PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ - סגור או פתוח?

Freeman
22-07-03, 17:28
שלום לכולם,
קודם כל אני רוצה להחמיא לבעלי האתר. אני חובב רכב שנים רבות, עוד מתקופת עיתון "טורבו" למי שזוכר. (בעיקר מכוניות ספורט ארופאיות - אלפא רומאו, בריטיות, כולל כניסה לפרטים טכניים כמוכם). אין לי נסיון עם רכב שטח כלל, אבל הגלישה באתר הזה שנתקלתי בו במקרה לפני כמה שבועות, מביאה לי את החשק... יש לי שאלה פילוסופית, אפשר להגיד סקר, בנושא שמעניין אותי כחובב מכוניות ספורט - מה עדיף בעינכם, ג'יפ סגור או פתוח, ולמה? האם זה רק מסיבות רגשיות או שיש גם סיבות אוביקטיביות?

חנן-ג'יפולוג
22-07-03, 17:35
אני קניתי ג'יפ סגור כשהוא עוד שימש ליומיום בידיעה שכאשר הוא יהפוך לרכב לסופ"ש הוא ייפתח.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=201

בגלל הכיף, רכב לסופ"ש צריך להיות פתוח.
בגלל הפרקטיות, רכב ליומיום צריך להיות סגור.

שאולי
23-07-03, 22:18
טוב, זוהי שאלה שקשה לתת עליה תשובה חד משמעית
אם הרכב משמש לעבירות נטו , עדיף קצר ופתוח , גם בגלל הכיף, גם פחות משקל, מרכז כובד נמוך יותר , זויות גישה ונטישה ועוד
אם זה לטיולים עם המשפחה , לדעתי עדיף ארוך וסגור, יותר מקום לציוד, מזגן , נוחות,וכו'
אז כמו שאתה מבין הכל עניין של פשרות, כל אחד לפי צרכיו וסוג השימוש ברכב
רק בריאות
שאולי

ערן המסוקס
23-07-03, 23:14
לדעתי אפשר להגיע לאותם ביצועים ומשקל עם רכב סגור (פיבר) כמו עם רכב פתוח.
כך שמה שנשאר זה מה אתה אוהב יותר.
ג'יפ פתוח - לאוהבי הרוח בפנים. אתה והטבע מתאחדים ובאמת מרגיש, שומע ומריח הכל, לטוב ולרע (אגזוז). נוח מאוד לתימרון בלי דלתות. קר בחורף, חם (מאוד) בקיץ, אין מזגן, בכביש נוסעים עם פקקי אזניים. בחורף אתה נרטב מהגשם, והבוץ.

ג'יפ סגור - נקי, ממוזג, שקט, נוח, סגור ובטוח יותר, יבש, מנותק מהטבע, כבד, מזגן חלש = סבל.

אם אמצא סגירת פיבר במחיר סביר אני קופץ על זה.

כל אחד והעדפתו..

שאולי
24-07-03, 21:53
אם אתה עם סופה ארוכה, יש לי בשבילך סגירת פיבר עם דלתות במחיר מאד סביר
053872203
שאולי

נמרוד
28-07-03, 18:03
ג'יפ? פתוח!

בניגוד למכוניות עם שלדה אחודה, בג'יפים עם שלדה נפרדת אין שום משמעות מבנית למרכב, ולכן כמה שפחות מרכב--->פחות משקל---->יותר טוב מבחינה "אוביקטיבית".
אבל, זה לחלוטין לא העניין. ההרגשה בג'יפ פתוח, לגמרי, בלי דלתות, בלי חלון קדמי (קריטי! זה המיזוג!) היא הלב של כל העסק. אני לא יודע להסביר למה בדיוק, אבל עובדה שמהרגע שיכולתי להפוך את הג'יפ לפתוח לגמרי, הוא נשאר כך, כבר קיץ שלישי, ושני חורפים באמצע, ואין לי שום חשק לסגור אותו.
http://www.jeepolog.com/ext_images/nim11%20copy.jpg

asafk
28-07-03, 21:02
...כתב נמרוד שהג'יפ שלו חונה דרך קבע בנגב, מרחק חצי שעה נסיעה מהמסלול...

רכב פתוח אפשר לסגור בכביש או בחורף- עם הברזנט. אבל... יש כלים פתוחים שסגורים טוב, יחסית, ויש סגורים רע.
סופה/ CJ סגורים רע- בדרך כלל גם הדלת מברזנט, והגג לא ממש מתוח- המון רעש.
דיפנדר סגור יותר טוב- עם תמיכות טובות לברזנט ודלתות אמיתיות (למרות שאני בעד הדלתות של SIII)- פחות רעש.
ובלייזר... בכלל פיצוץ- הקבינה סגורה כהלכה, והחלק האחורי אפשר לפתוח לגמרי- אבל אי אפשר לפתוח את הקבינה כשמגיעים לשטח... אז למה זה טוב?

