבע וכאלה אין להם שום סמכות לעשות לך חיפוש ברכב ושום ידע על שינוי מבנה וכיוצא בזה, הם כן יכולים להזמין משטרה אבל זה גם כל אזרח יכול. הסבת הרכב למגורים מבחינת רשיון למיטב הבנתי היא הליך ארוך מאוד, יקר ומסובך ומהיכרותי הקצרה עם בעלי קראוונים ברחבי הארץ לרובם אין הסבה שכזאת.

ukiuki
12-02-15, 17:21
אני מניח שבחרת בפיאט דוקטו בגלל שהוא ברשיון ב.
אולי שווה לך להשקיע ולעשות רישיון ל ג, זה פותח בפניך הרבה יותר אפשרויות.

zerez
12-02-15, 20:26
פיאט דוקאטו הארוכה ביותר היא באורך של 4 מטר, להכניס לדבר כזה מיטה קבועה, פינת ישיבה קבועה עם שירותים ומטבח זה אתגר לא קטן.
רוב האנשים שאני מכיר כן עשו הסבה למגורים, לא פשוט אבל אפשרי.

אני לא סגור על זה אבל הבנתי שאם אתה עושה הסבה למגורים אז לא כל שוטר יכול לחפש לך ברכב ומתייחסים לזה כמו אל בית.

Asaf-a
12-02-15, 20:27
אם הצורך למגורים ולא טיול בו זזים מאתר לאתר באופן תכוף, האם לא עדיף קארוון נגרר גדול? מאפשר לנתק מהרכב לצורך תחבורה יומיומית וחזרה בערב?

האם ניתן לרכוש קארוואן משומש באירופה ולהביאו לארץ? אני מניח שהמבחר באירופה גדול.
אני יודע שיבוא רכב משומש שאינו אספנות לא ניתן, האם זה המצב גם לקארוואן?

לצורך מגורים בארץ החמה שלנו, נושא המזגן נראה לי חיוני, דורש חשיבה מעמיקה.

Sent from my ME301T using Tapatalk 2

asafk
12-02-15, 21:08
להכל יש פתרונות. יש מי שגרים גם בואן גדול כמו דוקאטו. כדאי לשים לב לכך שבניית רכב למגורים שונה מבניית רכב לטיול.
חשמל ומזגן - הפתרון המקובל הוא חשמל סולארי. לא זול בכלל אבל ניתן להגיע להספק טעינה שיספק גם למזגן.
זכיתי לפגוש בקבוצה של ״כפרים על גלגלים״ כמה וכמה אנשים וגם זוגות שחיים כך, ואני חושב שזו דרך חיים נהדרת.

אסף.

מנחם רוזנבך
12-02-15, 22:25
שווה קריאה וצפיה.........

http://xnet.ynet.co.il/design/articles/0,14563,L-3100900,00.html

מנחם

boaz avrahami
12-02-15, 23:33
ז״ל.
לא זכה להינות הרבה זמן מהפרוייקט היפה הזה.

http://youtu.be/1vKOaZzEtJ8

asafk
13-02-15, 12:51
איש יקר שעשה הרבה לקידום הנושא ולא זכה לראות את החזון קורם עור וגידים.
ב״כפרים על גלגלים״ ממשיכים במימוש החזון.

אסף.

השמשוני יחיעם
13-02-15, 21:15
ואני חשבתי על אחד כזה ........
http://www.forestriverinc.com/brochures/2015/2015berkshirexlbrochure.pdf

boaz avrahami
14-02-15, 00:00
גם אם יהיה לך כזה ימצאו אותך ישן בלי שמיכה בחוץ ויחף. חבל על הכסף

hades410
15-02-15, 12:15
מאחר ופגשתי מספר אנשים ולאחר בדיקת הצרכים שלי מול מחירים ואטרקטיביות, הגעתי למסקנה שהדוקאטו היא הבחירה הטובה ביותר בשבילי,
איש מקסים בשם יונתן בן עמי שגר כבר מעל עשר שנים ומחלוצי המגורים בקראוון בארץ התגורר במספר רכבים שהוסבו למגורים הראה לי בפועל איך זה עובד. ראיתי אותו (ועוד מספר אנשים) שגרו ברכב אפילו קטן יותר מדוקאטו (ונדורה למשל) והסתדרו.

http://room404.net/?p=56400

אני אישית, לא חייב שירותים ברכב, ומקלחת אפשר לשים בחלל המגורים באמצע ופשוט שמתקלחים תוחמים את זה עם ברזנט או גיגית. לא מחפש להתפנק ולא מחפש משו גדול, הצרכים שלי די בסיסיים ורק אני יגור בו למעט אירוח מפעם לפעם. הדוקאטו אמין, חסכוני וזמינות החלקים מחו"ל טובה במקרה שיש צורך. הסבה שלו נוחה יותר. ולטעמי עדיף משא אחוד על פני נגרר כי מכיוון שאני עצמאי ועובד מהבית אין לי צורך ליסוע ולחזור כל יום לכל מיני מקומות וגם העלות של קנייה ואחזקת 2 הכלים יקרה משמעותית יותר ממשא אחוד.

