PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת סונומה אוטומטית לידני

lirongamil
25-03-15, 08:52
אני מתכנן פרויקט על סונומה ישנה עד 94 וברצוני להסב אותה לתיבת הילוכים ידנית.
המנוע הוא 4.3 v6 כמובן , הזווית בין הראשים היא 90 מעלות.
אני יודע שבחול קיימות סונומות עם גיר ידני ויש 2 סוגים:
Nv 1500
Nv 3500
במקרה שלי ה 3500 ״יושבת על המנוע״.
הבעיה מתחילה בזה שמאוד קשה לאתר כזו תיבה בארץ ואני גם אצתרך את שאר המכלולים מרכב תורם.
נתקלתי באינטרנט בקיט האוזינג שמחבר תיבת הילוכים ידנית של היילקס למנוע 4.3 של גיאמ.
הקאטצ׳ הוא שהיישום לקיט הזה הוא להתקנת מנוע 4.3 בטנדר טויוטה ואני רוצה לעשות בדיוק ההפך.
מה שאני צריך מכם זה בעד ונגד תיבת ההילוכים הזו , כבר חשבתי על כל שאר ההתאמות וזה יותר מבר ביצוע לדעתי.
אחד הדברים שמדאיגים אותי זה המרווח בין ההאוזינג לבושי למרות שלדעתי ההאוזינג של הידני אמור להיות קטן יותר , מה נראה לכם..?

מבחינתי היתרון של התיבה הזו זה זמינות החלקים והאפשרות להתארגן על רכב תורם ״קומפלט״.

kobiarava
25-03-15, 12:01
השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול היא-מה מטרת הפרוייקט. מעבר לעניין הכדאיות להשקעה בסונומה כפלטפורמה לפרוייקט, שאליה לא אכנס למרות שאני לא מכיר יתרונות כלשהם של הרכב, הייעוד יקבע איזה גיר תצטרך מבחינת יחסי העברה ומס' הילוכים, ואחרי שענית על אלה פונים לבחור גיר.
בגדול, אתה מדבר על מנוע אמריקאי נפוץ, נפוץ גם בפרוייקטים, ולכן תוכל יחסית בקלות להצמיד איליו מגוון גדול של תיבות באמצעות מתאם מהמדף, שהמקור הכי מוכר למתאמים למשימות כאלה הוא AA- Advance Adaptors, יצרן מתאמים לצימודים של מנועים ותיבות ממגוון מקורות ויצרנים.

בהצלחה-קובי

lirongamil
25-03-15, 12:53
תודה קובי , הפרויקט הוא טנדר מגניב לכביש , כמובן 2x4 , נמוך , הספק מנוע בסביבות ה 270-300 כוח סוס , נמוך צבוע יפה , בקיצור דוגמנית.
אני יודע שבשביל השימוש שלי , הגיר האוטומט ״מספיק״ אני פשוט ממש מעדיף גיר ידני ומוכן לשאת בהוצאות.
ל aa יש קיטים מלאים להסבה בעיק לשידוך גיר nv3500 ומאוד קשה למצוא גיר כזה.
מצאתי באינטרנט קיט האוזינג מלא לשידוך המנוע לגיר ידני היילקס עד 96 והחלקים הם מאוד נפוצים פה.
השאלה היא אם יהיה לי מקום שם לחיבור של המכלול של המשאבת קלאץ.. גשר לתושבת אני כבר אייצר , וכל שאר הסרט של הדוושות וחיתוך הסודי לידית הילוכים ברצפה אני אסתדר..*

shmil
25-03-15, 16:09
אתה שואל שאלות שכנראה רק מי שעשה פרוייקט כזה ידע לענות עליהן.
אכן הגיוני שבארץ יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא לה גיר ידני.
אם אינני טועה, גיר ידני של היילקס הוא מוטציה של AX15, ו-AX15 הוא גם גיר של סופה....

בהצלחה בפרוייקט.

lirongamil
25-03-15, 17:42
שמיל אתה ממש לא טועה ונתת לי כיוון מצוין להמשיך בו , מצאתי קיט מתאם , פלטה , לא האוזינג מלא. לחיבור הגיר של הסופה למנוע של הסונומה.
אני חושב שזה הפתרון הכי טוב/יעיל. גיר זמין וכך גם כל שאר החלקים הדרושים כמו משאבות פדלים וכו..
המון תודה!

kobiarava
25-03-15, 20:45
תרשה לי לצנן לך את ההתלהבות, גיר של סופה לא יחזיק 270-300 כ"ס שאתה בונה עליהם (מה גם שמנוע כזה ידרוש המון עבודה של בניה מחדש כדי להגיע להספק הזה). הגיר בסופה הוא medium duty ומתפרק בקלות גם מהספקים נמוכים בהרבה בתוספת רגל לא רגישה מספיק. על מנוע כ"כ חזק, אין לו הרבה סיכויים

בהצלחה-קובי

shmil
25-03-15, 20:58
גיר סופה, קובי, מחזיק יפה על סטרוקרים פה בארץ ובאתר, כולל כאלו שעושים תחרויות פתיחות עם מנועים גדולים בהרבה.
וזה על 250 כ"ס בערך.

talw
25-03-15, 21:05
מהיכרות אינטימית עם הסונומה,מנוע וורטק סטנדרטי,לא תהיה לגיר סופה בעיה עם מנוע 250-300 כ"ס לפרפר את הצמיגים לדעת כל עוד שהארגז ריק,גלגלים בגודל סטנדרטי כמובן.

lirongamil
27-03-15, 14:33
קובי , יש רצוי ויש מצוי. כרגע הגיר של הסופה הוא האולטימטיבי מבחינת ההיצע פה בארץ ודרך היישום.
נתקלתי בסופות רציניות עם גיר ידני ומנועים שכמעט ומביישים את הוורטק שאני מתכנן לבנות ונראה שהם מסתדרים יופי בינתיים.
אני חושב ששווה לקחת את ההימור על ה ax15 בגלל כל הסיבות הנ"ל , לא כך?

