PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכונת קפה - נספרסו - המלצות לפני קניה

ibinder
17-02-15, 01:33
הי,

אני עומד לקנות מכונת קפה.
מאוד מתלבט בין מכונה עם מקציף פנימי, או חיצוני.

החיצוני, אני מעריך שהחלקים פשוטים יותר, ואולי פחות מתקלקל.
בפנימי, קל יותר להכין הפוך, הכל אוטומטי, ונראה יותר "סקסי", במיוחד כשאשתי שותה הפוך ולא אספרסו...

מה מומלץ בין הדגמים הבאים:
מקציף חיצוני:
https://nespresso.co.il/%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%94/umilk-%D7%9C%D7%91%D7%9F-%D7%98%D7%94%D7%95%D7%A8

מקציף פנימי:
https://nespresso.co.il/%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%94/%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%9E%D7% 94-%D7%9B%D7%A1%D7%A3-%D7%90%D7%A8%D7%A7%D7%98%D7%99
(כולל זיכוי 200 ש"ח לקפסולות)

מקציף פנימי עם תצוגת מגע, וניקוי אוטומטי:
https://nespresso.co.il/%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%94/%D7%9C%D7%90%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%99%D7% 9E%D7%94-%D7%A4%D7%A8%D7%95

המחירים שמופיעים באתר שלהם לא רלוונטים, אני אקנה עם כרטיס חבר, או עם כרטיס היטקזון
הלטיסימה פלוס, דרך היטק זון, עולה 1150 ש"ח, את האחרים אין, אבל באמצעות כרטיס חבר, יש גם הוזלות משמעותיות...

תודה,
עידן

opl
17-02-15, 02:28
ברשותך שתי שאלות:
אתה אוהב קפה?
לאן מיועדת המכונה?
יש לי שתי מכונות, אחת סיטיז נספרסו במשרד, בבית- מכונה פשוטה לקפה טחון ומקציף על בסיס אדים.
אחרי שלוש שנים הדרוג שלי הוא כזה:
1.מכונה ביתית פשוטה עם קפה סביר של לוואצה וכו
2. נספרסו על שלל הקפסולות בעיקר ארפג'יו
3. נס קפה של טייסטר צוייס
בין מקום 2-3 אין פער גדול.
הרבה אנשים סביבי לא הכי מרוצים מהטעם של נספרסו הדעהה משותפת לכולם היא המילה חמצמץ. אבל מבחינת נוחות -אין תחרות, במיוחד במשרד.

מבחינת קפסולות אלטרנטיביות כולם זוועה לדעתי חוץ מאחד שמגיע עטוף אחד אחד באלומניום (לא זוכר את השם).

מבחינת המכונות עצמם השתמשתי רק בזאת שבקישור הראשון אז אני לא יכול לייעץ.

ibinder
17-02-15, 06:57
המכונה לשימוש בייתי לייט...

אני שותה בדרך כלל ממכונות של נספרסו, לא רע, נראה לי שאני לא ממש אנין טעם ויודע להבדיל יותר מידי.
מכונה של טחינת פולים לא פרוייקט לכל כוס קפה? כלומר לוקח הרבה זמן להכין, כי הטחינה עצמה בזמן אמת

eysham
17-02-15, 07:19
אני גם בעבודה וגם בבית עם סיטיז עם מקציף חיצוני.

אם אני לא טועה במכונה, היתרון העיקרי שלה CITIZ על ה UMILK היא שהקפסולה בסיטיז לא נזרקת אוטומטית בגמר בפעולה אלא נשארת שם עד שמשוחררת ידנית.
מאפשר "להתחרט" ולהוסיף עוד קצת אם אתה רוצה מעט ארוך יותר. (ויסלחו לי אניני ה-40מ"ל שחטאתי...)

ובקשר לאלה עם המקציף הפנימי, אין לי כזו , (אחרי שהתלבטתי כשקניתי לפני כמה שנים) כך שאני לא יכול לחוות דעה מבוססת,
אבל נראה לי יותר מידי אבוג'אראס לנקות את כל החלקים ולהיות בטוח שלא נשארו שאריות חלב בצנרת/משאבה וכו'.

איל

OFF-RoaD
17-02-15, 07:47
לנו יש מקציף חיצוני שלהם, לא זוכר את השם אבל זה מיכל גלילי שמקציף לבד.
נוח מאוד לשימוש, קל ומהיר לניקוי, ויוצא אחלה של קצף. נראה לי הרבה פחות מסובך ממקציף פנימי.

נמרוד
17-02-15, 08:43
המקציף החיצוני של נספרסו, זה שנראה כמו פילבוקס, עושה עבודה טובה מאד, מינימום התעסקות ונקי מאד. אפילו בסביבה של משרד קטן, ובוודאי בבית. אם ההפוך שלה חשוב לה - לך עליו.

מבחינת מכונה - תקנו אותי אם אני טועה אבל כל המכונות של נספרסו יש להן אותו "מנוע" בדיוק סביב הקפסולה, כל מה ששונה זה האריזה והעיצוב החיצוני. אין סיבה לקנות מעבר לדגם הבסיסי ביותר (שלי נקראת "פיקסי") + מקציף חיצוני.

