PDA

צפייה בגרסה מלאה : למי יש נסיון עם סוואנה או האקונוליין 4X4

פרידריך הטעבן
04-09-05, 22:08
שאלתי מזמן, אך אולי יש עוד חברים עם נסיון, הכוונה כיצד מתפקד הרכב בשטח, נוחות, עבירות,
הכי חשוב אמינות, מי מהם אמין יותר ?
תודה מראש

asafk
04-09-05, 22:20
שניהם אמינים, למרות שיש בעיה בגירים בסוואנות מהדור האחרון (מנוע חזק מדי, גיר מיוחד מדי).
שניהם קוויגלי.
האקונוליין יותר נוח, מתלה קדמי יותר טוב. האקונוליין הקצר רכב שטח ממש.
בשטח, שניהם הרכב מתנדנד קמעה, עקב גובה מרכז הכובד, המורגש מאוד, אבל בזכות המשקל הגדול הרכב נוח. בכביש- כל עוד לא יושבים בשורת המושבים האחרונה- נוח מאוד, ועם המזגן הנכון- בכלל תענוג. חשוב, מבחינת הנוחות, לא להיגרר לדיגום הישראלי המקובל של 4 נוסעים בשורה, אלא 3 מושבים בשורה, ואפילו הדיגום האמריקאי המקורי, אם אפשרי להזמין. זה יותר נוח ממה שמדגמים בארץ.
עבירות- אם אתה נשאר על שבילים ולא מחפש הרפתקאות- שניהם מספקים את הסחורה. אני, אישית, מעדיף את הפורד. מעבר לזה, לשניהם אפשרויות שיפורים מרחיקות לכת, אבל לא צריך להרחיק יותר מדי- צמיגים נורמליים, מגיני סף, ונעילה אחורית- וזה אחלה רכב שטח.
יש מדריך טיולים מקלי"ה בשם מוטי בר-נס, http://www.jeeptour.co.il יש לו (או, לפחות, הייתה לו) סוואנה קוויגלי, עם צמיגים במידה מיוחדת (מאושרים) 255/85R16 - שזה 33", והוא סיפר לי שהוא מאוד מרוצה. תוכל לשאול אותו על השימוש בוואן כזה בשטח באופן כללי.

אסף.

חימושניק
06-09-05, 21:20
שניהם אמינים, למרות שיש בעיה בגירים בסוואנות מהדור האחרון (מנוע חזק מדי, גיר מיוחד מדי)

הסוואנות האחרונות שיובאו ארצה באופן סדיר הן ממודל 2002 (אם אני זוכר נכון)
בשנה שלאחר מכן היבוא הופסק עקב כך שלא היה דגם דיזל בהיצע.
למיטב ידיעתי עדיין לא חודש ייצור דגמי הדיזל של הסוואנה.

בכל אופן, הדגמים של עד 2002 צוידו במנוע הדיזל הלא מודרני בעליל של GM בנפח 6500 סמ"ק ועם הספק של 195 כ"ס ומומנט של 47 קג"מ. תיבת ההילוכים היא 4L80-E. זוהי תיבת Heavy Duty שהוכיחה את עצמה בשימושים שונים כאמינה מאוד (כולל בהאמר!) ואין לה בעיה להתמודד עם הספק ומומנט בסדר גודל הזה. יתרה מזו, גיר זה אינו מיוחד בשום צורה ואופן.

אסף, האם התכוונת לסוואנות מהדור האחרון בהחלט (מודל 2003 והלאה)?

ארז
06-09-05, 21:45
לי יש נסיון בשטח על סוונה 4X4 עם נעילה אחורית(דטרויט) והמון המון משקל מאחורה, הרכב רך מאוד,מאוד(מתלים סטנדרטים) בשטח טרשי מקבלים סוג של מחלת ים, עבירות מעולה יחסית לגודל ולצמיגים(אנחנו טיפסנו את מעלה זיק עם סוונה כזו).
בכללי בלי קשר לדגמי ה4X4 אני יודע על מנועים עם אורך חיים קצר...

ד ו ר ו ן
06-09-05, 22:30
הסוואנות האחרונות שיובאו ארצה באופן סדיר הן ממודל 2002 (אם אני זוכר נכון)
בשנה שלאחר מכן היבוא הופסק עקב כך שלא היה דגם דיזל בהיצע.

יש סוונה 4WD דיזל גם אחרי 2002.

asafk
06-09-05, 22:44
אסף, האם התכוונת לסוואנות מהדור האחרון בהחלט (מודל 2003 והלאה)

כן. אני מדבר על הכלים עם המנועים החדשים.

אסף.

חימושניק
06-09-05, 23:13
כן. אני מדבר על הכלים עם המנועים החדשים.

אסף.

באילו מנועים מדובר?
האם זה דיזל או בנזין?
אם זה דיזל, האם זה Duramax? האם תיבת ההילוכים היא Allison 1000?

asafk
06-09-05, 23:32
דורמקס ואליסון. בהחלט.

אסף.

Yaki
15-09-05, 02:53
לי יש גם ניסיון עם הרכב הזה הסאוונה רכב ממש טוב בשטח היה לאבי וגם אני ההיתי נוסע עליו והוא היה באמת משהו מיוחד היה לו כח טחן את כל מה שצריך רק הבעיה היחידה כמו שהרבה הזכירו זה הבטן שיש לו מרווח סרניים אם אני לא טועה גדול מידי!!
יש בעיה אחת בסאוונה שהגיר בדרך כלל הולך אחרי 140 אלף ואני שמעתי על הרבה אנשים כאלו והמנוע נשחק יותר בגלל הטורבו אומנם יותר כוח אבל החיים של המנוע מתקצרים!!
זה לרוב הרכבים עם הטורבו אז לא להתרגש

-->