PDA

צפייה בגרסה מלאה : חושב לקנות סוזוקי סמוראי, שאלות בנוגע לתחזוקה.

Big_White
21-02-15, 14:18
בוקר טוב חברים,
אני חושב על קניית סוזוקי סמוראי,
לא לטיפוס סלעים ודברים מגה טכנים, שבילים, וטיולים כמו חוצה ישראל,ירקון.

את הירקון אני עושה גם עם האימפרזה שלי והיא סבבה עם זה.

אבל כמו שכולנו יודעים SHIT HAPPENS. מחוסר מזל עיקמטי טלטל בוולוו שלי. פשוט מחוסר מזל.

הייתי רוצה לדעת, קצת מחירים פלוס מינוס בנוגע לתחזוקה של הרכב.
מעניין אותי בעיקר כל מה שנוגע לתחזוקה של ה POWER TRAIN.

שיפוץ גיר, אוברול למנוע, ואוברול לטראנספר.
החלפת ביבל ופיניון והחלפת מיסבים בסרנים.
שיפוץ של המפרקים בסרן הקדמי.

האם בדגמי שנות ה 94-96 עדיין איך הגה כוח? (זה נושא קצת רגיש אצלי בגלל כתפיים פרוקות)

מה בנוגע לעלות הצמיגים?
האם את דגמי ההזרקה אפשר להסב לגז?

הבנתי שהצריכת דלק היא 1-10, האם זה מידע אמין? מה צריכת דלק בנסיעה רגוע בשבילים?
סה''כ המטרה היא לא לקנות בור ללא תחתית. אין לי בעיה להשקיע כמה אלפי שקלים ביישור קו, כמו גומיות,אטמים.

תודה לעונים.

מוטי טויוטה
21-02-15, 23:54
אענה על המעט שאני יודע,
גם בשנתונים האלה אין הגה כוח אלא אם הוסיפו,יש אופציה לעשות את זה.

zerez
22-02-15, 12:50
כבר הגעת לשיפוצים?

אין לי מושג כמה עולים השיפוצים אבל סוזוקי הוא רכב זול לתחזוקה, טיפולים ותיקונים סטנדרטיים עולים, בערך, כמו רכב פרטי,
קח רק בחשבון מערכות נוספות שיש לרכב 4X4 כמו טרנספר (לא צריך יקר לשיפוץ או החלפה), ביצה נוספת ולוקרים.

אני לא שמעתי על ג'ימני או סמוראי שהרכיבו להם מערכת גז, צריכת הדלק שלהם לא מאוד גבוהה ויש מעט מאוד מקום למיכל הגז.
ג'ימי אוטומטי צורך בערך 1-10 בנסיעה בינעירונית, נראה לי סביר שסמוראי ידני צורך בערך אותו דבר.

מוטי טויוטה
22-02-15, 13:38
כן לשים מערכת גז על מנוע 1.3 נראה לי הזוי.מחיר של צמיגים אני חושב שבדרך כלל המידה 215:75:15 ודא בפנצריה תלוי בסוג חברה וכו

שגיא S
22-02-15, 13:55
ראה התייחסות באדום

בוקר טוב חברים,
אני חושב על קניית סוזוקי סמוראי,
לא לטיפוס סלעים ודברים מגה טכנים, שבילים, וטיולים כמו חוצה ישראל,ירקון.

את הירקון אני עושה גם עם האימפרזה שלי והיא סבבה עם זה.

בשביל שבילים כאלו לא הייתי קונה סמוראי - סמוראי זה כלי רכב שדורש המון ויתורים בכביש ובשבילים - בשביל חסינות בסלעים ושטח טכני, היות וזה לא מה שאתה מחפש, הייתי שוקל רכב סלחני יותר ונוח יותר בכביש ופחות קשוח.

אבל כמו שכולנו יודעים SHIT HAPPENS. מחוסר מזל עיקמטי טלטל בוולוו שלי. פשוט מחוסר מזל.

הייתי רוצה לדעת, קצת מחירים פלוס מינוס בנוגע לתחזוקה של הרכב.
מעניין אותי בעיקר כל מה שנוגע לתחזוקה של ה POWER TRAIN.

שיפוץ גיר, אוברול למנוע, ואוברול לטראנספר.
החלפת ביבל ופיניון והחלפת מיסבים בסרנים.
שיפוץ של המפרקים בסרן הקדמי.

גיר - החלפה עולה 2500 שקל בערך, קיט שיפוץ בעייתי למצוא בארץ להזמין מחו"ל יוצא חצי מחיר בערך.
מנוע - החלפת מנוע - 5000 שקל על האוטו. שיפוץ מנוע זה לפי כמה שאתה בוחר להשקיע. טיפול לקרבורטור זה 300-500 שקל, טיפול רגיל עולה 300 שקל בערך. (עבודה עצמית). טרנספר - מתחלק לשניים, טרנספר שרשרת אפשר למצוא כמו זבל בזול, טרנספר גלגל שיניים מאוד מבוקש ועל כן יקר ונדיר יותר בעיקר כי הוא היחיד שמאפשר להכניס יחסי העברה פנימה. שיפוץ סרנים זה עניין של 2000-3000 שקל במוסך ופחות מזה בעבודה עצמית. (מחיר לסרן בודד לשיפוץ מקיף).

