PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לפני קניית היילקס 98 ומעלה.

Big_White
17-03-15, 19:03
שלום לכולם, ברצוני לקנות טויוטה היילקס שנת 98 עד 00.

שאלות בנוגע לאמינות..

האם הדגמים האלה הם עדיין פרימיטייביים כמו הדגמים הישנים? בלי יותר מדי חיישנים וחשמל מתחת למכסה המנוע?
יש לי תראומה קשה מהוולוו 850 שיש ברשותי עכשיו.

מה הבדיקות שצריך לעשות במעמד הקנייה לרכב? על מנת לוודא שכל המערכות שלו ( היקרות יותר לטיפול) תקינות (כמו סרן אחורי, טרנספר), גומיה פה וגומיה שם פחות מטריד אותי.
חשוב לציין שכלים יש לי, זוג ידיים יש לי גם, ובגלל המקצוע, מפעל תעשיה ענק כימעט כולו לרשותי מבחינת מכונות וכלים.
פחות רוצה ליפול על הדברים היקרים, בגלל מעבר דירה לצפון הארץ מהבית של ההורים לדירה לבד, כי פשוט אין לי עבודה כאן במרכז.

מה לגבי אמינות? אני חושש מאוד מדיזלים בעיקר מיוקר הטיפול המערכת הדלק שלהם.
אם אפשר קצת עלויות, זה יהיה נחמד.
כמו ראש מנוע, משאבת סולר ומזרקים (הבנתי שזה חלקים מאוד יקרים)

אני נוסע בשנה כפול מהממוצע בארץ. באיזור ה 40 אלף.

הרכב ישמש אותי בעיקר להתניידות וטיולי שבילים (כמו הירקון לדוגמה), בלי יתר מדי טכני וטיפוסים על צוקים וכו, לכן הרכב יהיה במצבו המקורי עם הגלגלים המקוריים.

חשוב לציין שאין לי מושג ירוק ברכבים בעלי 4X4.

אשמח לעזרה. תודה.

tooshey
17-03-15, 19:19
לאור הנתונים שהצגת, קנה איסוזו איפון 2003.
יותר אוטו בפחות כסף.

בברכה,טושי

tooshey
17-03-15, 19:30
יותר אוטו בפחות כסף.

בברכה,טושי

Big_White
17-03-15, 19:32
טושי תודה על התגובה, אבל מה היתרונות שלו על הטויוטה?

זאת אומרת, אני מחפש רכב פשוט ופרמיטיבי מבחינה מכנית, את האיסוזו אני לא מכיר, את הטויוטה אני מכיר מהצבא.
על האיסוזו זכיתי לנסוע בדיוק שנה, וקיבלנו אותם חדשים מהשקית, ככה שלגבי האמינות האמיתית שלהם אין לי מושג.

nir.samo
17-03-15, 19:44
מעניין לשמוע על ה-850 אם אפשר

Sent from my iPhone using Tapatalk

Big_White
17-03-15, 19:46
מעניין לשמוע על ה-850 אם אפשר

Sent from my iPhone using Tapatalk

היא למכירה אם אתה בעניין (מחיר סופי של 15K סטיישן,אוטומטית), תתקשר אליי 0525-81-66-85
אנדרי.

טל חסיד
17-03-15, 20:49
אני קצת מכיר את ההילקס 98 זהו רכב עדין משמעותית מ97 היתרון היחיד שלו שהוא יותר פריבט מה97. המכלולים שלו עדינים ולא תמצא אחד אם פחות מחצי מליון ק"מ מי שמראה לך מספרים אחרים כדאי לבדוק טוב הסטוריה של הרכב. מנועים הם נקודה בעיתית קשה למצוא מנועים בפרוקיות ואם יש יקר ולא תמיד במצב טוב.
ביטוח חובה בסביבות 1800 ש"ח
ביטוח צד ג 1200
אגרת רישוי 1400
דלק בסביבות 1ל8/9

טל

ניצן40
17-03-15, 20:57
זה נסועה "כבדה" מאוד לטנדר שזמנו הטוב כבר מאחוריו
כדי לך לשקול פריווט סולר כגון פאבייה שיכול לחסוך לך סכום ניכר
או לחלופין פורסטר עם גז
זה נסועה גדולה מידי לרכב בגיל הזה
בד"כ רכשו טיוטה לצרכי עבודה מאסיבית כמו שכתבו מעליי

