PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו שמע על מסנן שמן שניפרץ ודלף ?

גיא
07-09-05, 15:30
מדובר בהיילקס האגדי .. כניראה שהמסנן שמן לא אגדי ...

asafk
07-09-05, 17:18
מסתובבים בשוק מסננים תחליפיים (שמן, דלק, אוויר) באיכות מחורבנת. ראיתי כמה וכמה שנפרצו, או יותר גרוע, הקפיץ שלהם חלש מדי וכל השמן לא עובר סינון בלי שאתה מודע לזה (כי המעקף פתוח כל הזמן), או שסתם התפרקו מבפנים (וגם אז אין סינון, אבל אתה לא יודע)

בימים טרופים אלו- תעשו לעצמכם טובה- תקנו רק מסננים מקוריים. זה בהחלט שווה את הכסף.

אסף.

גיא
07-09-05, 17:24
כשקניתי את האוטו לפני שבועיים המוכר ( הסוחר ההגון ? ) עשה טיפול 10K

"שתקבל את האוטו עם חיוך" ...

אני לא יודע מה הוא שם שמה.

אתמול מצאתי כתמי שמן טריים איפה שהאוטו עומד.
בזחילת גחון מוסוות מצאתי שהמקור הוא במסנן שמן. הוא שחור וגדול. אין עליו כיתוב ( או שלא מצאתי בגלל השמן והבוץ שדבק בו )

בבדיקה של מדיד השמן לא ניראה שחסר, השמן ( השחור מאוד ) מגיע עד מ"מ אחד מעל לקו העליון.

בכל מקרה, יוחלף עוד היום.

אגב, איזה שמן מומלץ להיילקס ?

asafk
07-09-05, 17:40
בלי טורבו, נכון?
15W40 , דרגת איכות CF לפחות, או כל מה שמחליף אותו (כלומר- CF4 או CG4 או CH4)

(לפני שתשאל מה זה אומר... http://api-ep.api.org/filelibrary/ACF1E1.pdf )
וגם...
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4943

אסף.

eran4x4
07-09-05, 18:11
הבחירה שלי היא השמן של קטרפילר - שמן איכותי, זול ון הסתם גם תעודת ביטוח מסוימת נגד זיופים.

גיא
07-09-05, 18:25
נכון, בלי טורבו. טורבו זה איכסה :-)

תודה.

איציק - 4X6ZH
07-09-05, 18:55
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :rol :!: :!: :!: :!: :!: :!: l:

גיא
07-09-05, 21:35
איציק ... הכל בסדר ? :roll:

טוב,

נתחיל בזה שלא סיפרתם לי שצריך גורו בשביל להחליף מסנן שמן בהיילקס :evil:
מי האידיוט ששם את המסנן שם ??? ואיך הוא ציפה שאני אגיע אליו ???

המכשיר היעודי לפתיחת מסנני שמן לא ניכנס בין המסנן לבלוק. אז עברתי לשיטת הלתקוע מברג ולסובב ... רק שהפילטר לא רצה לשתף פעולה וניקרע בקלילות ... אז גם גיליתי להפתעתי שהוא מלא בנייר ?!? פיסות נייר ( אבל יכול להיות שקרעתי את הנייר עם המברג. ( אבל נייר ?? ) )

בסופו של דבר הכנעתי את המסנן עם לומיק ודפיקות בזוית מלמעלה ... אני מניח שהוא היה סגור טיפה חזק מידי.

כשהוצאתי אותו ראיתי שכתוב עליו באנגלית שזה תחליפים תוצרת סין.

הרכבתי את המסנן החדש ( שכתוב עליו תוצרת קוראה ) וגם מיוצר עבור טויוטה.

כמה שמן אמור להיות שם ? אני הכנסתי מיכל שלם ( 5 ליטר ) וזה עומד על 2/3 מהמדיד.

יהיה טוב :wink:
תודה לעונים.

asafk
07-09-05, 21:40
נו, גיא.... שוב קנית גרוטאה?

אסף.

גיא
07-09-05, 21:47
אני מאוד מקווה שלא :evil: מאוד !!

