PDA

צפייה בגרסה מלאה : גב שרף - מזרחית למפעלי צין.יש גישה ברכב ומאיזה כיוון ?

רכס חיים
19-03-15, 14:27
תודה.

MR BIG
19-03-15, 14:39
אני מדבר רק על הגב העליון האחרון :

יש גישה לרכב עד מעל הגב. אתה מתצפת עליו מלמעלה , ויורד אליו ברגל.
ממליץ לך להשאיר שומר על הרכב.
הגישה היא ממזרח.

אגב , לא יודע מה מצב המים שם....ואם תראה מלמעלה שיש בו מים.....לא יודע עד כמה הם עמוקים או שהכל מלא סחף. גב ערמומי...

רכס חיים
19-03-15, 14:47
לא ניתן להגיע עד לגב עם הרכב ?

יונתןמצפה
19-03-15, 19:58
לא ניתן להגיע עד אף אחד מהגבים עם רכב.
לגב התחתון, שהוא הגב היותר מרשים (למעשה רצף גבים כשהתחתון מביניהם הוא הגדול) מגיעים מלמטה, מהשביל שרץ בין נחל שרף לנחל חגור, וממנו רגלית. ניתן אולי להתקדם ברכב מעט ע"ב הערוץ מזרחה אבל אני חושב שזה לא לעניין ובכל מקרה לא ניתן בצורה סבירה לנוע מעבר לעוד כמה מאות מטרים.
לגב העליון ניתן להגיע רגלית מכיוון ערוץ היורד דרומה ממש מעל הגב.
לפני די הרבה שנים השארתי את הרכב בראש הערוץ הנ"ל ליד השומרים של הכלים של תא שטח חדש שרק החלו לחצוב. אני מניח שמאז כבר סיימו לחצוב שם... בעבר היה שלדה של אוטובוס לא רחוק משם וזה סימן את המיקום שבו יורדים מערבה מהשביל שעל שלוחת חצבה.

taylorh
20-03-15, 06:44
96766

לפי תצלום אויר יש שביל לגב התחתון לפי הקובץ המצורף

ronen7k
20-03-15, 17:12
שלום חברים ,
נראה לי שאתם מתבלבלים בכינויי הגב העליון והתחתון .. תקנו אותי אם טעיתי .

הגב שרכס מתכוון אליו הוא התחתון , דרום מזרחית למפעלים גובה : 250 בערך

96777
תמונה מהאינטרנט

והגב העליון הגב עם עץ האשל קרוב יותר לדרך האדומה משלוחת צלמון לנחל חווה גובה : 370 בערך .

בכל מקרה ההליכה לגב התחתון היא לא יותר מ 2 ק"מ ואי אפשר להגיע לגב עצמו עם הרכב .

96778
תמונה שלי

יונתןמצפה
21-03-15, 16:42
שלום חברים ,
נראה לי שאתם מתבלבלים בכינויי הגב העליון והתחתון .. תקנו אותי אם טעיתי .

הגב שרכס מתכוון אליו הוא התחתון , דרום מזרחית למפעלים גובה : 250 בערך

96777
תמונה מהאינטרנט

והגב העליון הגב עם עץ האשל קרוב יותר לדרך האדומה משלוחת צלמון לנחל חווה גובה : 370 בערך .

בכל מקרה ההליכה לגב התחתון היא לא יותר מ 2 ק"מ ואי אפשר להגיע לגב עצמו עם הרכב .

96778
תמונה שלי

הגב התחתון נמצא בתחתית מעוק שרף. התמונה העליונה שלך לדעתי צולמה במעוק אבל לא בגב הגדול.
המעוק והגב נמאים כ- 2.5 ק"מ דרומית לפסי הרכבת.

הגב העליון אכן קרוב יותר לדרך האדומה ואפשר להגיע אליו ממנה או מדרך של המפעלים היורדת משלוחת חצבה צפונה לכיוון פסי הרכבת.
טיילור, התמונה שצירפת לא נפתחת.
בכל מקרה, ניתן תיאורטית להגיע בערוץ הנחל קרוב לגב העליון מכיוון הדרך האדומה אבל בעיני זה בבחינת "להשתין מהמקפצה" ויש מקומות שעדיף להגיע אליהם ברגל.

לגב התחתון כאמור לא ניתן להגיע ברכב. לפחות לא באופן סביר.

taylorh
24-03-15, 21:15
העליתי קובץ להגעה לגב מכיוון מזרח תוך כדי איגוף ןלא דרך שביל ההליכה מדרום. לצערי הדפדפן כאן לא ידידותי למשתמש הסביר ולא מצליח להעלות קובץ.

-->