PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן מיני מרכזי לא מחמם

or_t
13-03-15, 18:43
שלומות לכולם,

לא מזמן עברנו לבית חדש והתקנו מזגן מיני מרכזי 4 כ"ס של תדיראן בקומה התחתונה. השטח לחימום/קרור הוא בערך 80 מ"ר. היחידה שלו נמצאת במחסן צמוד לסלון והמנוע על הגג.

הבעיה היא שהמזגן לא מחמם את הקומה ונכנס כל הזמן להשהיה, גם כשאני מכוון אותו לשלושים מעלות טורבו.

בשלב ראשון חשבנו שהסיבה היא בגלל ואקום שנוצר במחסן (הרגשתי התנגדות לסגירת הדלת) ואיש המקצוע שהתקין את המזגן התקין פתח יניקה נוסף מהסלון שצמצם את הואקום לרמה כמעט בלתי מורגשת. עם זאת, הבעיה עדיין בעינה ולא נראה לי שהיא בגלל הואקום.

בשלב זה אני די מאוכזב כי כל מזגן עילי 4 כ"ס היה עושה עבודה טובה יותר בשליש מהעלות.

יש למישהו רעיון על שורש הבעיה?

zik5
13-03-15, 19:12
אולי "קצר אויר" במצב בו תריס היניקה קרוב מדי לתריס הספקה.. המזגן מתחיל לחמם יונק ישר אויר חם בחזרה והוא חושב שהחדר חם ומפסיק לעבוד..

asafpeleg
13-03-15, 19:28
תתחדשו ותהנו. מחזק את התגובה מעלי: אנו גם בבנייה כרגע, אחד הדברים שאנשי המיזוג ביקשו לוודא כי בתכנון יש יניקת אוויר מלמטה, קרוב לרצפה. מה המצב אצלך?

shachar
13-03-15, 19:42
מכיוון שהמזגן חדש. הייתי בודק שיש מספיק גז ולא חיפפו בהתקנה

MMR
13-03-15, 20:41
יש לך איש מקצוע שקיבל $$ בשביל העבודה, למה אתה שובר את הראש במקומו?

or_t
14-03-15, 16:54
תודה על כל התגובות. נראה לי שהבעיה טמונה באמת בקצר אויר כמו שתואר משום שפתחי הפליטה והיניקה צמודים.

מספר שאלות:
1. פתח הפליטה נמצא בהנמכת גבס לאורך הסלון והמטבח. יש אפשרות לפתוח פתח יניקה בחלק התחתון של ההנמכה או קרוב לרצפה ע"י שבירת הקיר הגובל עם המחסן (ברור שזו האופציה היותר יקרה). מה עדיף?
2. מה עושים עם בעל המקצוע- האם עלי לדרוש ממנו לעשות עבודה זו ללא תשלום? באופן כללי הוא בחור הגון ומקצועי אבל ברור שבמקרה זה הוא פספס.

תודה!

zik5
14-03-15, 17:59
ניתן להתקין תריס אויר חוזר(תריס יניקה) בתוך הדלת של המחסן (חיתוך הדלת).
נ"ב למה לא להזמין טכנאי של תדיראן ? אם הבעיה בהתקנה המתקין ידרש לתקן!

or_t
14-03-15, 18:15
ניתן להתקין תריס אויר חוזר(תריס יניקה) בתוך הדלת של המחסן (חיתוך הדלת).
נ"ב למה לא להזמין טכנאי של תדיראן ? אם הבעיה בהתקנה המתקין ידרש לתקן!
הוזמן טכנאי של תדיראן ואמר שהבעיה היא בפתח יניקה קטן מידי. הוא לא אמר כלום על קצר אויר. דרך אגב, האם הזזת יחידת הבקרה (שלמיטב הבנתי מכילה גם את התרמוסטט) למקום נמוך יותר בחדר תעזור במשהו?

zik5
15-03-15, 10:18
רגש הטרמוסטט נמצא בד"כ צמוד ליחידה הפנימית.

or_t
15-03-15, 11:04
רגש הטרמוסטט נמצא בד"כ צמוד ליחידה הפנימית.

כלומר בזו שנמצאת במחסן?

ח.שמואל
15-03-15, 18:37
תטבול את הרגש שצמוד לסוללה הפנימית במי קרח ותראה אם התופעה ממשיכה.
אם כן, חפש את הבעיה במקום אחר.
לא מסתבר שבתריס היניקה הטמפרטורה היא 30 מעלות. (תוכל לברר את זה ע"י הנחת טרמומטר שם. אגב, בשלט של תדיראן, יש את הפונקציה).

-->