PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בנושא תיקון במוסך

Redoren
17-02-15, 08:29
שלום לכולם.
רקע:
לפני כמה שבועות נתתי מכה קטנה לפגוש והוא התקפל פנימה. מסיבות שונות כמו חוסר פניות של הפחח הקבוע ובעיקר חוסר זמן לא התפניתי לתקן את העניין, גם ככה קוסמטיקה לא מפריעה לי במיוחד.

ועכשיו לעצם העניין.
מכיוון שעם בלמים לא מתעסקים לבד, הכנסתי את הרכב למוסך לאחר רעידות קשות בדוושת הבלם. המוסך הוא נחמד, לא גורו, שכבר תיקנתי אצלו דבר אחד או שניים קטנים. חריטת הדיסקים והכל עבר בשלום, אך מכיוון שהרכב כבר היה על הליפט, וללא גלגלים – מה שמאפשר גישה נוחה יותר לחלק הפנימי של הפגוש, שאלתי את העובד הנחמד (והמאוד מאוד מקצועי אגב) אם יש מה לעשות עם זה. (אני מהנודניקים שמסתובבים ליד הליפט)
"אין בעיה" הוא אמר לי, " לך תרתיח מים ותביא, נחמם את המקום ונוציא את זה החוצה.."
חשוב לציין כי בשום זמן לא דיברתי עם מנהל המוסך/מנהל העבודה ולא ביקשתי הצעת מחיר לתיקון הנ"ל ומן הסתם גם לא שילמתי עליו. . זה ארך בדיוק דקה והפגוש היה מסודר.
העובד הביא מברגה וחיזק את הפגוש בחזרה (נפלו כמה קליפסים)
הכל טוב ויפה, יצאתי מהמוסך לעבודה. בערב, בדרך הביתה על כביש 1 במהירות של 100-110 קמ"ש (בכל זאת ג'ימיני) פתאום זיהיתי שמכסה המנוע רועד, לא הספקתי לחשוב והמכסה התרומם ונטרק בכל הכוח על השמשה.
מצב מפחיד מאוד שאני לא מאחל לאף אחד. למזלי לא קרה כלום לשמשה , אולי בזכות המגבים שבדיוק היו במרכז השמשה וחצצו בין המתכת של המנוע לבין הזכוכית.
עם דופק 250 עצרתי בצד בזהירות, אחרי שנרגעתי הורדתי את מכסה המנוע, שכמובן לא ירד עד הסוף והידקתי אותו בכוח, והמשכתי בנסיעה איטית עד הבית. כשהגעתי ראיתי שכאשר העובד קדח שני ברגים הוא תפס את הפלסטיק מעט גבוה מד יכך שבמצב מסוים הפלסטיק העליון של הפגוש נוגע בידית של השלב השני של נעילת מכסה המנוע (זה הצ'ופצ'יק שמזיזים ימינה כשפותחים מכסה מנוע.
עד כאן הסיפור המפחיד. (וזה באמת היה מפחיד)

עכשיו להתיעצות: העובד עשה את העבודה לבקשתי ובאופן לא רשמי. לא היתה הצעת מחיר לא בקשה לתיקון ולא הוראה מלמעלה. העובד הוא באמת בחור טוב ומקצועי ועשה את התיקון מתוך רצון טוב. איך ההתנהלות שלי מול המוסך עכשיו אם בכלל?
האם לבוא ולדרוש שיתקנו את הנזקים? האם אין להם אחריות על כך וזו בעיה שלי כיוון שהעובד ביצע זאת "מרצונו החופשי" ולא מהוראת מוסך? האם בעצם הגעתי למוסך עם תלונה אני עלול להזיק לעובד?