אסף.

נמרוד
28-07-03, 21:10
אסף, לא ללכלך! גם שעה נסיעה הביתה בליל חורף קר זה לא כיף - אבל לא נורא. יש בתחום הזה כמה המצאות גאוניות שאפשר לזקוף לחיל החימוש שלנו - הדובון, הדובונית, והילדה שלהם, חרמונית.

ערן המסוקס
28-07-03, 21:38
אח.. אני מדמיין לעצמי את הבריזה הנעימה שמקבלים בפרצוף ביום קיץ לוהט בים המלח או ביום שלם של דרכי פודרה ביום חם במידבר.. ממש תענוג, בעיקר בלי חלון קדמי.. :twisted:
ג'יפ פתוח זה כיף חיים, נכון. אבל זה כיף רק בימים נעימים, ושם אני צוחק על כל הקופסאות הסגורות. ואני מנצל כל רגע שאני יכול לצחוק עליהם מפני שיש לי את כל הקיץ לבכות אחר כך.
נ.ב את הדמעות אני לא צריך לנגב, הן מתאדות מהחום, או מתייבשות מהפודרה על הפנים.
נעזוב את קטע הקישור בכביש. למי שאין הרבה קילומטרים לעשות עד למסלול זה עוד סביר (אם יש הרבה קילומטרים זה הופך לסיוט, עד רבה ביום חם). בזחילה על סלעים האויר פשוט עומד והריצפה המהבילה עושה עבודת קודש ללחיי הסמוקות.

כמובן שאפשר פשוט לוותר על טיולים בימים חמים אבל זאת הגבלה דיי מטרידה לדעתי. בעיקר בשבילי שאני זקוק לטיול לפחות אחת לשבוע.

ערן המסוקס
28-07-03, 22:21
הנה דוגמה ליום מעולה לנסיעה בג'יפ פתוח.. :?

http://imgsrv.pic4u.co.il/d7e69cc1674bacb655463d904c6bc460030000.a spx

נמרוד
29-07-03, 09:52
אח.. אני מדמיין לעצמי את הבריזה הנעימה שמקבלים בפרצוף ביום קיץ לוהט בים המלח או ביום שלם של דרכי פודרה ביום חם במידבר.. ממש תענוג, בעיקר בלי חלון קדמי.. :twisted:

תנסה, בבאל'ה, אחרי זה תדבר. אתה צריך לדאוג כמובן לגג טוב שלא מחובר לחלון הקדמי - זה קצת קשה בלי קשת התהפכות קדמית, אבל אפשר לאלתר גגון שבולט קדימה מהקשת המרכזית כמו בסופות של פקחים. כשיש 4 כיווני אויר אמיתיים, ההרגשה, גם ביום קיץ לוהט, פשוט משתנה. עד שלא מנסים, קשה להאמין שהורדה של החלון גורמת לכזה הבדל.

מוני דיסקו
29-07-03, 10:43
אין שם ספק - נסיעה ברכב פתוח היא הדבר האמיתי.
ובמילואים נסעתי בגפס שלא היו לו אפילו צירים לחלון קידמי (שלא ירכיבו בטעות)
מה להגיד לכם - עולם אחר. אין להשוות.
אפשר לנסוע עם פתוח גם בחורף (חרמונית) וגם בקיץ (חלון קידמי מורד + משקפי אבק)
אבל מה - נסיעה מהצפון עד הנגב היא פשוט סיוט.
עם רכב ברזנט סגור המצב נסבל, אבל פתוח לחלוטין :cry:
אז לנמרוד יש את המזל שיש לו מקום איחסון שני מטר מהנגב.
לנו בני התמותה נאלצים להסתפק בדיסקו.

