PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצות לצפון איטליה : האגמים + דולומיטים ( לא 4X4)

MR BIG
26-03-15, 13:30
אהלן ,

אני , אשתי והקטנטונת בת שנה וחצי נוסעים בקיץ לצפון איטליה.

אשמח לשמוע המלצות למקומות לינה, מסעדות, אטרקציות, נקודות עניין ומקומות לביקור ובילוי.

תודה.
אייל.

shachar
26-03-15, 15:07
לא כתבת לכמה זמן.

תתחיל מקצת קריאה
http://www.vivaitalia.co.il/

MR BIG
26-03-15, 16:18
מרגע נחיתה במילאנו עד המראה חזרה יש לנו 8 יממות נטו לטיול.

malikmalik
27-03-15, 01:34
בשמונה יממות האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות, מה אתם מעדיפים? נופים וטבע, ערים ומוזיאונים? כבישים לנהיגה?
8 יממות זה מספיק ללא מעט.
נהיגה לכיוון סטלביו בצפון מערב או גרוס-גלוקנר באוסטריה בצפון מערב
יום וחצי בונציה וסיבוב בכנסיות של רוונה
דרום מערב ומערב עד פיזה
מוזיאון פרארי במודנה
באיזור פארמה פשוט דפקנו בדלת של מפעל פרמזן וקיבלנו סיור פרטי על ידי הגבן הראשי ואחר כך אותו דבר במפעל פרשוטו וקיבלנו סיור פרטי במערת היישון שלהם
את מילאנו עצמה לא אהבתי אבל אסור להחמיץ את "הסעודה האחרונה" וסיבוב סביב הקתדרלה המרכזית (דואומו)
כמה שעות בורונה כדי לראות את המרפסת של יוליה
ביקור בפירנצה, לדעתי ביקור באקדמיה וצפייה בפסל דויד של מיכלאנג'לו זה תענוג

לגבי אוכל גיליתי שמאד קשה להחטיא באיטליה!

לביא
27-03-15, 08:02
כדאי לשון לילה אחד ב״אי הדייגים״. הגעה בטקסי ימי. מחנים את הרכב בסטרצה. קצת מינהלות, אבל חוויה קומנטית וכיפית.
http://www.booking.com/hotel/it/albergo-verbano-isola-pescatori-stresa.he.html?aid=304142;sid=5e9f8bba3f 83953ac1cba6742d74532e;dcid=1;checkin=20 15-03-30;checkout=2015-03-31

אם מרחיקים מעט, צפונית לורונה, עיירה בשם סירמיונה. מקסימה. נראית כמו לקוחה מסרט.

דרור ברלי
27-03-15, 22:36
זה ארוך, ויש המון מקומות שאסור לפספס, אז תתקשר.

nirs
28-03-15, 09:10
לא להחמיץ את בלג'יו על אגם קומו ואת אגם קומו בכלל.

asafk
28-03-15, 11:47
את אזור האגמים אני פחות אוהב. משהו באטמוספירה התיירותית מדי כנראה. ואולי העובדה שתמיד ההרים נראים לי מושכים יותר מהעמקים.
הדולומיטים לעומת זאת.... קח את הכבישים הקטנים שעולים ויורדים מקורטינה ויהיה קשה לטעות.
בזמן שיש לכם אפשר ומומלץ לעלות לכיוון אוסטריה, לחבל האיטלקי דובר הגרמנית טירול-סוד. גם שם, לאורך ולרוחב האזור יש המון מה לראות.
חוץ מזה.. טורינו. מילאנו. כל אזור הריביירה וכמובן טוסקנה שרק בה אפשר לבלות המון ימים.
בקיצור... אחרי כמה וכמה פעמים בצפון איטליה, אני יכול לומר רק שאינסוף דברים יישארו לכם לראות. מה נראה לך יותר - טיול מבוא לצפון איטליה עם יומיים בכל אזור, או התמקדות בחבל אחד (הרים / אגמים / טוסקנה) ?