לדעתי מה שדרוש תיקון זה עיגון מחדש של הצירים, אולי יישור של המכסה, קצת פלסטיקה שלא ממש יושבת במקום וכמובן הרחקת הפגוש מהנעילה.
דעת המומחים?

klam
17-02-15, 08:52
בן אדם עשה לך טובה לפי בקשתך.
מה אתה רוצה? לתבוע אותו? לדרוש ממנו כל מיני דרישות?
גש לפחח, תקן את מה שצריך, שלם לו כמה שיעלה. בדרך חזרה תעבור במוסך ותגיד תודה לעובד שעזר לך.

ukiuki
17-02-15, 08:57
הי
לא מומחה , יותר מכיוון הגיון פשוט.
יש כאן כמה נקודות שונות.
1. כדי שיהיה כשל כזה במכסה המנוע צריך לעבור 2 מנגנוני אבטחה. כיוון שהמנעול הינו כפול. גם אם היה כשל כלשהו במנגנון המשני עדיין צריך לברר איך כשל או לא נסגר המנגנון הראשי, זה שאתה פותח אותו מתוך הקבינה.
2. כל עבודה שנעשית במוסך, היא עבודה שנעשית במוסך. אתה יכול להיות רגוע, אין עובד מוסך שיעשה איתך יד כנגד מעבידו וייתן לך שירות "מהצד" רק כי הוא נחמד או כי אתה נחמד. אם קיבלת את השירות כנראה שהבעלים ידע מכך או שהוא נעשה במסגרת מדיניותו. ולכן אם נעשה ברשלנות על המוסך לעמוד באחריותו למעשיו. אני חושב שבמקרה הזה עליך לפנות למוסך ולהציג בפניו את העניין, יש מצב שהפיתרון פשוט והלבטים שלך מיותרים.
3. למד לקח מהמקרה שעבודות חאפריות יכולות לגבות ממך תשלום גבוה שלמזלך הסתיים בנזק כספי ולא חלילה בנפשות. אם נפלו קליפסים, שים קליפסים חדשים, הם עולים גרושים. אל תקדח ברגים ואל תמציא המצאות. האמירה הזאת מכוונת גם למכונאי הנדיב וגם לך כבעל הרכב שבשביל הטיפול דקה חינם הסכמת לזה.

בכל מקרה בהצלחה.

נמרוד
17-02-15, 09:00
בן אדם עשה לך טובה לפי בקשתך.
מה אתה רוצה? לתבוע אותו? לדרוש ממנו כל מיני דרישות?
גש לפחח, תקן את מה שצריך, שלם לו כמה שיעלה. בדרך חזרה תעבור במוסך ותגיד תודה לעובד שעזר לך.

+1

אחת הבעיות שלנו כחברה מודרנית היא שאנחנו לא יודעים לקחת אחריות. מצפים שלכל דבר יהיה מישהו אשם ברור, ומישהו שיפצה אותנו. וזה לא ככה - הרבה דברים קוראים בטעות, במקרה, במזל. זה מקרה קלאסי שבו האחריות היא שלך, ואני אומר בכוונה אחריות ולא אשמה - אין פה אשמה, אתה רצית לתקן משהו ביוזמה שלך, הבחור הנחמד עזר לך, עשיתם ביחד איזושהי טעות, נגרם נזק. תגיד תודה שהנזק לא כבד, וקח את מה שלמדת הלאה.

אם אתה אומר לבחור שעזר לך כל דבר מלבד תודה - אתה לא בן אדם.

אמיר ב.א
17-02-15, 09:07
קרה לי משהו די דומה עם דיפנדר והמוסך ,
לאחר תיקון כלשהו ,
שכחו לסגור את מכסה המנוע,
הוא רק היה מונח במקומו ,
בנסיעה של 90 קמש בדרך הבייתה , הוא ניפתח ,
שבר את המראה הצדדית,
התעקם בעצמו , ובמזל הצלחתי לעצור בצד בלי לראות כלום.