אני גם מתאר לעצמי שקיימים קיט של חיזוק הגיר ( אני חושב שזה ממש כל הליבה של הגיר) כך שתמיד בעתיד יש אפשרות לסדר את המצב במקרה הצורך.
מה גם שבניית המנוע לא תעשה בשנה הראשונה עם הרכב ייקח קצת זמן להזרים את המזומנים כי אני מתכוון להגיע לכל בורג ובורג ברכב ככה שזה יעלה לי כמה שקלים.

על הדרך ; יכולים להמליץ לי אולי על רפד טוב באזור השרון מרכז שיעשה את פנים הרכב? עדיפות לאחד שכבר עשה סונומה שיכול לתת לי הערכת מחיר..(לא הצעת מחיר מדויקת , אני מבין שהוא חייב לראות את הרכב לפני)

lizard
27-03-15, 16:39
יש לי סונומה 4*4 לפירוק אם אתה צריך חלקים.

kobiarava
27-03-15, 20:10
אם אתה לא משפר את המנוע בטירוף, אני מסכים שאין בעיה עם ה-AX15. ההספקים של ה-v6 של שברולט לא שונים מהותית משל המנוע בסופה. בכל מקרה, יש קיט לתיאום של המנוע הזה לגיר המדובר ב-Novak, תזכור שלצימוד בין השניים לט מספיק תיאום לבל-האוזינג, צריך לחשוב על גלגל התנופה, סטרטר, קלאטצ', מיסב מרכוז לקראנק וגם בית-זנב לגיר שבד"כ תמצא אותו בארץ בגרסת 4x4, כלומר מוכן לצימוד לתיבת העברה ולא לסליפ-יוק דל גל הינע אחורי

בהצלחה-קובי

rob
27-03-15, 20:58
איזה יתרון יש לך בגיר ידני?

דרור ברלי
27-03-15, 22:48
איזו שאלה זו?
רק יתרונות.
מביצועים דרך צריכת דלק (פחות חשוב כאן) ועד אמינות ועלויות תיקון/החלפה.
בוודאי ברכב שמיועד לכביש .

גיר AX-15 חזק ועמיד בהרבה ממה שחושבים. בנוסף הוא זמין בארץ = זול.
ובאמת צריך להביא את החלקים המתאימים על מנת להסב אותו לתצורת 4X2. אבל מעבר לזה הוא בסדר גמור.
גם בפורומים אמריקאים מציינים שהוא מספיק חזק וטוב גם מאחורי מנועי V8.

בנוגע לבעיית מקום מתחת לבודי - חיתוך ושינוי קל בבודי (מנהרת הגיר) קל יותר ממה שחושבים. לפותח השירשור - אל תחשוש.

tzagi
28-03-15, 04:01
קודם כול....
אני חייב להגיד שאם יש לך הון גדול ואתה מעוניין להפוך אותו להון קטן זה הפרוייקט המתאים.
תצתרך הרבה יותר ממה שאתה חושב, והרוב יבוא מארהב
חוץ מהמכניקה גם תצתרך את המחשב, או מישהו שיצרוב לך צ'יפ אבל שאילו יהיו הצרות שלך...
1. בל האוזינג אוניברסלי ראה LAKEWOOD
2. גלגל תנופה, אחד מV8 יתאים פיזית אבל הוא לא יהיה מאוזן למנוע אז...תצתרך גלגל תנופה מ4.3 או מישהו שמסוגל לאזן בהתאם.
3. קלאטץ', משאבות, פדלים, חלק מהרצפה היכן המוט הילוכים יוצא. ברגים ברקטים ומה לא.
4. צמת חשמל או תמצא מישהו שישנה אותה בהתאם.
5 מחשב ניהול או שתרמה את שלך לחשוב שיש אוטומט. אולי לא אידאלי אבל יעבוד.
6. הארכת ההדרייבשאפט, שינוי גשר גיר ועוד.

בקיצור, תחשוב טוב אם כול זה שווה (לך? לרכב?) לפני שאתה נכנס לסרט הזה.

rob
28-03-15, 07:40
לא הייתי כל כך ברור בשאלה, אנסה שוב:

איזה יתרון יש לך (lirongamil) בגיר ידני?

שי קרנצלר
12-04-15, 21:24
סונומה אוטומט זה רכב חזק ומהנה.
למה לעבור לידני?

lirongamil
27-04-15, 09:38
אין צרכים , יש רצונות , אני יודע במה כרוך כל הסיפור מבחינת חלקים ומכלולים אני לא באמת צריך את זה אני רוצה!
הרכב הוא צעצוע לכל דבר לא פרייבט ככה שאין יותר מדי שיקולים..
החלטתי להביא גיר מתאים מחול ואני עוד עובד על זה , בכל מקרה , הסתובב לי משהו בראש ואני מחפש מנוע 350 מהדגם החדש עם רצועה אחת אפילו לא במצב תקין , ברמת העיקרון אני צריך רק את הבלוק והקראנק בא לי לבנות מנוע..
אם יש למישהו כיוון למנוע בזול אשמח לשמוע.
0525509071 לירון.

lizard
27-04-15, 10:22
יש לקנות צמת מנוע של גיר ידני או גיר טיפש, עולה 500 דולר בארה"ב.

טל חסיד
27-04-15, 14:17
אם אתה רוצה יש לי גיר ידני 5 הילוכים + האוזינגג של גיר ידני שירדו מסונומה, לפרטים נוספים בה.פ.

טל

-->