אסף.

MR BIG
28-03-15, 21:44
דרור - כמובן שאתקשר.

אסף : לא מתכוונים "לשרוף" את הזמן בערים. רוצים רק טבע .

רוצים לתת ניגוב קליל בונציה להבין על מה כולם משברים , ומשם להרים ולאגמים. לראות טבע איטלקי.

ג'ק וריאנס
29-03-15, 11:04
אני הייתי ממליץ לישון באחד מאתרי הסקי בדולומיטים ולצאת לטיולים יומיים בהרים.
עולים ברכבל ויורדים ברגל (או ממשיכים לטפס יותר גבוה).
מאוד מסודר ומאורגן.

דרור ברלי
29-03-15, 21:26
העיירות/אתרי הסקי הגדולים בדולומיטים כמו קורטינה-דיאמפצו ומדונה-די-קמפיליו נחשבים לנוצצים ויוקרתיים מאוד, מיועדים למה שהיו קוראים פעם "חוג הסילון הבינלאומי". המחירים בהן מזעזעים, מחדר ללילה ועד קניה בסופרמרקט. אפילו הדלק יקר יותר בתחנות שבתחומי העיירות הללו.

מנסיון, אחרי שביקרתם בהן, הסתובבתם קצת ברגל וספגתם את האווירה, אני ממליץ לצאת מהן ולמצוא חדרים בצימרים/מלונות קטנים בכפרים הקטנים יותר. הרבה יותר קטן ופשוט, יותר אותנטי, הרבה יותר זול ולא פחות נעים. ברוב הצימרים/מלונות קטנים/בתי הארחה משפחתיים הללו יש גם פונדק/מסעדה משפחתית קטנה עם אוכל ביתי ומחירים נוחים. אין כמו ארוחת ערב חמה במקום כזה אחרי יום נהיגה ארוך.

asafk
29-03-15, 22:29
ספציפית בדולומיטים, לאורך הכבישים ה"קטנים" כמו 241, או קצת מערבה מלב ההרים, כביש 508 או כביש 44 - ואלו חלק מהכבישים הקצת יותר נידחים ופחות מתויירים על ידי תיירות הסקי - תמצא מלונות קטנים ומסלולי הליכה.
כנ"ל בכבישים המשניים לכיוון טירול-סוד. העיקרון הוא להתרחק מאתרי הסקי ואז מוצאים המון דברים יפים.
יש לשכות מידע עם מפות טיולים ויש סימון שבילים בחלק מהמקומות.
מציע לך בתור התחלה להיכנס לגוגל מפות, לשים את האיש של street view על הכביש שנראה לך מעניין ולהתחיל לטייל...

אסף.

ראובןק
11-04-15, 21:25
אני נעזר בהרבה מידע לפני טיול באתר tripadvisor - הנה כאן הם מציעים מסעדות, מקומות לינה וכו'
http://www.tripadvisor.com/Tourism-g1850051-Lake_Garda-Vacations.html ולרוב מזמין מלונות דרך בוקינג או משהו- הכי זול. אני לא הייתי באזור הזה באיטליה אלא רק ברומא, פירנצה כך שלא באמת יכול להמליץ. ההורים שלי היו בקיץ שנה שעברה באיטליה במסגרת טיול מאורגן לאיטליה לאזור טוסקאנה (אמנם לגיל הזהב אבל לא מבייש צעירים...) - זה המסלול שהם היו בו - אולי חלק מהמקומות יהיו רלוונטיים:
http://www.neve-academia.co.il/portfolio/organized-tours-to-italy-tuscany-8/
(http://www.neve-academia.co.il/portfolio/organized-tours-to-italy-tuscany-8/)הם היו רק יום אחד באגם גארדה ובכל מקרה מאוד נהנו בעיירה סן ג'ימיניאנו כך שאם זה מסתדר לכם עם הלו"ז- מומלץ. אני מתכנן אולי בקיץ לנסוע לאיטליה ואשמח לשמוע אח"כ המלצות על מקומות

