PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה ל - SUV משפחתי שנעים לרדת איתו ל"שטח"

yuvalw
16-02-15, 00:57
שלום,

נתחיל עם הפרטים היבשים...

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 100,000 ש"ח פלוס מינוס 10%.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? רכב יומיומי עם טיולים בסופ"ש
3. מי נוהג בו? בעיקר אשתי (קניות/גני ילדים וכו')
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג הורים ו 3 ילדים קטנים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? לא ממש יודע, נניח 12,000 (סביר לשימוש יומיומי עירוני ??)
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אוטומט חובה, העדפה לבנזין (בלי סיבה הגיונית)

בגדול אני מחפש SUV שנוח מאוד להסתובבות ביומיום, אבל שגם ירגיש נח ב"שטח", אין הכוונה לדרכים במדבר יהודה, אלא בעיקר לשבילי קק"ל וכו'.
היום אנחנו עם יונדאי i30 CW, ובסיבוב האחרון בבן שמן ממש הרגשתי שעוד רגע אני מגרד את האוטו מלמטה, התחושה לא נעימה ולא בטוחה, שלא לדבר שאם יש פתאום איזה שלולית עם קצת בוץ באמצע השביל אני מסתובב (בלי הילדים הייתי נכנס בכיף
:)
).

השאלה היא האם יש באמת הבדל בין הג'יפי כביש למינהם לפרייוט מבחינת "עבירות שטח"? לדוגמא ההבדל במרווח גחון של ה - i30 וה - ix35 הוא סה"כ 2 ס"מ...

אם אתם חושבים שאני לא בכיוון או שההסתכלות לא נכונה אשמח לשמוע.
מצטער שיצא ארוך, תודה רבה,
יובל.

omri_t
16-02-15, 08:14
היונדאי 30cw נמוך במיוחד.
תכל'ס גם לפסי האטה הוא לא בנוי.
ועם מערכת המתלים שהחליטו לא לשים בו הוא מזעזע בכביש וגם בשבילים.
למען ההבהרה יש לי כזו ביומיום.

מכאן כמעט כל מה שתיקח יהיה לך יותר נוח ומרווח בכביש וגם בשבילי קקל.

להבנתי אין לך צורך ברכב 4×4
וחבל להשקיע כסף ברכב כזה שעולה יותר ולא תנצל אותו.
כל רכב עם מרווח גחון נורמאלי או גדול יתן לך פתרון לשבילי קקל.

Saar
16-02-15, 08:34
אני הייתי בודק איזו ויטרה נכנסת בתקציב.

asafk
16-02-15, 18:02
ראשית, נדמה לי שהגדרת במדוייק סובארו אאוטבק. מרווח מרוב הג׳יפונים ויחד עם זה עלויות של פרייבט פלוס.
גם שוק שיפורים שיאפשר אם תרצה הגבהה קטנה בשביל השקט הנפשי די בזול.

שנית, כל להקת הג׳יפונים של דור או שניים אחורה, אבל 3 ילדים יצטופפו ממש כמו ביונדאי, ואם המטרה היא לשפר את המרחב אז לא הרווחת. מהחבורה הזו ככל הנראה פורסטר, ראב4, גרנד ויטרה ייתנו את המענה הטוב ביותר ולא במקרה הם היקרים בקטגוריה. גם הקוריאניות מכוניות טובות אבל עדיין נמוכות כמעט כמו המשפחתיות שעליהן הן מבוססות.

שלישית, אם כן יותר מרווח אבל לא אאוטבק, יש סנטה פה ואחותו סורנטו.

ולבסוף, זיכרו שיש המון רכבי שטח של ממש בשוק. קדחת השטח היא מחלה קשה. נהנים מזה מאוד, אבל יש מחיר - יקר יותר להחזיק לנדקרוזר ב100 אלף מאשר ראב4 ב100 אלף. עדיין אם נכנסים לזה בעיניים פקוחות..... יש המון דברים טובים שיכולים לקרות.

אסף.

yuvalw
16-02-15, 22:08
היי,
תודה רבה על הכיוון.
זו שאלה טובה אם באמת צריך 4X4 או לא, ג'יפ בלי 4X4 נראה לי כמו בראוניז בלי שוקולד (זה לא זה).
לא מכיר בכלל את הסוזוקי והסובארו למיניהם, פרט לסובארו XV שתפס את עיני אבל הביקורות על תיבת ההנעה שלו די מפחידות.
ב 2008 הייתה לי התלבטות קשה בין הראב 4 להונדה CRV, אבל הדרישות היו שונות, חיפשתי רכב כביש בלבד וה CRV נתן יותר תמורה למחיר,
האם לראב 4 יש עבירות יותר טובה?
תודה!

דרור ברלי
16-02-15, 23:57
איזה ביקורות מפחידות יש על סובארו XV?

yuvalw
17-02-15, 09:15
איזה ביקורות מפחידות יש על סובארו XV?
לא על הרכב אלא על תיבת ההנעה.

http://www.carsguide.com.au/car-reviews/subaru-xv-20i-l-cvt-review-11608

The XV drove easily through city traffic, the automatic CVT transmission being smooth and slick between shifts -- almost unnoticeable. But as soon as it was on open road, that all changed. The CVT gearbox disappointed, struggling to cope with fluid driving conditions with open roads and tight bends proving too challenging, regularly switching gears at inappropriate moments and taking too long to respond.
...
The XV invoked mixed emotions. Every time I looked at it, I wanted to go for a drive, yet, every time I drove it, I wanted to park it up and gaze at it... And did I mention that engine and transmission noise?

http://cars.walla.co.il/item/2782509

אין לי בעיה לחיות עם ביצועי ה-1.6 אבל פחות אהבתי את תמסורת CVT הרציפה. בתפעול רגוע היא לא ממש מטרידה, למרות שזמני התגובה שלה איטיים. אבל עם 3500 סל"ד ב-120 קמ"ש, ה-CVT ומנוע ה-1.6 מייצרים צליל לא נעים, עד רמת הנודניק המתייפח. אין לי בעיה עם צליל מנוע חזק ומחוספס או עם גרגור דיזל, אבל הקונצרט של ה-XV 1.6 גרם לי להגביר את עצמת הרדיו

klam
17-02-15, 10:35
כנראה שפורסטר הוא התשובה למה שאתה מחפש.
לחילופין הגרנד ויטארה.

yuvalw
19-02-15, 11:45
תודה לכולם, הצלחתם למקד אותי...

sony
19-02-15, 18:03
היי יובל
חבר שלי מוכר עכשיו פורסטר במצב מצויין בתקציב שקבעת (אזור ה80 אש"ח)
אם מעניין אותך תתקשר לעומרי 0528840900
בהצלחה
טל

-->