מה שבטוח זה שהפילטר שהוא שם לי ב"טיפול" לא עלה לו יותר מ 5 ש"ח ....

gali
07-09-05, 22:57
מסתובבים בשוק מסננים תחליפיים (שמן, דלק, אוויר) באיכות מחורבנת. ראיתי כמה וכמה שנפרצו, או יותר גרוע, הקפיץ שלהם חלש מדי וכל השמן לא עובר סינון בלי שאתה מודע לזה (כי המעקף פתוח כל הזמן), או שסתם התפרקו מבפנים (וגם אז אין סינון, אבל אתה לא יודע)

בימים טרופים אלו- תעשו לעצמכם טובה- תקנו רק מסננים מקוריים. זה בהחלט שווה את הכסף.

אסף.

למה יש לי הרגשה שאתה לא נכנס ל"מזרח" בכדי לקנות מסנן שמן?

עוד שאלה, איזה שמן מומלץ ל- TDI300? ה- 10W40 קצת דליל ויכול לפרוץ במנוע ענתיקה כמו שלי.

asafk
07-09-05, 23:01

אסף.

למה יש לי הרגשה שאתה לא נכנס ל"מזרח" בכדי לקנות מסנן שמן?

עוד שאלה, איזה שמן מומלץ ל- TDI300? ה- 10W40 קצת דליל ויכול לפרוץ במנוע ענתיקה כמו שלי.

אני קונה אצל ג'קי- מסננים מקוריים (אתה יודע- לנדרובר לא מייצרים בעצמם מסננים, זה בד"כ של דלפי, וגם בריטפרטס קונים מהספקים המקוריים של לנדרובר)

לTDI300 המלצת היצרן היא 15W40 CF4. זה מה שאני שם. CF4 ולא CF- בגלל הטורבו.

...אבל זה שרשור על היילקס....

אסף.

eran4x4
07-09-05, 23:48
גיא

הורדתה את המגן התחתון של המנוע?
זה עושה את החיים יותר פשוטים ולפחות אצלי אפשר לשבת מתחת לרכב כך שאין בעית גישה....

debilezem
08-09-05, 00:04
עכשיו אנחנו יודעים למה המון בעלי היילקסים מגביהים אותם בהגזמה פראית!
הכל בשביל להחליף מסנן שמן! עצלנים!
:lol:

גיא
08-09-05, 07:22
למיטב ידיעתי ל TDI300 מומלץ 5w40
זה לפחות מה שאני הייתי שם במנוע.

לגבי מגן מנוע ... לא ניראה לי שיש לי כזה דבר :roll: כניראה קניתי גרוטאה .. אבל בין הקפיץ לבלוק לקורה של השילדה והאוטו לא מוגבה ( עדיין ) .. זה קשה ....קשה ....

ד ו ר ו ן
08-09-05, 11:52
גיא,
אמרו לך לשים פחלטר מקורי ומה עשית?
הלכת מהפח את הפחת..
קוראני מול סיני?
אני קונה את המקוריים של טיוטה, החיסכון של להחליף לבד מפצה על המחיר הגבוה יותר מאשר פילטר תחליפי, 120~ש"ח לפילטר חדש במוסכי טויוטה.

את הפילטר מחזקים ביד,מגיעים למגע עם פני הבלוק ומסיפים עוד חצי סיבוב ולא יותר, בגלל זה להחליף פילטר במנוע קר אתה יכול לעשות בדיוק הפוך-לפתוח ביד, ככה לפחות אני מכיר ולא רק מהרכב הנוכחי.
כל הסיפור הזה מסריח,גם מהודק מאד וגם קשה להוריד אותו?
לא בטוח שזה בכלל הפילטר הנכון לרכב אם זה בכלל עונה להגדרה של פילטר.

אגב,
שגרת החלפה,
במוסך ששירת את החווה החקלאית שעבדתי בה והחזיקה ומחזיקה היילקסים מאז הנגלה הראשונה בארץ וגם (בשקט בשקט..) לפי מנהל המוסך בטויוטה,שמן תחליף כל 5K, פילטר אפשר להחליף כל 10K אם אתה לא גורר\עובד בעפר כל יום כל היום וזה גם מה שעשו במוסך בשטח והרכב שלהם עבד קשה מאד,לפעמים במקום טרקטור.