והקפה לא משהו גם לטעמי... אבל זה באמת עניין של טעם, יש הרבה שנשבעים שקפסולה זאת או אחרת עושה את הקפה הכי טעים שיש.

erezgur
17-02-15, 09:04
לפני שנים לא רבות, בצורה לגמרי לא מתוכננת וללא שהתחלתי לבצע מחקר השוואתי, נכנסה אשתי הבייתה עם מכונת קפה הנמכרת ברשת Yellow, פז (שמחירה כיום 400 שח) וניזונה מקפסולות לאוואצה הנמכרות אף הן בחנויות Yellow.

נקפוץ לסיכום (לדעת בני המשפחה שלנו בלבד, כמובן) וטיפים:

1. ישנם מבחר סוגי קפסולות בדרגות שונות של חוזק / מרירות / ארומה (תערובות שונות) - התמקדנו על שני סוגים המתאימים לנו וכולם מרוצים. אציין שלאשתי (שהיא צרכנית הקפה המרכזית בביית) בעבודה יש מכונת נספרסו ולדעתה הביתית שלנו טובה משמעותית (והיא ניסתה כבר סוגים רבים של קפסולות של שתי המכונות עד שהתייצבה על הסוג המתאים לה ביותר בשתי המכונות).
2. מגיעה עם אפשרות להקצפת החלב (מעט שונה בין 2 הדגמים השונים שהיו לנו מאז הקניה הראשונה אבל עושה עבודה בהחלט סבירה).
3. נרשמים כ"חבר מועדון" (חינם) ואז עלות הקפסולות הינה 110 ש"ח ל-4 קופסאות של 16 קפסולות כ"א, כלומר ל-64 קפסולות (כ- 1.7 שח לכוס קפה).
4. בשורה התחתונה אנחנו מאד מרוצים, עלות / תועלת מעולה. בהפרש המחיר של עלות המכונה (והקפסולות) לעומת נספרסו אתה יכול לממן חודשים רבים של כוסות קפה.

ארז גור

omri_t
17-02-15, 09:58
הרבה שנים יש לי מכונות קפה מייצרנים רבים.

הנספרסו נהדר לטעמי.
נוח. אמין. לא מלכלך וטעים.
תכלס למי ששותה בהית זה הפתרון הנכון ביותר.

אישית מעדיף מכונת קפה בנפרד מהמקציף.
לא כולם בכלל שותים עם חלב ואז כוס אספרסו היא פרוצדורה קלילה.

המקציף החיצוני של נספרסו עובד נחמד.
יש מוצרים דומים בשוק וזולים.
אין לטעמי חשיבות ממי קונים.

אגב, גם חלק ממכונות נספרסו שפעם הגיע משוויץ מגיע היום מדלונגי

רועיג
17-02-15, 10:54
אני רכשתי נספרסו עם מקציף חיצוני, המכונה שאמורה להיות האיכותית ביותר, והתאכזבתי.
שתי בעיות שנתקלתי בהן האחת זה פשוט טעם לוואי לקפה, והשניה ולא פחות חשובה, לא ניתן להכין הפוך בספל סטנדרתי של 180 מל עם קפסולה אחת, חזקה ככל שתהיה, אלא צריך שתיים, או לשתות הפוך בכוס קטנה יותר.
כפי שאמרתי, חיכיתי להזדמנות של טיסה לחול, והבאתי בסוף saeco minuto מכונה עם טחינה של פולים וניקוי אוטומטי, ומקציף שניתן למלא בחלב ולאחסן במקרר, ובכל כוס הוא מושך ומקציף רק כמות של כוס, בלי להרוס את שאר החלב.
התוצאה קפה מצויין שלא נופל מבתי קפה.
בארץ היא מאד יקרה, תמתין להזדמנות להביא מאירופה, לי עלתה 420€ בגרמניה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

opl
17-02-15, 11:26
+1 לעניין כמות הקפסולות שצריך בשביל קפה עם חלב.

לשאלתך, או שאני קונה טחון מראש בשקיות קטנות. או שאני טוחן כל פעם 150 גרם שבשבילי זה חודש. הקפה תמיד בכלי במקרר עם כף מדידה.

לביא
17-02-15, 11:37
דוח משתמש.
יש לי לטיסימה דור קודם כבר 5 שנים. לא מבין גדול בקפה.. הבנים שותים על בסיס קבוע ומאוד מבסוטים. יכול רק לדווח על אמינות ללא פשרות של המכונה. לרוב שותים אספרסו מדי פעם קפוצ'ינו. הניקוי לא מהווה בעיה. רק אחרי ששותים קפוצ'ינו. לחיצה על כפתור כדי להעביר מים חמים בצינורות כשמיכל החלב עדיין מחובר, ואחר כך שטיפה במים של מיכל החלב. אחרי הכנת אספרסו אין שום פעולה נדרשת.

opl
17-02-15, 11:40
לא לשכוח לעשות טיפול אבנית למכונה, במיוחד אחרי 5 שנים. פעם היו להם טיפולי החלפת אטמים בעלות לא גדולה.

מבחינת מים אני משתמש רק במסוננים, לא ברז ולא מינרליים.

