PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוג צינור לבניית באגי על מנת לקבל רישוין תחרותי?

שפלר
03-03-15, 17:41
שלום.

אשמח לעזרתכם בהבנת איזה חומר גלם עליי להשתמש על מנת לקבל רישוי בבניית באגי דו מושבית.
האם הצינור אמור להיות ללא תפר?
אם כן באיזה חלקים של הבאגי?
ואיפה ניתן למצוא ת התקנונים המפורטים?

תודה רבה
עודד.:confused:

חנן גולומבק
09-03-15, 14:30
אהלן ,פעם כשמישהו היה שואל שאלה כזאת, השאלה הייתה הופכת מייד לדיון סוער בפורום הבונים / פרויקטים. מכאן אתה יכול להבין שאנשים ( וגם אני ) איבדו עניין בכל הקשור לליגת הראלי רייד ( לצערי הרב ביותר...)

לעצם השאלה, כנס לפורום הבונים / פרויקטים וחפור בשרשורי הבנייה השונים של הבאגים, יש שם את כל התשובות.

בהצלחה
חנן

lizard
09-03-15, 14:39
הסיבה שאני לא עונה היא שפשוט כל שני וחמישי משנים תקנונים ולא טורחים לפרסם. לצורך העניין, אתה צריך צינור ללא תפר משוך בקור, למיטב ידיעתי רק יובל מלמד מייבא כאלו צנרות

נמרוד
09-03-15, 14:52
http://www.fia.com/sites/default/files/regulation/file/283%20%282015%29.pdf

הכל כתוב שם. בגדול - צינור מפלדה, ללא תפר, במידות המוגדרות ובמקומות המוגדרים במבנה הכלוב בתקנון שקישרתי אליו, שהוא המעודכן ביותר, למרות שהפרטים האלו לא השתנו מהותית שנים רבות.

מיכה מיטב ידיעתך לא נכונה. ניתן לרכוש צינורות מתאימים מהרבה ספקים בארץ. אין שום בעייה.

lizard
09-03-15, 15:48
כן? מי?

נמרוד
09-03-15, 16:02
סקופ. איסכור. מנדלסון.... ועוד

lizard
09-03-15, 16:04
מעניין כי לי סקופ אמרו שהם לא יודעים בכלל מה זה. כנ"ל איזכור (סוכן שלהם בשם פל מרכז) ועל מנדלסון לא שמעתי אבל אברר.

נמרוד
09-03-15, 16:43
בלי להעליב מיכה, יכול להיות שאתה לא יודע לקנות.

lizard
09-03-15, 16:51
אולי. ואולי מי שכתב את התקנון לא יודע לכתוב איזה צנרת צריך. כי נתונים טכניים יבשים לא אומרים כלום. בטח שלא למוכר, אולי למהנדס.
בארה"ב כתוב במפורש איזה צנרת (TUBE) צריך, יש מבחר של תקנים ואם רוצים משהו אחר, צריך לקבל אישור ממארגן התחרות. מה שפה כמובן לא רלוונטי.

asafk
09-03-15, 22:51
זה בגלל שאתה מבקש, אולי, צינור. ומישהו אחר מבקש פרופיל עגול.
אולי.
ההגדרה כללית ורחבה כדי שיכנסו בה סוגים רבים של פרופילים, ולא רק סוג אחד שיבואן אחד מוכר. נכון.. צריך לדעת לתרגם את הדרישה לכדי הגדרת הפרופיל.

אסף.

- - - Updated - - -

אולי. ואולי מי שכתב את התקנון לא יודע לכתוב איזה צנרת צריך. כי נתונים טכניים יבשים לא אומרים כלום. בטח שלא למוכר, אולי למהנדס.
בארה"ב כתוב במפורש איזה צנרת (TUBE) צריך, יש מבחר של תקנים ואם רוצים משהו אחר, צריך לקבל אישור ממארגן התחרות. מה שפה כמובן לא רלוונטי.

ויש באתר של fia כתובת מייל לפניות. אתה מוזמן לשלוח להם מייל, רצוי בצרפתית, עם הסבר מנומק שהם צריכים ללמוד מהאמריקאים.

אסף.

שפלר
11-03-15, 18:43
אהלן.

תודה רבה על העזרה.
באופן כללי היום על מנת לנסוע ברכב שנבנה בבניה עצמית ושיהיה לו ביטוח חייבים להוציא רישיון תחרותי?
או שישנן עוד אופציות?
אני בעיקר נהנה מתהליך הבניה וכמובן גם לנסוע על הבאגי לאח"כ אך חושש מהפן החוקתי והביטוחי.
היום יש לי באגי פירניה שכל פעם שאני נוסע איתה אני קצת חושש.

אשמח לעצתכם...
תודה רבה.
עודד.

asafk
11-03-15, 19:07
בכלי תחרותי מותר לנהוג במסלול מאושר, עם ביטוח לאירוע, ועם רשיון נהיגה תחרותי.
כלומר כשאתה סתם נוהג בו בשטח אתה עובר על החוק. ועדיין, מבחינת שוטר שתפגוש, המספר האפור עשוי להיתפס כדבר טוב יותר מנסיעה בלי רישוי כלל.

אסף.

-->