בגלל שאפשר לפתוח לבד אני גם לא צריך כל מיני זחילות מתחת לרכב אלא מגיע לפילטר מלמעלה ופותח אותו ביד.

טיפ קטן,
כשאתה מחליף שמן,תיקח מיכל גלון ישן וריק ותחתוך אותו במימד הצר שלו כך שיהיה לך מעיין מגן שמן רחב,תשעין אותו על הדיפ' והקפיץ הקידמי מתחת לפילטר ובעת הפתיחה של הפילטר הנ"ל קולט את השמן שנוזל למטה.

כמויות,
עם פילטר חדש 5~ליטר,
בלי החלפת פילטר 4.5~ שמן מנוע.

כמו ערן,
אני קונה את השמן 15W40 של קטרפילר במיכל של 20ל', גם מחיר טוב בגלל כמות גדולה וגם תו איכות של קטרפילר, אגב גם את הפילטרים המקוריים של טויוטה אני מזמין דרכם,בגלל סוג של שיווק מעוות זה עולה מעט פחות,הם מזמינים מאותו מוסך טויוטה במרחק של 500מ' שאני יכול לגשת אליו לבד וזה עולה לי קצת פחות :roll:

את השמן אפשר להשיג רק בסוכנויות של קטרפילר וב"זוקו".

איציק - 4X6ZH
08-09-05, 11:59
פילטר שמן מקורי !!

זה לא אומר שאין תחליפי טוב יש ויש אבל אתה לא יכול לבדוק את זה לכן אתה קונה רק מקורי .
איציק

ד ו ר ו ן
08-09-05, 12:01
גיא,
יש לך את הספר רכב עם טבלת טיפולים?

shachar
08-09-05, 12:08
גם אצלי קשה לפתוח/לסגור את הפילטר 110 TD5 מבחינת גישה ובלי לפרק חצי מנוע

הכלי שהיה לי (שרשרת וידית) לא התאימו.
קניתי כלי חדש שהוא פס מתכת עם הידוק בורג שמאפשר לי לעשות חלקי סיבוב קטנים בלי להסתבך והתגברתי על הבעיה, לא משהו יקר אבל נוח.

ד ו ר ו ן
08-09-05, 12:13
גיא,
כל הסיפור הזה מסריח,גם מהודק מאד וגם קשה להוריד אותו?
לא בטוח שזה בכלל הפילטר הנכון לרכב אם זה בכלל עונה להגדרה של פילטר.
.
הכוונה היתה "גם מהודק מאד וגם נוזל"

ערן המסוקס
08-09-05, 12:54
אם אני לא טועה הפילטר שמתאים לסופה ולמנוע שלי מתאים גם להיילקס. זהו פילטר איכותי וטוב ועולה כ60 ש"ח או קצת פחות.
הדגם הוא LF107 של חברת הייסטינגס. ייתכן ואני טועה וזה פילטר שמתאים לדגמים עם הטורבו, אבל שווה בדיקה. את הפילטר אני קונה ב"זוקו" יחד עם שמן המנוע.

גיא
08-09-05, 20:46
גיא,
יש לך את הספר רכב עם טבלת טיפולים?

לא - טרם הספיקותי לרכוש

הלכת מהפח את הפחת..
קוראני מול סיני?

בשעה ובמקום שהיו ביכולתי להשיג פלטר ושמן על מנת לא להשבית את האוטו למחרת - זה מה שהיה. בעוד 4700 ק"מ אני אחליף למקורי.

ד ו ר ו ן
09-09-05, 15:31
אם אני לא טועה הפילטר שמתאים לסופה ולמנוע שלי מתאים גם להיילקס. זהו פילטר איכותי וטוב ועולה כ60 ש"ח או קצת פחות.
הדגם הוא LF107 של חברת הייסטינגס. ייתכן ואני טועה וזה פילטר שמתאים לדגמים עם הטורבו, אבל שווה בדיקה. את הפילטר אני קונה ב"זוקו" יחד עם שמן המנוע.