שאולי
29-07-03, 22:31
חברים!
אני לא יודע מה הסטטוס המשפחתי של כל אחד פה, אבל דחילקום...................... עם ילדים
קטנים....... ללא חלון קדמי........ בחורף , בקיץ .
לפחות מבחינתי זה בלתי אפשרי , יכול להיות שזה כיף יותר , אבל אני לא מוכן לוותר על המשפחה בטיולים , וכפי שכבר כתבתי הכל זה עניין של פשרות
רק בריאות
שאולי

חנן-ג'יפולוג
29-07-03, 22:44
נשוי פלוס אחת וחצי.
הילדה בת השנתיים עשתה לאשתי את המוות כשהעזתי לנסוע בג'יפ בלעדיה ביום חמישי למפגש, והיא מכירה רק נסיעה עם חלון קדמי מורד.
האשה גם כן אוהבת יותר את הג'יפ הפתוח בשטח. בכביש היא פחות מתלהבת ממנו אבל מסתדרת עם זה כשהוא עם הברזנט ודלתות הברזנט ובטח שלא מוותרת על טיולים בגלל זה,
ואת החצי עדיין לא שואלים.

http://imgsrv.pic4u.co.il/5d3b6a48e7be2b127948369e294aed70030000.a spx

שאולי
30-07-03, 15:32
חנן ידידי
אשריך וטוב לך
צריך לדעת עם מי להתחתן :D

asafk
30-07-03, 20:28
רגע...
פתאום קלטתי שמצדדי הסגורים אשכרה נוסעים עם... מזגן....?? ? בשטח....?????

נמרוד
31-07-03, 13:20
גם אני פתאום קלטתי משהו...

יש המון סיבות הגיוניות ומעשיות למה ג'יפ צריך להיות סגור - הגנה בפני קור וגשם בחורף, מיזוג אויר בקיץ, ילדים קטנים לא נופלים מהג'יפ, נגד גניבת ציוד, נגד ונדליזם, שמירה על ציוד אלקטרוני יקר...

אבל איזה סיבות מהתחת, תסלחו לי, מביאים מצדדי הפתוח! "כיף","מתמזגים עם הטבע","הדבר האמיתי"...

אם לא הייתי מכיר את חובבי הג'יפ הפתוח (ואני בינהם...) הייתי חושב שמדובר בחבורת מסוממים מגואה. ועדיין, אנשים טובים, מעמד ביניים, עובדי הייטק שמשלמים מס הכנסה, לא שותים קפה! (שלא לדבר על משחקים סנוקר), מלח הארץ... מספרים לי שזה "כיף!". אי אפשר להסביר למה ג'יפ פתוח עדיף על סגור במילים?

ניר ל
31-07-03, 13:32
יש לי :
גיפ' סגור - כבד יותר , מרכז כובד גבוה יותר, שתי דלתות בלבד - כל ה"מאחורה" לא מאוורר - הנוסעים עלולים לחטוף קלסטרופוביה וחלילה אף להיחנק, מזגן אחורי די חובה ובסטנדרט אין (בג'יפ של יוני יש חלונות אחוריים ומזגן פורמולה אחורי (פרסומת סמוייה)) , קבינת פח = המון חלודה ורקבונות, הדלתות ממילא לא נסגרות כפי שצריךביכלל הגימור חרא אז עדיף כמה שפחות פח, זה ממילא דולף מכל הכיוונים, מאד חם להיכנס לרכב סגור שעמד בחוץ ביום קייצי (ממש סיוט למעשה), הרבה חלודה כבר אמרתי. חוץ מזה הכל טוב.

ארז
31-07-03, 14:38
רגע ,מצד הל"ר שיש להם 4 דלות מהצדדים ...ולחלקם 2 מזגנים,אני עדיין מעדיף את הפתוח,מרכז כובד נמוך יותר בתחת שלי....למי אכפת,אנחנו מדברים על הכייף!!!כן השטות הזו שאי אפשר להסביר לאף אחד(במיוחד לא לאיזה אדיוט עם CJ פתוח שאף פעם לא נסע בו באמת פתוח)החלון על מכסה המנוע גם ביום חם נותן לך תחושה שונה לחלוטין מהאווירה הביתית/ממוזגת שאתה בתוך רכב סגור.
אומנם בחורף אפשר לעשות כאלו דברים בלי להתרטב....

http://imgsrv.pic4u.co.il/67a7fa60889849dcb948348e549cfad0020000.a spx

אבל אני עדיין מעדיף את זה...

http://imgsrv.pic4u.co.il/67a7fa4aa43fadc20745d49781a69b20020000.a spx

ואם כבר אז עדיף ככה....

http://imgsrv.pic4u.co.il/d7e69c5b037221824a4b52a638b32870020000.a spx

שרון
31-07-03, 14:40
נמרוד, מדוע אם כך בכלל ליסוע בג'יפ???
הרי כל סובארו נוחה הרבה יותר מרכבים שעולים עשרת מונים.
אה!?!
כדי להגיע לשטח? למדבר? לנחלי הצפון?

