PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ או רכב 7 מקומות בתקציב דל

ישי
11-03-15, 14:16
שלום!

אני מחפש ג'יפ או רכב 7 מקומות עם יכולות שטח פשוטות בתקציב של עד 25K.
קראתי את הכתבה (סקר שוק: רכב שטח וטנדר 4X4 משומש, עד 25,000 שקלים) והטרופר והפג'ארו על הכוונת.
הרכב אמור לשמש כרכב עיקרי.
מה צריכת הדלק של הרכבים האלו? מהן עלויות האחזקה?
האם קיימים פורסטר/אאוטבק/B4 סטיישן עם 7 מקומות?
אם לא רכב שטח אז הכיוון הוא קיה קארנס / סטיישן 7 מקומות כלשהיא. אשמח להמלצות גם בגזרה הזאת
אשמח להמלצות/הארות/הערות

ישי
נ.ב.
סובארית נשקלה בחיוב
כנ"ל סינכרו
נפסלו בגלל אי שפיות

asafk
11-03-15, 14:31
סובארית זה דווקא שפוי לחלוטין.
ואם שקלת סינכרו, גם טרנספורטר הנעה אחורית יעשה את העבודה תחת הגדרות העבירות הקלה.
אני מכיר כמה וכמה כאלה שהם הרכב העיקרי, כולל מי שהחליפו כחוק למנוע tdi של פאסאט ישנה ומאז עלתה האמינות וירדה צריכת הדלק.
בין טרופר לפג׳רו הייתי בוחר טרופר. זול יותר לקניה וזול יותר לאחזקה.

בכל מקרה קח בחשבון שכל המכוניות האלו דורשות תשומת לב, וגם הוצאה שנתית לא נמוכה על אחזקה.

אסף.

אומי5
11-03-15, 15:43
אסף, ישי גר בפאתי השומרון, רוחות גשם וכו', אני שכנעתי אותו שסובארית (במיוחד ישנה) זה אי שפיות.
מה גם שהוא צריך 7 מקומות אמיתיים. לגבי טי3 2*4..... זה דווקא מעניין :)

ישי
11-03-15, 15:45
אהבתי... פאתי השומרון. .. מתנחל בקטנה

ישי
12-03-15, 11:55
טוב, אז כנראה שנרד מרכב שטח.
כלכלית כרכב עיקרי זה לא רלוונטי עבורנו, עד שהראלה תתקשר...
כיון החיפוש שלנו זה קיה קארנס, או רכב בסדר גודל הזה. למה קיה? רכב בינוני בגודל עם מנוע טוב, ומחירים הגיוניים...
הייתי שמח לשמוע אם יש למישהו ניסיון עם הרכב הזה, לא היה לי מעולם רכב עם מנוע דיזל ממה צריך להיזהר? מה לבדוק?
כמובן שאם יש לכם רעיון אחר הכל פתוח... (עד שאראלה תתקשר ואז אומי יעזור לי ונתקשר ביחד לUNICAT)

דרור ברלי
12-03-15, 14:09
את הסובארית צריך לפסול עוד לפני שלב ההתלבטות הראשונית, ולא רק כי היא ישנה. גם אם תמצא אחת שאופסנה בתנאים מיטביים עם 0 ק"מ ומצבה חדש מהניילון. וזה מסיבה אחת פשוטה וחשובה מאין כמוה - בטיחות.

אם צריך 7 מושבים, כלומר מסיעים באוטו משפחה גדולה כולל גם ילדים - סובארית זו מלכודת מוות.

הרכב הזה עירוני בלבד במהותו ובייעודו. הוא קל, גבוה וצר, בסיס גלגלים קצרצר, חלוקת המשקל שלו בעייתית, לא יציב על הכביש וזה באנדרסטייטמנט, אחיזת כביש הרבה פחות מגבולית, רגיש לרוחות צד, אין לו כוח בעקיפה או בעלייה ואם חס וחלילה התנגשת במשהו או במישהו - לפחות לא תסבול, כי המוות המיידי מובטח.

ישי
12-03-15, 14:14
הסובארית אם תהיה כזו, תהיה כרכב משני עם אופי... כרגע אנחנו עם רכב אחד וקטנוע מושבת(קראנק נגזר בנסיעה) ונצטרך בהמשך לתחזק 2 רכבים. מבחינתי רכב משני יכול להיות שרייד/ג'אסטי

amit1
12-03-15, 14:53
את הסובארית צריך לפסול עוד לפני שלב ההתלבטות הראשונית, ולא רק כי היא ישנה. גם אם תמצא אחת שאופסנה בתנאים מיטביים עם 0 ק"מ ומצבה חדש מהניילון. וזה מסיבה אחת פשוטה וחשובה מאין כמוה - בטיחות.

אם צריך 7 מושבים, כלומר מסיעים באוטו משפחה גדולה כולל גם ילדים - סובארית זו מלכודת מוות.

הרכב הזה עירוני בלבד במהותו ובייעודו. הוא קל, גבוה וצר, בסיס גלגלים קצרצר, חלוקת המשקל שלו בעייתית, לא יציב על הכביש וזה באנדרסטייטמנט, אחיזת כביש הרבה פחות מגבולית, רגיש לרוחות צד, אין לו כוח בעקיפה או בעלייה ואם חס וחלילה התנגשת במשהו או במישהו - לפחות לא תסבול, כי המוות המיידי מובטח.
מנסיון עם הכלי הזה מלפני עשרות שנים, זהו התיאור המדויק ביותר שניתן לכתוב על הרכב הזה!!.