klam
12-04-15, 12:01
הדולומיטים אכן יהיו יקרים ועמוסים בקייץ, אבל חובה. שים לב שהנסיעה בפיתולים ומעברי ההרים עלולה להיות קשה לקטנה וכל קטע נהיגה שנראה קצר ןאפילו זניח על המפה, עשוי להמשך זמן משמעותי. מומלץ לקחת רכב נוח (עדיפות לאוטומאטי, במקרה הספציפי הזה). האזור עצמו מרהיב ורווי בתרבות אוסטרו- איטלקית (אפילו השפה שונה) והאוכל בהתאם (שמן, טעים ולא מאוד יקר..).
אין בעיה להשיג צימר נחמד בעיירה אורטיזיי והיא יחסית נוחה לגישה מן האוטוסטרדה הראשית לאוסטריה (כניסה מצפון ולא מבולצאנו).
לחילופין, אפשר למצוא לינה בעיירה המקסימה ברסנונה (בריקסן), ממש לצד האוטוסטרדה בצפון הדולומיטים, וממנה לצאת לטיולים - בכל יום לכיוון אחר.

דרור ברלי
12-04-15, 12:43
בריסנונה/בריקסן אכן מקום מאוד מומלץ, אפשר גם בבולצאנו/בוזן (עיר יותר גדולה. לכל המקומות באיזור הזה יש שם איטלקי ושם אוסטרי/גרמני), או דוביאקו/טובלאך, או ברוניקו/ברונק, כולן סביב צפון הדולומיטים. ואז אפשר לקפוץ גם לאוסטריה.
היתרון של בריסנונה ובולצאנו הוא קירבה יחסית לאיזור המאוד יפה של הגבול השוויצרי בכיוון מערב - איזור דובר גרמנית עם אופי יותר גרמני/אוסטרי (וזה אומר נקיון וסדר בולטים לטובה), עם הרבה מלונות קטנים וטובים, נוף אלפיני מרהיב, שלג במקומות הגבוהים, כפרים ציוריים שבהם תמצא מסעדות ביתיות קטנות ומקסימות, בתי בירה, חנויות קטנות של גבינות/יין/פסטה/פירות, כבישים מפותלים מדהימים... לא משעמם לרגע.
אם אתה רוצה נהיגה מהנה ונופים עוצרי נשימה - סע מבולצאנו מערבה לכיוון מראנו ותעלה משם לכיוון בורמיו ומעבר סטלביו. הגובה במעבר סטלביו כ-3,000 מ' וסביר שתמצא שם שלג יפה ועמוק גם בקיץ (אני נסעתי שם באוקטובר והיה שלג בגובה של מעל 2 מטר). סע מסטלביו לדאבוס שבשוויץ ובחזרה, דרך מעבר פלואלה. אינסוף סרפנטינות, חוויית נהיגה ונוף שלא תשכח הרבה זמן.

מאוד חשוב לא להתפתות לרכב קטן וצפוף. תשקיע מעט יותר ותשכור מכונית נוחה. לא מוכרח אוטומט (צריך להזמין מראש, גיר אוטומטי לא ממש מקובל שם) אבל עם ילדה קטנה וכל מה שנילווה (מושב בטיחות, עגלה, תיקים וכו') רצוי שהאוטו יהיה מרווח ושקט. אם אתה מתכנן על קילומטראז' גבוה מאוד רצוי להזמין רכב עם מנוע טורבו-דיזל - החסכון בהוצאות תדלוק יקזז מהר מאוד את עלות ההשכרה הגבוהה יותר.