לביא
17-02-15, 11:52
יש בבית מערכת שמטפלת באבנית. יש גם מערכת אוסמוזה הפוכה. אין צורך לטפל כלל. תודה בכל אופן.

omribe
17-02-15, 12:08
לא משנה באיזו מכונת נספרסו תבחר, אם יש לך גישה לכרטיס הצהוב של חבר, זה יצא לך הכי משתלם.
קניתי עכשיו כמתנה את האיניסיה ב-413 ש"ח בשקם אלקטריק.
המבצעים של הייטק זון הם די סמליים, בזאפ תמצא באותו סדר גודל של מחיר.

לגבי מכונה עם מקציף או מקציף חיצוני -
המקציף האינטגרלי מקציף עם אדים. החיצוני מערבל את החלב. התוצאות שונות לגמרי, עניין של העדפה.
החיצוני מאפשר לך להקציף גם חלב קר. מאפשר לך לעשות קפה קר טעים לאללה.

bizon
17-02-15, 14:04
אני מחזיק 2 מכונות שנמכרות ב yellow עובדות קשה גם בעסק גם בבית אחת עם מקציף חיצוני ואחת פנימי (צינור אדים) אישית אני מעדיף את הצינור אדים על פני המתקן החיצוני. הוא מקציף יותר מהר והרבה יותר קל לנקות. לגבי הקפה הוא מעולה לטעמי ואני ממליץ בחום על הלוואצה של yellow

מור

nirs
17-02-15, 15:29
עם לטיסמה + בבית (שנתיים) ו- U במשרד, ממליץ על הלטיסמה בגלל היכולת לשלוט באורך הקפה.
אגב, בכל 3 האופציות מדובר על אותו משאבה בעיצוב שונה.

bizon
17-02-15, 15:31
גם במכונות של yellow ניתן לשלוט באורך המזיגה של הקפה :)

ולא אין לי אחוזים שם

מור

עידו לוריה
17-02-15, 17:29
עשירים אתם כוס קפה ב 1.7 ש"ח 
אני עם מכונה ומטחנה חיצונית 0.57 ש"ח לכוס .
אחרי הרבה שנים בעניין אין שום קפסולה שמתקרבת לקפה שנטחן במקום ומכונה עם הקצפה על סטיימר .
בשנים עברו היו לי מכונות של כרומקס ביחס עלות תעולת זו מכונה מעולה (ביתית ) כיום יש לי מכונה של CIMBALI שזו ליגה אחרת גם במחיר וגם בתוצאות , עניין הטחינה לא מאריך בהרבה את ההכנה , וחשוב לדעת שקפה טחון מתחמצן מהר מאוד (שעות בודדות) וגם מקרר/מקפיא לא עוזר , בקפסולה יש גז ששומר על הקפה מהתחמצנות .
בעניין ההקצפה כול מקציף חיצוני עושה קצף מאוד אורירי רק מקציף סטימר מגיע לתוצאה טובה .

עידו

omri_t
17-02-15, 18:38
לוריה צודק.
כוס בנספרסו בקפסולה מקורית זה 2 שקל.
במכונה שטוחנת פולים זה בערך שקל כשהיצע הקפה ואיכותו עצומים.
גם איכות הקפה עצמו טובה.

במשרד היום יש לי מכונה אוטומאטית של מליטה.
טוחנת. מנקה. מקציפה והקפה זול וטעים יותר.

אבל למשתמש הביתי זה ממש לא כדאי.
המכונה גדולה יקרה וכנראה אמינה פחות.

לדעתי ומנסיוני וממה שקראתי והתייעצתי:
קפה מקפסולות נספרסו לא נופל משמעותית מקפה ממכונה אוטומטית עם טחינה.

שחר 9
17-02-15, 18:41
לטיסימה שנתיים עושה עבודה מעולה , אמינות מוחלטת .
נוחה מאד לתפעול, בגדול מכונה לעצלנים עם מקציף פנימי ומשטח חימום כוסות שאינו שימושי.
לדעתי שאלת השאלות היא איזה סוג קצף אתה אוהב ??
יש הבדל משמעותי בין מקציף פנימי שעובד על אדים חמים, ובין המקציף החיצוני שעובד על ערבול מהיר שיוצר קרם חלב.
הטעם והמרקם של הקצף שונה לגמרי וצריך לראות מה יותר טעים למשתמש.
אגב כאשר המכונה מתחילה להרעיש קצת יותר מהרגיל זה סימן לנקות אותה ......

עידו לוריה
17-02-15, 21:20
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/17/c54697309286681a74de210fa6c603d6.jpg

מחם כוסות מאוג חשוב במיוחד לאספרסו וגם לאפוך/לטה בגלל החום הנמוך יחסית של הקפה הכוס הקרה מקררת את הקפה , במכונות בלי חימום ניתן למזוג מים חמים לכוס לפני בכדי לחמם אותה .

עידו

boaz avrahami
17-02-15, 21:25
עשירים אתם כוס קפה ב 1.7 ש"ח 
אני עם מכונה ומטחנה חיצונית 0.57 ש"ח לכוס .
אחרי הרבה שנים בעניין אין שום קפסולה שמתקרבת לקפה שנטחן במקום ומכונה עם הקצפה על סטיימר .
בשנים עברו היו לי מכונות של כרומקס ביחס עלות תעולת זו מכונה מעולה (ביתית ) כיום יש לי מכונה של CIMBALI שזו ליגה אחרת גם במחיר וגם בתוצאות , עניין הטחינה לא מאריך בהרבה את ההכנה , וחשוב לדעת שקפה טחון מתחמצן מהר מאוד (שעות בודדות) וגם מקרר/מקפיא לא עוזר , בקפסולה יש גז ששומר על הקפה מהתחמצנות .
בעניין ההקצפה כול מקציף חיצוני עושה קצף מאוד אורירי רק מקציף סטימר מגיע לתוצאה טובה .

