PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת נעילה אחורית בסופה

אביב
22-07-03, 23:23
שלום לכולם,

בשבוע שעבר הרכבתי נעילה אחורית (דטרויט) בסרן האחורי בסופה (דנה 60).
קראתי את כל הדיונים והכתבות שהתפרסמו בפורומים, אולם בכל זאת יש לי שאלה:
אכן אני נתקל ברעשים ותקתוקים בסיבובים, חריקות ומעין מכות בעת התחלת נסיעה, אולם מאז ההתקנה (וזה הנושא שהכי מטריד אותי) אני מרגיש שינוי באופן ההיגוי של הרכב - משמע, הרכב שט במהירויות שעוברות 50- 60 קמ"ש והתנהגות מעט "קשה" של תפקוד ההגה - נראה לי הגיוני בגלל שהנעילה האחורית אמורה לטעמי להפריע מעט להיגוי, אולם אני שואל על מנת לקבל תגובות מבעלי הנסיון עם כלי רכב נעולים.

אביב

חנן-ג'יפולוג
22-07-03, 23:27
עוד שבוע אתה תתרגל. כל הסימנים מעידים על כך שאכן...
הורכבה אצלך בהצלחה נעילה מסוג דטרויט לוקר.

זאביק
23-07-03, 14:48
אני נוטה להסכים עם חנן,
אבל קשה להעריך את גודל המשיכה, או קושי ההיגוי דרך האינטרנט.

הדרך הטובה ביותר היא לעשות סיבוב מבחן על סופה נעולה אחורה, ולהשוות התנהגות. לקבל מושג האם זה לא קשה מידי, חופשי מידי, ולבקש ממישהו שנוסע עם נעילה תקופת מה, לעשות סיבוב על שלך.

ביום חמישי יש מפגש (דרך ג'יפטריפ) בבור (בת"א). אני מניח שתמצא כמה בעלי סופות עם דטרויט אחורה.
אם לא, אז בימי שישי אחה"צ יש מספיק סופות בבור.

דרור ברלי
23-07-03, 22:26
אכן, תיאור מדויק, פחות או יותר של התנהגות ג'יפ שנעול מאחור בדטרויט-לוקר. מה שאתה מתאר כ"קושי בהיגוי" זה פשוט מעין חוסר רצון של הרכב להיענות לתיקוני הגה קלים. לדטרויט יש גם חופש פנימי מובנה, שגורם לג'יפ לזנק מעמידה עם משיכה קלה בהגה. בהתחלה גם אולי תחוש בבעייתיות מסוימת בסיבובי פרסה, בתמרונים חדים. בפועל אין שום פגיעה או שינוי בקוטר הסיבוב, אבל לפעמים יש רעשים ותקתוקים, ולפעמים גם נידנוד מעצבן של הג'יפ, מעין מכות קדימה ואחורה.
אין מה לעשות, אלה ה"סימפטומים" של נעילה אוטומטית מאחור. אתה תתרגל לזה יותר מהר ממה שאתה חושב, ותפתח סגנון נהיגה מתון, זורם וחלק, ותופתע עד כמה הנעילה לא תפריע לך ביום-יום.

כאן גם המקום להמליץ על תוסף לשמן דיפרנציאל של JB (ג'סטיס ברדרס) שמאז שהוספתי אותו לשמן בביצה האחורית בהחלפת השמן+אטם שביצעתי, הרעשים והתיקתוקים מהדטרויט פחות מורגשים ופחות חזקים.

t_uri
23-07-03, 22:32
דרור.

אני יודע שזו שאלה מציקה אבל אתה בטוח שזה לא בגלל שהשמן חדש?

אורי טל

-->