PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרחבת כנפונים מעל הגלגלים

wonderd
13-02-15, 21:45
אהלן,
האם מותר ע"פ חוק להתקין כנפונים רחבים יותר או לבנות מפיבר?

תודה!

shachar
13-02-15, 22:09
צריך שהגלגלים לא יבלטו מהכנפים...

ד ו ר ו ן
13-02-15, 22:14
אגב,
רוחב הרכב לא נקבע עפ״י הפח של הדפנות/כנפיים אלא לפי הנק׳ הרחבה ביוצא ברכב, ולרוב אלו המראות..
אז תיאורטית אתה לא צריך כנפונים,
ובפועל, לך תסביר את זה לבוחן/שוטר..

עדיף במקרה הזה להיות חכם עם כנפונים מאשר צודק עם שוטר/בוחן שלא יורדים מהעץ.

boaz avrahami
13-02-15, 23:56
הם אמנם שוטרים אבל לא עד כדי כך טיפשים...

ברור שאם הכנפונים נראים כמו תוספת אז הרחבת את האוטו ויחפשו אותך.
בלי קשר לשום דבר זה צועק שבוצע שינוי. גם אם המראות מספיק רחבות...

JustDoB
14-02-15, 08:43
חייב להגיד , מעבר לסוגיה החוקית, שכשבולטים מהכנפונים זה גם קצת פחות נוח למשל בבוץ וכאלה.
אני חובב חלונות פתוחים ובכל מני תקופות שהיתה בליטה כל מעבר מים אפילו שלולית בכביש משפריץ לריפוד של הגג וכאלה.

Sent from my XJ

גיל אסרף
14-02-15, 09:19
רוחב הרכב נקבע ע"י הגוף הקשיח הרחב ביותר ולא ע"י המראות אשר ניתנות לקיפול.

בדרך כלל הכנפיים רחבות יותר מהמראות המקופלות.
לפעמים לא ואז זה מצויין בשרטוטי היצרן .

ד ו ר ו ן
14-02-15, 10:26
רוחב הרכב נקבע ע"י הגוף הקשיח הרחב ביותר ולא ע"י המראות אשר ניתנות לקיפול.

בדרך כלל הכנפיים רחבות יותר מהמראות המקופלות.
לפעמים לא ואז זה מצויין בשרטוטי היצרן .
ענית בעצמך.
הרוחב נקבע ע״י הגוף הקשיח, ותמיד אלו יהיו כל מיני תושבות שמחוברות לרכב ומופיעות בשרטוט יצרן.
בהיילקס למשל, התושבת הקבועה של המראה ופנסי האיתות הבולטים מוסיפים כמה ס״מ טובים לרוחב מעבר לפח הרכב.

אני עדיין חושב שבמקרים האלו אתה לא רוצה להתחיל להסביר לשוטר בכביש מה בדיוק החוק, כי אם הוא נודניק, הוא יתלבש על משהו אחר.

דרור ברלי
14-02-15, 11:40
בכלל, בהתנהלות מול שוטרים, אל תהיו חכמולוגים, אל תתווכחו איתם ואל תנסו ללמד אותם את החוק. זה רק יוצר אצלם מוטיבציה לזמבר אתכם יותר. גם ככה מדובר באנשים שעובדים קשה מדי תמורת שכר נמוך מדי - ובאופן טבעי מחפשים מישהו שיהיה להם קל לפרוק עליו את התסכולים והאגרסיות שלהם.
הם יודעים שהציבור בז להם ומזלזלים בהם, בוודאי בתקופה האחרונה - אבל ממש אין שום צורך להעצים אצלם את התחושה הזו עוד יותר.
תהיו נחמדים ומנומסים - זה עובד - ומוטב שיהיו כנפונים רחבים ושהצמיג לא יבלוט, ונחסוך לפחות ויכוח אחד.

הבעיה עם כנפונים היא לאו דווקא מצד המשטרה. אם עד עכשיו הרכבנו כנפון כדי שהגלגלים לא יבלטו, ובהרבה מקרים השוטרים והבחונים בעצמם דרשו את הכנפונים הללו, אז עכשיו המנוולים ממשרד התחבורע החליטו שכנפון רחב הוא בעצם עדות מרשיעה שנודעה לחפות על ביצוע שינויים ברכב ולכן יבדקו אותך ביתר קפדנות.

ככה זה. במדינה הזו הרוע שולט.

ד ו ר ו ן
14-02-15, 15:22
דרור,
הבוחנים והשוטרים לא כאלו אהבלים.
צמיג במידה הנכונה ברשיון, ולא צועק קומבינה+כנפונים שמכסים לא אמורים לעשות בעיה.
יסתכלו אולי עוד כמה שניות וזהו, לדעתי.

העדר כנפונים וצמיג בולט יהיו בעיה יותר גדולה.

המסמך התייחס להחלפת סרנים לרחבים בהרבה מהמקור, ומידות חריגות ברמה שעיוור במישוש היה מבין שיש כאן קומבינה.

דרור ברלי
14-02-15, 16:29
נו באמת דורון.

אתה על רכבי שטח מאתמול?...

אתה יודע טוב מאוד שכל שוטר/בוחן מפרש את הוראה כזו כרצונו ובד"כ לא לטובתך. עומד מולך בנאדם לחוץ ועצבני ולא חכם במיוחד שמחפש לתקוע לך קנס על משהו ולא משנה מה ורק מחכה שתרים את הקול או תתווכח.