למה?

כדי לתת טעם לחיים ולצאת מהשגרה.

ואם כבר לצאת מהשגרה אז לעשות את זה בסטייל. כמו שצריך, ועד הסוף.

אין שום סיבה פרקטית לג'יפ פתוח!
ישנן רק הסיבות שהביאו לג'יפ עצמו.
8)

שרון
31-07-03, 14:45
ארז, עד כמה שזכור לי, התרטבת גם התרטבת ביום שצולמה התמונה החורפית...
:twisted:

ארז
31-07-03, 14:48
כן אבל זה היה כשיצאתי לשיחה קצרה(או יותר נכון צלילה למצוא את החיבור לשאקל...)

http://imgsrv.pic4u.co.il/d7e69c945153be847a4e86afd87a6380020000.a spx

asafk
31-07-03, 21:20
ארז,
אז כמה זה באמת סביר לנסוע בכביש (חורף או קיץ) שעתיים וחצי לכל כיוון עם... אוהל...?? תוצרת לנדרובר?
כלומר, אוהל תוצרת ג'יפ אני מכיר (זוועה), אבל עם הדלתות האמיתיות והחתיכות אלומיניום שמחזיקות את הברזנט מעל הראש, זה סביר?

ורבותיי,
"כיף", אותו מושג ערטילאי, זה חשוב. מאד. בשביל זה אנחנו בעסק. אבל כמה צריך לשלם על זה?
מי שנוסע יום יום ברכב לעבודה, אני מאמין שלא ישרוד לאורך זמן עם פתוח (וזו הסיבה שקניתי בזמנו סופה סגורה). גם מי שרק מטייל, עשוי להגיע למצב שעצם הנסיעה (רעש, רוח, חם, קר) בכביש הלוך וחזור תגרום לו לא לצאת לטיול, כיף ככל שיהיה בטיול עצמו (ואין ספק, פתוח בשטח זה סבבה אגוזים).
מה המחיר?

אסף.
(שה(כנראה לא)ג'יפ הבא שלו יהיה פתוח, אם רק יצליח למכור את הסופה במחיר שהוא מבקש)

דרור ברלי
01-08-03, 02:23
אחרי שני סיקסים פתוחים (עם ברזנט בחורף), אשתי לא הסכימה יותר "לנסוע באוהל". "רוצה עוד פעם ג'יפ?" היא שאלה/ונתנה תשובה בו זמנית, "אז רק סגור, עם מזגן, ולא אכפת לי איזה", אמרה ובסתר ליבה קיוותה לאיזה טרופג'ראנו יפנומטי מפלסטיק מטאלי עם רדיו-דיסק וחוליו איגלסיאס מהתחת.
אז קניתי......סופה ארוכה סגורה. במצב מצויין מחברת החשמל. עם מזגן.
איזו טעות. לא, הסופה זו לא טעות. גם עם האורך מסתדרים נהדר. "סגורה" זו הטעות.
למה?
כי זה לא זה, להיטלטל בשטח באקווריום. כי המזגן שווה לתחת. כי קשה להכניס ולהוציא ילדים וציוד מהמושב האחורי, כי הסגירה כבדה להחריד ומעלה את מרכז הכובד ומחלידה ומרעישה. וכי זה לא כיף. זו לא תחושת הג'יפ האמיתי. ואם יש סיבה להחזיק ג'יפ על כל שגיונותיו זה רק בגלל הכיף. אין שום סיבה הגיונית.

אז נכון שצבעתי, ושיפצתי, והכל יפה ונפלא. אבל אין לי ספק שהחלודה תראה מתישהוא ניצני התאוששות, וכשזה יחמיר, הסגירה תרד מהג'יפ לטובת ברזנט, ארגזי כלים מתכתיים ננעלים וכלוב התהפכות ראוי. את דלתות המתכת דווקא נשאיר.
ומה תגיד המפקדת? לה ממילא יש את האוטו שלה, אז למה לנסוע בג'יפ אבל להרגיש כמו באוטובוס?
מוכרחים סגור? יש לכם כסף מיותר? סעו ביפני נוצץ מפלסטיק, עם בקרת אקלים ו-DVD וריפודי עור, ופרמיית ביטוח שנתית של חמש ספרות, נוח ומפנק ושקט וקריר ועדין וכל כך יקר... ותתנתקו מהשטח. אני רוצה להתחבר בחזרה. נשמע קיצוני? אולי. אבל ג'יפים זה אהבה, ובענייני אהבה הולכים עד הסוף, ואף פעם לא מאוחר להתחרט.

-->