עידו

לוריה,

כבר עשינו את החשבון הזה יותר מפעם אחת.
מי שעשיר זה אתה.
הכוס אצלך בזול אבל המכונה ביוקר. מאוד ביוקר!
יקח למשתמש כבד כמוך לפחות 5 שנים עד שתתאזן עם עלויות המכונה הזולה.

אבל הקפה שלך יותר טעים.
על זה אין וויכוח

עידו לוריה
17-02-15, 21:31
לא בדיוק נכון , רוב השנים (ומי כמוך יודע) אני השתמשתי במכונה שעולה 500 ש"ח של כרומקס מכונה איטלקית זולה ונותנת ביצועים בכלל לא רעים להגיע למכונה כמו שלי כיום זה כבר סיפור לגמרי אחר

עידו

bizon
17-02-15, 21:34
זאת המכונה שבעסק ועם קפה כזה הסוכן מחוייב לתת מינימום 15% הנחה נוספת :)

מור

96034

boaz avrahami
17-02-15, 21:36
מי שלא מחפש את הטקס והניקיון ולא מכין יותר מ 3-4 כוסות ביום יכול להרשות לעצמו להתפנק עם קפסולות.
הטעם טוב והנוחיות כובשת

Bernard
18-02-15, 04:08
שנים היתה לנו מכונת קפה חצי אוטומטית של מרפי ריצ'רדס.
מקבלת קפה טחון, מכניסים לתא, חצי סיבוב של מנואלה כזו ולחיצה למטה. לחיצה על כפתור וזהו. עוד חצי סיבוב והקפה המשומש נשפך לתא יעודי...
נקי וטוב - חלב מקציפים עם צינור קיטור.

אחרי כמה שנים, כשהלך חלק ולא ניתן היה להשיג, SHMBO קנתה מכונה של נספרסו עם המיכל שמוציא חלב מוקצף ונכנס למקרר אחרי השימוש..
במשך כמה חודשים החרמתי את המכונה - שהם יקבעו לי איזו קפסולה להכניס - ורק שלהם!!! בשום אופן.
ה"בשום אופן, הזה החזיק, כאמור, כמה חודשים.
בערך שלוש שנים השתמשנו בשקץ הזה - האמת, לא נורא... המון טעמים ונקי מאוד.
אבל ההשפלה, שנספרסו קובעים לי ושאי אפשר לשתות קפה של אילנ'ס... סיוט.

כשהגענו לגולה, במיוחד כשהתברר באופן סופי שאמריקאים לא יודעים מה זה קפה אמיתי... וחיים פה. זה לא שאחרי שבועיים חופשה, חוזרים לקפה בארץ, החלטתי לקנות מה שרציתי "אז" אבל לא היה כסף...

יש סוג של מכונות שנקרא Bean to Cup - לוחצים על כפתור והמכונה טוחנת, מכניסה לידית/כף, לוחצת כמו שצריך, "מרטיבה" את הקפה קצת, מחכה טיפה ואז מעבירה מים...
יש גם מקציף אינטגרלי ששופך חלב מוקצף לכוס והכל בלחיצת כפתור... אחת.
תפור עלי.

אחרי שצחקו עלי, שרציתי לקנות מכונה שמזהה טביעות אצבע ולפי השעה ביום, יודעת איזה סוג קפה להכין ל"לקוח" הספיציפי (לא צוחק - יש!) קניתי את המשינה הזו:

https://www.youtube.com/watch?v=aGbDImtbPGg

עלתה $1800 (במבצע) ו... מזמן החזירה את ההשקעה.
נכון לרגע זה בדיוק (שנתיים בשימוש) 3352 כוסות קפוצ'ינו, 715 אספרסו, 395 אמריקנו, ואיזה 130 שטויות אחרות...
אדירה!!!
צריכת החלב שלנו עלתה עשרות מונים - כ"כ פשוט להכין, שכל פעם שאתה עובר לידה אתה.. לוחץ על הכפתור ו..זהו.

אתה בוחר את הקפה (איזה שאתה רוצה) ואת כמות הקפה וכמות המים והטמפ' וכמה חלב וכמה חם הוא יהיה והכל מתוכנת מראש...

זו ההמלצה שלי.
שווה כל גרוש, למי ששותה יותר משלוש כוסות קפה ביום (מיד עם הגעת המכונה, תוכפל הכמות.. אם לא יותר).

לפני שיקפצו כל "הרעים".
בגלל (ורק בגלל) הזנחה ועצלנות שלי (כמעט שנתיים לא ניקיתי ולא הרצתי ניקויי אבנית :() היא הרימה ידיים ונשלחה לתיקון אצל היבואן...
החליפו דוד ועל הדרך ניקו הכל ולפי בקשתי הוחלפו כל האורינגים -חלקים $100. עבודה בערך $150... משלוח הלוך וחזור... שלא תדעו..

Bernard
18-02-15, 04:11
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/17/d3eef84c08d8f6b8f72470379f76fcd6.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/17/4a269a61f1beb9ff9f7e85f4f827c3a3.jpg

boaz avrahami
18-02-15, 08:07
מכונה כשלך עולה בארץ כ 12000.

