PDA

צפייה בגרסה מלאה : השתלת קלאץ צנטרפוגלי אינצ'י על ציר מילימטרי

שחר 9
15-02-15, 23:18
שלום לכולנו .

מנוע תעשייתי 9 כ"ס עם ציר מילימטרי בקוטר 25 מ"מ .

אני רוצה לשדך לו קלאץ צנטרפוגלי או ואריאטור .

לא מוצא עבורו קלאץ צנטרפוגלי מתאים בקוטר 25 מ"מ , לעומת זאת השוק מלא בקלאצים של אינץ , דהיינו 25.4 מ"מ.

מדובר בציר עם קייל (שגם) , לא ציר קוני (לצערי) אם היה קוני כנראה שה4 עשיריות האלה לא היו משחקות הרבה ..

איך לעזאזל מגשרים על הפער של ה4 עשיריות האלה ? כי קלאץ של 25 מ"מ לא מצליח למצוא ....

האם זה ישים להכניס גליל שיהיה כמו שימס בעובי 2 עשיריות ולעטוף את הציר ??? או שאני מדבר שטויות ??

דעתכם !!

asafk
15-02-15, 23:20
יש משפחה של אביזרים שנקראים Shaft lock שבין השאר מגשרים על טולרנסים כאלו, ועובדים ללא שגם. מבוססים על שניים או שלושה חלקים והתרחבות (או הצרה) של טבעת עם הידוק ברגים בהיקף.

אסף.

שחר 9
16-02-15, 00:30
אסף , תודה .

אם אנחנו מדברים אל אותו הדבר אז אני לא מכיר shaft lock שידע לגשר על מעבר מ25 מ"מ ל 25.4 מ"מ .
אני מכיר ומשתמש בכאלה של רשף המפרץ אבל הרבה יותר מאסיבים שבסגירת 3 ברגים מהדקים על הציר ומתחברים לפולי .

אולי לא הסברתי את עצמי ....

יש ציר 25 מ"מ , רוצה להלביש עליו קלאץ שמיועד לציר 25.4 ,
כלומר עובי ה shaft lock צריך להיות 2עשיריות מ"מ , כך שסה"כ יקטין קוטר ב0.4 מ"מ ....

לא מכיר shaft lock בעובי כזה , אם יש לך תמונה או קישור אשמח.

תודה.

עידו לוריה
16-02-15, 13:56
ניתן לשנות את הליבה של הקלאץ ע"י עבודה של חרט + רתך לבוקסה במידה מילימטרית .

עידו

שחר 9
17-02-15, 19:31
עידו ,
הפתרון שהצעת אכן טוב לקלאץ צנטרפוגלי אבל בעייתי יותר לואריאטור אוניברסלי.

בנוסף אני מחפש את הדרך דווקא לטפל בציר ולא במורכב עליו וזה כדי שלא אצטרך כל פעם להתעסק מחדש עם התאמה החלקים המתכלים .....

עידו לוריה
17-02-15, 20:52
אותו כנ"ל לציר אין בעיה להפוך ציר קטן לגדול ( מילוי וחריטה ) או גדול לקטן ( חריטה בלבד ) .

עידו

asafk
17-02-15, 22:31
למשל זה:
http://chains.ustsubaki.com/viewitems/power-lock-keyless-locking-device/power-lock-tf-metric-series-keyless-locking-device?

מאפשר הפרש די קטן בקטרים. במקרה הרע ואם יש מקדם בטחון מספיק אפשר להוריד מקוטר הציר.

אסף.

שחר 9
18-02-15, 21:19
לא רלוונטי לחרוט את הציר מאחר וזה כרוך בפרוק מנוע וכו'
מעבר לזה נמאס לי לראות כבר את הפרצוף של החרט שלי ....

חשבתי על "ליפוף" של עלה/רדיד בעובי 0.4 מ"מ על הציר הקיים כדי לבטל את החופש שיהיה בין 25 מ"מ לבין האינצ'.
הרעיון הוא למצוא רדיד של חומר קשיח ולהכניס אותו במרווח שיווצר בין הציר לבוקסה שעולה עליו.

יעבוד ?
איזה חומר יכול להתאים?
יש בכלל סיכוי למצוא רדיד כזה ?

עידו לוריה
18-02-15, 23:29
שחר אתה צריך שימס בעובי 0.2 מ"מ (את ה - 0.4 מחלקים לשניים וזה העובי שצריך ) יש מפלדה יש מנירוסטה ויש גם מפליז תבחר.
זו שיטה מאוד גרועה יותר מהפרצוף של החרט שלך :)

למשל :

96071

עידו

ishc
19-02-15, 08:56
עם אם לשתול תותב בחימום/לחץ על הציר למשל?

