PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 2003 שאלה בקשר למתלים

amir_shai
24-03-15, 17:22
שלום,
לאחרונה המתלה הקדמי שלי נסגר לפעמים למשל בעליה על פסי האטה.לא נראה לי שהרכב יושב נמוך.האם זה סימן שהקפיצים כבר עייפים?אולי בולמי זעזועים (הוחלפו לפני כשנתיים ל Bilstein 5100)?האם פשוט מתיחה של מוטות הפיתול זה הפיתרון?
אלי מי פונים כדי לכוון מתלים? מכוני פרונט?

יש המלצות?

תודה,
שי

דניאל מאירי
24-03-15, 23:33
ממליץ לך לפנות למתלם בראשון לציון לבחור בשם איתי.
מקצוען אמיתי.

Sent from my Vigo

amir_shai
25-03-15, 14:44
ממליץ לך לפנות למתלם בראשון לציון לבחור בשם איתי.
מקצוען אמיתי.

Sent from my Vigo

תודה.

מתלם הם יצרני קפיצים לא?
אני חושב שאני רק צריך כיול. האם הם עושים גם דברים כאלו?

דניאל מאירי
25-03-15, 16:25
הם מתמחים בכל מה שקשור למתלים.
קפיצים, בולמים וכו'.
אבל הכי חשוב, מעבר למכירה, יאבחנו לך בדיוק מה הבעיה ויציעו דרכים לשיפור כעומק הכיס של הלקוח.
דניאל

תנין
27-03-15, 18:21
מוט הפיתול בדגם הזה נמתח בעזרת בורג אחד וזהו . ככל שתהדק את הבורג אתה בפועל תרים את הרכב באותו הצד .מה שייתן יותר מהלך מתלה ואם הבולמים שלך תקינים ,לבולם יהיה יותר מהלך עבודה עד לסגירת מתלה .
בהנחה שאתה לא הולך להחליף מוטות פיתול טרם שבירתם .
מתיחת המוט היא פרוצדורה פשוטה מאוד . מדידת גובה הרכב על רצפה ישרה משני הצדדים היא הכיול המדובר ..
מה שבאמת חשוב ...
בולמים תקינים ועדיף קוני ברכב הזה .
הבורג של המוט מלוכלך ואולי חלוד יש לנקות ככל האפשר ולשמן בזזקל על מנת לא להרוס את ההברגות .....

tooshey
27-03-15, 20:15
מוט פיתול הינו סוג של קפיץ .
כמו כל קפיץ הוא מוגבל למספר מחזורי עבודה.
כשהקפיץ מזדקן ומתעייף הוא מאבד מתכונותיו.
מתיחת מוט פיתול עייף שווה לערגול קפיץ עלה עייף.
מחזירים את הרכב לגובה סטטי מקורי לזמן קצר אבל אי אפשר לחדש את התכונות הדינמיות של הקפיץ.

אחרי 12 שנות עבודה ומי יודע כמה מאות אלפי קילומטרים נראה לי לגיטימי להחליף מוטות פיתול לחדשים.
זוג מוטות פיתול efs משופרים ועבים בשני ממ מהמקוריים יעלו לך כ 2400 שח.

בברכה,טושי

amir_shai
27-03-15, 20:26
מוט פיתול הינו סוג של קפיץ .
כמו כל קפיץ הוא מוגבל למספר מחזורי עבודה.
כשהקפיץ מזדקן ומתעייף הוא מאבד מתכונותיו.
מתיחת מוט פיתול עייף שווה לערגול קפיץ עלה עייף.
מחזירים את הרכב לגובה סטטי מקורי לזמן קצר אבל אי אפשר לחדש את התכונות הדינמיות של הקפיץ.

אחרי 12 שנות עבודה ומי יודע כמה מאות אלפי קילומטרים נראה לי לגיטימי להחליף מוטות פיתול לחדשים.
זוג מוטות פיתול efs משופרים ועבים בשני ממ מהמקוריים יעלו לך כ 2400 שח.

בברכה,טושי

הרכב אכן לא חדש. אבל אין לו הרבה קילומטרים. 141000 בלבד.
האם אתה חושב שזה מצדיק החלפת מוטות פיתול?

amir_shai
27-03-15, 20:36
מוט הפיתול בדגם הזה נמתח בעזרת בורג אחד וזהו . ככל שתהדק את הבורג אתה בפועל תרים את הרכב באותו הצד .מה שייתן יותר מהלך מתלה ואם הבולמים שלך תקינים ,לבולם יהיה יותר מהלך עבודה עד לסגירת מתלה .
בהנחה שאתה לא הולך להחליף מוטות פיתול טרם שבירתם .
מתיחת המוט היא פרוצדורה פשוטה מאוד . מדידת גובה הרכב על רצפה ישרה משני הצדדים היא הכיול המדובר ..
מה שבאמת חשוב ...
בולמים תקינים ועדיף קוני ברכב הזה .
הבורג של המוט מלוכלך ואולי חלוד יש לנקות ככל האפשר ולשמן בזזקל על מנת לא להרוס את ההברגות .....

כתבת שעדיף קוני ברכב הזה. האם זה מה שיש אצלך?

בכלל אשמח לקחת סיבוב על היילקס דומה שהבעלים שלו חושב שהמתלים שלו (קפיצים + בולמי זעזועים) משפרים את איכות הנסיעה באופן משמעותי לפני שאני מתחיל לחשוב על הוצאות כספיות. אם יש כזה באיזור המרכז שמוכן להקדיש מזמנו אודה לו מאד.

תודה,
שי

ד ו ר ו ן
27-03-15, 20:48
וכפועל יוצא, פחות מהלך פתיחה, ואם מגזימים, נסיעה יוצר קשה מאשר במצב מקורי, על גבול המסוכן.

חייב להיות איזון מסויים בין מהלך הכניסה והפתיחה.

הפתרון הנכון הוא מה שטושי הציע, להחליף מוטות פיתול למשופרים שגם יגביהו וגם ישפרו את הנסיעה.

תנין
28-03-15, 11:19
אכן החלפת מוטות הפיתול כנראה תביא את המתלה למצב יותר טוב .
גם החלפת הבולמים לחדשים ואיכותיים כנראה תשפר.
בגדול חלקים חדשים עובדים יותר טוב מישנים .
אבל הכל זה עלויות , שאולי במקרה שלך עדיין לא היגיע זמנם .
אני נוסע על בולמי קוני ומרוצה יש כתבה פה באתר בשם, דיגום טויוטה היילקס שם ניסו גם מונרו וטפדוג על הרכב הזה ובחרו בקוני .

-->