לא מצליח להבין למה להוציא סכום כזה על מכונת קפה ביתית אלא אם איבדתם פרופורציות אבל לחלוטין.
אגב, במחירי ישראל, מכונה כזו תגיע לאיזון מול קפסולות לאחר 10000 כוסות בהשוואה מול מכונה פשוטה.

אבל אחלה דאווין. אין ספק.

erezgur
18-02-15, 11:30
למי שמתלבט, אפשר פשוט להיכנס ל yellow לבקש לטעום את הקפה שהמכונה שהם מוכרים מכינה.
צריך רק להביא בחשבון שלאחר שאתם תלמדו מעט את המכונה ו תלמדו מה הטעם החביב עליכם, כמה מים וכמה חלב... זה יהיה טעים עוד יותר.

Sent from my Nexus 4

Bernard
18-02-15, 14:44
מכונה כשלך עולה בארץ כ 12000.

לא מצליח להבין למה להוציא סכום כזה על מכונת קפה ביתית אלא אם איבדתם פרופורציות אבל לחלוטין.
אגב, במחירי ישראל, מכונה כזו תגיע לאיזון מול קפסולות לאחר 10000 כוסות בהשוואה מול מכונה פשוטה.

אבל אחלה דאווין. אין ספק.

למה דאווין? כבר החזירה את ההשקעה.

וזו הסיבה שלא קניתי בארץ.. הן הרי קיימות הרבה לפני שהגעתי לפה.

צריך לקנות ולהביא לארץ.. כמו נעילה וכאלה..

boaz avrahami
18-02-15, 17:42
אז עזוב אנדרואיד...
אפשר במקום כזו מכונה?

Bernard
18-02-15, 19:15
אז עזוב אנדרואיד...
אפשר במקום כזו מכונה?

וואללה... מנוף:cool:.
קנה אנדרואיד ותשתמש בו (ורק בו) 4 חודשים ואני דואג שמכונת קפה תגיע אליך (אתה קונה - אני מדלוור) - כיף???

וברצינות.
זו באמת אחת המכונות היקרות יותר (באמת יש את זו עם הט.א...) אבל יש גם אחרות וזולות הרבה יותר - פחות מחצי המחיר - עם אותו מנגנון, רק בלי כל הזיכרונות והמסך וצינור ההקצפה.
מכונות של בערך 500-700 דולר סופר-אוטומטי. הן גם קטנות יותר בגודל - שידרוג אמיתי, למי ששותה קפה אמיתי (יענו קונה פולים שלמים בכל מיני הרכבי תערובות).

אם יש למישהו אפשרות להביא מאירופה (כל המכונות הסופר אוטומטיות האיכותיות של קונצרן סאקו-פיליפס ודלונגי - אירופה) או מארה"ב... לדעתי זה שווה.
יש גם שירות בארץ, כך שזו לא בעייה.
לפני כמה שנים היינו בטיול קיץ באיטליה. אנחנו וחברים (עם כל הגמדים).
חבר שלי (זה עם ה-TD5) קם בוקר אחד ונסע מהוילה ששכרנו, לורונה (נדמה לי - שעתיים נסיעה או משהו כזה) לקנות מכונת קפה.
אני צחקתי עליו, שהכל באירופה יקר ומיותר לנסוע, ונשארתי בבית.
אחה"צ הוא חזר עם מכונה אוטומטית של גאג'אה (אותו מנגנון כמו שלי רק הקצפה ידנית עם צינור - כמו שצריך) במחיר מצחיק מאוד.. נדמה לי שעלה פחות מאלפיים וחמשמאות ש"ח.
אחרי שבוע, בתוך המזוודה, המכונה חזרה איתנו לארץ.
טוב, האמת שהמזוודות שלו הלכו לאיבוד בשדה בלאונרדו ד'וינצ' והגיעו יום אחרי שנחתנו (ישר הביתה) אבל מכונת קפה במזוודה..
כבר איזה 4-5 שנים שעובדת יופי.

זו המכונה שחבר שלי קנה באיטליה לפני כמה שנים: http://www.gaggia.com/e/machines.automatic.RI9701_01.overview.ht ml
תכנסו לאתר, תראו יש כמה וכמה מכונות אוטומטיות וסופר אוטומטיות לא יקרות בכלל.
בלי ליכלוך ובלי בלגן ובלי להיות מומחה/בריסטה.
ועם קפה אמיתי ולא קפסולות של שודדים..

Bernard
18-02-15, 19:25
השעה עכשיו 12:30 ואני באמצע הכוס החמישית שלי, מחמש וחצי בבוקר ואני חושב לעצמי - וואללה... מכונת קפה שעולה קצת פחות מהאייפון ומהנוט שלי...
כולה פאקינג טלפון... עולה כמו מכונת קפה עם המון ברזל ואלקטרוניקה מתוחכמת ומכניקה מתוחכמת...
כולה פאקינג טלפון...
בועז - ירדנו מהפסים... כולנו... אבל לגמרי.

ibinder
18-02-15, 21:04
הי,

תודה לכולם, היה מעניין לקרוא את התגובות של כולם.
כל אחד אוהב את הקפה שלו אחרת, ומוכן להשקיע בין כלום לסכומים גבוהים מאוד... נראה לי ששאלתי שאלה, כמו "איזה אוטו כדי לקנות" :-) :-)

הבנתי מלא מעט אנשים, כי האמינות, קלות ההפעלה והנוחות של נספרסו שווים את המחיר, מכיוון שגם הקפה שלהם טעים לי ולאישתי... החלטתי ללכת על מכונה שלהם עם מקציף פנימי על אדים, ולא החיצוני...
עכשיו זה תלוי במחיר, אם אוכל עם הכרטיס הצהוב של חבר להשיג מחיר טוב, אלך על המכונה היקרה יותר, אם לא על הדגם האמצעי.