בנוגע לפילטרים מקוריים,
הפילטר של המנוע המוגדש זהה לפילטר של הבלי טורבו ושניהם זהים לפילטר של פראדו שיש לו מנוע גדול יותר.
השוותי ויזואלית את הפילטר הזה עם פילטר מקורי של טויוטה על הדלפק ב"זוקו",(המקורי של טויוטה שאגב מיוצר לטויוטה ע"י דנסו, כתוב בקטן בפינה..) ויש הבדלים ברורים במימדי הפילטר,גם בקוטר וגם בגובה,מה שמתבטא בנפח סינון שונה וקטן יותר.
אם החליטו בטויוטה שזה הנפח סינון שצריך כדי לעבור בשלום 10K ק"מ עם שמן מנוע אז למה שאני אשים פילטר קטן יותר?
בנוסף,
יש הבדל שניתן להבחין בקלות גם במשקל של הפילטרים כשהם יבשים,על מה זה מעיד?
על פחות חומר סינון בפנים?
על מבנה כללי חלש יותר?
לא יודע אבל כללית הפילטר התחליפי נראה ומרגיש פחות טוב, אני יודע ש"מרגיש פחות טוב" זה לא בדיוק אמפירי אבל עם נפח סינון קשה להתווכח.

מנוע יותר יקר לסדר מאשר חסכון של פילטר פחות מתאים,אני לא אומר פחות טוב כי אין לי את הכלים לבדוק את איכות הסינון אבל אני בהחלט יכול לראות את ההבדלים הפיזיים.

חיפשתי גם את הפילטר של דנסו שמתאים לטויוטה, אם הם מייצרים את המקוריים אז מבחינתי אם אני מוצא פילטר של דנסו להיילקס אז את התו תקן טויוטה כבר נתנו והמחיר אמור להיות נמוך יותר.
גורנישט,יש כנראה סוג של קומבינה שלא מביאים חלפים של יצרני חלפים מקוריים תחת השם המקורי,לא מצאתי פילטר שמן של דנסו להיילקס\פראדו.

ד ו ר ו ן
09-09-05, 15:32
גיא,
אם אתה מגיע לאזור אני יכול לארגן לך ספר רכב כמו זה שמגיע עם הרכב בעיברית.

גיא
09-09-05, 16:48
אני אשמח מאוד.

אני יורד לדרום בטח עוד שבועיים. אני אדבר איתך.

לגבי המסנן, אז משקל קל יותר זה כניראה אומר עובי דופן דק יותר ( כזה שניבקע ) שלא מאפשר פתיחה חוראנית של המסנן עם מברג .... הפילטר פשוט ניגזר.

עוד משהו זה החומר סינון בפנים. היתה רשת מתכת רק בפנים בקוטר של ההברגה. כל שאר הנפח היה מלא באקורדיון נייר. יצא לי לראות מסננים שהיו כמה וכמה רשתות מתכת בקטרים שונים. אני מניח שפה ההבדלים במשקל.

רפי א.
09-09-05, 19:33
אני פותח את הפילטר בעדינות עם מפתח צינורות, עדיף על כל מיני שרשראות וכו'.
(אמנם בסיקס אבל הרעיון ברור).

גיא
09-09-05, 20:19
אין מקום לכזה דבר פה.

נמרוד
11-09-05, 09:41
אתה כנראה חי ביקום מקביל גיא. מה הבעייה להחליף מסנן שמן בהיילקס? לא צריך לפרק שום דבר, אין שום בעיית גישה, אפשר עם השרשרת או לנעוץ מברג או ביד (אם יש לך יד של קיבוצניק). הרכב קל לטיפול כמו סיקס ויותר מכל רכב אחר שנגעתי בו.

