PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא מעבר מ"עוסק פטור/זעיר" ל"עוסק מורשה"

YosSima
08-03-15, 18:16
האם בכדי לפתוח תיק במע"מ ולעבור למצב של עוסק מורשה מעוסק פטור
אני חייב להגיע קודם לסכום המוגדר בחוק להכנסה שנתית מקסימלית של עוסק פטור/זעיר
או שניתן לבצע את השינוי רק לפי צפי ההכנסות העתידי?

בבקשה לענות רק אם בטוחים בתשובה ..
תודה

Eitan_S
08-03-15, 19:00
אתה יכול לפתוח תיק במע"מ גם אם אתה מרוויח/תרוויח שקל לשנה.

אלדר
08-03-15, 19:11
האם בכדי לפתוח תיק במע"מ ולעבור למצב של עוסק מורשה מעוסק פטור
אני חייב להגיע קודם לסכום המוגדר בחוק להכנסה שנתית מקסימלית של עוסק פטור/זעיר
או שניתן לבצע את השינוי רק לפי צפי ההכנסות העתידי?

בבקשה לענות רק אם בטוחים בתשובה ..
תודה

כמו שאיתן כתב, אין קשר.
ממליץ לך להתייעץ עם רו"ח,

YosSima
08-03-15, 19:43
זה נכון במידה ואני פותח מראש עוסק מורשה.
נכון לעכשיו מעמ מסרבים לשנות לי את הסטטוס ולפתוח לי תיק
אצלם בטענה שעדיין לא עברתי את הסכום המקסימלי לשנה הזו.
יש לי רואה חשבון והוא אכן מטפל בזה.
העניין שהפקידה טענה שיש מסמך עם ההוראה הזו אבל היא לא יכולה להמציא אותו כרגע.
לכן אני שואל אם מישהו כאן בקיא בעניין ויודע לאמת או להפריח את העניין.
נשמע לי מטומטם לחכות לצ'ק שיעבור את הסכום ואז להודיע ללקוח שבחלק מהתשלום הוא נדרש להוסיף מע"מ
או לחילופין לספוג את המעמ עלי...
אבל אני לא אתפלא אם גם כאן המדינה שלנו עושה כל מאמץ להמאס עלינו

lizard
08-03-15, 22:04
משונה שהם לא נותנים לך לעבור לעוסק מורשה, אבל בתכל'ס? למה לך? עוסק מורשה זה כאב ראש. להעסיק רו"ח בכמה מאות שח בחודש, כל חודשיים לדווח מע"מ (שזה אומר גם להעביר את החומר לרו"ח) וכל שנה דוח שנתי של כמה אלפי שקלים, שלא לדבר על זה שרוב הסיכויים שיעשו לך הצהרת הון, שעולה עוד כמה אלפי שקלים טובים.
כל עוד אתה יכול להיות פוטר, עדיף לך. גם אם באמצע השנה אתה כבר עובר את הסכום, חכה עד לסוף שנה ורק אז תסדר את זה. בשביל מה לך הכאב ראש?

YosSima
09-03-15, 18:23
משונה שהם לא נותנים לך לעבור לעוסק מורשה, אבל בתכל'ס? למה לך? עוסק מורשה זה כאב ראש. להעסיק רו"ח בכמה מאות שח בחודש, כל חודשיים לדווח מע"מ (שזה אומר גם להעביר את החומר לרו"ח) וכל שנה דוח שנתי של כמה אלפי שקלים, שלא לדבר על זה שרוב הסיכויים שיעשו לך הצהרת הון, שעולה עוד כמה אלפי שקלים טובים.
כל עוד אתה יכול להיות פוטר, עדיף לך. גם אם באמצע השנה אתה כבר עובר את הסכום, חכה עד לסוף שנה ורק אז תסדר את זה. בשביל מה לך הכאב ראש?

כי אם אעשה את זה בסוף השנה אצטרך לספוג את המע"מ של ההפרש וגם לא אזדכה על מע"מ ששילמתי על כל ציוד שאקנה

בכל מקרה הבעיה נפתרה לאחר שרואה החשבון הגיע פיזית למשרדי מע"מ ו"הפך כמה שולחנות"
חבל שזה ככה וחבל שההתנהלות של גופים ממשלתיים במדינה עובדים כמו שוק וללא הגיון.
ממש כמו בכתבה הזו (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3520-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%A0%D7%92%D7%93%D7%A0%D7%95-%D7%90%D7%95-%D7%AA%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99) מדף הבית . גם כאן הפקידה נתנה תשובה חד משמעית , שאם לא היה גם לי
וגם לרואה החשבון שלי "אופי ישראלי" היינו מקבלים את הקביעה שלה.
אלה הם הגופים שמטפלים בכל הצרכים , הבעיות הזכויות והחובות שלנו האזרחים. לא משנה במי נבחר
בסופו של דבר אלה אנחנו , כל אחד מאיתנו והאיכפתיות שלו, והרצון או החוסר רצון להגדיל ראש
גם כשלא יוצא לנו רווח ישיר
תודה לכל המשיבים

lizard
09-03-15, 19:34
אתה יכול להזדכות גם כמה חודשים אחרי, אתה לא חייב להזדכות במיידי. בקשר למע"מ, אני לא מבין איך אתה מתמחר אבל בכל מקרה הלקוח משלם מע"מ.

asafk
09-03-15, 20:32
ובלי או עם קשר, אני מציע שתבקש את הליווי של תכנית המעו״ף של משרד הכלכלה המיועדת לעסקים קטנים ומתאימה בדיוק לשלב בו אתה נמצא.
הליווי ממומן ברובו מהמסים שהתחלת לשלם... נותנים לא תיקח?... 1-700-707-767 מכל הארץ.