תודה!!
עידן

Bernard
18-02-15, 21:09
כמה שאנשים לפעמים יכולים להיות קטנוניים..
חבר טוב מאוד שלי, רשום באתר, שלח לי עכשיו את הה"פ הבאה:
"ספר, ספר להם שאחרי שהמכונה המשוכללת והיקרה מסיימת את הקפה
אתה מכניס למיקרו לדקה כי זה לא חם מספיק..."
חבר, כן?

אז הקפוצ'ינו שהמכונות האלה, הסופר אוטומטיות, מכינות הוא לפי הטעם האיטלקי - לשתייה מיידית.
זאת אומרת שהחלב מחומם לטמפ' שתייה מיידית. אני אוהב את שלי די רותח ולכן אני מכניס את הקפה למיקרו ל-10 שניות - לא דקה ולא חצי דקה. עשר שניות..
יכולתי להקציף את החלב לאיזו טמפ' שאני רוצה, ע"י צינור הקיטור היעודי, כמו שצריך אבל אני עצלן ואוהב "כפתורים"..

הנה.
גיליתי הכל, מושיק.:)

boaz avrahami
19-02-15, 01:23
ברנרד,

המכונה הזו היא מהמשפחה של המכונה שלך מבחינה מכנית?
אני מתרשם שהן סובלות מתקלות.
תן איזה סקירה משלך על האמינות ועלות האחזקה של המשפחה

http://m.zap.co.il/model.aspx?modelid=704821

Bernard
19-02-15, 03:54
אותה משפחה בדיוק, רק האלקטרוניקה שונה ואולי אצלי עוד דוד.
המנגנון זהה ודמוה מאוד לזה שאצל החבר שלי..

http://www.wholelattelove.com/products/gaggia-platinum-vision-super-automatic-espresso-machine?gclid=Cj0KEQiAjZGnBRCOuJOUo9Xd0s UBEiQAPbicNyDJs8ygzn0oo_IQIN3zWvkD_seUe8 BwP_okgZNRScsaAh318P8HAQ

כמו שאמרתי - ממש אפס תקלות.
המכונה מתוחכמת מאוד ואם הייתי ממלא אחר ההוראות (מריץ הליך שטיפה נגד אבנית, עם החומר ששמים בקומקומים) לא היתה שום בעייה.
מלבד זה (כאמור באשמתי הבלעדית) - כלום..
המכונה עבדה (ועובדת) קשה מאוד במשך שנתיים, אלפי כוסות קפה וכשיש אורחים - עשרות כוסות ברצף.
אצל חבר שלי (אותו מנגנון כאמור) המכונה עובדת כבר כמה וכמה שנים ונדמה לי שפעם אחת היתה בתיקון/טיפול (לא יודע מה - אבדוק) - גם, אלפי כוסות קפה.
אני מאוד ממליץ.
המחירים בארץ הזויים אבל באירופה ובארה"ב ניתן להשיג דגמים "ישנים" במחירים של כ-$500.
המכונות עם מקציף "ידני"/צינור קיטור, זולים יותר.
שלי יקרה גם בגלל שיש בה אפשרות לחלב "אוטומטי" וגם צינורית - שילוב די נדיר.
אני מקציף די טוב אבל הנוחות של המיכל ההוא... מזמן ויתרתי על הקצפה - מוציאים את המיכל עם החלב מהמקרר, שימים במכונה ולוחמים על כפתור אחד... ושותים קפה, לפי הטעם שלך, שתיכנתת מראש.

עלות אחזקה?
לא יודע - אני מזניח... חוץ מהחלפת פילטר (לא חובה להתקין אבל.. שיהיה - נדמה לי שעלה לי $15 לסט של 3) פעם ב-4 חודשים - אין הוצאות.
אם מריצים "שטיפה" כמו שצריך - תוסיף עוד כמעט $10 לחומר מסיר אבנית.
זהו.

אני חייב לציין שבמכונה של נספרסו (עם מיכל ההקצפה האוטומטי) ש-SHMBO קנתה ושירתה אותנו נאמנה כ-3 שנים, (המון המון כוסות קפה - אני תמיד השתמשתי בשתי קפסולות לכוס) גם היתה "שגר ושכח" ולא היו עליה כמעט הוצאות (פעמיים נסתמה המחט שדוקרת את הקפסולות ופעם "פרץ" O-RING ומנע שימוש - דברים שהצריכו תיקון במעבדת היבואן. תוך יומיים תוקנה כל תקלה)..
כשנסענו לפה, המכונה עברה לאחותי ושם כבר החלה לעשות בעיות (הצריכו אילתורים של חברי "במרכז הצנרת" - אין חלקים).