האם בדגמי שנות ה 94-96 עדיין איך הגה כוח? (זה נושא קצת רגיש אצלי בגלל כתפיים פרוקות)

אין הגה כח בסמוראי. 3000 שקל עולה להסב למערכת של ג'ימני. פחות אם אתה עושה לבד עם חלקים של ויטארה (יש קיטים מוכנים בארה"ב)

מה בנוגע לעלות הצמיגים?

צמיגים חדשים עולים פחות מ-2000 שקל במידה המקורית. משומשים יש בשפע. (חולק מידות עם הג'ימני והויטארה)

האם את דגמי ההזרקה אפשר להסב לגז?
אפשרי אבל מיותר. עלות מערכת גבוהה יחסית וצריכת דלק נמוכה יחסית מייתרים את העניין. במיוחד שזה דורש ממך לוותר על רוב שטח האכסון שחסר גם ככה ברכב הזה.

הבנתי שהצריכת דלק היא 1-10, האם זה מידע אמין? מה צריכת דלק בנסיעה רגוע בשבילים?
סה''כ המטרה היא לא לקנות בור ללא תחתית. אין לי בעיה להשקיע כמה אלפי שקלים ביישור קו, כמו גומיות,אטמים.

זה צריכה ממוצעת אובייקטיבית

תודה לעונים.

תשקול את המחשבה של רכב אחר - סמוראי לשבילים נשמע לי כמו עינוי מיותר.

Big_White
22-02-15, 19:02
ראה התייחסות באדום

תשקול את המחשבה של רכב אחר - סמוראי לשבילים נשמע לי כמו עינוי מיותר.

חשבתי על היילאקס,(כי זה מה שאני מכיר כי היה לנו בצבא) אבל כולם נמכרים במחירים מטורפים פלוס לרכבים פנסיונרים עם נסועה של יותר מ 300 אלף ואפילו מוצג עם חצי מיליון.

חשבתי על סובארו ( כי מה לעשות אני אוהב סובארו) אאוטבאק או פורסטר, אבל גם הם נמכרים במחירים לא שפויים ביחס לשנתון.
כל דבר אחר פחות מדבר אליי, הסתכלתי על סמוראי בגלל הפשטות שלו.

מה שמשאיר אותי כניראה עם פרוייקט קטן להגבהת B4 שנת 2006. תודה לכולם

כבר הגעת לשיפוצים?

אין לי מושג כמה עולים השיפוצים אבל סוזוקי הוא רכב זול לתחזוקה, טיפולים ותיקונים סטנדרטיים עולים, בערך, כמו רכב פרטי,
קח רק בחשבון מערכות נוספות שיש לרכב 4X4 כמו טרנספר (לא צריך יקר לשיפוץ או החלפה), ביצה נוספת ולוקרים.

אני לא שמעתי על ג'ימני או סמוראי שהרכיבו להם מערכת גז, צריכת הדלק שלהם לא מאוד גבוהה ויש מעט מאוד מקום למיכל הגז.
ג'ימי אוטומטי צורך בערך 1-10 בנסיעה בינעירונית, נראה לי סביר שסמוראי ידני צורך בערך אותו דבר.

ברור ששיפוצים, בלי יישור קו מלא רכב חדש במשפחה לא יוצא מהבית.

תודה רבה לכולם על התשובות המפורטות.

שגיא S
22-02-15, 21:16
מה עם ויטארה? אפילו ג'ימני יהיה יותר מתאים מסמוראי

Big_White
22-02-15, 22:12
מה עם ויטארה? אפילו ג'ימני יהיה יותר מתאים מסמוראי

אני ילך על סובארו אווטבאק וזהו, זה מספיק לי מעל ומעבר, זה סטיישן מגודל, יש מקום להכל, יש אפילו מקום כדי לישון,
מנוע סובארו אמין (אם שומרים עליו) חלקים נפוצים ולא יקרים,

נקח את האווטבאק במקום B4 וזהו.

כרגע יש לי אימפרזה, מבחינתי, אם היא הייתה 4X4 עם הגבהה קטנה של חמש סנטים לדוגמה ומתלים קצת יותר קשיחים, הייתי הבן אדם הכי מבסוט בעולם,
3 שנים, 100 אלף קילומטר, 2 תקלות, סטרטר מת ( דחפתי והנעתי) והשנייה זה האלטרנטור מת (אלטרנטור מקורי משנת 96) הסטרטר גם.

שגיא S
24-02-15, 20:37
נראה לי זה הפתרון הנכון ביותר בשבילך.
בהצלחה.

-->