PDA

צפייה בגרסה מלאה : האגם הנסתר בתמנע

refa_l
08-09-05, 01:12
באיזור תמנע יש אגם מדהים השוכן לו בבור ענקי בעומק של עשרות מטרים, מישהו יודע האם הוא טבעי או שזה מכרה שננטש? האם השביל שראיתי מאפשר ירידה (ויותר חשוב עליה) עם רכב אל האגם? והאם אפשר לשחות במים? שמעתי שאנשים יורדים לשם עם ציוד צלילה ושיש מה לראות מתחת למים, (זקיפים בסגנון מערת הנטיפים אבל מתחת למים) אבל סיפר לי את זה מישהו קשקשן אז אני לא כל כך מאמין לו.

shachar
08-09-05, 09:24
זה מכרה עם מי תהום

את הכניסה מנסים לסגור כי יש סכנת התמוטטות......

היינו שם בחודש שעבר אפשר להגיע עם 4X4 ואפילו להתרחץ
אישתי התלוננה שהצבע שיער נעלם לה אחרי הרחצה אבל לנשים יש תמיד כל נמי תרוצים.

eran4x4
08-09-05, 11:14
את הכניסה סגרו כי לא רוצים לקחת אחריות (כסת"ח בעיברית)

זה מכרה נחושת שהוצף מכיוון שהפסיקו לשאוב את המים מתוכו

למיטב ידיעתי פעם אחרונה שסגרו את שביל הירידה לשם היתה אחרי שמישהוא נפגע (טבע?) במהלך מסיבת רווקים או משהוא בסגנון בקפיצה מסלע...

ד ו ר ו ן
08-09-05, 12:13
בסיור מודרך למקורות מים בערבה שעבר גם שם באזור נאמר שהעומק של המכרה הוא בערך פי 3 מגובה הקירות בחוץ..

נסגר בגלל עודף תאונות, כמו שערן אמר,הקש האחרון היה מישהו שניסה לקפוץ, מעניין כמה מכוניות\נעלמים יש בקרקעית של הדבר הזה.

טלסקופ
08-09-05, 13:15
אם כבר מדברים על תמנע-

אני מתכוון לטייל באיזור, וחשבתי לחפש את הר ירך שאמור, לפי הספר המעולה של אלי עמיר, להיות באיזור תמנע. מישהו מכיר?

(אני לא מתבלבל עם הר ברך :oops: ).

refa_l
09-09-05, 01:23
דורון,
אתה אומר שהעומק של המים יותר עמוק פי 3 מהבור שאנחנו רואים?
אגב איך המים שם??? אני מקווה שבפעם הבאה שאני אהיה שם (וארד למטה?) לא תצוף לי איזו גופה או משהו כזה?
איך העבירות של השביל?

shachar
09-09-05, 10:51
אין בעית עבירות, רק קצת תמרון אם משאית 110 עברה לא צריכה להיות בעיה.

ד ו ר ו ן
09-09-05, 16:20
דורון,
אתה אומר שהעומק של המים יותר עמוק פי 3 מהבור שאנחנו רואים?
אגב איך המים שם???
לא חותם על זה באופן אישי אבל זה מה שאמר מדריך שאמור להיות מוסמך לגבי מקורות מים בערבה כולה,הנ"ל נאמרו במסגרת סיור אקדמי של כמה ימים לגבי מקורות מים בדרום כולו.
קצת קשה לתפוס את העומק אבל צריך לזכור גם שזה היה מכרה פתוח שהגיע עד למפלס מי תהום ולא איזה בור קטן.
לפי מה שנאמר בזמן שהמכרה עבד היתה שם משאבה שניקזה 24 שעות ביממה את הבור ממים וברגע שהפסיקו לעבוד שם זה התמלא.

asafk
10-09-05, 21:51
דיונים כאלה, הופכים למועילים יותר לכלל, אם יש נ.צ. או הוראות הגעה....

אז קדימה..

אסף.

קו11
10-09-05, 23:37
מתוך אתר http://www.mototracks.co.il :

גישה ברגל או ברכב שטח גבוה בשל סוללות חסימה בכניסה לשביל המוריד אל האגם.

מגיעים מכביש הגישה של המכרות, פונים ימינה (צפונה) על סימון שבילים אדום ונוסעים כקילומטר. מצפון: פונים לאליפז, כקילומטר אחרי הישוב פונים דרומה לסמ"ש אדום ונוסעים כ2.5- ק"מ

נ"צ 149637/908667

http://www.mototracks.co.il/maps/places/timna.jpg

refa_l
13-09-05, 00:36
הסבר למי שאין לו אמצעי ניווט,

לבאים מצפון, הפניה למכרות נמצאת כ-5 דקות נסיעה אחרי הפניה לפארק תמנע (שאותה אי אפשר לפספס עם כל בובות הפרעונים הענקיות שיש שם) פונים ימינה לכיוון המיכרות אחרי נסיעה קצרה רואים מצד ימין שני מבנים נטושים בצבע לבן, יש שביל (השביל מעט מטושטש)שיורד מהכביש ועובר בין שני המבנים לוקחים את השביל הזה עד שמגיעים לגדר שמקיפה את הבור/אגם יש שם הרבה פירצות אז חפשו לכם אחת.
אגב, ההגעה עד הגדר אפשרית גם עם פרייבטים שווה להגיע גם אם מסתכלים מלמעלה.

יצחק
14-09-05, 19:22
המים בעגם הנעלם ליד תימנע הם מי תהום שעלו עומק המים לפי ארכיולוג מהסביבה הם כ 70-80 מטר .(40 מטר לפחות -בדוק 8) :shock: )טמפ. המיים בערך 27 ,בעומק הרבה יותר קר .לא מומלץ להיתקרב (ובטח שלא לעבור ) לגדר -סכנת היתמותתות .הרבה שנים מנסים לסגור -בגלל תאונות של דב@#ים (אומגה למשל ).מקום היה פעם מדהים עד שכל מיני "אנשים מתורבתים"גילו את המקום והגיעו ואת הזבל השאירו לנו . :evil:
מיקום ?! יש 2 אפשרויות
1 פניה לקיבוץ אליפז (איפו שהבובות -לכניסה של תימנע )נוסעים לכוון הפארק יש פניה ימינה לכניסה לקבוץ לא פונים ממשיכים קצת ואז פניה שמאלה (לדרך אפר )שם נוסעים לכוון דרום עד שהגדר בצד ימין שלכם .
2 להמשיך (בכביש הערבה דרומה ) פניה אחת אחרי אליפז ,לכוון המיכרות עצמן .עד למיבנה בצד ימין של הכביש ,שם יורדים ימינה (עפר )שוב עד הגדר פשוט מכוון הפוך (גדר מצד שמאל עכשיו )
תעשו טובה את כל מה שהבאתם תיקחו איתכם בחזרה אחרת זה נישאר שם למטה (אין לזה לאן ללכת שם ) :!:
המקום סגור והכניסה עם אחריותכם :!:

tzurlis
13-03-06, 00:42
מישהו מצטרף לצלילה?
לא, אני לא צוחק. למנוסים בלבד. מתי שהוא ביוני - יולי, בסיום טיול לדרום. עומק מכס' 30 מ', ניטרוקס או לא ניטרוקס. תכינו חליפה טובה, שני פנסים וחבל זוגי.

-->