PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ טורבו לפאג׳רו 2800

ניר ל
04-03-15, 11:07
הטורבו עובד טוב , אין עישון וכו׳
הדבר היחיד שמציק לי הוא הזעה של שמן מאיזור הטורבו. אני משתמש כל השנים בשמן סינטטי ולא נאלץ להוסיף בין החלפה להחלפה, אבל ההזעה הזו התגברה במשך השנים והצד הזה של המנוע נראה רטוב.
יכול כמובן להתעלם, אבל היות שקיט שיפוץ עולה סה״כ 200₪ כולל משלוח מebay , ההחלפה נראית די פשוטה ולא נראה שאדרש לאיזונים כי הוא במצב תקין.

א- האם אני מפספס משהו?
ב- האם הברגים שמחברים אותו לסעפת יפתחו בקלות אחרי ריסוס בריא, או שצפוי לי סרט רע ?

נדב ש.
04-03-15, 17:55
אתה יכול להיעזר בכתבה המצוינת של עופר:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2931-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-4JX1

ניר ל
04-03-15, 18:55
ברגע שהמגדש יהיה על השולחן, אין לי שום חשש.
הדברים שיתקעו אותי אם בכלל יהיו בורג ללא גישה/ תקוע/ נשבר תמיד זה השטויות האלו...
אזמין את הערכה ואשתדל לצלם כמה שיותר...

udical
04-03-15, 20:41
תן לברגים פעמיים ביום ריסוס טוב (בנדיבות) של wd40 במשך 3 ימים.
עבד יופי על סעפת הפליטה וה-downpipe בפיאסטות שלי (1988, 1995ז"ל)

אם עדיין לא משתחרר בקלות, חימום עם ברנר.

ניר ל
06-03-15, 20:18
הזמנתי קיט שיפוץ, דרך עליאקספרס, עולה 100 ₪ בלבד ועושה רושם שמדובר באותו קיט שמוכרים בebay בכפול.
אחרי התזת wd40 בנדיבות והמתנה במשך יומיים, ניסיתי לבדוק את האומים ולשחרר ללא שימוש בכוח - זה לא מרגיש לי טוב...

נראה לי שיש מצב לפרק את החלק הרלבנטי לשיפוץ,ללא פירוק החלק שמחובר לסעפת הפליטה ולחסוך את חוסר הוודאות. אם אצליח - אחסוך גם צורך באטמים חדשים לסעפת בתור בונוס.
בינתיים יש זמן עד שיגיע הקיט.

tallevi
07-03-15, 00:02
אתה לקחת בחשבון שאין לך שום בעיה בטורבו, וההזעה שאתה רואה אלה בסה"כ אדי שמן שעולים עם ה- BLOW BY GAS, ונכנסים שוב למערכת היניקה בכניסה לטורבו, ושזה קיים בכל מנוע דיזל טורבו החל מהשנה השלישית ואילך של חייו...??? (אני מקווה מאוד בשבילך שכן...)

טל.

ניר ל
07-03-15, 01:16
הזעה הייתה מאז שקניתי את הרכב, היא הסתכמה ברטיבות סביב מרזב החזרה של השמן ובמשך הזמן גם צינורות נוזל הגיר כוסו בשמן שחילחל אליהם.
כיום מדובר בסימני הזעה שעולים מהטורבו דרך צנרת היניקה עד האינטרקולר וכל קיר המנוע בצד הזה מכוסה שמן , ככה שזה משהו שאני רוצה לסדר בכל מקרה.
בדקתי לאורך הצנרת והשמן לא עובר את האינטרקולר, לכן עדיין לא מעשן מן הסתם.
תיקון שמסתכם ב 100₪ ועל פניו לא יקח יותר משעתיים, לא יהיה אסון בכל מקרה ... מצאתי סט שיפוץ מקורי סביב 70$ לפני משלוח וגם להזמין טורבו חדש זה סיפור לא בשמיים,אז אין פחד.
נראה איך אתרשם מקיט השיפוץ שהזמנתי, אם הוא איכותי וההחלפה תהיה פשוטה כמו שהיא עושה רושם, אז עדיף להקדים את השיפוץ מלחכות שיתפתח חופש שידפוק את להבי הטורבינה ויחייב החלפת טורבו.

סוזי המשתוללת
13-03-15, 22:40
ניר
הסרט הרע צפוי לך אם לא תטפל בבעיה בדמות runaway engine
כרגע מדובר על הזעה אך כשהכמות תיגבר והטורבו יעביר כמות משמעותית שתתרכז באינטרקולר אתה תנסה לכבות מנוע והוא לא ייכבה אלא ירוץ במעלה הסל"ד כשהוא מונע על השמן במקום דלק
הדרך היחידה לעצור מנוע כזה מלהשמיד את עצמו היא בזריזות של לוליין לתקוע סמרטוט לתוך סעפת היניקה או אם יש גיר ידני להכניס ראשון ולזרוק קלאץ
טורבו יכול להעביר שמן לשני הצדדים (למנוע או לאגזוז ) וזה הצד הרע מבין שניהם
לך על שיפוץ עצמי
גם תלמד מזה , גם תהנה וגם תחסוך ומקסימום לא הצליח ? הפסדת 200 ש"ח וזמן

ניר ל
10-05-15, 13:12
השיפוץ היה קליל, יתפרסם באתר בקרוב.
הצלחתי להפריד את שני חלקי הטורבו בקלות בעודו מחובר לרכב ולא להתעסק עם ברגי הסעפת בכלל.
המייסבים שהגיעו בערכה לא התאימו אבל חוץ מזה הכל היה מתאים. אצלי לא היה חופש של ציר הטורבו, אחרת החלפת המייסבים הייתה קריטית לשיפוץ.
הטורבו לא זורק שמן, הייתי צריך לבדוק יותר לעומק את העניין הזה גם לפני השיפוץ , כמו שאמר טל, אוורור המנוע עובר דרך הטורבו וניתן פשוט לנתק אותו לצורך הבדיקה.

-->