pinister
14-04-15, 13:38
סטרזה עיירה נחמדה. מולה נמצא האי איזולה בלה (עם ארמון וגנים יפהפיים) ומצפון לו האיים איזולה פסקטורי ואיזולה מדרה, מעליה הר מוטארונה (עלייה עם רכבל. ליד תחנת הביניים יש גנים אלפיניים נחמדים עם נוף מדהים, ומהפסגה, שעולים אליה ברכבל כמו בסקי יש נוף גם לצד השני).
מצפון לסטרזה ישנה עיירה בשם ורבניה שצמוד לה מצפון יש גנים יפהפיים הנקראים וילה טרנטו.
אנחנו נחתנו במילנו, היינו יומיים באיזור סטרזה, יום של נסיעה צפונה מסביב לאגם (כולל וילה טרנטו) וירידה (ולינה) לאגם קומו דרך לוגאנו.
יום נוסף, דרך בלאג'יו ועד ימת גארדה, ו-3 ימים נוספים (לינה ליד ימת גארדה) עם נסיעות כוכב לונציה, דולומיטים וביקור בסירמיונה (בקצה הדרומי של ימת גארדה).
יכולת הנסיעה בדולומיטים תלויה במזג האויר. בחורף צריכים לבדוק את התחזית.
הנסיעה שם ארוכה מאוד (מומלץ לעבור באיזור הר המרמולדה) ןלכן עדיף ללון לילה אחד לפחות בדולומיטים.

amit1
14-04-15, 14:33
הכל שם יפה, טיילו באיזי ותהנו מהנוף, האוכל, האנשים והשירים באיטלקית ברדיו ואל תשכחו לחזור כי אחרי 8 ימים באיטליה קל מאוד לפספס את הטיסה חזרה...(מנסיון..)
קחו איתכם ציוד קמפינג בסיסי, רכב נוח וטיילו ללא מגבלות ואילוצים...מכסימום תתמקמו לשינת לילה בקמפינג בעלות זניחה.
בדרך צפונה תבחינו כיצד הסגנון והטעמים של הפיצה משתנים ממקום למקום..:)
סן גימנינו למיטב זיכרוני נמצאת בטוסקנה ...

מאיר רוטברג
14-04-15, 14:44
אם תרצה אגמים דבר איתי,
אם תרצה פיאמונטה דבר איתי, כנס לדף שלי יש שם אלבומי תמונות אנחנו עושים תמיד טיולי עומק

barlev
29-04-15, 14:45
התגוררתי מעט באזור מילאנו והנה כמה המלצות.
במילאנו, מסעדת Maruzzella (http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187849-d1080232-Reviews-Restaurant_Pizzeria_Maruzzella-Milan_Lombardy.html) ממש ליד Porta Venezia (יש תחנת מטרו). פיצה מעולה, אבל לא תיפול גם עם שאר המנות בתפריט.
באגם קומו, העיירה Varenna אהובה עלי, קטנה וציורית, אפשר לשוטט בסמטאות שלה ולהיכנס לאגם (חפש חופים קטנים באזור הדרומי של העיירה). יש חניון (בתשלום) בכביש הגישה הדרומי, והמסעדה ב Albergo Del Sole, (http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187837-d2197950-Reviews-Albergo_Del_Sole-Varenna_Lake_Como_Lombardy.html) בפיאצה המרכזית, זכורה לי לטובה (להתרחק בכל מחיר מהמסעדות על החוף ליד המעגן). ב Varenna יש רציף מעבורות כך שאפשר לעבור (עם או בלי הרכב) לבלאג'יו או לצד המערבי של האגם בשיט קצר במקום בנסיעה ארוכה.
באזור SUDTIROL (נקרא גם Alto Adige) בדולומיטים ישנן הרבה אפשרויות לטיולי אופניים בדרגות קושי שונות, אפשר להשכיר כאן (http://www.suedtirolbike.it/index.php?id=1&L=2) למשל. אנחנו עשינו מסלול משפחתי נוח בסביבת Merano לאורך נהר Adige. אפשר להשכיר ולהחזיר אופניים בכל נקודת השכרה לאורך המסלול, יש אפשרות להשכרת כסא לילד/נגרר ויש רכבת מקבילה שמאפשרת חזרה נוחה לנקודת ההתחלה.
אם אתם בדרך ל/מוונציה ומחפשים מקום לעצור, יש את וורונה ופאדובה, או קצת פחות מוכר את ויצ'נסה (Vicenza) עם מרכז נחמד מאד ולא מתוייר מידי. מסעדת El Filo (http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g1077108-d2633880-Reviews-El_Filo-Creazzo_Province_of_Vicenza_Veneto.html) לא זולה אך מעולה במרחק נסיעה קצר. אלו גם מקומות מוצלחים ללינה והגעה ברכבת לוונציה לטיול יום. יותר מוצלח מ Mestre המדכאת.