Big_White
17-03-15, 21:03
אני קצת מכיר את ההילקס 98 זהו רכב עדין משמעותית מ97 היתרון היחיד שלו שהוא יותר פריבט מה97. המכלולים שלו עדינים ולא תמצא אחד אם פחות מחצי מליון ק"מ מי שמראה לך מספרים אחרים כדאי לבדוק טוב הסטוריה של הרכב. מנועים הם נקודה בעיתית קשה למצוא מנועים בפרוקיות ואם יש יקר ולא תמיד במצב טוב.
ביטוח חובה בסביבות 1800 ש"ח
ביטוח צד ג 1200
אגרת רישוי 1400
דלק בסביבות 1ל8/9

טל

כמה עולה מנוע מיבוא יש לך מושג במקרה? וכמה עולה שיפוץ?
לקנות מנוע מפירוק, לרכב שאני מתכוון להחזיק בו לא שנה אחת, זה לא כלכלי.

עד כמה יותר עדין, עדין שכל שבוע במוסך? סה''כ מדובר בנסיעה רגוע במהירות של פנסיונרים בכביש מהיר (90 קמ'ש) ונסיעה רגוע בשבילי עפר, וקצת שלוליות ובוץ בחורף (בלי ביצות ודברים מטורפים)

שנת 97 יותר אמינים? סה''כ לא מחפש רכב שיתפרק לי תוך טיול קטן אחד או 2.
עד עכשיו הכייון שלי היה לקנות סובארו אאוטבאק שנת 98 ולעשות לה הגבהה קטנה, אבל המוכרים בונקרים וחושבים שיש להם ביצת זהב על גלגלים, אז אתה בערך יכול להבין לאיזה שטח אני מתכוון.

ניצן, אם זה היילקס, או אאוטבאק מהשנים המדוברות.

אז המחירה שלי תיהיה סובארו B4 סטיישן, בלי מערכת גז ובלי יכולת להיכנס איתה לשטח.

papali
17-03-15, 21:09
עד לא מזמן היה ברשותי היילקס 99 יד חמישית עם 540000 ק״מ, האוטו שימש אותי בעיקר לנסיעות קצרות בתוך העיר, טיוליי שבילים באזורים שונים(ללא טיולי עבירות מטורפים).
כפי שצוין באחת התגובות בשירשור הביטוח באמת עלה בסביבות 3000 ש״ח בשנה לחובה וג׳, לי יצא לעשות שיפוץ אינקטורים לכל הארבעה ב 2600 ש״ח, מעבר לזה יש פירוקיות שלמות באזור המרכז שיש להם חלקי חילוף בלי סוף במצב מעולה, החלפתי תיבת הגה משומשת ב 700 ש״ח ועוד מספר חלקים במחירים הוגנים בסה״כ,.
כך או כך, רכב נוח יחסית לנסיעה עם קצת שיפצורים ובידוד רעשים יכול להיות בהחלט רכב שניתן להשתמש בו באופן יום יומי בלי
שום בעיה ואפילו להנות ממנו מאוד.. בנוסף קל מאוד לעבוד על הרכב לבד, כולל איתור תקלות, החלפת שמנים ,פילטרים ושאר ירקות.
אני אישתי והילדה(שיחיו) מאוד נהננו מהרכב והצטערנו מאוד לראות אותו נמכר.. (בלית ברירה).
מומלץ מאוד.
שיהיה בצלחה..

Lior

Big_White
17-03-15, 21:13
עד לא מזמן היה ברשותי היילקס 99 יד חמישית עם 540000 ק״מ, האוטו שימש אותי בעיקר לנסיעות קצרות בתוך העיר, טיוליי שבילים באזורים שונים(ללא טיולי עבירות מטורפים).
כפי שצוין באחת התגובות בשירשור הביטוח באמת עלה בסביבות 3000 ש״ח בשנה לחובה וג׳, לי יצא לעשות שיפוץ אינקטורים לכל הארבעה ב 2600 ש״ח, מעבר לזה יש פירוקיות שלמות באזור המרכז שיש להם חלקי חילוף בלי סוף במצב מעולה, החלפתי תיבת הגה משומשת ב 700 ש״ח ועוד מספר חלקים במחירים הוגנים בסה״כ,.
כך או כך, רכב נוח יחסית לנסיעה עם קצת שיפצורים ובידוד רעשים יכול להיות בהחלט רכב שניתן להשתמש בו באופן יום יומי בלי
שום בעיה ואפילו להנות ממנו מאוד.. בנוסף קל מאוד לעבוד על הרכב לבד, כולל איתור תקלות, החלפת שמנים ,פילטרים ושאר ירקות.
אני אישתי והילדה(שיחיו) מאוד נהננו מהרכב והצטערנו מאוד לראות אותו נמכר.. (בלית ברירה).
מומלץ מאוד.
שיהיה בצלחה..