מכיוון שהמוסך גם עשה לי הרבה טובות ישרתי לבד מה שאפשר ,
ותיקנתי את המראה הצדדית ,
מאז אני בודק כל פעם כשאני מקבל רכב מהמוסך שהמכסה סגור טוב.

boaz avrahami
17-02-15, 09:23
מצטרף ל klam ולהרחבה של נמרוד במאה אחוז.

ukiuki
17-02-15, 09:31
הדרך הנכונה כפי שאני רואה אותה היא ללכת למוסך או לאותו העובד ולשתף אותו.
למרות שקודם הייתה לי התלבטות, אני מסכים שאין לדרוש פיצוי מהמוסך או מהעובדויש לקחת אחריות. אבל כפי שציינתי קודם למוסך יש הרבה יותר אמצעים או קשרים מאשר לך.
אני אישית חושש ממצב של כדור שלך שרק יעמיק את הפגיעה. ויש מצב שלבד תגיע לפחח שירכב על זה.
אם הגישה שלך תהיה הוגנת, יש מצב שהמוסך יבצע לך את התיקון במחיר עלות או מחיר מופחת. או שישלח אותך לפחח תחת מטריית הקשרים שלו ויעלה לך חצי.
זה מה שעסק טוב אמור לעשות. זה שקרה מה שקרה לא אמור להשאיר אותך לבד לטפל בנושא, ואיך שהתרשמתי אתה לא בדיוק שוחה כאן בבריכה הטבעית שלך.

Redoren
17-02-15, 10:10
תודה לכולם,
אני רוצה לעצור את כדור השלג לפני שהוא מתגלגל עלי.

כולכם צודקים ותודה רבה על העצות החכמות. אכן האחריות היא שלי ושלי בלבד, ואני לא בורח ממנה.
נמרוד אוקיאוקי בועז וקלאם, לרגע לא חשבתי לתבוע, לצעוק או לכעוס. כל מה שרציתי זה לדעת איך לגשת למוסך. באיזו צורה לגשת כך שלא אפגע בעובד ועדיין אשמור על הקשרים שלי שם (כן אוקיאוקי, לא מבין מאיפה קיבלת את הרושם שאני לא בבריכה שלי, כי לשחות אני לא ממש יודע, אבל במוסכים אני מסתובב מגיל 0)
נמרוד, להשליך משאלה תמימה לחוליים של החברה הישראלית או החברה שלנו בכלל.... קטונתי.

אני אפנה למוסך ונראה מה עלות התיקון.

נמרוד
17-02-15, 10:21
אל תתרגש... ככה זה בפורום :D

ukiuki
17-02-15, 20:36
כן אוקיאוקי, לא מבין מאיפה קיבלת את הרושם שאני לא בבריכה שלי, כי לשחות אני לא ממש יודע, אבל במוסכים אני מסתובב מגיל 0

את הרושם קיבלתי מהרתיעה שלך להתעסק עם בלמים לבד. שמח לשמוע שטעיתי.

Redoren
22-02-15, 15:03
עדכון - הקשבתי לעצתכם ובשבוע שעבר הלכתי למוסך, סיפרתי מה קרה ללא האשמה ישירה של העובד (שנכח שם)
הוזמנו חלקים ולא ביקשתי הצעת מחיר לעבודה, כיוון שרציתי להשאיר את הכדור אצלהם.
היום הכנסתי את האוטו למוסך, חויבתי בעלות התיקון בסך 500₪!!
האם זה שווה את הקשרים שיצרתי במוסך? לא בטוח.

OFF-RoaD
22-02-15, 16:47
מה עשו עבור 500₪?

Redoren
22-02-15, 16:56
החליפו שני צירים של מכסה המנוע.

Berk0
22-02-15, 17:59
לטובתך האישית תשלם את החשבון ותצמא מוסך אחר.
ולפעם הבאה תדע, אין ארוחות חינם, ואל תחפש זול כי זול בא ביוקר.

moriseven
22-02-15, 18:13
לא מבין מה אתה רוצה? אתה ביקשת מהעובד טובה, הוא מכונאי, לא פחח. ניסית לחסוך בתיקון חאפרי וזה עלה לך בסוף.
אם היית פונה למנהל העבודה בבקשה היית יכול להתלונן אבל מכיוון שלא, תשלם!
ודרך אגב, זה שלא ציינת את שמו לא אומר שבעל הבית לא יכול לדעת מי הבחור שעבד על הרכב, ברוב המוסכים מצויין בסגירת הכרטיס שם המכונאי שעבד על הרכב. אז לשרוף את הקשרים שלך שרפת בכל מקרה.

six 4 life
22-02-15, 18:17
אין לי שום דבר איתך פות"ש, אבל עצם המחשבה שלך על האופציה שאולי באיזשהי דרך הבנאדם שעשה לך טובה אחראי על מה שקרה לך, מעוותת בעיניי וגם דיי מגעילה למען האמת.
זה בדיוק אותו קו מחשבה של אותם עלובי נפש שתובעים את הרכב שחילץ אותם מהח#א על נזק שנגרם להם כתוצאה מהחילוץ.