Trip Advisor עוזר מאד, ממליץ לבדוק איזה ציון האיטלקים נותנים למסעדות ב tripadvisor.it (חלק מהתיירים, בעיקר אמריקאים, נוטים ליפול במלכודות תיירים).
מקומות לינה כפריים אפשר לחפש גם ב http://www.agriturismo.it/en/

באופן כללי ישנה הגבלה על כניסה עם רכב למרכזי ערים באיטליה (קיים גם במילאנו מזה כשנתיים). אם תיכנס בטעות תידרש לשלם קנס גבוהה ועמלת טיפול של חברת ההשכרה (יגיע אליך בדואר לישראל).
ברוב האוטוסטרדות ישנה מערכת מצלמות קבועות שבודקת מהירות ממוצעת בקטע הדרך, כך שלהאט ליד המצלמות ולהאיץ מיד אחרי לא ממש עוזר. המצלמות מותקנות מעל הנתיבים ויש שילוט ברור TUTOR ATTIVO או משהו דומה.
שים לב גם שהאיטלקים לא רואים בתמרור עצור (או בקו הפרדה רצוף) משהו מחייב. אם אתה עוצר, תבדוק במראה שהאיטלקי מאחוריך מבין מה קורה.

grossfeld
03-06-15, 20:50
הי
אני מנצל את השרשרת כי גם אני מתכנן טיול לצפון איטליה. ככל הנראה אוכל להסתובב עם רכב שטח. אף אחד לא דיבר כאן בשרשרת על זה. מה המדיניות בצפון איטליה? מותר לרדת לשטח? לנסוע על שבילים מסומנים? יש איזה הגבלה? אני לא מתכנן לעלות מעלה רציני או משו כזה, סתם בודק אופציה לעשות פיקניק בצד הדרכים או לנסוע קצת בשטח.
אפשרי?

דרור ברלי
03-06-15, 21:30
אני מכיר טוב את האיזור שמצפון-מערב לעמק אדיג'ה (ויפיטאנו, מראנו, בורמיו והפאסים המפורסמים שמסביב - ג'יובו, רומבו וכמובן - מלך מעברי ההרים - הפאסו סטלביו האגדי). למעט דרכים חקלאיות פה ושם, בעיקר בעמקים, כמעט אין שבילים ששווה לשכור לכבודם רכב 4X4 כבד ומסורבל.
בשאר השטח שהוא הררי מאוד, תלול ופראי, כנראה שלא יספיק לך 4X4 סטנדרטי ושפוי אלא תזדקק למפלצת עבירות....
בשביל לפקנק בצד שביל לא רחוק מכביש וכל עוד אנחנו מדברים על עונת הקיץ, גם פרייבט יספיק.

חוץ מזה - עם כבישים כמו שיש שם, מי רוצה 4X4 בכלל במקום שבו האוטו הכי מתאים הוא כמה שיותר קטן עם מנוע הכי חזק שאפשר יחסית למשקל ולגודל - פיאט אבארט 695 או מיני קופר JCW או למעושרים באמת, איזו פורשה 911....

כל האיזור הזה מדהים ביופיו ומומלץ לאוהבי נהיגה ולמי שזה הקטע שלו שווה להשקיע קצת יותר בשכירת מכונית עם פלפל בתחת והתנהגות ספורטיבית.

-->