אז מה אם הצמיגים במידה חוקית ורשומים ברשיון כחוק (ולא בקומבינה)?
הוא רואה כנפונים רחבים, נדלקות לו העיניים. רואה שהצמיג חוקי לגמרי, אז הוא מתעצבן - אומר לך ששמת כנפונים רחבים כי הגלגלים בולטים בגלל שהסרנים "רחבים מדי ולא מקוריים". כבר היה לי דין ודברים עם שוטר כזה בדיוק. מתנדב זקן וטרחן בגובה מטר-שישים ואצבע, שעמד על קצות האצבעות כדי להצליח לנופף לי אצבעות מול הפרצוף וצעק "אני מכיר ג'יפים עוד ממלחמת ששת הימים, ואלה בקאקסים רחבים ולא מקוריים שאתם מחליפים בשביל הפוזה".

כשהבנתי שנסיונות לשכנע אותו שיש הבדל קל בין CJ5 שהוא נסע בו בסיני ב-1967 לבין סופה משנות ה-90 לא יעזרו ולא יובילו לשום מקום זולת דו"ח על משהו אחר, אמרתי לו בשקט שאני לא מתווכח איתו, שאני מאוד מעריך אותו על שהוא מבצע את עבודתו בקפדנות ויסודיות ושיעשה מה שהוא חושב לנכון כמיטב הבנתו - אבל גם שברור שבמקרה הזה הוא טועה ונטפל אלי על לא עוול ולכן אם ירשום לי דו"ח אבקש להישפט ואנחנו ניפגש שוב בבית המשפט, מול עדים מומחים שיקבעו אם הסופה שלי נוסעת על סרנים מקוריים או לא. במילים האלה ממש.

הוא זרק לי את הרשיונות ושלח אותי באזהרה ש"אוי לי אם אפול לו שוב לידיים".

ד ו ר ו ן
14-02-15, 17:22
לגמרי לא תמים.
אבל נתת בדיוק את הדוגמא לאידיוטים המסוכנים, שצריך לדעת איך להתמודד איתם.
מה גם שמזמן הבנו שהמתנדבים הרבה יותר בעייתיים משוטרים מקצועיים.

פגשתי סייר-בוחן, שטען שאין לו בכלל כלים להחליט אם רכב מוגבה כי אין לו בשום מקום גישה לנתוני יצרן, ולפי טביעת עין הוא לא יוריד רכב מהכביש אם זה לא צועק שמשהו חריג.
הוא אמר ובצדק, שהעבירה צריכה להיתמך בעובדה, לא הערכה.

מה שאני אומר, זה שלדעתי לא כ״כ מהר יחליטו שרירותית שהכנפונים=בעיה.

יש מצב שהאידיוט התורן יטפל אליך בגללם, ואולי ימצא משהו אחר (הוא כנראה ימצא משהו כזה גם ברכב שהרגע יצא ממגרש היבואן..)

אני אומר את זה כי כל השנים ניגשתי לטסט בלי קומבינות, כולל פעמיים ביקורת בכביש, עניתי על שאלות שנשאלו מידי פעם, ולא נתקלתי באטימות מוחלטת.

דרור ברלי
14-02-15, 17:55
נכון, אבל אותו בוחן עם שכל בריא בהחלט לא מייצג את רוב השוטרים.

ב-25 שנות ג'יפאות כבר נעצרתי לביקורות עשרות פעמים רבות ומי שנוהגים בג'יפים מכירים היטב את כל סוגי הבוחנים והשוטרים.
חלק קטן מהם מקצועיים והגונים, הרוב לא. המתנדבים בהחלט הכי גרועים שיש.

והיום, עם ההוראה החדשה והמטופשת הזו, כולנו, גם היילקסים, כבר על הכוונת.
אם פעם הלכת לטסטים בלי קומבינות ובראש שקט, היום אני חושב שדווקא יש לך מקום לדאגה.

הכנפונים לא מוגדרים בהוראה הזו כבעייה או כעבירה, אלא כמשהו שנועד לחפות על שינויי מבנה.
זה לא אומר שיורידו אותנו מהכביש בגלל כנפונים, אבל זה כן אומר שיבדקו לנו בציציות עוד יותר.
וכמו שכולנו יודעים - כשמחפשים משהו, בד"כ מוצאים. ואם לא מוצאים - ממציאים.

boaz avrahami
14-02-15, 18:15
הכול בחיים זה פרופורציות וזה נכון מאוד גם לכאן.
אני מניח שאחוז אלו שנתפסו על שינויים שלא ביצעו בטל בשישים.
רוב הדוחות הם על רכבים ששונו וזה צועק לעין.
הוויכוח אם לגיטימי לשנות או לא שייך לפרק אחר...

חלקנו משנים ומוסיפים בעבר לגבול הטעם הטוב ולכן הם גם מושכים יותר תשומת לב ( היום ראיתי למשל ברמה רנגלר רחב כפי שמעולם לא ראיתי ושרק אדיוט עם ביצים משיש והרבה כסף נוסע איתו על הכביש).

אני נעצרתי בחיי רק פעם אחת לפני המון שנים בגלל טנדר עם צמיגי 31 לא ברשיון וקיבלתי בראש בצדק.
למדתי מזה כמה שעורים שאחד מהם הוא שהאוטו לא יראה משופר ובולט מדי.
השני הוא לבחור את המסלול והשעות וימי הנסיעה ביתר תשומת לב.
ולא פחות חשוב, הצבע.
שלא יהיה בולט...

ודבר אחרון-
לקחת אחריות אם תפסו אותי בצדק.
השוטר אוכף את החוק ולא מייצר אותו.
אני מצפה ממנו שלא יכופף את החוקים. לא בשבילי ולא בשביל מישהו אחר.
אם תפסו אותי לא בצדק אלחם ואני משוכנע שאנצח.

-->