PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפתעה נעימה ממתא"ם דרום

aviv1ron1
08-03-15, 15:15
תכננתי טיול בנגב באמצע השבוע והייתי צריך לחצות כמה שטחי אש.

התכוננתי למפח נפש, כי אין לצבא שום סיבה לתת לי שירות ולאשר לי את הכניסה, אבל הופתעתי לטובה.

הסמבצי"ת בהתחלה אמנם התעקשה לעבור איתי על המסלול עם מפות סימון שבילים ולא עם עמוד ענן, אבל אחרי שהסברתי שיש לי את המפות סמ"ש בעמוד ענן היא אפילו הסכימה לזה, עברנו על המסלול ולאחר כמה שעות קיבלתי את האישור המיוחל :)

אז שאפו לצה"ל ולמתא"ם דרום

למי שמעוניין לתאם ויש לו גם סמ"ש בעמוד ענן (מומלץ!) כדאי לברר מראש מה מספרי המפות שהמסלול שלכם עובר בהן, כי זה הנתון היחיד שאין בעמוד ענן ואתם תתבקשו ממתא"ם דרום. חיפוש קצר בגוגל בד"כ מספק את התשובות

דור אריאל
08-03-15, 17:17
אין בעמוד ענן את הסימון שבילים
יש ממש מעט

erezgur
08-03-15, 17:37
באתר לא, אבל מי שמחזיק את התוכנה (לאייפון, אנדרואיד או PND) יכול לרכוש גם מפות סמ"ש.

ארז גור

מיכה100
15-03-15, 13:50
החוויה שלי ממתא"ם דרום היתה על הפנים: רצון טוב וסבלנות דווקא יש, אבל חוסר הבנה בסיסית של החיילת בקריאת מפה וניווט הפכו את השיחה לדו שיח של חרשים.
כניראה שיש ויש.

ד ו ר ו ן
15-03-15, 17:45
גם ההתעקשות שלהם לעבוד רק מול מפות סמ״ש, לא מסייעת.

למרות חלקים לא קטנים של הנגב ללא סמ״ש, וללא צורך בסמ״ש.

דור אריאל
16-03-15, 12:25
גם ההתעקשות שלהם לעבוד רק מול מפות סמ״ש, לא מסייעת.

למרות חלקים לא קטנים של הנגב ללא סמ״ש, וללא צורך בסמ״ש.

אם לא סמ"ש אז מה כן ?
אתם צריכים מפה אחידה שתוכלו לעבוד ולהבין אחד את השני

ד ו ר ו ן
16-03-15, 18:43
אם לא סמ"ש אז מה כן ?
אתם צריכים מפה אחידה שתוכלו לעבוד ולהבין אחד את השני

לשפה המשותפת קוראים קואורדינטות ברשת utm בה הצבא משתמש..

איל מ
16-03-15, 19:02
אני עבדתי מול מתאם דרום (לא משנה שבסוף איזה קצין בשטח שלא היה מתואם עם שום גורם חוץ מהאגו של עצמו חסם לי את הטיול),
העבודה מול מפות סמ"ש היא נוחה מאוד, ובטח לעומת הקראת קואורדינטות בטלפון. המפות הללו הן המפות שאמורות להיות זמינות לאזרחים המטיילים בשטח.
כשאתה עם הפקידה בטלפון ואומר לה שאתה יורד על השביל הכחול מס 12345 היא מבינה אותך וזה קל ונוח לכולם.

עכשיו בטח תגיד,
למה שלא אשלח לה קובץ gpx/twl/kml במייל?
ובד"כ הייתי אומר שאתה צודק אבל בפועל אם מישהו יענה לך על המייל אני צנצנת, מה גם שהם עוד צריכים לעבור את השלב ההכרחי בן 50 שנה בערך של לעבוד עם פקס. כלומר ההצעה הנ"ל תהיה תקפה רק ב-2065 בערך.

בטלפון אתה יודע שהכל עבר וזה נוח יחסית.

נ.ב.
הפקידה שיושבת במתאם לא משתמשת בקואורדינטות ואתה גם לא רוצה שהיא תעשה את זה אם אתה רוצה תיאום שטחים במאה הקרובה.

ד ו ר ו ן
16-03-15, 20:32
הנגב מכיל שטחים רבים שאינם כוללים סמ״ש, עם חפיפה לשטחי אש, שאינם שמורות, ומבחינתי הרבה יותר אטרקטיביים דוקא בגלל הנידחות שלהם.

לא בכל מקום יש סמ״ש מקביל שאפשר להשתמש בו בתור הקבלה לתא השטח.
בשביל מקרים כאלו מפות סמ״ש לא עוזרות.

והבדיחה היא שמי שאמור להסתכל על המפות לא יודע לקרוא אותן..

מיכה100
21-03-15, 13:45
כשאתה עם הפקידה בטלפון ואומר לה שאתה יורד על השביל הכחול מס 12345 היא מבינה אותך וזה קל ונוח לכולם.

אז זהו שלא. ניקח לדוגמא את התיאור הבא:
"מצומת (ככר) ירוחם נוסעים כשני ק"מ דרומה על כביש 204, חולפים על פני חוות נעמה במדבר והתחלות של סמ"ש אדום מזרחה וסמ"ש כחול מערבה. לאחר עוד חצי ק"מ מהסמ"ש הכחול פונים דרום מזרחה בשביל ללא סמ"ש המופיע במפה (למעשה אוסף של שבילים צולבים, באדיבות צה"ל), לכיוון המצוק של המכתש הגדול".
החיילת מצאה את ירוחם, אבל שם נתקענו: היא לא הכירה את שושנת הרוחות, וגם עם ימינה שמאלה למעלה למטה היה לה קשה. הסמ"שים במפה שלי (העדכנית ביותר שקיימת) ככל הנראה לא הופיעו במפה שלה. היא לא הבינה מה ההבדל בין סמ"ש כפול לבודד - בקיצור אתם מבינים את התמונה..

דור אריאל
21-03-15, 20:30
תאמתי הרבה טיולים איתם ויש שם כאלה שמבינים טוב ומכירים את המפות,
אולי היא חדשה..

ד ו ר ו ן
21-03-15, 20:33
תאמתי הרבה טיולים איתם ויש שם כאלה שמבינים טוב ומכירים את המפות,
אולי היא חדשה..
אולי היא חדשה?
משעשע..
זה מקום שהעבודה שלו מושתתת על יכולת להבין מפה.

דור אריאל
21-03-15, 21:39
אולי היא חדשה?
משעשע..
זה מקום שהעבודה שלו מושתתת על יכולת להבין מפה.

אני לא יודע על מי נפלת,
אבל אני אישית תאמתי הרבה טיולים וגם אחרים שאני מכיר תאמו וגם אם היה קצת קשה ( פעם אחת אמרתי לו : תספור משבצות אם בא לך..)
בסוף זה עובד

-->