PDA

צפייה בגרסה מלאה : ומה אתם הייתם עושים? (עזבו שמדובר בהאמר שיוצא בשניה..)

asypeer
14-03-15, 17:05
פורסם לא מזמן באחת מקבוצות הפייסבוק, התגובות רק מראות שהג׳יפאות בארץ על זמן שאול. פשוט לא קולטים שאנחנו כורתים את הענף שעליו אנחנו יושבים.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/14/e62d19200cf683d951fe541050c7f7a6.jpg

Sent from my Ass

ד ו ר ו ן
14-03-15, 18:11
איך החלטת שהוא במרחק לא תקין?

תסתכל כמה שטח יש בינו לבין המים.

כמה שאני לא בעד התופעה, אתה לא יכול לחרוץ דין מהזוית צילום הזו.

Derish
14-03-15, 18:33
אז... איפה התגובות? :confused:

אני רואה רק את הפוסט המקורי.

asypeer
14-03-15, 18:39
אני מניח שגם המסכן הזה שצילמתי לפני שעה בחוף פולג לא במרחק תקין. http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/14/ed3d9c1784f55de76d92a3d3d5a5f0d4.jpg

Sent from my Ass

ד ו ר ו ן
14-03-15, 18:46
אני לא בא להגן על אף אחד שנוסע על החוף, לטעמי בארץ אין סיבה לנסוע לאורך החוף.
אבל אתה לא יכול לבוא בטענות אם אתה לא יודע בודאות שהוא עבריין.

asypeer
14-03-15, 18:55
אף אחד לא קבע שהוא עבריין, גם לא כתבתי זאת. התגובות מראות שערכי שמירת הטבע עבור חלק מקהילת ה״ג׳פאים״ פשוט לא קיימים. סוג של
תרבות השוקולד. ״זה בסדר לנסוע על החוף״, ״זה כיף לנסוע על החוף״
0 כבוד לטבע, 0 כבוד לתרבות הדיון.

Sent from my Ass

opl
14-03-15, 18:56
פשוט לא קולטים שאנחנו כורתים את הענף שעליו אנחנו יושבים.

Sent from my Ass

אתה מגזים, התגובות דיי חצויות והרוב דווקא בעד שהבחור יחולץ בשפל הבא על ידי הפקח. דורון, הוא מטרים מהמים...

אומי5
14-03-15, 18:58
כל מי שהולך לים יכול לעמוד את המרחק בקלות, מיד מאחורי הרכב רואים כבר אזור חלק לגמרי, ז"א אזור שגלים מגיעים אליו לפחות קצת. אין בארץ גאות של מאה מטר .... הוא במקרה הטוב 20-30 מטר מקו המים. וגם זה תלוי בגל....

boaz avrahami
14-03-15, 19:12
החוף זה לא שמירת טבע ברוב המקרים.
החוק נולד לצורך הגנה על מתרחצים ונאכף על ידי הרטג כי זה הכי נוח למדינה ועל מנת לתמרץ אותם הרטג מקבלת לתקציבה את ההכנסות מקנסות.

הבחור עבריין מבחינת החוק אבל לא בטוח שהוא פוגע בטבע.

אם הייתי באזור הייתי מסייע ובלבד שהוא ישלם את הקנס אם אקבל

asypeer
14-03-15, 19:18
אתה מגזים, התגובות דיי חצויות והרוב דווקא בעד שהבחור יחולץ בשפל הבא על ידי הפקח. דורון, הוא מטרים מהמים...

אני זה שהציע שהגיאות תחלץ אותו ;)

Sent from my Ass

opl
14-03-15, 19:26
וקיבלת גיבוי לא קטן

ד ו ר ו ן
14-03-15, 19:49
זוית. הצילום מאד שטוחה.
במקרים כאלו עשרות מטרים יכולים ״להתחבא״ בצילום.
אני יכול בקלות מאד לארגן לך צילום בזוית כזו שיראה לפי העומק שדה שאתה על המים, למרות שאתה עשרות מטרים מקו המים.

כולכם צריכים לרצות שצילומים כאלו לא יתחילו להוות כלי ביד מי שרוצה לפגוע בתרבות שטח וינצל כל הזדמנות, בצדק או שלא בצדק.

ראיתי כבר גורם פיקוח מצביע על נבלת צב מיובשת וטוען שרכבי שטח דרסו אותו, כשדי ברור שהוא נפלט מת.

זה לא צילום ברור של מישהו באמצע שדה חרוש.

asypeer
14-03-15, 19:53
וקיבלת גיבוי לא קטן

חצי כח. שים לב לכמות התגובות שמצדדות בנסיעה על החוף.

Sent from my Ass

asypeer
14-03-15, 20:05
זוית. הצילום מאד שטוחה.
במקרים כאלו עשרות מטרים יכולים ״להתחבא״ בצילום.
אני יכול בקלות מאד לארגן לך צילום בזוית כזו שיראה לפי העומק שדה שאתה על המים, למרות שאתה עשרות מטרים מקו המים.

