PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל 9678#: שאלת ויזה לארה"ב.

דרור ברלי
16-03-15, 14:26
דחוף.
יש לי ויזת עיתונאי שהוצאתי ב-17 לינואר 2014.
התוקף עד 8 לינואר 2019.

כבר נסעתי פעם אחת לארה"ב לפני שנה וחודש.

האם הויזה תקפה לנסיעות נוספות או שהיא חד פעמית?

נמרוד
16-03-15, 14:40
היא לא חד פעמית, כל עוד היא בתוקף אתה יכול להכנס לארה"ב. אם אתה רוצה לדעת ב100%, תבדוק באתר השגרירות על פי סוג הויזה המדויק שקיבלת -
http://hebrew.israel.usembassy.gov/he/visa-types.html

דרור ברלי
16-03-15, 14:42
אתה בטוח?

זו לא ויזת תייר רגילה. לא זוכר מי אמר לי פעם שויזת עיתונאי היא לכניסה חד פעמית....
הבעיה שאין לי זמן לתהליך הוצאת ויזה הנסיעה נפלה עלי פתאום וצריך לכרטס עוד היום.

שלא יעלו אותי בחזרה למטוס כשאגיע לשם.

דרור ברלי
16-03-15, 15:01
בדקתי באתר השגרירות.
הויזה שלי היא R שזה אומר..... איש דת!!!

בלבול מוחלט.

נמרוד
16-03-15, 15:04
איש דת? במקרה הטוב יעלו אותך על מטוס חזרה... במקרה הרע... גואנטנמו! סע, סע, שיהיה לך סיבה אמיתית להתלונן :)

דרור ברלי
16-03-15, 15:37
אחרי כל הצחוקים, צריך תשובה אמיתית. כבר בודקים לי גורמים יותר מוסמכים, כי זה מוזר.

כיפה על הראש וזקן נוסח ברוך מרזל שמודבק לפרצוף לא יעזרו.

shachar
16-03-15, 15:37
בדקתי באתר השגרירות.
הויזה שלי היא R שזה אומר..... איש דת!!!

.
למרות שאתה מטיף,
ממתי אמונה שלנדרובר שיך לכת השטן
והערצת גיפ,
נחשבת כדת?

נמרוד
16-03-15, 15:53
בלי צחוק, בארה"ב יש חופש דת - אם דרור מכריז שהוא כוהן של דת Jeep, אף פקיד לא יכול להתנגד על פי חוק!

דרור ברלי
16-03-15, 18:11
חופש דת או לא, בשביל ויזה R של איש דת שלפי מה שהבנתי אחרי קצת חפירה מהווה בעצם גם סוג של אישור עבודה - אתה צריך להיות כומר, קאדי, רב, שמאן, כוהן וודו... אבל כמ ושאתה לא יכול לבוא אליהם ולהציג את עצמך כ"עיתונאי" ללא תעודה מתאימה, אז גם כאן צריך אישור רשמי: כל תפקידי הדת הללו כמוהם כתואר אקדמי ולמי שלא יודע, האמריקאים מרובעים כמו קוביה - רוצים לראות תעודה, אסמכתא כלשהי. כלומר לא מספיק להיות סתם דתי (מה שאני ממש לא, אפילו לא קצת). וממש לא כדאי לספר להם סיפורי סבתא כי הדבר הכי גרוע שאתם יכולים לעשות מול פקיד הגירה אמריקאי או מראיין בשגרירות זה לשקר. אם פקידי ההגירה חושדים רק קצת שאתה משקר להם, יבעטו אותך בחזרה למטוס ותשכח מאמריקה להרבה זמן, אולי לתמיד.

אבל כאמור, מכיוון שמדובר בסוג של אישור עבודה, ככל הנראה שעיתונאים שמגיעים ליומיים לאמריקה כדי לנהוג באיזה אוטו חדשו לכתוב עליו, באים בעצם לעבוד ולכן נכללים תחת אותה רובריקה של ויזה R.

בכל מקרה, חזל"ש. ויתרתי על הנסיעה הזו כי היא מתנגשת לי עם התחייבויות קודמות.

יואב פולס
16-03-15, 18:27
ח
בכל מקרה, חזל"ש. ויתרתי על הנסיעה הזו כי היא מתנגשת לי עם התחייבויות קודמות.
אני פנוי ויש לי ויזה ארוכה מאוד...

נמרוד
16-03-15, 18:35
אם מדובר על פחות מ707 כוח סוס לא שווה את הטיסה שלך דרור

דרור ברלי
16-03-15, 18:59
זהו, שהנהג אפילו לא נחוץ.... רק בתור סטטיסט.
והאוטו ההוא עם 707 סוסים, אומרים שיגיע לארץ וכשהוא יגיע - אנהג בו כאן, בישראל, עם לוחית צהובה. יהיה כיף.

opl
16-03-15, 19:24
96675

גם אל בנדי היה לפחות לפרק אחד איש דת...

tzagi
18-03-15, 01:01
http://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/r-1-temporary-religious-workers/r-1-temporary-nonimmigrant-religious-workers

אם באמת יש לך ויזה R וקשה לי להאמין כי אתה לא עומד בשום קרקטריון לקבל דבר כזה....

פנה לדפוקים בשגרירות ותבקש שיתקנו את זה, לי אישית זה נשמע כמתכון לצרות.

707 כס........ויילדקאט?

רמי גלבוע
18-03-15, 11:52
רק לעדכונך דרור,
גם לי הייתה וויזת עיתונאי.
אמרו לי בזמנו שאני צריך להצהיר על כך שאני עיתונאי, ובהגירה אני אומר שבאתי לטיול, ואני כותב עליו.
גם אני חששתי שפתאום יחשבו שאני רוצה לעקוף גרין קארד.

לאחרונה אני פשוט מדווח אעל ביקור פרטי, ובמידה ומישהו ישאל על פשר העיתונאי, אצהיר שאני גם כותב על חוויותי. עובד לא רע

נמרוד
18-03-15, 11:56
רמי אתה סתם עיתונאי. אבל דרור... עכשיו מסתבר שמה שהרגשנו תמיד נכון - הוא הכהן הגדול של כת הג'יפאים.

ניר ל
18-03-15, 14:47
והסיבה האמיתית שהוא ביטל את הנסיעה לאמריקה, היא שקיבל הצעת עבודה מה BBC.
קטן עליו הללקאט

shachar
18-03-15, 16:02
והסיבה האמיתית שהוא ביטל את הנסיעה לאמריקה, היא שקיבל הצעת עבודה מה BBC.
קטן עליו הללקאט

ב BBC אין אוכל

asafk
18-03-15, 17:19
אבל יש מכות של ערסים כמו בחולון.

אסף.

-->