אני לא משתמש בפילטר מקורי אלא בתחליפי, נדמה לי תוצרת rabbit (השם מוכר?) כי זה מה שזמין בחנויות החלפים באזור שלי. עולה 40 שקלים. שמן ACDELCO שעונה על התקנים שאסף כתב, ב50 שקל ל5 ליטר. בהחלפה המנוע לוקח 5 ליטר. אני מחליף מסנן ושמן כל 5000.

asafk
11-09-05, 17:34
אני לא משתמש בפילטר מקורי אלא בתחליפי, נדמה לי תוצרת rabbit (השם מוכר?) כי זה מה שזמין בחנויות החלפים באזור שלי

אתה לוקח סיכון. לא בגלל שהפילטר הזה לא טוב, אלא בגלל שאין לך שום דרך לדעת אם הוא טוב או לא... ועם הזבל שמסתובב היום בשוק- לא כדאי לקחת את הסיכון.

אסף.

חגי
12-09-05, 07:26
קניתי כלי חדש שהוא פס מתכת עם הידוק בורג שמאפשר לי לעשות חלקי סיבוב קטנים בלי להסתבך והתגברתי על הבעיה, לא משהו יקר אבל נוח.

גם אני קניתי כזה ב 12 ש"ח (אם אני זוכר נכון) עובד מצויין.

גיא
12-09-05, 17:23
אתה כנראה חי ביקום מקביל גיא. מה הבעייה להחליף מסנן שמן בהיילקס? לא צריך לפרק שום דבר, אין שום בעיית גישה, אפשר עם השרשרת או לנעוץ מברג או ביד (אם יש לך יד של קיבוצניק). הרכב קל לטיפול כמו סיקס ויותר מכל רכב אחר שנגעתי בו.

אני לא משתמש בפילטר מקורי אלא בתחליפי, נדמה לי תוצרת rabbit (השם מוכר?) כי זה מה שזמין בחנויות החלפים באזור שלי. עולה 40 שקלים. שמן ACDELCO שעונה על התקנים שאסף כתב, ב50 שקל ל5 ליטר. בהחלפה המנוע לוקח 5 ליטר. אני מחליף מסנן ושמן כל 5000.

כניראה. בפעם הבאה אני אשמח לקפוץ אליך שתראה לי איך עושים את זה.

ואני גם קניתי אצל מוסלח רביט ו acdelco במחירים האלו.

נמרוד
13-09-05, 16:31
גיא, אני בשמחה אראה לך איך מחליפים שמן ופילטר שמן, בתמורה אתה תחליף גם אצלי :lol:
יש לי עוד חודש עד הטיפול הבא, אתה מוזמן בכיף.

גיא
13-09-05, 18:28
קניתי היום בשזר כלי של סיגנט לפתיחת מסנני שמן. עם רצועה.

ניראה שיש יותר מקום לזה.

תהרוג אותי נימרוד. התבוננתי שם היום שוב ולא מבין איפה יש "המון מקום" אבל ....

=======================================

ותודה לאיציק על התמיכה הנפשית בשעת מצוקה.

אחרי שהגעתי לתחתית הירידה. על משטח ישר דוממתי - הכנתי קפה ובדקתי שן. היה פול כמו שאמור להיות. אני מניח אם ככה שזה היה המצוף. האם אפשר לפרק / לבדוק אותו בלי לפרק את הקרטר ?

ד ו ר ו ן
13-09-05, 19:23
אחרי שהגעתי לתחתית הירידה. על משטח ישר דוממתי - הכנתי קפה ובדקתי שן. היה פול כמו שאמור להיות. אני מניח אם ככה שזה היה המצוף. האם אפשר לפרק / לבדוק אותו בלי לפרק את הקרטר ?
:?:

גיא
13-09-05, 19:30
אחרי שטיפסתי איזו עליה ליד נחל ציפורי אז ירדתי אותה. ובירידה נידלקה מנורה כתומה בצורת פחית שמן של אלדין עם גלים מתחת בצד ימין בדיוק מתחת ל F של המד דלק. בשיחה היסטרית עם איציק הוא אמר שזה מד גובה שמן.

לא נידלק לי עד היום.

ו "בדקתי שן" אמור להיות -> "בדקתי שמן" ...