איל מ
22-02-15, 18:50
בואו ננשום שניה כולנו.
א. הבנאדם אמר שהוא לא מאשים/ לא האשים + שהוא לוקח אחריות על עצמו לפני הכל.
ב. מכונאי אמור לדעת לפרק ולהרכיב פגוש (פחח או לא פחח זה לא משנה), ולוודא שבסוף הכל יושב תקין. בלי קשר טעויות קורות ולא הייתי פוסל מוסך כזה או אחר על טעות חד פעמית (בלי קשר לשרשור ולכמה נעים אם בכלל יהיה לפות"ש לחזור לשם).
ג. מכיוון שהעבודה נעשתה במוסך יש למוסך אחריות וזה לא משנה אם זה היה בתשלום או לא.
פות"ש לא אמר שלא ישלם ולא אמר שבא בדרישות שיקבל את התיקון בחינם. רק שיתף את תחושותיו.
ולא זה לא כמו לתבוע מישהו שחילץ אותך כי א. הוא לא תובע אף אחד ו-ב זהו מוסך ולא סתם עובר אורח.

נ.ב.
דעתי האישית כמובן.

Berk0
22-02-15, 19:07
לא האשמתי את הכותב.

אני פשוט חושב שאין לו הרבה ברירה.

הוא צריך לשלם על התיקון הנוסף ועל זה אין וויכוח.
אבל עצם הפאדיחה שקרתה גם לכותב הפוסט, וגם למנהל העבודה, ולמוסכניק שהתנדב לבצע את התיקון, אני ההיתי נמנע מלהגיע לשם עוד פעם.

והשורה האחרונה היא כלל לחיים, אין מתנות חינם.

עם ישראל זה עם מאוד מיוחד, מחפשים את הכי זול ומתלוננים על כול דבר, אני נוקט בגישה הפוכה.
כול בעל מקצוע צריך לגבות מחיר על פי רמת השירות אותו הוא מספק

אם מדובר בחאפר אז שייקח 50 ש"ח וסע לשלום
אם מדובר במקצוען שייקח מצידי 5 אלפיות, אבל יבצע עבודה מעולה שלא אצטרך לחזור אליו, לתיקונים נוספים, ושלא יהיה פתח לתלונות.

בעל מקצוע שמכבד את עצמו צריך לקחת את המחיר שהוא שווה, אם הוא עושה עבודות בחינם על הדרך על תצפו יותר מדי.

אלה היו ה2 סנט שלי.

Redoren
22-02-15, 23:16
בואו ננשום באמת.
שילמתי את מה שביקשו בלי להתווכח. זכותי להיות מרוצה/לא מרוצה מהסכום ששילמתי.
אגב, לכל המתייפייפים, גם לא ביקשתי הצעת מחיר בדיוק מהסיבה הזו. כי ידעתי שאשלם בכל מקרה.
מוריסבן, לא כתבתי בשום מקום את שם המוסך אז אין דרך לדעת מי העובד. כמו כן ניגשתי אליו היום ווידאתי שלא אמרו לו כלום.
זה ממש לא דומה למי שתובע על חילוץ. שאלתי שאלה, קיבלתי תשובה די חותכת (גם אם לפעמים קצת מוגזמת ואישית) הלכתי לפי מה שאמרו.
דאגתי שזה לא יפול על העובד, מה עוד אתם רוצים?
תודה לכל מי שעזר, תודה גם למי שביקר כי זה הכי קל. תנסו פעם להיות נחמדים לנותני השירות, תראו איך מבחינתם זו לא ״טובה״ ואתם לא ״מלוכלכים ומגעילים״.

-->