ישי
25-05-15, 00:01
טוב, אנחנו ממשיכים להתלבט איזה רכב לקנות, 7 מקומות במחיר של עד 30k
כמובן שיש גמישות בתקציב לצורך עליה בשנתון/ ירידה בקילומטרז'.
קצת התפזרנו במה לחפש ועלו כל מני הצעות (כמו טויוטה פריוה 91 מתנה עם בעיות חשמל) או רכבים ישנים למיניהם. הרכב ישמש כרכב עיקרי ואנחנו נוסעים הרבה...
לא בא לנו שאחרי 5 שנים נאבד 60 70 אחוז מערך הרכב
1.היינו שמחים לקנות ג'יפ, זה חלום גדול שלנו.
2. רכב אמין שיוכל לשרוד איתנו עוד הרבה קילומטרים
3. חסכוני ככול האפשר (אמנם בקשה מוגזמת אבל הגיונית)
הכיוונים שעליהם חשבנו:
אפלנד - נותן תמורה גבוהה מאוד יחסית למחיר
Mpv - שתיין, עלויות גבהות
אשמח לשמוע על עוד הצעות בכיוון
פג'רו - ק"מ היסטרי לתקציב שלנו...
טרופר- כנל, ומפחדים מאמינות המנוע דיזל
טראנו- בעד נגד? לא ידוע...
כנ"ל, אשמח לשמוע עוד הצעות
אשמח מאוד לעזרתכם, זמננו מתקצר וצריך להתחיל לחפש רכב בראבק...
תודה מראש
ישי

נדב ש.
25-05-15, 06:42
בין טרופר לפג׳רו הייתי בוחר טרופר. זול יותר לקניה וזול יותר לאחזקה.

בכל מקרה קח בחשבון שכל המכוניות האלו דורשות תשומת לב, וגם הוצאה שנתית לא נמוכה על אחזקה.

אסף.

+1
הייתי בוחר בטרופר, הקניה הכי משתלמת, רק צריך למצוא אחד שבאמת טופל כמו שצריך.

תשקול גם קרייזלר וויאג'ר, אם יש מוסב לגז בכלל תענוג, 7 מקומות אמיתי וכמו שאמריקאית מפנקת(יש לי כזה2001).

דרור אברם
31-05-15, 12:58
לא מניסיון, אבל חבר קנה לאחרונה יונדאי טראקאן 2006 ב- 40,000 ש"ח.
גם הוא היה מוגבל עם 7 מקומות.לדבריו מתוך כ-20 רכבים מפורסמים, 2-3 היו 7 מקומות.
אם עדיין רלונטי ובמסגרת התקציב ייתכן ששוה בדיקה.

ישי
31-05-15, 13:06
כנראה שיצא לו טוב, אין ביד 2 טאראקן בפחות מ45, וה7 מקומות מעל 50 עם ק"מ מכובד...

נמרוד
31-05-15, 13:44
חביבי, כל רכב שאתה קונה היום ב30K שקל אתה תאבד בעוד חמש שנים 80-100% מערך הרכב - מקווה שזה ברור לך.

אם זה רכב יומיומי - ואני רואה שירדת בעצם מעניין רכב שטח - אז לך על מזדה 5 מהשנתונים הראשונים, יש הרבה בשוק אקס ליסינג, רכב מוצלח ואמין בסך הכל.

ישי
31-05-15, 13:59
נמרוד, זה ברור... ומאזדה 5 יקרה מדי בשבילנו וגם "רגילה" מדי...
מחפש חוו"ד על קיה ג'ויס? מישהו מכיר? רכב סביר בסכום סביר מאוד...
אקזמפלר ביד 2 שנת 2002 עם סביב ה200000 ק"מ ב12 אלף ש"ח...

אומי5
31-05-15, 14:17
ישי אם כבר, תעלה פה גם את המחשבה על הואן, כולל יתרונות הטיולים.

ישי
31-05-15, 14:31
הרמתי להנחתה?
אז ככה, אנחנו אוהבים לטייל, וחשבו שאם כבר אנחנו חייבים להחליף רכב בגלל התרחבות המשפחה, אז למה לא לקנות רכב חסכוני וקטן ועוד רכב גדול... כמה גדול? מיניבוס למשל... להשאיר 7 מקומות מינימום ואת השאר להפוך למין קראון. עד כמה החלום הזה יכול להיות יקר? הכוונה למכור את הדמיו שלנו, ולקנות שרייד או רכב חסכוני וזול אחר, לי ולחולמת שאיתי יש רשיון ג'. וכרכב משפחתי לקנות טויוטה קוסטר / מיניבוס מרצדס או כלי דומה זול ככול הניתן לאחזקה. ולהסב אותו במינימום עבודה ולאט לאט לקרואן פשוט...
למשוך את החבל ולקשור משקולת שנשאר על הקרקע? או להמשיך לעוף?

ישי
12-07-15, 21:34
בהמשך לשרשור הזה,
מחפש חוות דעת על יונדאי טרג'ט, שנים 2001-2004. מחירי טיפולים וחלקים?
כנ"ל על מאזדה MPV, קיה קרניבל
אשמח לעזרתכם...
ישי

-->