ד ו ר ו ן
13-09-05, 19:37
אני מבין שאתה באמת זקוק לספר רכב..
8)

RoCo
13-09-05, 20:35
בהיילקס שלי גם אותה התופעה - בירידה \ עליה בזויות גבוהות גם נדלקת המנורה הכתומה של אלדין.
בטיפול החלפת שמן רוקן השמן והכמות נמצאה מתאימה לכמות שאמורה להיות במנוע.

מסקנה - זו אינה תקלה אלא פיצ'ר... :lol:

ואכן - אתה זקוק בדחיפות לספר הרכב !

נמרוד
13-09-05, 20:37
אל תמהר לפרק שום דבר. הנורה של השמן נדלקת לפעמים בירידות תלולות וארוכות גם בהיילקסים אחרים. לא מקום לדאגה.

איציק - 4X6ZH
13-09-05, 21:19
מאחר והרכב רכב המיועד לעבודה
ואגן שמן המנוע הוא לא בדיוק אגן שמן מנוע של טרקטור ( בטרקטור יש מספר תאים לשמן ומשאבת איזון להעברת השמן ) .
מצאו לנכון להוסיף מנורת גובה שמן ( לא לחץ שמן )
ומנורה זאת מסמנת על חוסר שמן או על זוית עבודה לא טובה של המנוע ( זה לא תקלה ) .
למי שמוצא את עצמו הרבה בזוית כזאת טוב יעשה עם יעלה קצת את מפלס שמן המנוע .
איציק

ד ו ר ו ן
13-09-05, 23:39
ככלל יש היררכיה מוגדרת בצבעי הנורות בלוח שעונים.
נורות ירוקות אומרות שמשהו מחובר אבל תקין.
נורות צהובות\כתומות אומרות שיש משהו שצריך לשים לב אליו,כמו המנורה של אלדין שמעידה על מפלס שמן נמוך אך לא על חוסר שמן-זה מופיע כמנורה אדומה-זאת שנדלקת כשפותחים את הסוויצ'.
נורות אדומות בד"כ אומרות לעצור הכל לפני שמשהו רע קורה.

Jinji
23-09-05, 19:06
גיא, האם הפילטר אצלך אופקי או אנכי?
אצלי הוא אנכי, נאבקתי איתו היום שעה בשביל לפתוח, וגם אז זה לא יצא (לא נקטתי בשיטות אלימות כמוך). פשוט אין מקום לתמרן שם...
אני כנראה אנסה להשיג בוקסה/כוסית שתאפשר לפרק אותו בקלות מלמטה, אבל איך שהוא יושב, אין מצב לפרק אותו בלי אלימות פיזית קשה.

ערן

גיא
23-09-05, 20:30
אנכי ...

ספר לנימרוד. הוא לא מאמין לי :evil:

ד ו ר ו ן
23-09-05, 21:20
אנכי ...

:

אנכי?
אנכי למנוע אולי, הפילטר שמן בכל ההיילקסים שראיתי מוברג הצידה למנוע.

גיא
24-09-05, 09:47
אז אולי זה לא מנוע של היילקס ? ....
אני אצלם.

גיא
24-09-05, 16:24
של מה המנוע הזה ?

http://www.galilan.com/~guy.a/eng1.JPG

http://www.galilan.com/~guy.a/eng2.JPG

http://www.galilan.com/~guy.a/eng3.JPG

שחף110
24-09-05, 16:59
אני מעריך שזה טויוטה היילקס 97, ידנית, דיזל אטמ', לוקרייט קדימה חשמל אחורה, 31", מקסטראק ... סוג של גרוטאה.

ד ו ר ו ן
24-09-05, 19:50
יש סיכוי שיש לך מנוע הייאס בלי הטורבו?

הסתכלתי בספר של טויוטה,לא היינס, הצלחתי לשים את היד על ספר מוסך מקורי של היילקס עם\בלי טורבו ולא היה שם סידור אחר מלבד מה שאני מכיר,מהצד.
גם מכסה השסתומים נראה שונה אצל חבר שהתקין מנוע טורבו זהה להייאס יש מכסה שסתומים מוכסף כמו שיש לך.
נראה מחר אולי נצליח להסתכל על מנוע הייאס וזה יפתור את העניין.

