PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייצור נקודות עיגון לג'ימני

Shachar85
24-03-15, 16:55
אהלן

ראיתי את הסרטון הזה
https://www.facebook.com/video.php?v=811888955554348
נקודות עיגון לג'ימני. סך הכל פלטה מכופפת עם כמה חורים

נראה לי קל לייצור וזול משמעותית מלקנות את זה

רק מתלבט על חומר - זה אזור חשוף לגשם, אז יש חשש לקורוזיה.
כנראה אני אצבע בכל מקרה, אז יכול להיות שפלדה רגילה תספיק? או שעדיף לא לקחת סיכון ולהשתמש בנירוסטה?
מבחינת חוזק חומר יש הבדל נירוסטה או פלדה? (כנראה אשתמש בעובי 5 מ"מ)

תודה

yoni_0000
24-03-15, 18:15
רק פלדה. 4 מ"מ גם די והותר.. בכל זאת ג'ימני. אין לך מה לחשוש מחלודה, ספריי צבע של 50 שקל, צביעה של כמה שכבות וזהו.

tamir128
24-03-15, 18:22
גם אני נדלקתי על הדבר הזה, אבל אל תשכח שהחולשה של הנקודות המקוריות היא מעין פיוז מכני של המערכת, ואם הן מתעקמות, זה לא נזק כ"כ גדול, אבל עם הפטנט הזה שאתה רוצה לייצר, אתה יכול לעקם את קורות השילדה אם תמשוך מספיק חזק.

yoni_0000
24-03-15, 18:32
גם הנקודה המקורית יכולה ליצור המון נזק. אתה יכול לומר את זה על כל פגוש ברזל/מדרגה/ מיגון... הכל תלוי באופן השימוש.

Shachar85
25-03-15, 00:49
גם הנקודה הזאת מוחזקת על ידי הנקודות המקוריות, ככה שאם משהו יתעקם, אני מאמין שזה לא יהיה השלדה

אגב, למה ההחלטיות של פלדה על גבי נירוסטה?

zloof
27-03-15, 22:21
גם אני ראיתי את רעיון הזה אבל אני חושב הברגים יגזרו אם הלחץ בחילוץ וזה יהפוך לעסק מסוקן

אביעד פ.
28-03-15, 12:34
1. אם תשתמש בברגים מתאימים הם לא ייגזרו. בשתי נקודות החיבור יש פלטות לחץ שאמורות למנוע את זה כמו שניתן לראות בסרטון.

2. ההבדלים בתכונות הכימיות של הנירוסטה (פלדה כרומית) והשלדה (פלדה פחמנית) יוצרת תנאים מיטביים ליצירת קורוזיה. אמנם התושבת לא תחליד, אבל השלדה בנקודת המגע כן. בטווח הארוך. אין טעם להכנס כרגע לבילבולי שכל מיותרים- פלדה פחמנית רגילה של 4 מ"מ פשוט מספיקה, זולה ותעשה את העבודה לא פחות טוב מנירוסטה ובלי תופעות לוואי.

3. הנקודה המקורית היא לא פיוז מכני של המערכת, היא מיועדת לעמוד בעומסים שבשבילה היא תוכננה, והתכנון זה לא עבור חילוץ, אלא עבור עיגון הרכב בשילוח על גבי ספינה\ משאית וכו'.

4. גם שמחלצים צריך לדעת איך, אתה יכול לעקם את השלדה בחילוץ לא נכון גם אם אתה לא מחובר ישירות אליה. שימוש נכון באוזני גרירה שרואים בסרטון לא יגרום לעיקום של השלדה. (ושוב, גם לא לגזירה של הבורג).

zloof
28-03-15, 14:14
מה זה ברגים מתאימים

Shachar85
28-03-15, 20:31
מה לגבי אבץ? איך הוא מסתדר עם פלדה? הכוונה היא לצפות את החלק כדי שלא יחליד

לגבי העובי של הפלדה - עשיתי אנליזה בסיסית בסוליד ויוצא שעובי 5 מ"מ יתעקם כבר במשיכה של טון וחצי. זה עבור פלדה פשוטה יחסית.היצרן טוען שאי אפשר לעקם פלדות קשות יותר.אני עוד בודק את זה. טון וחצי זה לא מספיק מקדם ביטחון מבחינתי.

שוקל גם פתרון של פלדה עבה יותר. לא מוצא סיבה למה לא. זה חלק קטן וההבדלים במשקל מינוריים.

zloof
28-03-15, 20:56
באיזה אזור יקרה הכיפוף בחלק

אביעד פ.
29-03-15, 09:56
יתעקם? הוא "יתעקם" גם במשיכה של ק"ג וחצי, השאלה מה גודל ה"עיקום".
מה המאמץ המקסימלי שיצא לך בסוליד? מה התנאי שפה שהכתבת לחלק? מה הכוחות ואיפה הפעלת אותם?
שים צילום מסך של תוצאות האנליזה ונוכל לכוון אותך.

בקשר לחלודה, אל תהיה מוטרד מהעניין. פלדה 5 מ"מ לא מחלידה במהירות, שכבת צבע טובה והכל בסדר. יהיה לך הרבה יתר קשה לעבוד עם פלדה מגלוונת. אין בזה צורך.

אלון_ק
01-04-15, 11:51
ללא ריתוכים אני דווקא הייתי ממליץ על אבץ. אם הוא רוצה לרתך אז שישלח לציפוי אבץ אחרי הריתוך - זה לא יקר בכלל.

לגבי עובי החומר, לא הייתי עובד עם פחות מ6 מ"מ לכזה מבנה לשימוש הזה. אין בעיה לכופף עובי כזה, גם 12 אין בעיה לכופף.

המבנה של הפלטה מפעיל מומנט גדול על השלדה. אני לא מכיר ג'ימיני, לא יודע מה החלופות, אבל לא אוהב את מה שאני רואה בסרטון. ככה לא בונים נקודת חילוץ. זה צריך להיות הכי קרוב שאפשר להמשך ישר של קורת השלדה, כאן נראה שמתרחקים מהשלדה כדי לעקוף פגוש - פשרה מוכרת וסבירה אם זו הזזה קטנה, אבל זו הזזה גדולה ולכן לא נראית לי.

-->