Lior

לא קשה לי גם להחליף מנוע לבד, יש לי מנוף מנועים בבית, שקניתי עבור פרוייקט אחר,שלצערי נמכר שבוע שעבר בלי שסיימתי אותו.

האם יש הרבה חיישנים ברכב? כמה עולות ציריות,משולשים,בול ג'ויינטים,קלאצ',לדוגמה?

האם רכב דיזל ניתן להניע בדחיפה כמו רכב עם גיר ידני ומנוע בנזין?

הבטיחות למען האמת פחות מעניין אותי, מעניין בעיקר אמינות הרכב, ומחירים החלקים.

תודה על התשובה.

נכון לעכשיו האימפרזה שנת 96 שלי מוכנסת למוסך פעם בשנה לפני הטסט להחלפת תפוחי הגה,בול ג'ויינטים, וכמה שטויות בקטנה. הרכב נוסע גם בשטח.
והיא עוד רגע 300 אלף עם בערך הכל מקורי, מנוע מקורי, גיר מקורי,בולמים קפיצים מקוריים גם כן.
אני כולי תקווה שזה גם יהיה המצב עם הרכב הזה.

tooshey
17-03-15, 21:15
יותר אוטו בפחות כסף.

בברכה,טושי

נמרוד
18-03-15, 09:05
אני מסכים עם טושי. אם יכולת שטח ופוטנציאל שיפורים לא בראש מעיינך, אין סיבה להתעקש על טויוטה, באותו הסכום אתה יכול למצוא איסוזו (או מיצובישי ידנית, או מזדה) צעירים בכמה שנים טובות ועם חצי מהקילומטראז'.

נכון, אבסולוטית ההיילקס יותר טוב מהם - אמין יותר, גבוה יותר, עם נעילה אחורית מקורית, ושוק שיפורים וחלפים עולמי עדיף בהרבה. אבל אתה מחפש קודם כל כלי תחבורה יומיומי, עם נסועה משמעותית מאד, ויכולת שטח רק כבונוס (עובדה שאתה מדבר גם על סובארו למיניהם כאופציה) - אז אין לך מה להשקיע בטויוטה.

בכל מקרה, לגבי קנייה - קרא את זה:

מדריך לקניית טויוטה היילקס משומש (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1515-jeepolog-archive)

Big_White
18-03-15, 19:16
אני מסכים עם טושי. אם יכולת שטח ופוטנציאל שיפורים לא בראש מעיינך, אין סיבה להתעקש על טויוטה, באותו הסכום אתה יכול למצוא איסוזו (או מיצובישי ידנית, או מזדה) צעירים בכמה שנים טובות ועם חצי מהקילומטראז'.

נכון, אבסולוטית ההיילקס יותר טוב מהם - אמין יותר, גבוה יותר, עם נעילה אחורית מקורית, ושוק שיפורים וחלפים עולמי עדיף בהרבה. אבל אתה מחפש קודם כל כלי תחבורה יומיומי, עם נסועה משמעותית מאד, ויכולת שטח רק כבונוס (עובדה שאתה מדבר גם על סובארו למיניהם כאופציה) - אז אין לך מה להשקיע בטויוטה.

בכל מקרה, לגבי קנייה - קרא את זה:

מדריך לקניית טויוטה היילקס משומש (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1515-jeepolog-archive)
את הנסועה אני מתכוון לצמצם בכל מקרה, לא נשמע לי הגיוני שיש לי רכב פרטי שנוסע כמו מונית, בדיוק בתהליכים לחפש עבודה קרובה לבית, וברגע שעעבור לצפון לחפש בית קרוב לעבודה.

לא יודע עד כמה חצי, יש 2-3 היילקסים עם פחות מ 300 אלף קילומטרים,
האיפונים כימעט כולם מעל 300.
תודה לכולם...