למרות שגם כאן יש לך הרבה מקום לעבוד, נראה לי שזה אפילו עדיף מהסידור שיש אצלי.

eran4x4
25-09-05, 04:26
מוזר.....

בכל מקרה - תחליף קפיצים יהיה לך מקום להכניס את היד - סתם....

Jinji
25-09-05, 08:32
אצלי זה גם בדיוק ככה.
אצלי הוחלף מנוע ע"י אחד הבעלים הקודמים וכבר נאמר לי בעבר שכנראה זה מנוע הייאס בלי הטורבו.
יש למישהו מושג אם אפשר להחליף את התושבת המטופשת הזו כדי שהפילטר יישב בצמוד לבלוק?

איציק - 4X6ZH
25-09-05, 09:53
תפסיקו לסגור את המסננים חזק !!!!!!!!
תקפידו לשמן את גומי האטימה ( זה שנמצא על המסנן ) ולא למרוח את השמן הישן שיש במנוע . רצוי קצת גריז נקי . ( נכון גם אני לא תמיד עושה זאת ) .
תקפידו על שימוש במסננים איכותיים ( רצוי מקורי ) .
סוגרים את המסנן ביד ובדרך כלל הוא יתפרק בקלות .
כל מי שמחזק \ מחליף מסנן כאשר המנוע חם וקשה להכניס את היד \ הקפיצים שלו עקומים :lol:
ומשתמש במסננים מוזרים
אז מה הפלא שזה לא תמיד מתפרק בקלות .
איציק

גיא
25-09-05, 11:00
במקרה איציק.

המנוע היה קר ! ( אפילו לא חיממתי טיפה שהשמן יצא בקלות )
סגרתי עם היד
שמתי שמן ( אבל ישן מהמנוע .. )

איזה מנוע זה , אתה מזהה ?

מה זה אומר אם זה הייאס ? שסתומים ? טיימינג ? משהו שונה ?

Jinji
25-09-05, 11:42
איציק,
אצלי מדובר על פילטר מקורי שהורכב במוסך וזו הפעם הראשונה שאני בא לפרק אותו (מה לעשות, הרכב אצלי לא כ"כ הרבה זמן) וכנראה פשוט סגרו אותו חזק מדי, אבל בנוסף על כך, כמו שאתה יכול לראות לפי התמונות של גיא, הגישה לפילטר מאוד לא נוחה. יש לך אולי מושג האם ניתן להרכיב תושבת "נורמלית" במקום התושבת הזו?

ערן.

נמרוד
26-09-05, 11:37
אתה רואה גיא, אתה אכן חי במציאות אחרת... :lol: טוב, עכשיו המצב ברור, יש לך מנוע קצת שונה משל היילקס רגיל, עדיין אני בטוח שעם הכלי הנכון לא מסובך מדי להחליף פילטר.

איציק - 4X6ZH
26-09-05, 12:34
בסה"כ החלפת מסנן שמן :lol: :lol:
ועוד להילקס .!
השרשור כבר 3 דפים .....
לפני שאתם ( אלה שקשה להם לפרק מסנן שמן ) מגיבים אני ממליץ לכם רק לשאול ( לא להחליף ) מסנן שמן באיסוזו דיזל ( יש לו 2 מסננים ) וכאשר לרכב יש מיגון אז לפעמים אי אפשר להוציא את מסנן השמן הקטן !!
זה בהחלט שווה שרשור ודיון .
איציק

eliv1
26-09-05, 13:20
איציק,

אני כל לילה מקלל את מי שמיקם את הפילטר המ@#ין הזה שמה.
להחליף פילטר שמן באיסוזו זה באמת מכה.
:evil:

ד ו ר ו ן
26-09-05, 16:13
גיא,
לך תראה איפה זה ממוקם במגנום, אנחנו בהחלט במקום טוב מבחינת מיקום פילטר השמן, גם אתה.

-->