PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצה לחניון לילה בהר הנגב

MR BIG
22-02-15, 21:19
רוצים ללון באיזור הר הנגב , אך הקור....אוי הקור....

מישהו מכיר נקודת לינה טובה (חניון לילה מוגדר/ חוקי אחר ) באיזור של בהד 1 , נחל עקרב ....

(לא בורות לוץ....- הבטונדות שם לא כייפיות...)

תודה ,

אייל.

יובל48
23-02-15, 08:23
בתקופה זו של השנה לא הייתי ממליץ על לינת שטח,הטמפ.בלילה יורדות לקירבת ה 0 מעלות.
חאן מומלץ,מחומם ונעים נמצא קרוב לב"הד 1,חוות כרמי הר הנגב.
אגב,לפני שנה לנו שם,כשקמנו בבוקר כיסה קרח את שמשות הרכב.

רכס חיים
23-02-15, 21:07
דווקא בבורות לוץ יש חניון שלם מתחת לבטונדות פתוח לכל הכיוונים ובוודאי ריק לחלוטין בלילות אלה. ובנוסף יש מים ושרותים נקיים בסמוך.

בפעם האחרונה שלנתי שם בחורף הקודם הטמפרטורה היתה 4 מעלות. זה מה שיהיה לך גם בימים אלה.

תזהר מללון בתוך שמורת טבע כי זה יעלה לך מאוד ביוקר.

שלמי
25-02-15, 12:47
למרות שהשלג שכיסה את הר הנגב בשבת הפשיר, עדיין מאוד קר ואם ישנים בשטח צריך להתארגן על הרבה עצים למדורה, אוהל טוב, שק שינה טוב ומזרונים מבודדים.
בורות לוץ לא נותנים לך הרבה חוץ ממחסה חלקי נגד הרוח (ומים ושירותים, כפי שכתב חיים), אין שם קירוי (קצת סכך).
החניון המועדף עלי באזור הזה הוא החניון בנחל דורבן - במפגש של הנחלים דורבן ועקרב, מתחת למצודת גזרון. הוא גם נמוך בערך ב 200 מטר מהגובה של בורות לוץ, וזה יכול קצת לעזור מבחינת הקור (אולי תרוויחו כמה מעלות).

MR BIG
02-03-15, 23:36
מכיר את החניון בנחל דורבן. הוא אחלה.

התייעצות : התחזית עכשיו בלילה באיזור הזה היא 7 מעלות. אומרים שבסופ"ש תהיה עלייה חדה בטמפרטורות ויהיה שרב. אבל זה ביום. מה לדעתכם יקרה בלילה?

יהיה שפוי לישון שם בהתאם לתחזית?

ד ו ר ו ן
02-03-15, 23:40
אם לקחת את הסופש הקודם, בו גם אמרו שרב בשישי, אז באזור מצפה בלילה היה די נעים.

MR BIG
02-03-15, 23:51
תודה דורון.

ועוד התייעצות : נחל ניצנה, סמ"ש שחור. אחרי כמה ק"מ מהכביש , רואים במפה כי הנחל חוצה את קו השמורה הירוק, ולמעשה, אם אני מבין נכון , רובו של הנחל נמצא מחוץ לשמורת טבע מוגדרת. האם אני צודק?

ישנו עץ שיטה ענק ונעים לחניון בנחל , ליד נ.ג 666 (על השביל השחור , בין קו אורך 119 ל- 118 ברשת ישראל הישנה. )

אין שם סימון של חניון לילה , אך האם מותר לישון שם? לדעתי כן....

מה דעתכם?

ד ו ר ו ן
02-03-15, 23:59
אם זה לא שמורה, שאלת קיטבג לדעתי, במיוחד אם אתה אחראי לנקיון ולסביבה.

קח בחשבון שכל הנחלים זרמו באירוע גשם האחרון, והשבילים בתוואי הנחלים מחוקים.

לקח לנו הרבה יותר מהמתוכנן לעבור את המקטע של אלות-חורשה-ניצנה.

ערימות בולדרים ארוכות מאד.

-->