PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס ויגו - התיעצות לפני קנייה פוטנציאלית

נמרוד
08-03-15, 13:57
לבעלי ומכירי הויגו (היילקס דור שביעי), אני שוקל לקנות רכב כזה, כרכב משפחתי עיקרי ורכב טיולים. כמה שאלות -

הדגמים שבאים בחשבון תקציבית הם 2006-2008 פחות או יותר. ידני בלבד. יש הבדלים מהותיים בין השנים שצריך לקחת בחשבון?

גלגלים וצמיגים - ראיתי שיש כאלו עם חישוק 15 וכאלו עם 16. חישוק ה15 - מה הרוחב שלו? מה אפשרויות הצמיגים שניתן להתקין? האם אני יכול להתקין 31/10.5R15 טכנית בלי להגביה? ומה לגבי רישום (אשמח לשמוע מנסיונכם בהודעה פרטית בנושא זה).

אם צריך להגביה בקטנה - מה האפשרויות?

בעיות אמינות, עלויות טיפולים, בדגש על נושא המזרקים והמסילה המשותפת?

מה עוד צריך לדעת?

דניאל מאירי
08-03-15, 14:38
היי נמרוד.
מוזמן בשמחה להתקשר אלי 050-7722442
מחזיק כזה 2008.
דניאל

רמי רווה
08-03-15, 14:52
תתקשר 0542255220
רמי

נמרוד
08-03-15, 15:08
חברים תודה, אני אתקשר בהמשך, אבל נכון שתשקיעו ותכתבו את מה שאתם יודעים בפורום. לפני שפתחתי את הדיון, חיפשתי ומצאתי כמעט אפס מידע בג'יפולוג ובעברית בכלל, על רכב נפוץ שנמכר יפה במשך 9 השנים האחרונות. צריך שהמידע הכללי יהיה ברשת.

ניצן40
09-03-15, 02:55
נמרוד מניסיוני מדובר ברכב מצוין
ישנם שני דגמים ידני 2.5 ליטר חישוק 16 ומידת צמיגים קטנה מידי לרכב ו אוטומט 3 ליטר
ידני עד 2008 במקצת יותר חלש אינטרקולר מקדימה ומ 2008 אינטרקולר עליון זוהי הגרסה המועדפת הגרסה האוטמטית הגיעה עם מנוע חזק יותר וחישוקי 15 ניתן ללא כול קושי להכניס 31.5x10x15
חולשות : בעיות במזרקים לקראת 300k
מסרק הגה ו שילוב הנעה חשמלי שרגיש למים ועולה כמה אלפים(נדיר אבל ברכבים שעבדו ב"טבע" קורה)
צריכת סולר 1 ל 9 במנוע הקטן ובמקצת יותר טוב במנוע הגדול עם האוטמט
להתרשמותי הגרסה עם המנוע הגדול עד 2008 נדירה יחסית
חשוב המנוע הקטן והידני נמכר לעיתים עם סגר דרפנציאל
המנוע הגדול מגיע עם מגביל החלקה
עבירות מצוינת בשני הדגמים טיפה רחב לעומת ההילקס הישן יותר

דניאל מאירי
09-03-15, 10:07
בהמשך למה שנכתב.....
אכן יש דגמים עם 102 כ"ס ומ-2008 יש גם עם 120 כ"ס וברור שעדיף אחד כזה.
רובם הגדול (למעלה מ-90%) שירתו את המדינה ויצאו ממכרזים של מינהל הרכב שבהם ניתן לעשות הבחנה באופן כללי (תמיד יש יוצאים מן הכלל) :
רכבי משטרה ומג"ב - רכבי יחידה - נהגים מרובים - פחות מומלצים ולרוב יותר שחוטים.
רכבי מינהל של משרדי ממשלה שונים - צמוד לעובד - לרוב יחסית שמורים ומומלצים יותר.
באתר של מינהל הרכב ניתן לראות את המחירים שבהם נמכר, כולל רישיון רכב, הסטוריית טיפולים ובדיקת מכון שעובר כל רכב.
היתרון שברכבי המכרזים הם שלרובם פגוש אספיר עם כננת, ארגז נאה, וגם פגוש אחורי משולב וו גרירה.
היות ונמרוד שאל על הדגם הידני אני מתייחס אליו בלבד.
הרכב גדול ומרווח, סוחב היטב, מצוייד בנעילה אחורית מקורית חשמלית שמתפקדת היטב.
לטעמי, גלגל "31 לא ייכנס ללא הגבהה, ואם כן, ייגע בבודי בכל הפנייה של ההגה ובוודאי כאשר המרכב רוכן בשטח.
יש לטפל ברכבים הללו היטב (אני בחרתי במורשה SOS) ולהקפיד על מסננים מקוריים, שמנים איכותיים, והכי חשוב - סולר נקי.
בצורה הזו אני לא סבור שתשמע על "בעיות" במזרקים.
לרכב ראשון LOW קצר ביותר המתאים לזחילה איטית ומבוקרת והוא יעבור בכיף את כל המסלולים הקלאסיים (עשוש, ורדית, זיק וכו') ללא קושי מיוחד.
לגבי מחיר - יש להיזהר מ"מציאות" ולנסות למצוא את עברו של הרכב באתר (במידה והוא יצא באחד משני המכרזים האחרונים).
על רכב במצב טוב, דורשים לרוב סביב מחירון והתמורה שמקבלים בהחלט מתאימה למחיר.
למי שמוכן לנהוג ברכב ידני ולהשתלב בתוך מראה הטנדר - אני ממליץ בחום.
מקום העמסה אינסופי, פשטות מכלולים, חוסן מכני, צריכת דלק סביב 1-9 עד 1-10, שכחתי משהו ?
דניאל

ספרדי
09-03-15, 10:54
מצטרף לשאלה,
רציתי לדעת יש 2500 ידני ויש 3000 אוטו חוץ מהבדל גודל מנוע איזה עוד הבדלים יש בניהם?
ומאיזה שנה התחילו למכור את 3000?

