PDA

צפייה בגרסה מלאה : פג׳ארו בנזין או דיזל ?

דרור99
24-02-15, 22:15
אנחנו מעוניינים לרכוש פג׳ארו ארוך 2008-2009. הרכב אמור להיות רכב עיקרי ואמור לנסוע בממוצע 25,000 קמ בשנה. היום הלכתי לראות פג׳ארו דיזל 2008 ואחרי נסיעה קצרה שמתי לב שהרעש של המנוע ממש לא נעים באוזן. לכן התחלתי לשקול בנזין. מה דעתכם ?
[הוסף תגובה]

ukiuki
25-02-15, 08:10
בנזין שקט יותר. אבל גם רעש הדיזל לא אמור להיות רועש בשנים הללו.
יכול לה יות שנתקלת ברכב ספציפי עם בעיה. מציע לבדוק עוד כמה רכבים ואם זה אכן בעייתי אז בעצמך כיוונת לפיתרון.

דרור99
25-02-15, 08:37
מה ההבדל האמיתי בצריכת הדלק ?

אבשר
19-07-15, 12:22
מה ההבדלים המשמעותים לבד מצריכת הדלק , בשטח למשל ? מעברי מים ? ושאר הפעלולים ?, תודה

האם בדגמים ישנים יותר 98-00 כדאי לקחת את הבנזין עם כמות הסוסים העדיפה ?

Saar
19-07-15, 12:46
אני לא חושב שיש הבדל אמיתי בשטח לטובת הדיזל.
גם רכבי הדיזל של היום עמוסי חשמל ולא ממש אוהבים להרטב יתר על המידה.
אלו לא הדיזלים של פעם...

אני גם לא חושב שיהיה הבדל אמיתי לטובת הבנזין למעט אולי מקומות שידרשו את תוספת הכח (טיפוס דיונה תלולה במיוחד? אני בספק)
אם אין לך בעיה עם עלויות הבנזין, חפש לך בנזין. אם אתה רוצה לשלם קצת פחות בתחנות הדלק, סולר זה הפתרון כרגע...

אתה משווה 98 ל 2008? המנוע זה החלק השולי בהשוואה הזו.

אבשר
19-07-15, 12:56
תודה על המענה .

ההשוואה הינה בין 98-00 דיזל לאותם שנים בבנזין: דהינו 2800 דיזל עם 120 כ"ס , למול 3500 בנזין עם 194 כ"ס

וכמות ה"חשמל" של אז ...

Saar
19-07-15, 14:02
בוא נשאל הפוך, כמה מעברי מים עמוקים את חוצה בשנה שהנתון הזה באמת רלוונטי? :)
ובכל מקרה, 3500 בנזין אמור להיות רכב מהנה מאוד. אבל, המנוע שלו מאוד מורכב ולמיטב הבנתי, כבר לא מאוד נפוץ (יתקנו אותי בעלי הרכב אם אני טועה)
הדיזל נחשב לאמין ולא מורכב מדי (שוב יתקנו אותי בעלי הרכב אם אני טועה...)
אם אני הייתי צריך לבחור, כנראה שהייתי בוחר בדיזל.

ukiuki
19-07-15, 14:13
הי
למרות שאני מחזיק את דגם הבנזין, נכון שהוא חזק יותר בנסיעות כביש או בעליות אבל אל תשכח שבשטח כמות הסוסים חשובה פחות מהמומנט.
רוב פעילות השטח שאני התנסיתי בארץ הינה טיפוס או זחילת סלעים. דהירת דיונות או באחה פחות מדברת אלי.
בזחילת סלעים אתה לא מגיע לסל"ד בו הסוסים שלךיכולים לדהור ולעומת זאת נתוני המומנט מאוד באים לידי ביטוי.
דווקא לדיזל ישנה יכולת לייצר מומנט טוב בטורים נמוכים. אם רכב דיזל מצליח לפרפר גלגלים במדרגה או עליה, זה אומר שהמנוע ה"חלש" שלו עדיין מצליח להעביר מספיק כח לגלגלים עד כדי שיאבדו אחיזה.
מה שהייתי מציע לך זה להתמקד במציאת אקזמפלר שמור ומתוחזק ולא ממש משנה אם דיזל או בנזין. רכב כזה יתן לך את מלא ההנאה ואף אחד מהם לא יעכב אותך בשטח.

שולץ האיום
19-07-15, 16:32
בתור רכב עיקרי, לא הייתי ממליץ לך על פאגרו (98-00) בנזין או דיזל זה לא משנה.
הרכבים האלה לא קלים להתניידות בעיר, לא חסכוניים בכלל גם בדלק וגם בתחזוקה, ולא בטיחותיים.

בתור רכב שני, או טיולים יש על מה לדבר.

אבשר
19-07-15, 21:55
הרכבים האלה לא קלים להתניידות בעיר, לא חסכוניים בכלל גם בדלק וגם בתחזוקה, ולא בטיחותיים.

כרכב ש"ישב" ליד הבית במשך השבוע , ויסע לטייל בסופ"ש ובחגים מה עדיף ? והאם כדאי לשקול גם את דגם הבנזין. והרהור נוסף בעיקבות הערה של חבר - אם כבר בנזין - האם כדאי לשקול גרנד 2003-4

MOSHIKO.L
19-07-15, 22:33

לא מסכים כל כך. הדיזל אומנם לא חסכוני בסולר (8 לליטר ביום טוב כשיצאת מהבית רגוע ולא ממהר לשום מקום) אבל במחיר שלו אין הרבה רכבים שכן חסכוניים.
בנוגע לעלויות אחזקה סה"כ אין הוצאות חריגות מול רכב דומה (7מקומות) שהוא לא רכב שטח למעט צמיגים. ככה אצלי לפחות.
חלקים זולים, תחזוקה מאוד פשוטה והמון ידע שמסתובב ברשת הופכים את הפאגרו לרכב שמאוד קל לתחזק.

שולץ האיום
20-07-15, 14:33
לא מסכים כל כך. הדיזל אומנם לא חסכוני בסולר (8 לליטר ביום טוב כשיצאת מהבית רגוע ולא ממהר לשום מקום) אבל במחיר שלו אין הרבה רכבים שכן חסכוניים.
בנוגע לעלויות אחזקה סה"כ אין הוצאות חריגות מול רכב דומה (7מקומות) שהוא לא רכב שטח למעט צמיגים. ככה אצלי לפחות.
חלקים זולים, תחזוקה מאוד פשוטה והמון ידע שמסתובב ברשת הופכים את הפאגרו לרכב שמאוד קל לתחזק.

חלקים זולים ? חולק עלייך.
תחזוקה מאוד פשוטה ? תלוי למי.
התניידות עם הממותה הזאת כרכב ראשי, יש לזה מחיר. לחלק מהאנשים המחיר יהיה נמוך, לרוב הוא יהיה גבוה.
תחזוקה,בטיחות,התעסקות,נוחות וכו'.

שלא תבין אותי לא נכון, אין הרבה אלטרנטיבות במחיר הזה עבור דרישות מסויימות, אבל עדיין, בוא נודה - יש לזה מחיר.

-->