לדעתי.
שתי האופציות טובות, מבחינת תיפעול ואמינות והוצאות תיפעול (חוץ ממחיר הקפה) רק שבאחת אתה משועבד ל... נספרסו.
אצלי זו עילה לפסילה מיידית... השיעבוד הזה.

- - - Updated - - -

דבר אחד, שלפעמים מעצבן...
חלק מהאמינות של המכונה היא תוצאה של השטיפות המרובות שהמכונה עושה לעצמה...
כשאתה מדליק - שטיפה.
כשהמכונה נכבית - שטיפה.
אחרי כל הקצפת חלב - שטיפה (קיטור - לוקח שנייה).
המערכת/צנרת כל הזמן נקייה (שקוף למשתמש - המכונה עושה לבד וזה לוקח שניות) אבל מיכל העודפים הפנימי (שפותחים את המכונה לרוקן) מתמלא די מהר... הוא קטן מידי.
אתה מרוקן אותו פעמיים ביום, לבערך 10 כוסות או שני סבבים של הדלקה/כיבויי.

חוץ מזה - סופר... אוטומטית.

boaz avrahami
19-02-15, 06:41
לנספרסו יש קפסולות לא מקוריות כך שאינך מחוייב ליצרן.
עש לדעתי משהו שמיוצר בקרית גת ומשווק נדמה לי עי עלית. כנל לגבי לוואצה דור ראשון ובלו דור ראשון.

לגבי הגגיה שהעליתי זה מוזר.
חדש 7000 משומש 1300.
פער בלתי נתפס אם המכונה טובה

עידו לוריה
19-02-15, 07:35
לנספרסו יש קפסולות לא מקוריות כך שאינך מחוייב ליצרן.
עש לדעתי משהו שמיוצר בקרית גת ומשווק נדמה לי עי עלית. כנל לגבי לוואצה דור ראשון ובלו דור ראשון.

לגבי הגגיה שהעליתי זה מוזר.
חדש 7000 משומש 1300.
פער בלתי נתפס אם המכונה טובה

למה זה חישוב מחיר פשוט , צבע X אורך = מחיר

עידו

boaz avrahami
19-02-15, 08:39
הלכתי לפי ral
יוצא עדיין זול מדי

עידו לוריה
19-02-15, 09:00
זה לא "ral י " .

עידו

ש01
19-02-15, 10:04
הי,

תודה לכולם, היה מעניין לקרוא את התגובות של כולם.
כל אחד אוהב את הקפה שלו אחרת, ומוכן להשקיע בין כלום לסכומים גבוהים מאוד... נראה לי ששאלתי שאלה, כמו "איזה אוטו כדי לקנות" :-) :-)

הבנתי מלא מעט אנשים, כי האמינות, קלות ההפעלה והנוחות של נספרסו שווים את המחיר, מכיוון שגם הקפה שלהם טעים לי ולאישתי... החלטתי ללכת על מכונה שלהם עם מקציף פנימי על אדים, ולא החיצוני...
עכשיו זה תלוי במחיר, אם אוכל עם הכרטיס הצהוב של חבר להשיג מחיר טוב, אלך על המכונה היקרה יותר, אם לא על הדגם האמצעי.

תודה!!
עידן

טוב החלטת...
אם יוצא לך להגיע לגרמניה בקרוב, אז כשהלטיסימה + עלתה בארץ +/-1700 ש"ח הבאתי אחת בכ1000, ואח"כ עוד TAX FREE... ההבדל בין המכונות - שאצלי פרט לנספרסו רשום על המכונה גם דלונגי.
נספרסו ישראל אמרו שאין בעייה ואם אצטרך, האחריות תקפה.
חוצמזה, אפרופו נספרסו ישראל, אינני חושב שיש איזושהי חברה עם שירות לקוחות שמתקרב לרמה שלהם.
24/7 שירות טלפוני, בקיאות של הטלפנים גם בנושא הטכני וגם בטעמים.
כשמזמינים קפסולות בטלפון או באינטרנט גם סביב חצות, לכל המאוחר יומים אח"כ (ולפעמים למוחורת!) השליח מגיע.

ואם כבר אז אני אחרי מספר מכונות של אבקה ו/או קפסולות, מכונה פשוטה של נספרסו, מכונת יילו שקניתי לאחותי ונזרקה לאחר מס' חודשים והיום כבר כשנתיים עם הלטיסימה. הבעיה היחידה (סובייקטיבית שלי) - יותר מידי קצף... ולכן אני שותה אספרסו ארוך עם מעט חלב. אישתי מאוד נהנת מהקצף.

asafk
19-02-15, 14:59
לא שכנעתם אותי. ממשיך עם מקינטה.
אבל כן גרמתם לי לקום וללכת להכין עוד כוס קפה.

ולכל מי שמודאג אני מזכיר שפורסם מחקר שאומר שבריא ואפילו רצוי לשתות 3 עד 5 מנות קפה ביום.