כולכם צריכים לרצות שצילומים כאלו לא יתחילו להוות כלי ביד מי שרוצה לפגוע בתרבות שטח וינצל כל הזדמנות, בצדק או שלא בצדק.

ראיתי כבר גורם פיקוח מצביע על נבלת צב מיובשת וטוען שרכבי שטח דרסו אותו, כשדי ברור שהוא נפלט מת.

זה לא צילום ברור של מישהו באמצע שדה חרוש.

הצב הזה צולם באיזור סלעי כך שהסיכוי שהוא נפלט שם לא גבוה, אולי בסערה שהייתה.
מה שכן - השריון שלו מעוך, ככה שאו שהוא נדרס על החוף או נפגע מכלי שיט. לא שולל שהוא שילוב של השניים.
לגבי התמונה והמרחק מהים - די ברור שהוא פחות מ20 מ׳ מהמים, לא רחוק מהקו בו הגלים נשברים (הים שקט היום).
אבל מה אני מבין בתמונות וזווית שטוחות. אולי הכרישים של הרט״ג צילמו את זה.

Sent from my Ass

ד ו ר ו ן
14-03-15, 20:20
לא דיברת על הצב שלך, אלא על אירוע אחר.

דיברתי על המגמה המאד מוכרת מהרבה מקומות שהתוצאה של. היא שכל רכב שטח מצטייר אצל רבים כעוכר השטח, ולא משנה מי הוא.

וביום שאנשים יתחילו לנסות להאשים לפי צילומים כ״כ גרועים באמת נהיה בצרות.

אני יכול בקלות לצלם אותך בצורה שתראה שאתה מחוץ לשביל/על קו המים, גם בלי שעשית משהו לא בסדר.

אין מושג מה כתבו בפרצופספר, אז לא יודע למה אתם מתייחסים שם.

asypeer
14-03-15, 20:26
עצוב להגיד, אבל חלק גדול מרכבי השטח אכן עוכרי שטח. אם זה טרקטורונים רכובים ע״י ילדים ללא רשיון אצלי בשכונה. אם זה גאונים שמצטלמים לפייסבוק בתוך שדה חרוש או הבחור הזה ששקע על קו המים.
צריך להכיר בעובדה הזו ולנסות כמה שיותר להוקיע מעשים כאלה, להגדיל את הקנסות ואת האכיפה. נכון, יש לנו צרות גדולות יותר במדינה. אבל עוד מקרה של דריסה בחוף הים או הכחדה של מין בקרבת החוף - ותראו איך השעיר לעזאזל התורן יהיה התחביב שלנו. לא שהיום זה קל.

Sent from my Ass

אומי5
14-03-15, 20:28
אני יכול בקלות לצלם אותך בצורה שתראה שאתה מחוץ לשביל/על קו המים, גם בלי שעשית משהו לא בסדר.

נכון, אבל התמונה הזו זה לא כזה מקרה. ואם תוכיח לי אחרת אני אקנה כובע מסביון ואוכל אותו.

ד ו ר ו ן
14-03-15, 20:37
אני לא יכול להוכיח, ובגלל זה אני לא ממהר לחרוץ דין, לא לכאן ולא לכאן.

אם יש עוד צילומים שהעלו לפייסבוק שמראות אחרת, דיינו, אין לי גישה לשם.

שלא יובן אחרת, אם הוא עבריין, שייתן דין, אבל זה לא התפקיד של אף אחד כאן לצאת בהנחות בלי שהייתם שם.

בועז צודק מאד, החוק הזה נולד בגלל בטיחות מתרחצים, בלי שום קשר לשמירת טבע.

ובפועל, החוק איבד כיוון לגמרי, כשנותנים דוחות גם למי שנוסע על דרך קיימת בשטח ובמפות, במצוק מעל לחוף, שרק צב מוטס אולי יוכל להגיע לשם.

האזור הזה בין ניצנים ואשקלון מאופיין בעדרי בבונים ממונעים על קו החוף, שבאמת מסכנים את כולם, אבל את הדוח יקבל זה שבא עם המשפחה, חנה 89 מטר מהמים, פרס צילייה והסתכל על הגלים.

אין לי הרבה סימפתיה לאופן אכיפת החוק הזה.

מי שרוצה רענון, שיחפש כאן את השרשור עם נציג רט״ג, שגילה בקיעות ״חסרה״, בלשון המעטה, לגבי מה החוק אומר לגבי נסיעה על שבילים ליד קו המים, ובחר להיעלם כשנשאלו שאלות נכונות שלא היתה לו תשובה.

asypeer
14-03-15, 20:40
אתה אומר שלרט״ג קל לתת דו״חות לישראלי הממוצע שאולי כן ואולי לא חרג מקו 50 המטר מאשר להתמודד עם העבריינים האמיתיים שנוסעים ללא מספרי רישוי (או ביטוח..) על קו המים?