דרור ברלי
09-03-15, 11:56
ההבדלים: מידות צמיגים, נעילה או מוגבל החלקה, רמת גימור.

המשוטט
09-03-15, 12:22
בהמשך למה שנכתב.....
אכן יש דגמים עם 102 כ"ס ומ-2008 יש גם עם 120 כ"ס וברור שעדיף אחד כזה.
רובם הגדול (למעלה מ-90%) שירתו את המדינה ויצאו ממכרזים של מינהל הרכב שבהם ניתן לעשות הבחנה באופן כללי (תמיד יש יוצאים מן הכלל) :
רכבי משטרה ומג"ב - רכבי יחידה - נהגים מרובים - פחות מומלצים ולרוב יותר שחוטים.
רכבי מינהל של משרדי ממשלה שונים - צמוד לעובד - לרוב יחסית שמורים ומומלצים יותר.
באתר של מינהל הרכב ניתן לראות את המחירים שבהם נמכר, כולל רישיון רכב, הסטוריית טיפולים ובדיקת מכון שעובר כל רכב.
היתרון שברכבי המכרזים הם שלרובם פגוש אספיר עם כננת, ארגז נאה, וגם פגוש אחורי משולב וו גרירה.

תוספת קלה לגבי רכבי מג"ב - יש את ריכבי הרב"שים שבדרך כלל שמורים יותר ,לרוב עם מס נהגים מועט.

ניתן לזהות לפי המספר גג מה היה מספר הרכב ,רוב ההילקסים הם ###-23 כשהמספר על הגג הוא המס' היחודי.

והרכבים עם פגוש וכננת משמשים ראשי משמרת לרוב = רכב זונה גם במגב וגם בכחולה

ספרדי
09-03-15, 14:23
ההבדלים: מידות צמיגים, נעילה או מוגבל החלקה, רמת גימור.

דלק?

המשוטט
09-03-15, 14:53
לא חושב שמאז 1993 יבאו טנדרים בנזין......

נמרוד
09-03-15, 16:33
מבירורים ראשוניים, נראה שרוב הכלים הידניים מקורם במכרזים והם עוברים או עברו בעבר דרך סוחרים. יש בעייה רצינית עם המחיר. מחירון של 2008 ידני דאבל קבינה סטנדרטי - 109K לוי יצחק. אנשים מבקשים מחירון ועוד כמה אלפי שקלים על כלים שמקורם משטרתי, שלפי לוי יצחק זה 30% פחות. מה עושים בנושא הביטוח? נניח שהרכב טוב ושווה ואני משלם מחירון, אם הוא נגנב הפסדתי על המקום 35 אלף שקלים?

תגידו שאנשים יכולים לבקש מה שהם רוצים, השאלה מה מקבלים. אבל יש כאן עובדות - בעצת דניאל הסתכלתי על תוצאות המכרזים האחרונים, והכלים יוצאים, מן הסתם לסוחרים, במחירים קרובים מאד למחיר מחירון מלא, בוודאי לא 30% מתחת. וסוחרים לא יקנו לאורך זמן במחירי הפסד. עסק מוזר מאד.

חנן-ג'יפולוג
09-03-15, 16:44
הולכים ליצחק לוי, מקבלים שמאות שמתאימה למה ששילמת, ועם זה מבטחים.

asafk
09-03-15, 20:37
לפי מה שראיתי הכלים יוצאי חברת חשמל הם המטופלים והשמורים ביותר בשוק. לא בטוח שיש ידניים...
האם אמת או שמועה בלבד?

אסף.

boaz avrahami
09-03-15, 20:45
הולכים ליצחק לוי, מקבלים שמאות שמתאימה למה ששילמת, ועם זה מבטחים.

גם המחירון שלו מעוות והוא גם מתפרנס משמאות פרטית לתיקון המצב...
אחלה ביזנס

ניצן40
10-03-15, 01:15
המנוע הגדול קיים מ 2006
אין ספק שחלק ניכר מהרכבים הידנים עברו את מנהל הרכב אבל יש גם כאלה שלא.
מעל מחירון..אני מאמין שזה עניין של זמן עד שתמצא את אשר חיפשת רק סבלנות .
הרכב באמת רכב מצוין בכמה רמות מעל ההילקס הקודם בכול הקשור לנוחיות ומרווח פנימי(ואני איש גדול) הגובה המקורי די בעייתי וצריך להגביע את הרכב מקדימה לפחות
לאחרונה אני פוזל לעבר האנטר עד 2009(זנב קצר) רכב שנמצא אצל חבר ומצליח להפתיע בכול הקשור לאמינות.

דניאל מאירי
10-03-15, 09:13
אסף - גם בחברת החשמל - כולם ידניים בלבד.
גם שם - יש שמורים יותר ופחות.
שם גם יש במקרים רבים גרירה של עגלה כבדה בק"מ לא מועט - יש לקחת זאת בחשבון.
כל הגופים הללו מטפלים ולא חוסכים בדבר ולכן הם מומלצים (בהסתמך על מצבם).
בנוגע למחיר - לא ראיתי שבלנד קרוזר המצב שונה בהרבה אם לא קשה יותר ולכן אני סבור שהאופציה של רכישת היילקס שפויה יותר.
כמו שהצעתי גם לנמרוד - בגישה ישירה למכרז ניתן "לחסוך" את פער התיווך של הסוחרים כמו גם את רמת "יישור הקו" שהם עושים ולעשות אותה לבד.
דניאל

-->