אסף.

boaz avrahami
19-02-15, 15:10
כל המקינטות אותו הדבר או שיש הבדלים ברמות בינהם?
יש לי אחת שנראית כמו כל אחיותיה שראיתי עד היום.
לא התלהבתי מהתוצאה....
אולי לשטח זה סביר

Bernard
19-02-15, 15:39
אני יודע שיש קפסולות חלופיות. כשנסענו לפה, עדיין לא היו. עכשיו יש.
לא זוכר איפה קראתי אבל אחרי שפג הפטנט של נספרסו והחלו לצוץ התחליפים(שהבנתי שהם בכלל לא באותה רמה..), נספרסו החלה לייצר את המכונות שלהם עם מחט "דקירה" שונה, שמתקלקלת מעטיפות התחליפים. אתה עושה כמה כוסות קפה עם קפסולות חליפיות ו... שולח לתיקון שלא באחריות.
צריך לבדוק.

ד'לונגי מייצרת את מכונות הקפה של נספרסו.
לד'לונגי יש גם סידרה של מכונות קפה סופר אוטומטיות שנחשבות טובות מאוד (לא באותה רמה - היו להם בעיות בהתחלה... עשיתי על זה עבודת מחקר בזמנו..) ויקרות.

השירות של נספרסו, בארץ, ברמה... בינלאומית.
פשוט תענוג - חייבים להודות.
מקצועי, יעיל, אדיב, מהיר... רק מילים טובות יש לי עליהם... יש תמורה למחיר, בזה אין לי ספק.
אבל עדיין מעצבן אותי שאני חייב קפסולות ולא קפה שאני רוצה (גם קפסולות חליפיות) ובסופו של דבר, אין תחליף לפולי קפה טריים, שנטחנים שנייה לפני השתייה... פשוט אין.

יש כל מיני מקינטות.
שלחתי כמה לחברים (מסתבר שגם הן זולות יותר פה).
יש הבדלים בגודל החורים של הרשת/מסנן וקוטר הצינורית (=לחץ) ויש כאלה עם משקולת (ראיתי אחת שגם זה מתכונן) בקצה הצינורית (שוב, שינויי לחץ וחום של המים) ויש תחתית כפולה ודקה ועבה ו... כל מיני "כיונוני קצה" - כולה פינג'אן עם פילטר...

ibinder
19-02-15, 15:47
טוב החלטת...
אם יוצא לך להגיע לגרמניה בקרוב, אז כשהלטיסימה + עלתה בארץ +/-1700 ש"ח הבאתי אחת בכ1000, ואח"כ עוד TAX FREE... ההבדל בין המכונות - שאצלי פרט לנספרסו רשום על המכונה גם דלונגי.

אם זה ככה... אני קונה בישראל כמעט במחיר גרמני :-)
המחיר של היטקזון הוא 1150 ש"ח ועוד זיכוי של 200 ש"ח לקניה של קפסולות... עם הכרטיס הצהוב של חבר, אני לא יודע, אבל לפי דעתי נמוך עוד יותר...

96073

shachar
19-02-15, 15:48
ולכל מי שמודאג אני מזכיר שפורסם מחקר שאומר שבריא ואפילו רצוי לשתות 3 עד 5 מנות קפה ביום.

אסף.

מה שלא בריא, זה לקרוא מחקרים על מה בריא או לא בריא.
לשתות:
1 כוס יין אדום
1 כוס בירה
2 ליטר מים
ו 5 קפה- עם חלב או בלי? כמה אחוז שומן? לקטוז/סויה
כולסטרול היום זה טוב? כי אתמול היה רע. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

shachar
19-02-15, 15:51
אני יודע שיש קפסולות חלופיות.

אבל עדיין מעצבן אותי שאני חייב קפסולות ולא קפה שאני רוצה (גם קפסולות חליפיות) ובסופו של דבר, אין תחליף לפולי קפה טריים, שנטחנים שנייה לפני השתייה... פשוט אין.
...

אפשר למצוא באיביי חד פעמיות למילויי, או רב פעמיות למילוי חוזר.
ככה אתה רוקד בשתי החתונות

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

OFF-RoaD
19-02-15, 16:51
וואלה? יש לך לינק למשהו שניסית ועוד? זה נשמע מעולה

shachar
19-02-15, 17:50
טרם ניסיתי. עצלן....
חפש nesspresso refill וכו
יש בלי סוף.
לא מיינתי לפי מחיר אז בטח יש זול יותר

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=271778754065&alt=web
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=201285520034&alt=web

זאביק
19-02-15, 19:56
Reusable capsules
http://www.amazon.com/Coffeeduck-Refillable-Capsules-Nespresso-machines/dp/B00633ZJTK

ניר ל
19-02-15, 20:36
קניתי קפסולות תחליפיות שנקראות אלברטו וורני, הקפסולה היא פלסטית וארוזה בוואקום, היא לא ננקרת כמו המקוריות אלא מתקפלת פנימה וחושפת פתחי ניקוז.

על הפנים - רוב הקפה נשפך ולא יוצא מהברז.

asafk
19-02-15, 20:59
Reusable capsules
http://www.amazon.com/Coffeeduck-Refillable-Capsules-Nespresso-machines/dp/B00633ZJTK

רגע רגע רגע רגע....

אבטחה! יש לנו כאן מתחזה!

מי אתה ומה עשית עם זאביק?
זאביק שלא שותה קפה, רק קפה נמס עלית?

:confused:

אסף.

עידו לוריה
19-02-15, 21:24
רגע רגע רגע רגע....

אבטחה! יש לנו כאן מתחזה!

מי אתה ומה עשית עם זאביק?
זאביק שלא שותה קפה, רק קפה נמס עלית?