Sent from my Ass

opl
14-03-15, 20:49
נו ברור... היום כבר לא מתעמתים. מצלמים והדוח מגיע בדואר. לעיתים מעלים מטוס לאוויר.

asypeer
14-03-15, 20:55
נו ברור... היום כבר לא מתעמתים. מצלמים והדוח מגיע בדואר. לעיתים מעלים מטוס לאוויר.

למדו ממשטרת התנועה עם מצלמות המהירות

Sent from my Ass

אומי5
14-03-15, 21:48

שלא יובן אחרת, אם הוא עבריין, שייתן דין, אבל זה לא התפקיד של אף אחד כאן לצאת בהנחות בלי שהייתם שם.

ובפועל, החוק איבד כיוון לגמרי, כשנותנים דוחות גם למי שנוסע על דרך קיימת בשטח ובמפות, במצוק מעל לחוף, שרק צב מוטס אולי יוכל להגיע לשם.

האזור הזה בין ניצנים ואשקלון מאופיין בעדרי בבונים ממונעים על קו החוף, שבאמת מסכנים את כולם, אבל את הדוח יקבל זה שבא עם המשפחה, חנה 89 מטר מהמים, פרס צילייה והסתכל על הגלים.

מי שרוצה רענון, שיחפש כאן את השרשור עם נציג רט״ג, שגילה בקיעות ״חסרה״, בלשון המעטה, לגבי מה החוק אומר לגבי נסיעה על שבילים ליד קו המים, ובחר להיעלם כשנשאלו שאלות נכונות שלא היתה לו תשובה.

אני לחלוטין לא מעריץ גדול של הרשות, אבל אני חושב ששמירת חיי המתרחצים חשובה לפחות כמו שמירת טבע, ולא אני לא חושב שהאכיפה מתבצעת נכון.

דרור ברלי
15-03-15, 00:02

+1.

וכל מילה נוספת מיותרת.

S.V.
15-03-15, 01:35
אני מניח שגם המסכן הזה שצילמתי לפני שעה בחוף פולג לא במרחק תקין. http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/14/ed3d9c1784f55de76d92a3d3d5a5f0d4.jpg

Sent from my Ass

לכל הירוקים והמתייפייפים -
המסכן הזה, סביר להניח שמת כתוצאה מאכילת שקית ניילון.
לקראת האביב הם מתקרבים לחופים, רואים שקיות ניילון צפות על פני המים, חשבים שזו מדוזה, ונותנים ביס.
יצא לי להיות נוכח בכמה וכמה ניתוחים של פגרי צבים כאלה. גורם מוות מספר אחד - גוש ניילון במעיים!
במקום השני - פגיעה מפרופלור של סירת מנוע, בד"כ בחלק האחורי של השריון.
לתשומת לב כל המשיטים... זה לא שונה בהרבה מנהיגה ברכב על הכביש. כמו שאתם מסתכלים מתחת לאף שלכם שלא דרסתם קיפוד או נחש בלילות הקיץ (אני מאוד מקווה שלפחות חלקכם מסתכלים..) בגלל שהוא לא מספיק לברוח מגלגלי הרכב. כך גם צבי הים לא מצליחים להתמודד עם המערבולת שסירת המנוע יוצרת, ונשאבים לתוכה.
אז רגע.
למה לא נאסר שיט ממונע באופן גורף, בחודשי האביב, במרחק של עד 5 ק"מ מקו החוף
???
אגב הרט"ג לא עושה מאומה כדי לצמצם את הפגיעה בצבי הים באביב, למרות שכל שנה מקבל פניות בנושא.

S.V.
15-03-15, 01:49
ובענייני אכיפה - אכיפת יתר מביאה שני דברים.
1. הרבה מאוד מצלצלים לקופת המערכת (לא שלכם, של המערכת. ולא, לא ייעשה בהם שימוש לטובתכם).
2. שנאה ופילוג בין האזרחים. כי מי שעושה את עבודת האכיפה השחורה, בסופו של דבר, גם הוא אזרח קשה-יום.

אילו רבע מהתקציב שמושקע באכיפה, בכל תחום שהוא, גם בשמירת טבע, וודאי גם בתחבורה, היה מנותב לחינוך והסברה נבונה... בתוך עשור הצורך באכיפה היה מתייתר לחלוטין..
אה, שכחתי.
אז גם לא תהיה הכנסה נוספת.
וגם (ובעיקר!) לא תהיה לגיטימציה לתקוע לכם מצלמה בחור של הישבן.

הכל בלוף אחד גדול, רבותיי.... הכל!
אף מדינה לא רוצה עם של בני אדם נבונים וחושבים, וחס וחלילה מלוכדים.
הם רוצים אספסוף של בבונים דגנראטיביים, שאפשר לשלוט בהם באמצעות סיסמאות ריקות מכל תוכן, ופרסום מידעים כוזבים ומוטים.

-->