יש ברחבי האינטרנט שלל כתבות ושרטוטים של אנשים שעשו אלפי הסבות שונות ומשונות לדוקאטו וכמובן שגם ביקרתי ברכבים שעברו הסבות כאלה בארצנו. חשמל נלקח מ 2-3 פאנלים סולריים כל אחד 1500WH+ אפשר לחבר גם את האלטרנטור של הרכב למערכת וכל זה מסתכם בעלות של כ 7000 ש"ח אם עושים את ההתקנה בעצמכם. תמיד אפשר להוסיף גנרטור או מזגן ומתקינים אפשרות לחיבור מתח חיצוני. אני אישית הולך להשקיע המון בבידוד איכותי במספר שכבות שיחסוך לי את עלות המזגן, ואשתמש במאוורר\מצנן אוויר.

רוב חיי גרתי בדירות קטנות ומצ'וקמקות, ולאחר טיול גדול שעשיתי בדוקאטו, גיליתי שלהחנות באמצע שומקום, לפתוח צילייה לשים פינג'אן על האש ולקרוא ספר טוב זה כל מה שאני צריך, בעתיד אולי אתרחב אבל כרגע, אני מסתפק רק במה שאני צריך.

טל רותם
03-03-15, 14:19
וואו, רמי, באמת מהמם! תודה על המידע!

במדינה שלנו, לא תהיה לי בעיה לעבור טסט. מה שאותי בעיקר מטריד זה הקנסות על העמדת הרכב בכל מיני מקומות, אני לא מתכוון לפתוח בסטה באמצע אלנבי, אבל אני כן יודע שכל סוגי הפקחים של שמורות הטבע וכאלה אין להם שום סמכות לעשות לך חיפוש ברכב ושום ידע על שינוי מבנה וכיוצא בזה, הם כן יכולים להזמין משטרה אבל זה גם כל אזרח יכול. הסבת הרכב למגורים מבחינת רשיון למיטב הבנתי היא הליך ארוך מאוד, יקר ומסובך ומהיכרותי הקצרה עם בעלי קראוונים ברחבי הארץ לרובם אין הסבה שכזאת.

כמה דברים לגבי החוקיות.
1. אתה טועה, לפקחי רט"ג יש סמכות חיפוש\עיכוב\ומעצר כולל איזוק בתחום הגנים הלאומיים ושמורות הטבע (גם אם האירוע התחיל בתחום שכזה ונמשך כתוצאה ממרדף לדוגמא אל מחוץ לשמורה\גן)

2. בכל תחום אחר שמוגדר ציבורי מי שיבוא לפנות אותך אלה הסיירת הירוקה ו\או פקחי המנהל מקרקעי ישראל, עדיף לך לברר לפני ע"מ להימנע מכתבי אישום, למרות שאני עד היום לא שמעתי על אף אחד שקיבל קנסות\כתבי אישום ללא התראות ואזהרות.. ככה שמקסימום יבקשו ממך לעזוב ותצטרך לעזוב את גוש\החלקה בה התמקמת.

3. ברשויות מקומיות יש לעיתים חוקים שאוסרים על שהייה שכזאת, לא מכיר את כל המקומות, אני יכול להגיד לך שבמ.א עמק חפר מותר עד 11 יום, מעבר לכך אתה צפוי לכתבי אישום (שוב לאחר התראות)

4. תדאג תמיד שלרכב יהיה טסט בתוקף, ושאתה בעל רישיון מתאים לנהיגה בו.. (מבלי להיכנס לפרטים, אבל פשוט סמוך עלי...זה יפתור לך הרבה בעיות...)

בהצלחה!

אפרים
03-03-15, 20:19
הוצאתי תכנית מהנדס ועברתי מכון תקנים ומשרד הרישוי כמשא מגורים.
ישנתי בכל מקום http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=69140&uid=6024&d=1373002763בארץ וכמעט ולא נתקלתי בבעיות.
ואפילו לאלפים הגעתיhttp://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=69008&uid=6024&d=1372530077

-->