ד ו ר ו ן
18-03-15, 19:40
היילקס 98 עם פחות מ-300k קמ?

לא מסתדר.

הרכב שלי אמנם 97, אבל פרטי כל חייו, סה״כ יד שנייה, וחצה את קו 600K.

Big_White
18-03-15, 19:50
היילקס 98 עם פחות מ-300k קמ?

לא מסתדר.

הרכב שלי אמנם 97, אבל פרטי כל חייו, סה״כ יד שנייה, וחצה את קו 600K.

היה לי רכב שנת 87, לא עבר אתה 230 אלף.

ד ו ר ו ן
18-03-15, 20:16
היה לי רכב שנת 87, לא עבר אתה 230 אלף.
אני מניח שהוא לא היה רכב דיזל מהשנים היפות של 1.3 שקל לליטר סולר?
הרכב שלי לא היה רכב עבודה אף פעם.

מילא אם היית אומר שמצאת היילקס אחד עם קמ כזה נמוך, אולי רמאי בודד, ואולי אקזמפלר מדהים.

אבל כמה רכבים כאלו?

יותר סביר משחק בספידומטר מאשר מציאות.

תחפש את התגובה של נמרוד לגבי היילקס 2011 ממגרש רכב, שגילה שמציגים אותו עם פחות מ-200k, כשבאמת הוא עם מעל 400k.. וזה שנתון 2011, לא 98.

אגב,
להיילקס מטופל, אתה לא צריך לפחד מקמ כזה.

אני מסכים עם טושי ונמרוד, שאם אתה לא מתכוון לנצל את היתרונות היחסיים של ההיילקס, תקבל יותר רכב לשקל עם האיסוזן.

Big_White
18-03-15, 21:14
אני מניח שהוא לא היה רכב דיזל מהשנים היפות של 1.3 שקל לליטר סולר?
הרכב שלי לא היה רכב עבודה אף פעם.

מילא אם היית אומר שמצאת היילקס אחד עם קמ כזה נמוך, אולי רמאי בודד, ואולי אקזמפלר מדהים.

אבל כמה רכבים כאלו?

יותר סביר משחק בספידומטר מאשר מציאות.

תחפש את התגובה של נמרוד לגבי היילקס 2011 ממגרש רכב, שגילה שמציגים אותו עם פחות מ-200k, כשבאמת הוא עם מעל 400k.. וזה שנתון 2011, לא 98.

אגב,
להיילקס מטופל, אתה לא צריך לפחד מקמ כזה.

אני מסכים עם טושי ונמרוד, שאם אתה לא מתכוון לנצל את היתרונות היחסיים של ההיילקס, תקבל יותר רכב לשקל עם האיסוזן.

כמובן שאני לא ילך ויקנה את הרכב הכי מוזנח שיש, כמו שכבתי אחרי שנפלתי בקנייה של הוולוו, לא אפול בפח הזה שוב פעם, ואבדוק בקפידה.

תודה רבה לכולם.

zoharami
18-03-15, 22:55
לפני 3 שנים רשות הנמלים הוציאה היילקס עם 80,000 קמ....זה טוב???
תלוי למי.
לא חסיד של רכב עם קמ נמוך מדי

zoharami
18-03-15, 22:56
לפני 3 שנים רשות הנמלים הוציאה היילקס 97 עם 80,000 קמ....זה טוב???
תלוי למי.
לא חסיד של רכב עם קמ נמוך מדי.
המחיר היה אטרקטיבי בעליל.

ד ו ר ו ן
18-03-15, 23:08
לפני 3 שנים רשות הנמלים הוציאה היילקס עם 80,000 קמ....זה טוב???
תלוי למי.
לא חסיד של רכב עם קמ נמוך מדי
בלאי של מנוע נמדד לא רק בק״מ אלא גם בשעות עבודה.
ברכב שעבד כל חייו בנסיעה איטית, לא באמת הגיע לטמפ עבודה, תחשב את שעות המנוע האלו ותגיע לערכים של רכב שנסע כ-300K, בתנאי כביש רגילים.

300K להיילקס 97 זה מעט, אבל צריך שמכונאי יחווה דיעה האם העבודה בתנאים האלו לא עשתה בלאי גבוה יותר.

וכמובן, רכב שעבד ליד הים על חייו..

-->