עידו לוריה
19-02-15, 09:47
בלתי אפשרי לייצר תותב / בוקסה עם עובי דופן 0.2 מ"מ ועוד באפיצות לחץ , בנוסף בטוח שיש בציר שגם לקחת כוחות ציריים כך שזה בכלל פוסל את זה גם בעובי דופן גדול יותר .

עידו

ukiuki
19-02-15, 11:18
חשבת אולי לקחת מידה גדולה יותר של הקלאטש?
כך לא תצטרך להתעסק עם תותב כל כך עדין.

שחר 9
19-02-15, 20:52
שחר אתה צריך שימס בעובי 0.2 מ"מ (את ה - 0.4 מחלקים לשניים וזה העובי שצריך ) יש מפלדה יש מנירוסטה ויש גם מפליז תבחר.
זו שיטה מאוד גרועה יותר מהפרצוף של החרט שלך :)

למשל :

96071

עידו

עידו , אתה מזכיר לי את אישתי ....

"הערב אתה יכול לנוח ולהתרווח מול הטלוויזיה רק קח איתך את השלושים קילו כביסה לקפל" ......

התחלת טוב , זה בדיוק מה שאני מחפש !
והכנסת לי את קיפול הכביסה - בפסילת השיטה .

אז עכשיו אנא הסבר למה זו שיטה גרועה ??

תודה

אתה

- - - Updated - - -

הזמינות הגדולה ביותר היא של האינץ , בקטרים גדולים יותר אני צריך להצטמצם באופציות ,
אם לא תהיה ברירה זה הכיוון.

- - - Updated - - -

הזמינות הגדולה ביותר היא של האינץ , בקטרים גדולים יותר אני צריך להצטמצם באופציות ,
אם לא תהיה ברירה זה הכיוון.

kobiarava
19-02-15, 21:16
אין לך אופציה של קלאץ' אוניברסלי עם ליבה שמתחלפת לפי המידה? אני מדי פעם מתעסק עם ציוד שינוע, גג"שים, פולים, קופלונגים וכו', והרוב המוחלט אצלי עובדים עם טפר-לוק, ליבה מתחלפת במבחר מידות, שמורכבת בנפרד בהתאמה לקוטר צירים שונים... שווה לחפש קלאץ' או וריאטור עם סידור כזה

קובי

עידו לוריה
19-02-15, 21:32
הסיבה מאוד פשוטה , אתה לא רוצה חופשים .
מידה נומינלית של קדח מול מידה נומינלית של גל ( ציר ) נמדדת עם מיקרומטר וצריכה להיות בתחום מסוים של אפיצות ( טולרנס ) תלוי בסוג המושב שרוצים להשיג , השיטה של שימס אינה יכולה להשיג מושב כזה בגלל האפיצות ( טולרנס ) הנמוך ( ערכי קפיצות מידה גדולם מדי ) שיש לך להשגה .
ראה טבלה וזו טבלה מאוד לא שמרנית , הערכים בין הקדח לגל הם באלפיות המ"מ .
שימסים יש בקפיצות של עשיריות .
וכול זה נחמד מאוד עם המדידה של הקדח והגל יתנו מידות עגולות מה יקרה עם בקדח תמצא מידה של 25.455 מ"מ ובגל 24.95 מ"מ מה אז ?
לכן הפרצוף של החרט + 30 ק"ג כיפול כביסה + טלוויזיה עדיף

96077

אין לך אופציה של קלאץ' אוניברסלי עם ליבה שמתחלפת לפי המידה? אני מדי פעם מתעסק עם ציוד שינוע, גג"שים, פולים, קופלונגים וכו', והרוב המוחלט אצלי עובדים עם טפר-לוק, ליבה מתחלפת במבחר מידות, שמורכבת בנפרד בהתאמה לקוטר צירים שונים... שווה לחפש קלאץ' או וריאטור עם סידור כזה

קובי

זו שיטה מאוד מקובלת בתחום התעשייה לא בתחום חלקי רכב .

עידו

kobiarava
19-02-15, 21:50
זו שיטה מאוד מקובלת בתחום התעשייה לא בתחום חלקי רכב .

עידו

מסכים בהחלט, אבל גם קלאצ'ים צנטרפוגלים, בטח בתחום של 9 כ"ס, יש בתעשיה. לא נשמע לי בלתי אפשרי, למרות שאני מודה שלא יצא לי להיתקל באחד בשיטה המדוברת

קובי

-->