PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר שמן לא אותו גודל?

אביש
09-01-03, 20:57
היום קניתי פילטר שמן מינוביץ ,אני רואה שהפילטר
שמורכב בגיפ CJ86 לא אותו גודל הוא יותר גדול ממה שקניתי
עדין לא בדקתי עם החדש מתאים בהברגה .
1 .יש משמעות לגודל?
2. אם החדש מתאים אז אפשר להרכיב אותו ?
אבי

חנן-ג'יפולוג
09-01-03, 21:29
ב99 אחוז שאם ינוביץ' נותן לך חלק, זה מתאים.
בלי קשר, ישנם הרבה מסננים שמתאימים מבחינת ההברגה לCJ, אבל זה שאתה רוצה הוא הכי צר והכי קצר. טיפה יותר רחב מהגומיה האוטמת וכמה יותר קצר.
כל זה על מנת שלא יהיה מצב שמסנן השמן פוגע בתושבת המנוע בעת זעזוע ויווצר בו חור.

ערן המסוקס
09-01-03, 22:53
מהנסיון שלי, פלטרים שונים נותנים לחצי שמן שונים לטווחי ק"מ שונים. לכן לא הייתי הולך על פילטר לפי המראה שלו וגם סביר להניח שפילטר קטן יותר ייתן ביצועים פחות טובים במעבר שמן, סינון וקיבולת לכלוך מפילטר גדול.
מבדיקה שעשיתי, למיטב ידיעתי תושבת המנוע מורכבת אצל רוב האנשים שאני מכיר עם הברזל למטה ולכן יש סיכוי של הפילטר לפגוע בה. אם התושבת מורכבת הפוך (עם הברזל למעלה) היא לא זזה ביחס לפילטר אפילו אם היא קרועה ולכן אפשר להרכיב פילטר שיהיה קרוב מאוד לתושבת ללא בעייה. כך לפחות אצלי ולא נתקלתי בשום בעיות למרות שיש מרחק של בערך מילימטר שתיים מהפילטר לתושבת.
אני משתמש בפילטר של AC DURAGUARD PF 45, גם הדגם PF-58 יתאים, שזהו אותו הדגם רק חדש יותר.

polar bear
09-01-03, 23:56
ערן - נסיון זה דבר טוב אבל

אם יש חלק באוטו שהגודל הפיזי שלו לא קובע את יעילותו - זה מסנן השמן.
הגודל קובע את ספיקת המסנן - היינו - כמה שמן עובר בו ליחידת זמן .
מה שחשוב במסנן זה ניר {כן, ניר} הסינון - איכותו ומבנהו {חורים וצורתם, ומספר הכפלים}
איכות - עמידות הניר בלחץ, עמידותו בפי שחיקה. ניר לא טוב עלול להיפרץ וליסתום מעברי שמן.

וזה יכול גם להסביר קריאות שמן שונות - שימוש במסנן עם חורים קטנים יותר עלול לגרום לעלית לחץ, למרות שלא נראה לי.
הענין הוא שגם ככה אנחנו מחליפים מסנן לפני שנגמרים חייו, אז הוא לא צריך קיבולת לכלוך.
וכמה הוא כבר עולה?
ה AC DELCO שאני משתמש בו, שהוא כן גדול, עולה פחות מ 50 ש"ח........

polar bear
10-01-03, 01:06
עוד הסבר לקריאות שמן שונות יכול להיות בגלל הספיקה השונה - בגלל שהיא קטנה יותר אז יותר שמן הולך למנוע { במעגל חלקי } ואז עשוי לעלות הלחץ.

ערן המסוקס
11-01-03, 14:44
לא הבחנתי ביחס כלשהו בין גודל מסנן השמן ללחץ השמן. אבל אני רק טוען שמסנן גדול יותר ייתן לכמות שמן גדולה יותר לעבור ובאותו הזמן סינון טוב יותר של הלכלוך. כמובן שאיכות החברה של המסנן מאוד קובעת. אני חושב שהמסנן בו אני משתמש הוא מסנן טוב. לחץ השמן לא משתנה עם הקילומטרים, ובפירוק אגן השמן מצאתי מנוע דיי נקי.. :roll:

נ.ב
כדי להרכיב את פליטר שמן זה בתוספת היפוך תושבות המנוע צריך להוסיף ספייסרים של 8-10 מ"מ על תושבות המנוע כדי לאפשר מקום לפילטר. בנוסף, לפחות אצלי זה מנע קריעה חוזרת של תושבות המנוע, ומאז טפו טפו, התושבות בסדר, כמעט שנתיים?

טדי
11-01-03, 18:14
בקיצור אם אתה מחליף שמן בזמן אז יש לך מספיק מקדם ביטחון כך שהגודל פה לא קובע
עדיף שתבדוק יותר לכיוון איכות השמן

LAREDO
11-01-03, 20:23
אחרי פעמיים שהמנוע שלי קרס על הפילטר, הבאתי מתאם זוויתי לפילטר.
פותר הרבה בעיות בחיים (של CJ).
לרדו

-->