אסף.

אלדר
09-03-15, 20:47
נשמע מוזר מאוד שלא נותנים לך לעבור מעוסק זעיר לעוסק מורשה.
אני עברתי באמצע השנה שעבר, ללא שאלות.
קח בחשבון שעל מע"מ אפשר להזדכות 6 חודשים אחורה

YosSima
09-03-15, 21:04
מיכה - נכון שהלקוח משלם את המע"מ אבל אם אתה עוסק פטור אתה לא גובה מע"מ , כך שאם לא גביתי מע"מ על עבודה מסויימת וחרגתי מהסכום המקסימלי לעוסק פטור בשנת המס ( 79,000 ש"ח לשנת 2015) אני מחוייב לדווח ולעבור לסטטוס של עוסק מורשה . בנתיים ההפרש נחשב כסכום כולל מע"מ שעליו אני צריך לשלם .
נניח שלא אעבור עכשיו לסטטוס עוסק מורשה , ובסוף השנה חישוב ההכנסות שלי הגיע ל 100,000 ש"ח . ההפרש (21,000 ש"ח) נחשב כסכום כולל מע"מ וזה אומר שאצטרך לשלם 3200 ש"ח (בערך) למע"מ . סכום ללא מעמ הופך להיות סכום כולל מעמ שכביכול לא תומחר נכון. תסכים איתי שזה חתיכת קנס סתם בגלל שפקידה מסויימת טענה שאי אפשר לשנות סטטוס.... ? עכשיו תחשוב שאחרוג ביותר (בע"ה) ...

אסף - תודה רבה אני אבדוק את העניין

אלדר - אכן מוזר , אבל זו הטענה הראשונה של הפקידה במע"מ וכך גם קראתי ברשת . אבל כאמור העניין טופל בדרך הישראלית

lizard
09-03-15, 21:22
אבל, בחצי שנה שאתה הופכת להיות עוסק מורשה אתה משלם סכום לא מבוטל לרו"ח, בזמנו אני שלמתי 350 לחודש וזה היה רק בגלל שהייתי לקוח וותיק שלו. זה אומר שכבר 1800 ש"ח הלכו לרו"ח, בנוסף, אתה חייב בדוח שנתי יקר (סביבות 1500-2000 שח בשנה). אני טוען שתחכה ותראה מה קורה, נניח ונכנסת לך עבודה שמצדיקה את המעבר, תעבור. הרי בעבודות כאלו לוקח זמן עד שמקבלים כסף וזו לא עבודה בדר"כ של מהיום להיום. זה גם לא ממש יבוא לך בהפתעה. הכי הרבה, תדחה קבלת תשלום בשבוע. ביג דיל. בכל מקרה הבנתי שזה לא רלוונטי, לדעתי עשית טעות שתעלה לך ביוקר.

YosSima
09-03-15, 23:19
נראה לי שאתה קצת מגזים עם המחירים של רו"ח

Gilad
10-03-15, 01:12
אני חושב שהתפיסה שלך לגבי תמחור עם מעמ שגויה.

בדיוק כמו שאתה לא מזדכה על מעמ על דברים שרכשת או הוצאות שהיו לך לטובת העסק אתה לא מעביר לרשויות את סכום המעמ שאתה גובה מלקוחותיך.
זה לא אומר אתה צריך לגבות מהלקוחות שלך 18% פחות אלא לגבות מהם כאילו הם משלמים את המע"מ ואת המע"מ "לשמור לעצמך".

YosSima
10-03-15, 12:52
אני חושב שהתפיסה שלך לגבי תמחור עם מעמ שגויה.

בדיוק כמו שאתה לא מזדכה על מעמ על דברים שרכשת או הוצאות שהיו לך לטובת העסק אתה לא מעביר לרשויות את סכום המעמ שאתה גובה מלקוחותיך.
זה לא אומר אתה צריך לגבות מהלקוחות שלך 18% פחות אלא לגבות מהם כאילו הם משלמים את המע"מ ואת המע"מ "לשמור לעצמך".

אולי לא הסברתי נכון
אתה צודק לחלוטין וכך גם אני נוהג
מצרף קישור להסבר קצת יותר מפורט לגבי מה קורה כשחורגים מהסכום המקסימלי לשנת המס

מעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה (http://www.xn----9hcbl7berwn.com/OSEKPATOR-TO-OSEKMORSH-STEP-BY-STEP.html)

-->